Jump to content

Yasalar yavaş yavaş din esinli bir hale mi getiriliyor...

Recommended Posts

Daha önce bence tamamen özel ve kişisel bir mesele olan zinaya, ceza verilmesi veya verilmemesi konusundaki çıkışları ve diretmeleri hatırlarsınız... Sonra "ölünün yakınlarının izni olmadan af mümkün değildir" söylemlerini unutmak ne mümkün değil mi? Bunların tamamı aslında din yasaları esinli yaklaşımlar bence... Şimdi yeni bir örneğim daha var:

Yeni sosyal güvenlik yasasında bir ailedeki evlenmemiş ve çalışmayan bir kızın sağlık hakları 18 yaşında sona erdiriliyor... Eskiden ömür boyu babası üzerinden bu hakkı vardı... Şimdi "ne var bunda, tasarruf bu" diyebilirsiniz ama göründüğü gibi değil... Bakın şimdi eğer bir kişi çalışmayınca sağlık haklarından yararlanamaz mantığı işletiliyorsa, aynı mantık çalışmayan ama evli ev kadınları için neden işletilmiyor... Burada kızını 18 yaş bitti mi bir an önce evlendir çocuk yapsın, yoksa artık bizden sana para ve sağlık yardımı yok mantığı işletilmektedir... Bütün bunlar aslında bakıldığı zaman islam dininin telkinleridir... İslam kadınlara dışarda çalışmayın, çabucak ve küçük yaşta evlenin (sünnettir), evinizin kadını olun ve üç :rolleyes: çocuk yapın der ama kadınların çalışmasını teşvik etmez biliyorsunuz... Yasa da aynen böyle düzenlenmiş; eğer evlenirseniz, çalışmasanız bile kocanız üzerinden sağlık hakkınız var ama babanız üzerinden olamıyor ne hikmetse...

Söylenen aslında şu: "Kadınlar, çalışmayın; sizler birer müslümansınız; ne o öyle yabancı erkeklerle falan beraber çalışmak, konuşmak nooluyor öyle; evlenin, evinizin kadını olun bir an önce"...

Yeni yasalara bu gözle bir bakın çok şeyler bulacaksınız... Sessiz ve derinden, sadece dikkatli gözlerin farkedebileceği ciddi bir islamlaştırma süreci yaşıyoruz...

--------------

Mesela bir örnek daha; kadınlar evlenin ama boşanmayın bir daha çeyiz yok :

ÇEYİZ PARASI KALKTI

5510 sayılı yasa ile dul kadınlara, evlendiklerinde aylıklarının 12 katı tutarında "çeyiz parası" verilmesi öngörülmüştü.

Dul kadınlara, evlendiklerinde ödenecek çeyiz yardımının, 24 aya çıkartılacağı açıklanmıştı. Oysa, bırakın artışı, yeni düzenlemede, dul kadınlara verilen çeyiz parası bütünüyle kaldırılıyor.

------------------------

Başka bir örnek; evlenmeden önce çalışmanıza da gerek yok, önceden size evlenince kıdem tazminatı ödüyorduk artık yok, çalışma hayatına girmeden hemen evlenin, çalışmadan ve prim ödemeden kocanız üzerinden her türlü hakkınız olsun:

EVLİLİK PRİM İADESİ KALKIYOR

506 Sayılı Sosyal Sigortalar Kanunu'nun Ek birinci maddesine göre; evlenme nedeniyle işten ayrılan kadın sigortalılara, talepleri halinde kıdem tazminatının dışında ayrıca, sigorta prim iadesi de yapılabiliyordu.

Buna göre, evlenen kadın sigortalı, evlilik sonrası işinden ayrılırsa ya da işinden ayrıldıktan sonraki bir yıl içinde evlenirse, SSK'ya ödenmiş primlerinden, emekliliğe yönelik olanlarının yarısını alabiliyor. Daha sonra örneğin 3-5 yıl sonra isterse, yıllık yüzde 5 faizi ile bu primleri geri ödeyerek günlerini tekrar kazanabiliyordu. Şimdi, kadınların prim iadesi hakkı da kaldırılıyor.

---------------------------

Kadın işçi çalıştırmayın, onlar evlerinde çalışsın, 3 çocuk yapsın:

KADIN İŞÇİYE TEŞVİK YOK

Kadın işçi çalıştırana, "prim teşviği" getirileceği ve sigorta primi işveren hissesinin hazinece karşılanacağı vaad edilmişti. Seçim öncesine ait bu vaad, seçim sonrası rafa kaldırıldı.

-----------------------------

Bir düşünün fikirlerinizi yazın bakalım arkadaşlar...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 60
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

bu yasaları destekliyorum

ya yusuf arkadaşım .. burası bir forum .. burda insanlar kendi fikirlerini yazarlar, ona göre tartışır fikir elde ederiz .. senin bu foruma katkından çok zararın var! .. neden fikirlerini bi kaç cümleyle özetlemiyosun .. artık tek cümleyi geçtim, 3 kelimelik msjlar yazıyosun.. neden bi kaç parmağını yorup adam gibi yorum yapmıyosun?

Sitelerde Paylaş
ya yusuf arkadaşım .. burası bir forum .. burda insanlar kendi fikirlerini yazarlar, ona göre tartışır fikir elde ederiz .. senin bu foruma katkından çok zararın var! .. neden fikirlerini bi kaç cümleyle özetlemiyosun .. artık tek cümleyi geçtim, 3 kelimelik msjlar yazıyosun.. neden bi kaç parmağını yorup adam gibi yorum yapmıyosun?

sen ateistlerin<tek kelimelik> yorumlarından haberin yok galiba.ayrıca sen burda yetkili değilsin.bu şekilde beni eleştiremezsin.

neden destekliyorum onuda söyliyim.kadını dışardaki tehlikelerden koruduğu için.ecet maddi güç sağlanmalı ve kadın evinde oturmalı.tvlerde görüyoruz işyerlerinde tacize uğrayan kadınları

Sitelerde Paylaş

hiç şaşırmadım......

güzel noktalara değinmişsin andromeda... belki çoğu kişi bunları görebiliyor.. ama bunların doğru olduğunu düşünennler var.. kadınlar kölelği kabul etmiş... islam dini emretmiş sonuçta.. kendilerini çocuk doğurmakla görevli olarak görüyorlr.. ne yaşamları ne düşünceleri ne de hakları var gün geçtikçe hepsi azalıyor... durmak yok yola devam...

en çokta bunların doğru olduğunu savunanlar üzüyor..İslam denilen şeyden kurtulmamız gerek refaha kavuşabilmemiz için..

"Din zehirli kan gibidir...!"...

Sitelerde Paylaş
sen ateistlerin<tek kelimelik> yorumlarından haberin yok galiba.ayrıca sen burda yetkili değilsin.bu şekilde beni eleştiremezsin.

Eğer bi konuyu okurken, senin konuyla uzaktan yakından ilgisi olmayan bi kaç kelimelik iletilerinle karşılaşıyosam, bu beni rahatsız eder .. yetkili değilim ama rahatsız oluyorum, ya adam gibi yorum yaparsın yada yazmazsın bu sitede ..

andromeda; konuyla ilgili olmayan iletilerimi silmeni rica ediyorum.

Sitelerde Paylaş
ayrıca ölünün yakınlarının izni olmadan affedilmemesi bvaşka bir güzel olay.tam bir adalet işte daha ne istiyorsunuz.adam senin kardeşinin öldürücek sonra affedilicek gelip senin karşında gezecek varmı böyle birşey.

ciddi misin sen? hangi mantık bunu yazabilir.. kadınlar iş yerinde tacize uğrar otursun evlerinde... nasıl bir mantıktır bu ya?

madem adalet diyorsun buna af olayına... o zaman ölünün ailesi vrmeli cezayı?böyle yarı adalet mi olur!?

ne günlere gelmişiz ya..

Sitelerde Paylaş

neden destekliyorum onuda söyliyim.kadını dışardaki tehlikelerden koruduğu için.ecet maddi güç sağlanmalı ve kadın evinde oturmalı.tvlerde görüyoruz işyerlerinde tacize uğrayan kadınları

dangalağa bak ya!

sen gerçekten bu toplum için zararlı bir bireysin yusuf! senin gibi insanların yaşaması bu dünyaya negatif katkı yapıyor arkadaşım..

kadın iş yerinde tacize uğradı diyelim, burada kim suçlu? tacizci.

sen ne diyorsun? kadın madem tacize uğradı kadının çalışmasını yasaklayın diyorsun.

sen suçlu olanı cezalandırmak yerine, tacize uğrayanı cezalandırıyorsun.

bunun dışında evinde tacize uğrayan, dayak yiyen, eve kapatılıp bütün hakları elinden alınan kadın hiç görmüyor musun o televizyonlarda?

kadını kurtaracak ve koruyacak şey eve kapatmak değil, onun kendi maddi gücünü kazanmasını sağlamaktır.

Sitelerde Paylaş
dangalağa bak ya!

sen gerçekten bu toplum için zararlı bir bireysin yusuf! senin gibi insanların yaşaması bu dünyaya negatif katkı yapıyor arkadaşım..

kadın iş yerinde tacize uğradı diyelim, burada kim suçlu? tacizci.

sen ne diyorsun? kadın madem tacize uğradı kadının çalışmasını yasaklayın diyorsun.

sen suçlu olanı cezalandırmak yerine, tacize uğrayanı cezalandırıyorsun.

bunun dışında evinde tacize uğrayan, dayak yiyen, eve kapatılıp bütün hakları elinden alınan kadın hiç görmüyor musun o televizyonlarda?

kadını kurtaracak ve koruyacak şey eve kapatmak değil, onun kendi maddi gücünü kazanmasını sağlamaktır.

lan odun herif.sen nerde biliyorsun benim toplum için zararlı bir birey olduğumu? gördünmü lan beni.

kadına tacizi yapan kişi elbette cezalandırılmalıdır.benim görüşüm şu.cinsel organı kesilerek cezalandırılmalı bu tür tacizci tecavüzcü kişiler.evinde dayak yiyen kadınlarda korunmalı bunu uygulayan kişilerin 100 tane falaka atılmalı.

Sitelerde Paylaş

Sevgili yusuf:

Bu yasaları nasıl desteklersin aklım almıyor. Şöyle bir senaryo yazayımmı sana. Sen evlendin, eşin lise tahsilli, hayatında hiç çalışmamış ve senin istediğin gibi de tesettürlü, hani öyle istiyorsun ya. Bildiğim kadarıyla bir işyerinde güvenlik olarak çalışıyorsun, sana milyarlarca lira maaş verdiklerini sanmıyorum. 10 yıllık evliliğin sonunda vefat ettin ve eşin 3 çocukla ortada kaldı. Ne olacak onun durumu, çocuklarının 3 üde kız, eşin emekli maaşıyla onları okutup bir yerlere getirebilecek mi, eve mi bakacak, hangisine yetişecek?

Ya da daha kötü bir senaryo yazalım, bu 10 yıl sonunda işten çıkarıldın ve öldün, eeee gerisini düşün bakalım. Bence kendinden başkalarını da düşünüp, onlar için de uygun olan hayata dair ciddi birşeyler yapman gerekiyor. Bak ben kendimden örnek vereyim, ben 42 yaşında bir çocuklu dul bir kadınım, annem babam da yok, benim belli bir eğitimim olmasaydı, belli bir çalışma hayatım olmasaydı benim halim nice olurdu? Şimdi bu yasalardan hangisi ben ve benim gibi olanları destekliyor söylermisin?

Sen iyi niyetli birisin ama bunlar iyi niyetle çözelecek şeyler değil, fenerbahçeyi sevmek onun her yaptığını kabul etmek değil, fenerbahçeyi seviyor ve bir yerlere gelmesini istiyorsan ölümüne eleştireceksin ve değiştireceksin, bilmem anlatabildimmi?

Ve sevgili Andromeda:

Sadece ölüm ile ilgili olanı bir parça destekleyebilirim, o da kasıtlı cinayet suçu ve trafikte çarpıp kişilerin ölümüne sebebiyet verip kaçanlar ile ilgili olabilir. Yani kasta bakılmalı diyorum. Çünkü bir kişiyi öldürmekle aslında birkaç kişinin hayatı karartılıyor, buradan yola çıkmak lazım.

Mesela 2 yıl önce benim 37 yaşındaki yeğenim trafikte bir aracın çarpıp kaçması sonucu 84 gün reanimasyon servisindeki makineye bağlı hayatının ardından vefat etti, geride çalışmayan bir eşi ve iki kızı kaldı. Şimdi onun ailesi o insanı nasıl affeder, kaçmış adam, bir kişiyi öldürmeye direk teşebbüs etmiş ve arkasında bıraktıkları da ölen o babaya muhtaç insanlar. Biraz da böyle düşünmek gerek....

Sevgiyle kalasınız...

Sitelerde Paylaş
Sevgili yusuf:

Bu yasaları nasıl desteklersin aklım almıyor. Şöyle bir senaryo yazayımmı sana. Sen evlendin, eşin lise tahsilli, hayatında hiç çalışmamış ve senin istediğin gibi de tesettürlü, hani öyle istiyorsun ya. Bildiğim kadarıyla bir işyerinde güvenlik olarak çalışıyorsun, sana milyarlarca lira maaş verdiklerini sanmıyorum. 10 yıllık evliliğin sonunda vefat ettin ve eşin 3 çocukla ortada kaldı. Ne olacak onun durumu, çocuklarının 3 üde kız, eşin emekli maaşıyla onları okutup bir yerlere getirebilecek mi, eve mi bakacak, hangisine yetişecek?

Ya da daha kötü bir senaryo yazalım, bu 10 yıl sonunda işten çıkarıldın ve öldün, eeee gerisini düşün bakalım. Bence kendinden başkalarını da düşünüp, onlar için de uygun olan hayata dair ciddi birşeyler yapman gerekiyor. Bak ben kendimden örnek vereyim, ben 42 yaşında bir çocuklu dul bir kadınım, annem babam da yok, benim belli bir eğitimim olmasaydı, belli bir çalışma hayatım olmasaydı benim halim nice olurdu? Şimdi bu yasalardan hangisi ben ve benim gibi olanları destekliyor söylermisin?

Sen iyi niyetli birisin ama bunlar iyi niyetle çözelecek şeyler değil, fenerbahçeyi sevmek onun her yaptığını kabul etmek değil, fenerbahçeyi seviyor ve bir yerlere gelmesini istiyorsan ölümüne eleştireceksin ve değiştireceksin, bilmem anlatabildimmi?

...

adı üstünde senaryo.ona bakarsan senin dediğin şekilde yaşayan insanlar çok.herkes bu şekilde düşünürse insanlar intihar eder.çünkü herkes her an ölebilir.zaten bende evlilik filan düşünmüyorum.hatta hiç düşünmüyorum.giremem okadar sorumluluk altına.dediğin gibi milyarlarca maaş almıyorum ve aldığım maaşla eğer evim kiraysa o evi geçindiremem.kendi evimse zar zor geçinirim..ama nolrsa olsun çalışan bayan düşünmüyorum.neden? nedeni şuki taciz maiz olayı değil.ben akşam evime geldiğimde beni karşılayacak biri olmalı.ben karşılamamalıyım.istersen dağ ayısı de ister odun de ben böyleyim şimdi burda insanlara kendimi şirin göstermek için 2 li oynayamam.

Sitelerde Paylaş
Ve sevgili Andromeda:

Sadece ölüm ile ilgili olanı bir parça destekleyebilirim...

Bu cümlenize katılıyorum aslında, yani kasıtlı cinayetlerde af bu kadar ucuz olmamalı; aynı ABD'deki gibi çok ağır şartları olmalı... Ama niyet önemli burada; yani islam aksini söyleseydi, kanun da öyle olacaktı...

Sitelerde Paylaş
ben akşam evime geldiğimde beni karşılayacak biri olmalı.ben karşılamamalıyım.istersen dağ ayısı de ister odun de ben böyleyim şimdi burda insanlara kendimi şirin göstermek için 2 li oynayamam.

Kardeşim, erkeği yüceltmeyi de ne kadar seviyosunuz .. neden karşılayamazsın, o insan değil, sen mi insansın sadece?? .. o zaman sen sevdiğin için değil, ihtiyacın olduğu için evlenmiş olursun.. akşam eve geldiğin zaman ihtiyaçlarını karşılayacak birini arıyosun, ihtiyaç derken yanlış anlama, huzur da bir ihtiyaçtır.. karşılık bekleyerek evleniceksen, karşılık bekleyerek çocuk yapıcaksan hiç olmasın daha iyi bunlar.. -_-

Sitelerde Paylaş
Kardeşim, erkeği yüceltmeyi de ne kadar seviyosunuz .. neden karşılayamazsın, o insan değil, sen mi insansın sadece?? .. o zaman sen sevdiğin için değil, ihtiyacın olduğu için evlenmiş olursun.. akşam eve geldiğin zaman ihtiyaçlarını karşılayacak birini arıyosun, ihtiyaç derken yanlış anlama, huzur da bir ihtiyaçtır.. karşılık bekleyerek evleniceksen, karşılık bekleyerek çocuk yapıcaksan hiç olmasın daha iyi bunlar.. -_-

ne alakası var.bu bir prensiptir.bir ateist erkekte bunu isteyebilir.herşey müslümanlaramı has? ateistlerde erkeklik içgüdüsü maçoluk vs yokmu?

Sitelerde Paylaş

Bir insanı öldüren veya zarar veren birine verilecek ceza ya da af konusunda mağdura ya da ailesine danışmak saçmalık olur. Mağdur ya da ailesi "canı sağolsun, biz sineye çekeriz" deyip affını istese serbest mi bırakılacak suçlu?

Öncelikle suçlunun, suçu bireye değil topluma karşı işlediği varsayılmalı ve bu doğrultuda caydırıcı cezalar ve yaptırımlar uygulanmalı.

Hem mağdura ya da ailesine şantaj yapmak, tehdit etmek, rüşvet vermek gibi bir sürü insanlık ve hukuk dışı yöntemin doğmasına neden olur böyle bir uygulama.

Her şey bir kenara suçla mücadelenin en iyi yolu toplum refahının artmasıdır. Suça eğilim dolar milyonerleri yaratmakla önlenecek bir şey değil.

tarihinde thecrow tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
ne alakası var.bu bir prensiptir.bir ateist erkekte bunu isteyebilir.herşey müslümanlaramı has? ateistlerde erkeklik içgüdüsü maçoluk vs yokmu?

Şerefsizliğin adı "erkeklik içgüdüsü" ve "maçoluk" mu oldu? "Gücü yeten yetene" mantığıyla hareket edip gücünün yettiği insanlar üzerinde hakimiyet kurmaya çalışanlara ben şerefsiz derim. Bunun erkeği kadını yok...

Sitelerde Paylaş

Ben islamla ilgili bişey söyledim mi bi önce ki iletimde :blink: .. ama bu erkeği yüceltme meselesi islam töresinden günümüze gelmiştir ;) .. eğer hala böyle maçolar varsa, bunlar kendini islamiyetten kurtaramamış, cinsiyet faşisti insanlardır.

Sitelerde Paylaş
Bu cümlenize katılıyorum aslında, yani kasıtlı cinayetlerde af bu kadar ucuz olmamalı; aynı ABD'deki gibi çok ağır şartları olmalı... Ama niyet önemli burada; yani islam aksini söyleseydi, kanun da öyle olacaktı...

elbette seçim zamanı yapılan aflarla canilerin dışarı çıkması hepimizi yaralıyor.

meclisteki şerefsizler salıyor,

sonra bu şerefsizler başkalarının canını yakıp bi daha giriyorlar.

hergün olan bişey afla çıkan birinin tekrar aynı suçu işlemesi.

islamın bu yaklaşımı bile eksik.

insan öldüreni akrabaları bile affedememeli.

çünkü öldürülen kişi buna razı mı bilmiyoruz.

en ağır şekilde cezalandırılmalı.

ama bu lafı eden zat niyetini bir kez daha ortaya koydu.

tutturmuş üç coçuk diye.

ulan sen mi oğlunun gemisini satıp bakacaksın o çocuklara.

devletin bütün kaynaklarını sattın bitirdin.

24 yaşındayım, ben böyle küstah bi başbakan görmedim.

büyüklerime soruyorum onlar da pek görmedik diyorlar.

bu sosyal güvenlik yasasının arkasında ne olduğu belli.

yüzde yüz doğru tespitlerin.

adam gene ayet mayet de okumaya başladı.

benim özüm sözüm de bir dedi,niyetini ortaya koydu.

hadi ben bunun tabanını anlayorum da,

şeriatı öcü gibi gördüğü halde,

bile bile lades dercesine oy veren dangalakları anlamıyorum. :angry::angry::angry:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...