Jump to content

Yasalar yavaş yavaş din esinli bir hale mi getiriliyor...

Recommended Posts

Ben o iletimde kimseyi savunmadım, sadece şuna vurgu vardı, cezalar gerçekten caydırıcı nitelikte olmalı ve herkese eşit bakmalı hukuk, ama insanlara ceza verirken de içerde psikopat yetiştirilmemeli, cırt pırt yapılan aftan sonraki durumlar ortada. İnsan elbet suç işler, ama bu insanı suç işleyen insana hem caydırıcı bir ceza vermek ve onu da yeniden topluma kazandırabilecek şekilde projeler üreterek onu da topluma geri alındığı zaman bir canavara değilde insanca yaşamaya özen gösteren biri olmasını sağlamaktır..

Sevgiyle...

Hapisanelerin aynı zamanda rehabilitasyon merkezi olarak iş görmesi konusuna ben de katılıyorum. Ayrıca Hapisaneler şu haliyle birer tüketim mekanizması. Her hapisanenin birer tekstil atölyesi, marangozhanesi, bilmem nesi olsa mahkumlar birbirlerini boğazlayıp isyan çıkarmaktansa üretime katkıda bulunmuş olurlar.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 60
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Çok doğru bir yaklaşım... Güçlü ve güven verici, ama kolay affetmeyen, kurallı-kanunlu bir devlet yapısı şart... Mağdurun ailesine affetme yetkisi verilemez...

bence verilmeli.zaten hiç bi aile affetmez merak etmeyin.vede şuda var katilin nasıl öldürüleceği şeklide mağdur ailesine bırakılmalı.öğrenğin yakılarakmı,asılarakmı zehirli iğnemi vs diye sorulmalı ona göre infaz edilmeli.

Sitelerde Paylaş
Sanırım sizin de sosyalizm konusunda bilgileriniz eksik. :)

Sosyalizmde sınıflar mümkün mertebe ortadan kalkar. Özel teşebbüsün yerini devlet kapitalizmi alır. Yani birileri sermaye sahibi olup da holdingler kuramaz, yatlar ve villalara sahip olamaz. O kişinin yapacağı üretimi devlet yapar kazanç yatlara ve villalara gideceğine fakirin fukaranın yaşam standartları yükseltilir.

Bende zaten tüm insanlar orta sınıf olur derken, sınıfların ortadan kalktığını ima etmiştim .. ve devletin eli konusuna girmedim çünkü sadece sınıfsal birlikten ve eşitlikten söz etmek istedim ..

Bilgilerim eksik değil benim :P

Sitelerde Paylaş
bence verilmeli.zaten hiç bi aile affetmez merak etmeyin.vede şuda var katilin nasıl öldürüleceği şeklide mağdur ailesine bırakılmalı.öğrenğin yakılarakmı,asılarakmı zehirli iğnemi vs diye sorulmalı ona göre infaz edilmeli.

Mafyanın teki gelir de o aileye "bak evladının birini kaybettin, diğerinin de gözlerinizin önünde canını almayalım, aklınızı başınıza toplayın davadan çekilin" derse o aile öyle güzel affeder ki katili, psikopatı, serseriyi aklın durur...

Sitelerde Paylaş
Bende zaten tüm insanlar orta sınıf olur derken, sınıfların ortadan kalktığını ima etmiştim .. ve devletin eli konusuna girmedim çünkü sadece sınıfsal birlikten ve eşitlikten söz etmek istedim ..

Bilgilerim eksik değil benim :P

Bilgiler yerli yerinde ama terimler yerinde değil sanırım. :) :P

Sitelerde Paylaş
Mafyanın teki gelir de o aileye "bak evladının birini kaybettin, diğerinin de gözlerinizin önünde canını almayalım, aklınızı başınıza toplayın davadan çekilin" derse o aile öyle güzel affeder ki katili, psikopatı, serseriyi aklın durur...

diyemez böyle birşey.çünkü derse kendisininde öleceğini bilir.bu mümkün değil.

Sitelerde Paylaş
ben affın olmasını istemiyorum... ölenlerin ailesi karar versin gibi birşey de beklemiyorum... ağır cezlar vermeli hapishaneler gerçek bi hapis olmalı...

devletin görevi suçluları hapise atmak değil suçları önlemektir..

Devlet rasyonel olmalı, yani laik... Öbür dünya diye bir yer falan da yok...O yüzden çok hassas ve güçlü kanunlarla bu işlerin önüne geçilmeli ve adalet mekanizması tarafından ne ceza verilecekse burada yani bu gezegende iş bitmeli, ölmeden önce tabii... Çünkü bu işin öbür tarafı falan yok, sadece avuntu, bu açık...

Sitelerde Paylaş
diyemez böyle birşey.çünkü derse kendisininde öleceğini bilir.bu mümkün değil.

Sen öyle zannet. Şu an bile kaç tane sindirilmiş aile kayıplarının yasını tutarak ömründen ömür veriyor tahmin edemezsin. Onlara en çok koyan da ellerinden bir şey gelmemesi..

Sitelerde Paylaş
Sen öyle zannet. Şu an bile kaç tane sindirilmiş aile kayıplarının yasını tutarak ömründen ömür veriyor tahmin edemezsin. Onlara en çok koyan da ellerinden bir şey gelmemesi..

elinden birşey gelmiyor diye bir olay yok.tehtit eden kimse onun kafasına sıkacak gidip.gelsin hele biri beni tehtit etsin bakalım evimin önünden canlı gidebiliyormu.azdan az çoktan çok gider.

Sitelerde Paylaş
Devlet rasyonel olmalı, yani laik... Öbür dünya diye bir yer falan da yok...O yüzden çok hassas ve güçlü kanunlarla bu işlerin önüne geçilmeli ve adalet mekanizması tarafından ne ceza verilecekse burada yani bu gezegende iş bitmeli, ölmeden önce tabii... Çünkü bu işin öbür tarafı falan yok, sadece avuntu, bu açık...

evet andromeda haklısın bende böyle düşünüyorum... ama öbür dünya hayaliyle yananlar çok.. o yüzden insanları ncezlarını bulmaları zor...

Sitelerde Paylaş
Ben toplam ve net % 40 vergi veriyorum, bazı mesleklerde bu oran % 50'ye ulaşıyor...

hikkk .. ben biraz dalgaya vurdum .. tabii ki türkiyede vergiler çok yüksek .. hatta dolaylı vergilerde en yüksek ülkelerin başını çekiyo türkiye .. %50-60 ların bile üstüne çıkıyor .. ne yapalım üretim yok, özele özendirme yok .. çekicez artık :)

Sitelerde Paylaş
elinden birşey gelmiyor diye bir olay yok.tehtit eden kimse onun kafasına sıkacak gidip.gelsin hele biri beni tehtit etsin bakalım evimin önünden canlı gidebiliyormu.azdan az çoktan çok gider.

O zaman kim kime dum duma... Sen birini vurursun, diğeri de seni vurur. Ooohhh cümbüş... Biz adalet, hukuk, toplum diyoruz; mağara adamı "anga bunga" diyor. Git ait olduğun çağda yaşa, ait olduğun çağda geber. Yozluğunu sıçratma etrafa...

Sitelerde Paylaş
hikkk .. ben biraz dalgaya vurdum .. tabii ki türkiyede vergiler çok yüksek .. hatta dolaylı vergilerde en yüksek ülkelerin başını çekiyo türkiye .. %50-60 ların bile üstüne çıkıyor .. ne yapalım üretim yok, özele özendirme yok .. çekicez artık :)

Özele özendirme yok mu? :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...