Jump to content

Kuranın şiirselliği ve çelişkisi

Recommended Posts

Size göre önemli olmayabilir antlaşmanın kimin tarafından bozuldugu.Tarih için bu çok önemlidir. bugün antlaşmaya sadık kalmayan bir topluluk ile yarın nasıl güven duyup aynı şehirde yaşarsın. Eğer Nuaym Yahudi ve kureyş liderlerini birbirine düşürmeseydi ! şimdi çok farklı şeyler yazıyor olacaktık. Aynı hoşgörü daha önce beni nadr yahudilerine gösterilmişti. Bu Kabile medine' şehrini işgalde rol alan bir kabileydi. Kureyş Ordusu 4.bin civarında idi buna eklenen Benu Süleym, Gatafan, Fezare, Mürre, Aşça, Süleym, Sa'd ve Esedogullari kabileleri de ittifaka dahil oldu Sonuç. Arap yarimadasi belki de o güne kadar böyle büyük bir orduya sahit olmamisti sayı 10Bin'e ulaşmıştı. O Gün Allah'n yardımı gelmeseydi aynı işlemler medineli müslümanlara misli ile yapılacaktı. Neticede Bir Savaşın İçindesiniz. Savaşlar bu tür olaylara her zaman zemin hazırlar.

Uhud'da Musab'lar Hamza'lar Enes'ler Hanzala'lar bir bir toprağa düşerken hiç biriniz soykırım ifadesini kullanmıyorsunuz.

O GÜN TOPRAĞA DÜŞEN FİLİZLER BU GÜN YEŞERMEKTEDİR EZİLMEKLE BİÇİLMEKLE ASLA TÜKENMEYECEKTİR.

SAYGILARIMLA

Uhud'da eli silahlı iki ordu var sen nasıl bir insansın ki eli silahlı yere düşenlerle eli silahsız kafaları uçan insanları aynı kefeye koyuyorsun. Vicdan, mantık , insanlık nerde? Ne oluyor size, nasıl karar veriyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 75
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sevgili TheQuestioningman ;

Beni kurayza ile medineli insanlar iç içe yaşıyorlardı. bugün size ihanet eden bu topluluk ile yarın nasıl tekrar yüz yüze bakıp güven duyabilirsiniz. yarın aynı şeylerin tekrar edilmesi apaçık değilmi.daha önce yahudilere müsamaha gösterilmişti aynı yahudiler uhud ve hendekte müslümanlara karşı savaştılar. o gün kurayza askerleri affedilirse bir sonraki savaşta büyük bir güç olarak islamın karşısında duracaklardı. Ayrıca Eline kılıç almayan çocukların öldürüldüğü ibaresi yanlıştır.O savaşta eli silah tutan erkek yahudiler öldürüldü.

Sevgi Ve Saygılarımla.

Eli silah tutabilecek her erkeğin kellesi alınmıştır eline silah alabilir diye kelle alınır mı yahu ? Senin vicdanın araba lastiği gibi aşınmış.

Sitelerde Paylaş

Bu Böyledir işte kabul etsende etmesende değişmez gerçektir. Ya öleceksin ya öldüreceksin 3.cü seçenek yok.

Evet benim derdim mekkeliler olmalıydı ! ama ben kendi şehrimde bir ihaneti hesaba katmadım. ihanet varsa çarpışma kaçınılmazdır.Beni kurayza mekkede gayet rahattı sıkışık felanda değildi çünkü antlaşma büyük bir titizlikle uygulanıyordu. Her şey iyi güzelken niçin kureyş tarafını tercih ettiler. Oysa biliyorlardı bu işgalin sonu hüsranla biterse ebu süfyan onları peygamberin merhametine terk edip gideceğini.

Bunu örnekleri çokca yaşındı sizin konuda 23.mesajınızda vurguladıgınız olay Hayber'de yaşandı. Fetihten sonra Peygamber (s.a.s) çiftçilikten ve bahçecilikten iyi anladıklarını her yıl hasadın yarısını vergi olarak verip Hayberde kalmayı teklif ettiler. Peygamberde bu teklifi kabul etti..

Amacı soykırım olsaydı O Gün Hayberde hiç bir canlı sag çıkamazdı.

SAYGILARIMLA

bu mantıkla hareket edeceksek o zaman doğuda bir tane kürt bırakmadan hepsini temizleyelim. kadınlarını da cariyelerimiz yapalım. böyle saçma birşey olabilir mi? utanmasan oh iyi oldu diyeceksin

Sitelerde Paylaş

Tevrat'ı övecek halim yok. Tevrat'ın savunulacak bir tarafı da yok. Kabul etmek gerekiyor ki gerek üslubu, gerek anlatım tarzı gerek de detaylara inişi bakımından ESki Ahit Kuran'dan iyidir. İçeriğini savunamam elbette.

İslam'ın pagan Arap dininden türemesine dair bir sürü delil hadislerde, vesikalarda ve hatta ayetlerde saklıdır. İslam, pagan dinindeki küçük tanrıların reddedilip sadece Allah'a inanılan halidir.

İslam öncesi dönemdeki Araplar da Allah'a inanırdı. Allah'ın tanrıların en güçlüsü olduğunu düşünürdüler. Efsaneleri, öyküleri, ibadetleri, ritüelleri, yasaları müslümanlarla hemen hemen aynıdır.

Hicreti herkes bilir de olayların perde arkasına bakmak lazım. Garanik olayını biliyor musun? Bu olayda müslümanlar ve paganlar birlikte Allah'a secde etmiştir. Muhammed, Lat, Uzza ve Menat'ın varlığını kabul etmiştir.

Paganlar ve müslümanlar hep bir arada ''Lat, Uzza ve Menat'ı gördünüz mü? Onlar ulu turnalardır ve şefaatleri umulur'' demişlerdir. Olayın üzeri sonradan şeytan dürttü bahanesiyle kapatılmıştır.

Muhammed'in peygamberliğini ilan ettikten sonra müşriklerin gönlünü kazanmak bahanesiyle Lat, Uzza ve Menat'tan şefaat dilemesi olayına Garanik olayı denir. Olay hadislerden bilinmektedir.

http://panteidar.wordpress.com/2009/11/03/garanik-olayi/

hadislere bakarsan oo hoooo birsürü hadis var sonuçta hadislerin çoğu rivayettir o zaman 300 Spartalıyada inanalım sonuçta Kuranda yazmıyorsa veya sağlam bir delil yoksa bu olay yaşanmamıştır uydurulmuş bir hadistir ,bu bilimde de böyledir bir yazılı belge olmadan kulaktan dolma bilgilerle bir şeyin olduğunu bilemeyiz ha o zaman tanrıyı ıspatla dersen onuda direk ıspatlayamayız,ıspatı insanın kendisinde gizlidir inanıyorsan vardır inanmıyorsan yoktur ben din üzerine ihtisasta yapmadım Kuranı Türkçe okudum fakat tam manasıyla da değil tamamınıda okumadım şu anda başka işlerle meşkul olduğumdan:),ama okuduğum kadarıyla mesela o dönemlerdede dünyanın yuvarlak olduğu yunanlılarda biliniyordu deniliyor alakası yok onuda araştırdım Kuranda düpedüz dünyanın yuvarlak olduğundan bahsediliyor hatta yukarıdaki rivayetide özetleyecek şekilde söylersek birleştirelim ondan kaç yüzyıl sonra gelen alimler bile dünyanın boğanın boynuzuna takılı olduğunu söylemiş şimdi biz o alim öyle dedi diye İslam böylemi diyecez,bazı çarpıtılmış şeyler yüzünden insanlar dinden soğuyabiliyor.Sonuçta size bişeyler ıspatlamak zorundada değilim çok dindarda değilim hatta olduğum söylenemez ,ama bu dünyada herşeyi üreten biz insanlarız araba üretiriz uçak üretiriz kayık üretiriz sanat eseri üretiriz herşeyi yaparız bunların hiçbiri kendiliğinden olmaz mutlaka bir üreticiye ihtiyacı vardır işte bu dünyada yaşayan canlılarda bir şekilde ortaya çıkmıştır ama çok düzenli çıkmıştır neredeyse her canlının iki gözü vardır iki kulağı ,kol bacak sayısı bedene göre eşittir dört sağda varsa dört solda vardır veya sağ tarafında bir bacak varsa mulaka soldada bir tane vardır organlara baksan hepsi birer fabrika gibi işler şöyle düşünürsek demir üretmek için demirçelik fabrikasına ihtiyacımız vardır bunu kim inşa eder insanlar inşa etmezmi sonuçta bu demirçelik fabrikasının yaratıcıları kimdir bunun kendiliğinden ortaya çıkma ihtimali varmı? yok tabiki bu bilimsel bir gerçektir neyse uzatmayalım ben sonuçta tanrının varlığına inanıyorum çünkü ben varsam ve inşa edilmişsem beni inşa ettiren bir varlık mutlaka vardır bu varlığın şeklini büyüklüğünü ne olduğunu bilmiyorum ama sonuçta ben varım ve şu anda düşünüyorum:).

Sitelerde Paylaş

Uhud'da eli silahlı iki ordu var sen nasıl bir insansın ki eli silahlı yere düşenlerle eli silahsız kafaları uçan insanları aynı kefeye koyuyorsun. Vicdan, mantık , insanlık nerde? Ne oluyor size, nasıl karar veriyorsunuz?

Bir konu üzerinde bu kadar titizlikle duran birisi niçin Adal, Karra, Reci, vakasını ve Mauna katlimlarını dile getirmez ?. Onlarıda söyle o zaman müslümanlar soykırım yapmıştır deme.

Bana Söz veripte ihanet eden bir topluluğu burada övme.

Birisi benimle aynı beldede yaşasa, ve benim onunla aramda bir dostluk antlaşması olsa, günün birinde başka şehirden biri gelip bana savaş açsa, ve arkdaşım bana ihanet edip yabancı adamın tarafına geçse, başka şehirden gelen adam amacına ulaşamayıp geri dönse, benden o aramda antlaşma olan insanı nasıl affetmemi istersin. bir kaç gün sonra aynı şeyi yapmıyacagından nasıl emin olabilirim.

Yeryüzünde Bırakın O Günleri Şimdi Günümüzde Aynısı Gerçekleşse Kimse Affetmez.

tarihinde Özgü® tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Özgür, dogmalara inanmak seni insanlıktan çıkarmış. Hurmalıkları yakılarak savaşa tahrik edildikleri halde savaşmayıp teslim olmuş insanları, ergen olduğuna eteği açıp bakılarak karar verilecek kadar küçük çocuklarına varıncaya kadar, çukur kazıp, teker teker çukurun başında kafalarını kesip o çukura atmayı insanlığına sığdırıyorsan, o sığdırdığın şeyin insanlık olmadığı son derece kesin. Sen onu başka bir yerine sığdırıyorsun.

Müslümanların insanlığına güvenmek dünyadaki yapılabilecek en kötü aptallık olur. Müslüman ahlakı olamaz, çünkü o her eğriyi doğru görmekle kendini mecbur hissetmektedir. Bu mecburiyetten çıkış yolunu kendi zihninde yarattığı hayali bir engelle kapatmıştır.

Müslümanın doğru söylediğine, dürüst olduğuna, vicdanı bulunduğuna inanılamaz. Hepsini toplayıp torbaya koyup dogmaya teslim etmiştir. Bir müslümana güvenmek asılsız astarsız dogmalara güvenmek anlamı taşır. Bu yüzden bir an yanılıp güvenmek aptallık olur.

tarihinde demirefe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Özgür, dogmalara inanmak seni insanlıktan çıkarmış. Hurmalıkları yakılarak savaşa tahrik edildikleri halde savaşmayıp teslim olmuş insanları, ergen olduğuna eteği açıp bakılarak karar verilecek kadar küçük çocuklarına varıncaya kadar, çukur kazıp, teker teker çukurun başında kafalarını kesip o çukura atmayı insanlığına sığdırıyorsan, o sığdırdığın şeyin insanlık olmadığı son derece kesin. Sen onu başka bir yerine sığdırıyorsun.

Müslümanların insanlığına güvenmek dünyadaki yapılabilecek en kötü aptallık olur. Müslüman ahlakı olamaz, çünkü o her eğriyi doğru görmekle kendini mecbur hissetmektedir. Bu mecburiyetten çıkış yolunu kendi zihninde yarattığı hayali bir engelle kapatmıştır.

Müslümanın doğru söylediğine, dürüst olduğuna, vicdanı bulunduğuna inanılamaz. Hepsini toplayıp torbaya koyup dogmaya teslim etmiştir. Bir müslümana güvenmek asılsız astarsız dogmalara güvenmek anlamı taşır. Bu yüzden bir an yanılıp güvenmek aptallık olur.

Ben Senin Seviyene İnecek Değilim. Bizler Unutmadık Acıların En Büyüğünü Yüreklerimize Kazıdık....

Sen Gelmiş Bana ! Sende Olmayan Ahlak Dersi Veriyorusun.

Sitelerde Paylaş

Bir konu üzerinde bu kadar titizlikle duran birisi niçin Adal, Karra, Reci, vakasını ve Mauna katlimlarını dile getirmez ?. Onlarıda söyle o zaman müslümanlar soykırım yapmıştır deme.

Birisi benimle aynı beldede yaşasa, ve benim onunla aramda bir dostluk antlaşması olsa, günün birinde başka şehirden biri gelip bana savaş açsa, ve arkdaşım bana ihanet edip yabancı adamın tarafına geçse, başka şehirden gelen adam amacına ulaşamayıp geri dönse, benden o aramda antlaşma olan insanı nasıl affetmemi istersin. bir kaç gün sonra aynı şeyi yapmıyacagından nasıl emin olabilirim.

Sen sadece o arkadaşını öldürmekle yetinmiyorsun ki, tüm sülalesindeki erkekleri öldürüp, kadınları ve kızlarını cariye, erkek çocuklarını ve yaşlılarını köle yapıp ya kullanıyorsun, ya da satıyorsun. Bir de yetmezmiş gibi adamın karısını, kızını koynuna alıyorsun? Bu ne kinmiş be!

Sitelerde Paylaş

Şimdi diyeceksiniz ki şurada kendi halinde kimseye zararı olmayan, allahtan korkan, haram yemekten sakınan müslümanın kime ne zararı var?

Pek kimseye zararı yok gibi görünüyor. Ama çok zararı var.

Dini dogmanın toplumun tepesine sıçratılmasına, toplumun biliminin, hukukunun, sanatının, özgürlüğünün, onurunun, her şeyinin çiğnenmesine izin veriyor, destek veriyor, en azından onay veriyor. Hiç bir şey yapmıyorsa sessiz kalarak onay veriyor. Bu insanlık değerlerinin hiç biri umrunda bile değil! Dogmasına kimse elleşmesin yeter! Ezan okununca ayağını indirmek, Kuran okununca dinlemek onun bütün dünyası! Bunlar olmazsa bütün dünyası yıkılır. İnsanlık değerleri yerle bir olsun, ama kuran ile ezana saygıda kusur edilmesin!

Emperyalistler bu toplumun üzerinde her türlü oyunu oynuyor, istedikleri gibi cirit atıyor, istedikleri kişiyi harcıyor, ne isterlerse rahatça yapıyorlar.

Buna bir tek "allah" de! Tamam, artık hiç bir şey düşünemiyor. Tek kelimeyle tuzağa düşüyor ve nasıl istersen öyle manipüle ediliyor. Sanki sihirli sözcük! Tek sözcüğü söyle, parmağında oynat! O artık bir kukla. Çekilen ipe göre oynar...

Sitelerde Paylaş

Sen sadece o arkadaşını öldürmekle yetinmiyorsun ki, tüm sülalesindeki erkekleri öldürüp, kadınları ve kızlarını cariye, erkek çocuklarını ve yaşlılarını köle yapıp ya kullanıyorsun, ya da satıyorsun. Bir de yetmezmiş gibi adamın karısını, kızını koynuna alıyorsun? Bu ne kinmiş be!

Ben Derken Kast Ettiğim Medine.

Arkadaş Derken Kast Ettiğim Beni Kurayza

Diğer Şehirdeki Düşman Kast Ettiğim Mekke.

Bireysel Kelimelere Çoğul Eklersen Anlamış Olursun.

Bir Şeye Sadece Kendi Bakış Açınla Bakma _ Bu Konuda Dediğim Dedik Yerine, Biraz Daha Objektif Olsaydınız ! Beni Kurayza Gerçeğini Anlamış Olurdunuz.

SAYGILARIMLA searcher1

Sitelerde Paylaş

Şimdi diyeceksiniz ki şurada kendi halinde kimseye zararı olmayan, allahtan korkan, haram yemekten sakınan müslümanın kime ne zararı var?

Pek kimseye zararı yok gibi görünüyor. Ama çok zararı var.

Dini dogmanın toplumun tepesine sıçratılmasına, toplumun biliminin, hukukunun, sanatının, özgürlüğünün, onurunun, her şeyinin çiğnenmesine izin veriyor, destek veriyor, en azından onay veriyor. Hiç bir şey yapmıyorsa sessiz kalarak onay veriyor. Bu insanlık değerlerinin hiç biri umrunda bile değil! Dogmasına kimse elleşmesin yeter! Ezan okununca ayağını indirmek, Kuran okununca dinlemek onun bütün dünyası! Bunlar olmazsa bütün dünyası yıkılır. İnsanlık değerleri yerle bir olsun, ama kuran ile ezana saygıda kusur edilmesin!

Emperyalistler bu toplumun üzerinde her türlü oyunu oynuyor, istedikleri gibi cirit atıyor, istedikleri kişiyi harcıyor, ne isterlerse rahatça yapıyorlar.

Buna bir tek "allah" de! Tamam, artık hiç bir şey düşünemiyor. Tek kelimeyle tuzağa düşüyor ve nasıl istersen öyle manipüle ediliyor. Sanki sihirli sözcük! Tek sözcüğü söyle, parmağında oynat! O artık bir kukla. Çekilen ipe göre oynar...

Sana Cevap Yazmayacaktım ama ! Neyse

İslam ! Sanatın, Özgürlüğün, Onurun Çiğnenmesine Müsade Etmez. Bu Sadece Senin Sözlerinden İbarettir.

Türkiye Müslümanlarına Karşı İzlenilen Politika, Tüm Dünyada Olduğu Gibi, Onları Yalnızlaştıracak, Tekilleştirecek Ve Nihayetinde Güvenlerini Eritecek Bir Stratejidir. Başaramıyacaksınız ! İlk Ayet İkra Oku Diyor Bana. Bende Okumaya Devam Edeceğim.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlardan bahseden yok senin rahmet peygamberinden bahsediyorum. Antlaşma bozuldu diye silah bırakmış insanlara toplu katliam yapılması günümüzde nerde oluyorda kimse tepki göstermiyor? İnsan bir haltı yemeye kafaya koyup kendini lezzetliymiş gibi inandirirsa yemeyeceği halt kalmaz! Bu mu senin vicdanın? Pöffff ! Koskoca bir pöffff... Gelmiş birde baskaları yaptı ses çıkarmadın o zaman bizimkine neden ses çıkarıyorsun diye ucuz polemiklere giriyorsun, yazık!Aman be , insan sandık birde o kadar vakit ayırıp yazı yazdık. Tek kişinin kazık atmasından bahsediyor birde aynı şeymiş gibi. Arkadas sende orda kellesi ucuna her ergen erkeğin bu antlaşmadan, iceriginden , mekkelilere müttefik olma kararında ortak söz sahibi olduğundan emin mısın ki burda ahkam kesip uçan kellelerden aldığın hazzı bizim de almamızı bekliyorsun. Davar mı kesiyorsun be?!!!!

tarihinde şaman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Muhammed'i eleştiren şiirler yazan Ka'ab adında bir şair vardı. Muhammed, companionlarıyla birlikte adama süikast düzenlenmesi için planlar yaptı. En sonunda adam öldürüldü. Şairin kafası kesildi ve bir kap içinde Muhammed'e gönderildi. Muhammed rakiplerinden bir tanesini daha bertaraf etmenin verdiği huzurla yoluna devam etti. Ayetler vahiy katipleri denen bir ekip tarafından yazıya geçiriliyordu. Ayet olarak yazılanlar çoğunlukla Araplar arasında zaten önceden beri mevcut olan hikayelerdi. Kuran ayetleri olarak daha önceden bilinen şeylerin yazıldığını görenler, Muhammed'i yeni bir şeyler söylenmediği için eleştiriyor ve bunlar eskilerin masallarıdır diyorlardı. Muhammed ve ekibi bunun üzerine anlattıklarının eskilerin masalları olmasının, aynı tanrının vahyi olmasından kaynaklandığını iddia etti. Tevrat'tan çok sayıda kıssa ve öykü Kuran'a alındı. Ne var ki anlatılanlar Tevrat'taki gibi düzenli değil dağınık anlatılıyor, tasvirlerde çelişkiler oluyordu. Muhammed uzun süre Kuran'ı tevrata benzetmek için uğraştı. Mekke döneminde Muhammed ve ekibinin potansiyel müşterileri pagan Araplardı. Pagan Arapların dine çekilmesi için paganların en büyük tanrısı olan Allah'ın adı kullanılmaya başlandı. Ondan önceki surelerde Allah kelimesinin yerine Yahudiler RAB kelimesi kullanılırdı. Rab kelimesinin kullanılması Araplar arasında hoşnutsuzluğa yol açıyordu. Biliniyor ki İslamiyet öncesi Araplar da tanrı olarak Allah'a inanıyordu. Allah 360 tanrının en büyük ve güçlüsüydü. İslam, Arap paganizminin zamanla monoteist bir din haline gelmesiyle oluşmuştur. Önce diğer tanrıların varlığı kabul edilmiş ama onlara ibadet etmek yasaklanmıştır. En sonunda diğer tanrıların varlığına inanmak da yasaklanmıştır. İslam'ın Allah'tan başka tanrı olmadığına dair vurgusunun kökeni burasıdır. Namaz, oruç, hac, şeytan taşlama gibi ibadetler putperest ibadetleridir. Pagan Araplar da 5 vakit namaz kılar, Kabe'yi tavaf eder ve şeytan taşlarlardı. Medine'ye hicret edilmesinden sonra müslümanlar paganlar yerine Medine'nin tüccar sakinleri olan Yahudilerle karşılaştı. Fussilet suresinde Arap inancına göre kainatın 2 günde yaratıldığını anlatan ayetlerin yerine, kainatın 6 günde yaratıldığını söyleyen Tevrat kökenli inanışlar sokuldu. Bu çelişkili ayetler günümüz Kuran'ında hala vardır. İlk dönemlerde Yahudilere ılımlı davranıldı. Kuran'ın tevratın tanrısından geldiğini ispatlamak Muhammed ve ekibinin en büyük hedefi olmuştu. Tevrat'taki kıssalar ve yaratılış öyküleri dağınık bir şekilde Kuran'da yerini aldı. Ne var ki Yahudiler Kuran'ın kendi tanrılarından gelmiş olabileceğine ikna olmadılar. Muhammed ve ekibine Kuran ve tevrattaki çelişkiler gösterdiler. Kuran'ın dilinin tanrı tarafından gelen bir kitap için çok basit olduğunu, Arapça yazılı vahyin gelemeyeceğini, vahiylerin İbranice gelmesi gerektiğini anlattılar. Kuran'daki dilin bayağılığının sebebini ve dilinin halk dili olan Arapça olmasını açıklayamayan Muhammed ve adamları topu Allah attılar ve ''Kuran'ı anlayasınız diye apaçık bir Arapça gönderdik'' ayetleri yazıldı. Burada Allah isterse dili ağır bir kitap gönderebilirdi lakin insanlar kolay anlasın diye basit ve açık gönderdi demek istediler. Yahudilerin ticaretten elde ettikleri hazineleri ve büyük servetleri vardı. Müslümanların iştahı kabarıyordu. Müslümanlar kervanları yağmalamaya ve Yahudilerin mallarına el koymaya başladı. Baız Yahudi kabileleri sürgüne gönderildi. Beni Kureyza kabilesi o kadar şanslı değildi. Muhammed ve adamlarının önderliğindeki müslüman kuvvetler Beni Kureyza kabilesinin bütün erkeklerini ve erkek çocuklarını kılıçtan geçirdiler. Başlarını kestiler. Ali'nin öğle sıcağında kafa kesmekten yorulduğu rivayet edilir. Kadınlar ve kız çocukları cariye yapıldılar. Dün akşam kocaları gözlerinin önünde idam edilen kızlar şimdi kocalarının katili olan müslümanların koynunda cariye olmuştu. İslam, kurucusu tarafından kılıç zoruyla yayılmış tek dindir.

hz muhammed peygamber olmadan önce hangi dine inanıyordu,bunuda bilirsin sen.

Sitelerde Paylaş

Muhammed. Ne o şaşırdın mı? Dünyanın en mükemmel kitabı diye öve öve bitiremediğin kitabı okumaya zahmet etmezsen, böyle cahil durumuna düşersin işte.

Şura/52-53: Ve işte sana da böylece emrimizden bir ruh vahyettirdik. Sen kitap nedir, iman nedir bilmiyordun. Ama Biz onu bir nur kıldık. Onunla kullarımızdan dilediğimize hidayet vereceğiz. Ve emin ol sen de (insanları) doğru bir yola çağırıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Muhammed. Ne o şaşırdın mı? Dünyanın en mükemmel kitabı diye öve öve bitiremediğin kitabı okumaya zahmet etmezsen, böyle cahil durumuna düşersin işte.

Şura/52-53: Ve işte sana da böylece emrimizden bir ruh vahyettirdik. Sen kitap nedir, iman nedir bilmiyordun. Ama Biz onu bir nur kıldık. Onunla kullarımızdan dilediğimize hidayet vereceğiz. Ve emin ol sen de (insanları) doğru bir yola çağırıyorsun.

dinsiz kitapsızla,dini , kitabı bilmeyen arasında,ateistle,müslüman arasındaki kadar fark var.

tarihinde dindarsurpriz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...