Jump to content

Kuranı baştan bi inceliyim dedim.

Recommended Posts

bütün mesele çözüldü.demekki kalbiniz mühürlensede,beyninizle inandığınız için,artık inanmıyorsak allahın suçu,kalbimizi mühürlemiş demeyin.beyninizide mühürlemediya.

Sen gelmeden evvel bu konuyu derinlemesine tartıştık. Kalp mecaz anlamda değil. Zaten halk diline de eski inanışlardan yerleşmiş. Bak bakalım Kuran'da brain anlamında beyin kelimesi geçiyor mu?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 49
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bakara 7

" Allah onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir. Onların gözlerine de bir çeşit perde gerilmiştir ve onlar için (dünya ve ahirette) büyük bir azap vardır."

Kalpleri mühürlediği kesin

Muhammed ve Hz.Ömer gibi..Bir ateistin 6 yaşında bir kıza aşık olacağını sanmıyorum..

Ayrıca oğlunun karısına aşık olacağınıda sanmıyorum..

Dünyada nasıl bir azap var diye Düşünürken..

Abromoviçin yatının görüntüleri aklıma geldi..çok azap çok azap..adam azaptan ölüyor.. :lol:

Sitelerde Paylaş

Mutluluk bazen 50 kuruştur ! Kimine Miyon Dolarlar yetmezken.

Mutluyuz Biz ! Bir tek Allah'a Kulluk Etmekle.

Yüreğimiz Kıpır Kıpır Sıcacık.

Gözlerimizdeki Işıltı ! Yüzümüze Tebessüm Olarak Yansıyor.

Ve İşte O Kalp Yaradan'a Kavuşma Arzusu İle Dopdolu..

Sizler Yazdıkça ! Nedense İçimdeki Sevgi Kat, Kat, Kat Artıyor.

Sizler İnkar Ettikçe Daha Bir Başka Seviyorum Peygamberimi.

Sizler O PırıL PırıL İslam Sevgisinde Nasibini Alamayanlar ! Neredeyse Bir Hiç Olan Düşünce Ve Fikirleriniz Beni Var Eden Güce Dahada Vurgun Ediyor.

Saygılarımla.

Sitelerde Paylaş

Mutluluk bazen 50 kuruştur ! Kimine Miyon Dolarlar yetmezken.

Mutluyuz Biz ! Bir tek Allah'a Kulluk Etmekle.

Yüreğimiz Kıpır Kıpır Sıcacık.

Gözlerimizdeki Işıltı ! Yüzümüze Tebessüm Olarak Yansıyor.

Ve İşte O Kalp Yaradan'a Kavuşma Arzusu İle Dopdolu..

Sizler Yazdıkça ! Nedense İçimdeki Sevgi Kat, Kat, Kat Artıyor.

Sizler İnkar Ettikçe Daha Bir Başka Seviyorum Peygamberimi.

Sizler O PırıL PırıL İslam Sevgisinde Nasibini Alamayanlar ! Neredeyse Bir Hiç Olan Düşünce Ve Fikirleriniz Beni Var Eden Güce Dahada Vurgun Ediyor.

Saygılarımla.

şiir şunu hatırlattı bana..

Baba kızına tecavüz etmiştir..

kıza derler ki bu nasıl baba asalım istersen...

kız derki...

siz asalım dedikçe ..

siz bu nasıl baba dedikçe..

daha bir çok seviyorum babamı...

Sorunu pisikologlar çözebildimi o kısmını öğrenemedim..

Sitelerde Paylaş

Çok güzel özetlemişsiniz içimizdeki aşkı sayın Özgür bey. Ateistlerin içlerindeki korkunç boşluğa nasıl dayandığını merak ediyorum. Onlara çok acıyorum, zavallı ateistler...

Bende odamda üzerine bardak kapattığım toz zerresini bile oynatmaya gücü olmayan hayali bir Arap putuna inandığınız için size acıyorum. İçinizi sürekli ossurmakla çıkacak bir gazla doldurup bununla övünmek nasıl bir zavalliliktır onu anlamaya çalışıyorum. :)

Sitelerde Paylaş

şiir şunu hatırlattı bana..

Baba kızına tecavüz etmiştir..

kıza derler ki bu nasıl baba asalım istersen...

kız derki...

siz asalım dedikçe ..

siz bu nasıl baba dedikçe..

daha bir çok seviyorum babamı...

Sorunu pisikologlar çözebildimi o kısmını öğrenemedim..

Örneklediğin şey senin beyninde oluşan fikirler kadar çirkin...

Yazdığınız her şey zehir kusuyor..

iyi geçinmek iki kişinin iyi geçinmesi ile değil birbirlerini hoşgörmesi ile olur...

Atılan ilk adım sevgi ile kal..

Sitelerde Paylaş

Bende odamda üzerine bardak kapattığım toz zerresini bile oynatmaya gücü olmayan hayali bir Arap putuna inandığınız için size acıyorum. İçinizi sürekli ossurmakla çıkacak bir gazla doldurup bununla övünmek nasıl bir zavalliliktır onu anlamaya çalışıyorum. :)

Anlayamazsınki ? Anlamak içinde ah edip vah edip inleme.. yorma kendini...

Sitelerde Paylaş

Aslında anlıyoruz, dert etme. Sen şimdi bütün bunları şeytanın vesvesesi olarak algılıyorsun. Şeytanın seni doğru yoldan çıkarmak istediğini sanıyorsun.

Buda nereden çıktı şimdi ? sen yazınca böyle bir şey bey aklıma geldi.. şeytan'ın artistligi Bismillahirrahmanirrahim kelimesini duyuncaya kadardır. بِسْــــــــــــــــــمِ اﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم

şeytan'ın beni yoldan çıkartmak için daha daha daha çok çalışması lazım. Bu sevgiyi taaa iliklerimize kadar çektik searcher1 öyle kolaymı ALLAH'ı inkar..

saygılarımla...

Sitelerde Paylaş

Anlayamazsınki ? Anlamak içinde ah edip vah edip inleme.. yorma kendini...

Neden? Sen benden daha mı akıllısın yoksa daha mı iyi? Hayatında kaç masum çocuğun hayatını kurtardın ya da kaç annenin kucağına kalbi durmuş çocuğunu kalbi tekrar atar halde geri verdin? Kimsin ki sen şeytanın uşağından başka? Ne sanıyorsun kendini? Benden daha iyi ve daha kurtarılmış mı?

Sitelerde Paylaş

Buda nereden çıktı şimdi ? sen yazınca böyle bir şey bey aklıma geldi.. şeytan'ın artistligi Bismillahirrahmanirrahim kelimesini duyuncaya kadardır. بِسْــــــــــــــــــمِ اﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم

şeytan'ın beni yoldan çıkartmak için daha daha daha çok çalışması lazım. Bu sevgiyi taaa iliklerimize kadar çektik searcher1 öyle kolaymı ALLAH'ı inkar..

saygılarımla...

Doğru ya, şeytan ihlaslı kulları saptıramıyormuş. Allah sizleri kayırıyor, demek ki sizin torpil yüksek yerden. Bizimde torpilimiz olmadığı için şeytanın bize musallat olmasına birşey demiyor.

HİCR SÛRESİ/

39,40. İblis, “Rabbim! Beni azdırmana karşılık, andolsun ki yeryüzünde kötülükleri onlara güzel göstereceğim, içlerinde ihlâsa erdirilmiş kulların hariç, onların hepsini azdıracağım” dedi.

41,42. Allah, “İşte bu bana ulaştıran dosdoğru yoldur. Azgınlardan sana uyanlar dışında, kullarım üzerinde senin hiçbir hakimiyetin yoktur” dedi.

NAHL SÛRESİ/

99. Gerçek şu ki; şeytanın, inanan ve yalnız Rablerine tevekkül eden kimseler üzerinde bir hakimiyeti yoktur.

100. Şeytanın hakimiyeti, sadece onu dost edinenler ve Allah’a ortak koşanlar üzerindedir.

Sitelerde Paylaş

Kuranı şöyle bir inceliyim dedim başlar başlamaz gözüme bir ayet ilişti :D

Bakara 7

" Allah onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir. Onların gözlerine de bir çeşit perde gerilmiştir ve onlar için (dünya ve ahirette) büyük bir azap vardır."

Benim kalbimi ve kulağımı allah mühürlediyse ben neden cehenneme gidiyorum :D

BAKARA

6 - Şu muhakkak ki inkâr edenleri uyarsan da, uyarmasan da onlar için birdir. Onlar inanmazlar.

(Ayet yeterince açık aslında anlayana ama biz müslümanlar olarak bu ayeti tam olarak idrak edemediğimizden sizlere hala bişeylere anlatmaya uyarmaya çalışıyoruz. Haksız olan biziz çünkü inandığımız iman ettiğimiz kuran ayetini yeterince anlayamıyoruz.Biz ne kadar anlatsak da nasıl olsa anlamayacaksınız. Ayet yeterince açık

13 - Onlara: "İnsanların (müslümanların) inandığı gibi inanın." denilince, "Biz de o beyinsizlerin inandığı gibi mi inanacağız?" derler. İyi bilin ki, asıl beyinsiz kendileridir fakat bilmezler.

(İnsanların inandığı ayetlerle dalga geçmek bunları komik bulmak beyinsizlikten başka ne olabilir. Ayet yeterince açık.)

23 - Eğer kulumuz (Muhammed)a indirdiğimiz (Kur'ân)den şüphe içinde iseniz, haydi onun gibi bir sûre getirin, Allah'tan başka güvendiklerinizin hepsini çağırın; eğer doğru iseniz.

(Doğru düzgün bir hukuk kitabı yazmayı bile beceremeyen insanoğlu Kuran a benzer bir kitap yazabilirmi hadi deneyin. Madem dalga geçiliyo komik bulunuyo bir iki mantıklı cümle yazın da tebrik edelim. Kuran ayetlerini komik bulana kadar kendi inanışınıza ait bir iki cümle yazın da bizi aydınlatın.Dalga geçmek istediğimden yazmanızı istemiyorum. Saygımı kaybedicek olsam şu ana kadar dalga geçebileceğim bir çok nokta var. sizde saygılı olun.Haddinizi aşmayın.

24 - Yok yapamadıysanız, ki hiçbir zaman yapamayacaksınız, o halde yakıtı insanlar ve taşlar olan, inkârcılar için hazırlanmış ateşten sakının.

( Ben inanıyorum iman ediyorum ya eğer sizin savunduğunuz gibi Allah yoksa benim kaybedeceğim sadece 3 günlük dünya hayatı, ama ya Allah varsa sizin göreceğiniz ebedi azab. Hangimizin düşünce yapısı daha mantıklı. Buyrun düşünün.

Sitelerde Paylaş

Ben bu allahı seviyorum diyenlere, peygamberi seviyorum diyenlere acıyorum. Çok zor bi durum olmalı! :lol: Ortada sevilecek kimsecikler olmadığına mı yanarsın, ortada sevilecek, hoş görünecek, hayali de olsa bir dişe dokunur iyi haslet olmadığına mı yanarsın, Kafanda ne kadar iyi canlandırsan, hiç de öyle olmadığını, aptal gibi kendini kandırdığını her olayın, her verinin, kafana kafana vurmasına mı yanarsın...

Kara sevda... Dermansız dert! Tam arabesk kafa ha! İnsan acısa mı, gülse mi şaşırıyor!

"Biz çarşafımızı boynumuza astık, öyle bu allah yoluna çıktık! Ühüüüü, hüngürt! Haşırt foşurt!" :lol: Yurraaa, yağsın bütün oylar! ^_^

Ona çarşaf demezler, kefen derler o da ayrı komedi! Çok âlemler bunlar ya! :D

tarihinde demirefe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen zaten cehennemlik olduğun için mühürlenmişsin ama mühürlenmiş olduğun içinde cehenneme gidiyorsun.

Allah senin cehenneme gideceğini yaratmadan önce biliyor.Çünkü o seni yaratırken cehennemlik olarak yaratıyor.

Ama bu yine senin suçun çünkü daha yaratılmadan önce günah işlemişsin.

(saçma mı geldi?Müslümanlardan alacağın cevaplar bundan daha saçma olacaktır hazır ol)

Allah mal. :lol:

Yaptığın herşeyi kendi iraden doğrultusunda yapıyorsun sadece kendin istediğin için başkasının etkisi olmadan.

İnanmakta inanmamakta senin elinde kardeşim aklın var düşünebiliyorsun. Allah kimseyi cehenneme göndermek için yaratmamıştır.cehennemi seçen insanın kendi nefsidir.

Ayetleri biraz dikkatli okursan alay etmek için değil de anlamak için ne demek istediğini anlayabilirsin.

Sitelerde Paylaş

Ben bu allahı seviyorum diyenlere, peygamberi seviyorum diyenlere acıyorum. Çok zor bi durum olmalı! :lol: Ortada sevilecek kimsecikler olmadığına mı yanarsın, ortada sevilecek, hoş görünecek, hayali de olsa bir dişe dokunur iyi haslet olmadığına mı yanarsın, Kafanda ne kadar iyi canlandırsan, hiç de öyle olmadığını, aptal gibi kendini kandırdığını her olayın, her verinin, kafana kafana vurmasına mı yanarsın...

Kara sevda... Dermansız dert! Tam arabesk kafa ha! İnsan acısa mı, gülse mi şaşırıyor!

"Biz çarşafımızı boynumuza astık, öyle bu allah yoluna çıktık! Ühüüüü, hüngürt! Haşırt foşurt!" :lol: Yurraaa, yağsın bütün oylar! ^_^

Ona çarşaf demezler, kefen derler o da ayrı komedi! Çok âlemler bunlar ya! :D

Niye acıyorsun bize ? Acınacak Hlade Oldugumuzu Bilsek Düşünce Ve Fikirlerimizi Değiştirme Gayereti İçinde Olursuz. Şu An Böyle Bir Gayretimiz Yok Bilgin Olsun. Bizim İçin Üzülme, Yüreğinde Yanmasın'' Biz Bu Sevgi İle Mutluyuz.

Sitelerde Paylaş

Neden? Sen benden daha mı akıllısın yoksa daha mı iyi? Hayatında kaç masum çocuğun hayatını kurtardın ya da kaç annenin kucağına kalbi durmuş çocuğunu kalbi tekrar atar halde geri verdin? Kimsin ki sen şeytanın uşağından başka? Ne sanıyorsun kendini? Benden daha iyi ve daha kurtarılmış mı?

Ben Senden Daha Akıllı Oldugumu İdda Etmedim. Ben Bu Konuda #26 Mesaj Üzerine Yorum Yaptım.. Bak Sen Ateist'sin Alıntı Yaptığım Mesajda Varlıgını Kabul Etmediğin Birinin Uşağı Oldugumu Vurgulamışsın.. Eğilip Bükülme Be Dosdoğru Ol. Şimdi Yazacan Mecazi Anlamda Yazdım Diye.. NEYSE !!! Sağlıcakla Kal..

tarihinde Özgü® tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Doğru ya, şeytan ihlaslı kulları saptıramıyormuş. Allah sizleri kayırıyor, demek ki sizin torpil yüksek yerden. Bizimde torpilimiz olmadığı için şeytanın bize musallat olmasına birşey demiyor.

HİCR SÛRESİ/

39,40. İblis, “Rabbim! Beni azdırmana karşılık, andolsun ki yeryüzünde kötülükleri onlara güzel göstereceğim, içlerinde ihlâsa erdirilmiş kulların hariç, onların hepsini azdıracağım” dedi.

41,42. Allah, “İşte bu bana ulaştıran dosdoğru yoldur. Azgınlardan sana uyanlar dışında, kullarım üzerinde senin hiçbir hakimiyetin yoktur” dedi.

NAHL SÛRESİ/

99. Gerçek şu ki; şeytanın, inanan ve yalnız Rablerine tevekkül eden kimseler üzerinde bir hakimiyeti yoktur.

100. Şeytanın hakimiyeti, sadece onu dost edinenler ve Allah’a ortak koşanlar üzerindedir.

Doğru Söyledin...

Bir Ayrıntı Dışında.. Ben Kendimi O İhlas Sahibi Kişiler Arasında Görmüyorum..

SAYGILARIMLA...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...