Jump to content

Müslümanların ahlak anlayışı!

Recommended Posts

• İleti 86
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ben resimde abartılacak birşey görmüyorum. kızlar ilginç bir hatıra fotoğrafı çekilmiş hepsi bu.. bunu dalga ya da hakaret olarak algılamak doğru değil. el işaretleri bu türden bir anlam taşımıyor. orta parmaklarıyla işaret yapsalardı veya arkadan kulak yapma tarzı birşeyler, o zaman nispeten hak verirdim..

bırakın bu heykel fetişizmini gençler. burası ateistforum, putperestlik bize yakışmaz :)

Sitelerde Paylaş

Birakin putperestligi.. Cagdas, modern bir ulke ise Turkiye totaliter, dogmatik rejimlerde oldugu gibi kafani cevirdigin her yerde adeta peygamber konumuna getirilen "yuce lider"i gormememiz lazim.

Maalesef Musnumanlar icin Muhammed ne ise, bir takim ateist/kemalist tayfasi icin de Ataturk ayni durumda. Herhangi bir elestiri veya hakarete tahamulleri olmayan zavallilar.

Birakin bu ataturk fetisligini..

Sitelerde Paylaş

İki adet AKP-cemaat yalakası hemen düşmüş başlığa, bildik özgürlükçü zırvalarını dökmüşler hemen.

Bak bak bak...

Yukarıdaki resimde görülen şeyde bir sorun yok mu şimdi? Bu kızlar ne yapıyor? Ne diye seçmişler o heykeli, dertleri ne, neyin mesajını veriyorlar?

Söyleyin bakalım.

Bırakın şimdi fetişizmi, putperestliği falan.. Bu zırvalara çok duyduk, konuyu boğmaya teşebbüs bile etmeyin.

Ben mesela, bayılıyorum Atatürk resimlerine, hele bir de güzel yapılmışsa heykellerine büstlerine, bir yerlere yazılmış sözlerine....

Şimdilerde daha da fazla görmek istiyorum. Zaten bir dolu genç artık Atatürk kolyesi vs, takıyor özellikle, kollarına adını kazıtıyor.

Fetişçi falan da değiller.. Sizin bu zırvalarınıza karınları o kadar tok ki, habire gözünüze sokup "biz buradayız" diyorlar size.

Hepsi de pırıl pırıl, tertemiz yetişmiş, aydınlık gençler.

Yukarıdakiler ne peki? Neyin temsilcisi onlar?

Sitelerde Paylaş

Evet ortada bariz bir fetişizm var. Türbanlı fetişizmi. Bu kızlar belli ki kendilerini böyle tatmin ediyorlar böyle mutlu oluyorlar. Zaten orada hiç bir zararı olmayan bir heykele böyle saçma sapan hareketler yapmaları zeka seviyelerini, kafalarını örttükleri bez parçalarının beyinlerine nasıl hükmettiğinin göstergesidir.

Ben şahsen kendilerini bu şekilde tatmin eden, bu şekilde mutlu olan insanlara dokunulmaması taraftarıyım. Çünkü bu salakların yapabilcekleri tek şey böyle heykellere saldırmak olacak.

Sitelerde Paylaş

IFeelGood kardesim,

Senin bu anlattiklarin aslinda ne derece dogmatik ve cult-vari haller aldigini gozler onune seriyor, fakat sen kendini o kadar kaptirmissin ki bunun farkina bile varmiyorsun. Ama anliyorum: Tipki Musnumanlarin (sacma) dinlerine tum samimiyetlikleriyle inandigi gibi, bir takim cocukluktan beri Ataturk'un fikirleriyle indoktrine olmuslar da ayni sekilde Ataturk'u putlastiriyorlar.

Kim ne derse desin: Eger (bugun T.C.'de oldugu gibi) her kitabin basinda Ataturk varsa, her okulda, her resmi binada, hatta her resmi binanin her(!) odasinda varsa, her sehirde Ataturk'un adi verilmis caddeler, bulvarlar, stadlar, parklar, universteler, okullar vs vs. varsa, buna ancak obsezyon denir, fetislik denir. Ki, bu durum dincileri daha anit-laik ve anti-Ataturk yapiyor.

Bu kesinlikle saglikli, cagdas bir ulkede olmamasi lazim, buna Ingilizce'de "personality cult" derler. Beyni yikanmis Ataturkculer ise ne dersek diyelim bunu anlamaz, seyhini her halukarda savunan cahil muritler gibidir onlar.

Fakat bu rezaleti savunanlar da tipki Musnumanlar gibi ziyadesiyle dogmatik konusuyor, Ataturk'u adeta ucuruyorlar.. Onlara gore ya koyu Ataturk hayranisindir, her yerde onu hatirlatacak sozler, heykeller gormek istersin, ya da seriatci, Ataturk dusmani bir Muslumansindir. Ortasi yok bunlara gore.

Benim karsi oldugum husus iste budur. Turkiye artik Ata'mizi her halukarda kullanmamasi lazim, tabulastirmamasi lazim. artik gozunu cevirdigin yerde Ata'mizi goruyorsak bu ona bir kere saygisizliktir.

Sitelerde Paylaş

Şimdi burada tepki gösterenleri anlamaya çalışmak gerek.

Yukarıdaki fotoğraftaki çocuklar imam hatipli türbanlı değilde, lise dö sen benuğa öğrencisi etek boyu diz üzerinde saçları açık öğrenciler olsa aynı tepkiyi verirler miydi ?

Bence vermezler, salakça eğlendiklerini düşünürlerdi tıpkı bir liseliye yakışan şekilde.Çünkü liseliler böyle eğlenir.

Demek ki tepki gösterenler aslında çocuklara aşılanan şeriatçı karanlık zihniyete tepki göstermektedirler.

tarihinde Nolies tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

IFeelGood kardesim,

Senin bu anlattiklarin aslinda ne derece dogmatik ve cult-vari haller aldigini gozler onune seriyor, fakat sen kendini o kadar kaptirmissin ki bunun farkina bile varmiyorsun. Ama anliyorum: Tipki Musnumanlarin (sacma) dinlerine tum samimiyetlikleriyle inandigi gibi, bir takim cocukluktan beri Ataturk'un fikirleriyle indoktrine olmuslar da ayni sekilde Ataturk'u putlastiriyorlar.

Kim ne derse desin: Eger (bugun T.C.'de oldugu gibi) her kitabin basinda Ataturk varsa, her okulda, her resmi binada, hatta her resmi binanin her(!) odasinda varsa, her sehirde Ataturk'un adi verilmis caddeler, bulvarlar, stadlar, parklar, universteler, okullar vs vs. varsa, buna ancak obsezyon denir, fetislik denir. Ki, bu durum dincileri daha anit-laik ve anti-Ataturk yapiyor.

Bu kesinlikle saglikli, cagdas bir ulkede olmamasi lazim, buna Ingilizce'de "personality cult" derler. Beyni yikanmis Ataturkculer ise ne dersek diyelim bunu anlamaz, seyhini her halukarda savunan cahil muritler gibidir onlar.

Fakat bu rezaleti savunanlar da tipki Musnumanlar gibi ziyadesiyle dogmatik konusuyor, Ataturk'u adeta ucuruyorlar.. Onlara gore ya koyu Ataturk hayranisindir, her yerde onu hatirlatacak sozler, heykeller gormek istersin, ya da seriatci, Ataturk dusmani bir Muslumansindir. Ortasi yok bunlara gore.

Benim karsi oldugum husus iste budur. Turkiye artik Ata'mizi her halukarda kullanmamasi lazim, tabulastirmamasi lazim. artik gozunu cevirdigin yerde Ata'mizi goruyorsak bu ona bir kere saygisizliktir.

Senin sorunun Türkiye'yi sürekli batılı ülkeler ile kıyaslaman. Türkiye'de yaşamıyorsun sanırım. Ama şuan ülkede olanlar hiçte küçümsenecek şeyler değil. Bu ülkede demokrasi kırıntıları az buçukta olsa vardı ama artık oda yok. Bu ülkede Atatürk her zaman insanları gaza getiren bir unsur oldu. Toplumun büyük kesimi her ne kadar Akp'yi de desteklese de kendisini Atatürk'e borçlu gibi hissediyor.Sen insanlara Atatürk'ü unutturursan cumhuriyeti unutturursan inan bana dincilere bayram yaptırmış olursun.

Tayyip'in her yerden Atatürk'ü silme amacının demokrasi olduğunu mu sanıyorsun? Bu adam bile toplumda Atatürk hayranlığı bildiği için hala Atatürk'e doğrudan saldıramıyor bunu İnönü vs üzerinden yapıyor.Tayyip'in önünde ki en büyük engel Atatürk.

Ancak bu ülke ne zaman demokrasi kültürünü benimser, atılan kazıkları iki gün sonra unutmaz, tam anlamıyla laik devlet oluşumu gerçekleşir işte o zaman dediklerine bende katılırım.

Sitelerde Paylaş

IFeelGood kardesim,

Freudyen açıklamalar da yapsaydın, tam olsaydı.

AKP'nin askeri bir zihniyetle kalkıp Atatürk'ü ve Atatürkçülüğü, hele de böylesi vasat, indirgemeci bir yaklaşımla geliyorsa, tartışacak kadar aklımı kaçırmadım.

Atatürk tabu, fetiş, put, dogma vs vs vs değil. Atatürk bir zihniyetin simgesidir. Çağın çoooook ilerisinde bir zihniyet olduğunu için sizler gibilerin şekle takılıp da bir halt söylediğini sanması ve anlamaması doğal.

Ben sımsıkı hayranıyımdır Atatürk'ün, tek bir gün bile senin gibi "Ata'mız" dememişimdir mesela. Yüce Ata, Ulu Ata, Büyük Ata vs. diye anmamışımdır.

Aslında ben ve benim gibiler; sizi böyle sürü gibi güden gericiler son senelerde karşı devrimin zeminini sağlamlaştırma çabalarında Atatürk'e ve devrimlerine açıkça saldırıya geçtiği için birden göze battı. Çünkü bizler hiçbir zaman Atatürk'le uğraşmadık. Atatürkçüyüz demedik bile. Aklımıza gelmezdi ki... Derdimiz başkaydı bizim, o dertse onlarca yıldır ülkeyi bu karanlığa adım adım sürükleyen sözde liberal özde gerici hükumetler, işbirlikçiler, kimi zaman da askerdi...

Bak işte, yukarıdaki kızlar bu sistemin ürünü. Senin yalakalığını yaptığın başbakanın dindar nesiller istiyoruz dedi ya, aslında bu ülke son 50 yıldır dindar nesiller yetiştiriyordu.

Atatürkçüler de tıpkı benim/bizim gibi, bu zihniyetle savaşıp duruyordu.

Zırvalarını başkalarına oku. Bugün dindar nesil istediğini söyleyen ve ülkede açıkça din baskısı kuran bir adamı destekleyen sen ve senin gibiler, Atatürk'e ve Atatürkçülüğe ilişkin yorum yapma hakkı olan en son kişiler bile değilsiniz. Söyleyecek sözünüz olamaz sizin. Hele böyle çağdaşlık, akıl, özgürlik vs vs. deme hakkınız, zinhar yok.

Sitelerde Paylaş

Konuyu açan şahsiyeti kınıyorum. Ahlaktan bahsetmiş ama fotoğrafa kevaşeler diye yazarak bel altı çalışmaktan da geri durmuyor! Ahlak kelimesi bu zihniyetin ağzına hiç yakışmıyor!

İftiracı adam , o yazıyı ben yazmadım ,resmi alıntıladığım site yazmış ,her türlü salakla uğraşıyoruz işte.........

Beta sen de git beynini tamir falan ettir ,bu ülkenin müslümanlarının hepsi nurcu türbanlı mı be adam?

Chpye oy atanlar dinsizdir diyen sefilleri haklı çıkarmak ,bu insanlara bir şekilde prim vermek oluyor!!

tarihinde şahika tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Birakin putperestligi.. Cagdas, modern bir ulke ise Turkiye totaliter, dogmatik rejimlerde oldugu gibi kafani cevirdigin her yerde adeta peygamber konumuna getirilen "yuce lider"i gormememiz lazim.

Maalesef Musnumanlar icin Muhammed ne ise, bir takim ateist/kemalist tayfasi icin de Ataturk ayni durumda. Herhangi bir elestiri veya hakarete tahamulleri olmayan zavallilar.

Birakin bu ataturk fetisligini..

Boş konuşmayı bırak.

Senin oldugun yerden Atatürke secde ediyor gibi bir izlenim mi saglıyoruz sana?

Yada çevresinde tavaf mı ediyoruz?

Atatürkün şapka kanunu yıllardır uygulamıyoruz yani onu peygamberleştirmiyoruz ancak peygamberleştirmeyişimiz ona saygımız olmasına engel değil.

Onun bu ülkenin sahip oldugu en önemli ilkelerin sahibi oldugu gerçegini değiştirmiyor.

Kalkıp peygamber yerine koyuyormuşuz gibi bir eda yaratmaya çalışıyorsun.

Heykelleri sadece saygımızı göstermek ve ilkelerinin unutulmamasını saglamak içindir.

Onu yıl içindeki milli bayramlarda anmakta bunun içindir.

Bundan daha fazlası değil.

Onun bazı ilkeleri bizim için değerli ülkeyi sadece savaştan değil bagnazlıktan da kurtarmış biri.

Ve daha iyisi gelene kadar saygıyı en çok hak eden kişi o dur.

Ha bu durumdan çok rahatsız oluyorsan öncelikle eş üstüne eş almak gibi çirkinliklerin içinde bulundugu dinlerden kurtulmamıza yardım et.

tarihinde Dofre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben resimde abartılacak birşey görmüyorum. kızlar ilginç bir hatıra fotoğrafı çekilmiş hepsi bu.. bunu dalga ya da hakaret olarak algılamak doğru değil. el işaretleri bu türden bir anlam taşımıyor. orta parmaklarıyla işaret yapsalardı veya arkadan kulak yapma tarzı birşeyler, o zaman nispeten hak verirdim..

bırakın bu heykel fetişizmini gençler. burası ateistforum, putperestlik bize yakışmaz :)

Bu mesajımda konu sahibi şahikaya!

Bir daha iki para etmeyen insanlara şu sözleri yazdıracak konuları açmayın!

Allahlarını kaybetme korkusu ile iftira atıp insanlıklarını kaybetmekten korkmuyorlar!

aynı durumun tekrarı halinde seninde onlardan farkın olmadıgını düşünecegim bilgine...

Sitelerde Paylaş

Bu resmin yanında Atatürk heykelini öpmeye çalışan kız fotoğrafı da var. Ben her ikisini de kınıyorum. Ne Atatürk heykelini öpmekle Atatürkçü olunur, ne de Atatürk heykeline parmak hareketi yaparak Atatürk küçük düşürülür. Bunlar küçük insanların, küçük hareketleridir. Başka küçük insanlar da bu hareketleri tartışır...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...