Jump to content

Sallalahu Aleyhi Vesselem'e Avukat aranmaktadir

Recommended Posts

Merhaba Musa Peygamberi Seven Çok İnsan Vardı. Fakat Bu Peygamber Muhammed (s.a.s) Kadar Değildir.

İstatisikler Böyle İken Musa Peygamber Zamanında Dünya Nüfusu Çok Daha Azdı.

Onu Seven 1.5 İnsan Kitlesi Tanıdığı İçin Seviyor. Geri Kalanı Yeteri Kadar Tanımadıkları İçin Bilmiyorlar.

Zorlama Derken Bana İran'ımı ima Ediyorsun. Bugün Cuma Namazlarında Türkiyede Camiler Hınca Hınc Doluyor! Acaba islami Darbe'mi Olduki, Silah Zoruylamı Getiriliyorlar ?

Bu Benim Şahsi Düşüncemdir.. Bugün İsa Musa İbrahim vs. Peygamberler Dünyaya Gelse Muhammed (s.a.s) Tabbi Olmaktan Başka Bir Şey Düşünmezlerdi.

Vema erselnake illa rahmeten lil’ alemin(enbiya 107)

SAYGILARIMLA.

Hadi Musa'yı geçelim Hristiyanlığın esas adamı olan İsa'ya bakalım.Bugün Hristiyanlık inanırları Müslümanlardan çok daha fazladır.Bildiğim kadarıyla 2 milyar Hristiyan var.Yani 1.5 milyar(!) insan Muhammed'i seviyorsa 2 milyar insan da İsa'yı seviyor demektir ki bu da bu maçı kaybetmenize yeter,çokluğun doğruluğa kanıt olabileceğini düşünüyorsanız Hristiyanlığa geçmelisiniz.

Eminim Müslümanlardan çok daha fazla Pagan inanırı bile vardır bırak yeni din Hristiyanlığı.

Sadece İran'ı değil dünya genelini ima ediyorum,Türkiye'de dahil.Ama sen sadece Türkiye'yi baz almışsın nedendir bilinmez(!).Evet Cuma namazlarına Türkiye'de bile silah zoruyla getirilen çok insan var,bırak Cuma namazını bugün Türkiye'de bir cani sırf başörtüsü takmadı diye kızını öldürebiliyor bile.

Turan Dursun forumlarına bir tarikattan bayan bir üye gelmişti.Kadın ateist ama kimseye birşey söyleyemediğini,söylediği anda ciddi zararlara uğrayacağını söylüyordu.En basit örnek bu mesela,ramazanda sigara içtiği için dayak yiyen yüzlerce insan yok mu?

Ayrıca çocuklara seçme şansı veriyor musunuz?Hanginiz çocuğunu hiçbir dine vb. maruz bırakmadan,büyüyünce kendisi seçsin düşüncesiyle hareket ediyor?Siz de bu kadar yürek var mı?Çocuğa hiçbir dini empoze etmeyin,büyüyünce kendisini araştırma yapıp yorumlaması yönünde teşvik edin ve yorumlamasını söyleyin,bakalım sevecek mi sevmeyecek mi?Hem çocukların beyinlerini yıkayın sevmesi yönünde hem de gelip burda Muhammed'i seven daha çok o zaman bu din doğru diye saçma yorumlamalarda bulunun,yok yok hiç ahlaki değil bu.

Söyleyin bana tecavüzcü,sadist,cani bir herifi kim sever?Müslümanların kaçını Muhammed'in gerçek ahlakı konusunda eğitiyorsunuz?Müslümanların çoğu Cüveyriyye'ye nasıl tecavüz edildiğini,Beni Kureyza'nın nasıl katledildiğini bilir mi?

Eldeki tüm verileri ortaya dökünce senin Muhammed'inin de dininin de bir hiç olduğu ortaya çıkıyor.Klasik bir laf vardır;

Eğer çoğunluğun yaptığı doğruysa,sinekler de b.k yer o zaman b.k yemeliyiz.

Saygılarımla...

tarihinde Dark Prince tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 98
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hadi Musa'yı geçelim Hristiyanlığın esas adamı olan İsa'ya bakalım.Bugün Hristiyanlık inanırları Müslümanlardan çok daha fazladır.Bildiğim kadarıyla 2 milyar Hristiyan var.Yani 1.5 milyar(!) insan Muhammed'i seviyorsa 2 milyar insan da İsa'yı seviyor demektir ki bu da bu maçı kaybetmenize yeter,çokluğun doğruluğa kanıt olabileceğini düşünüyorsanız Hristiyanlığa geçmelisiniz.

Eminim Müslümanlardan çok daha fazla Pagan inanırı bile vardır bırak yeni din Hristiyanlığı.

Sadece İran'ı değil dünya genelini ima ediyorum,Türkiye'de dahil.Ama sen sadece Türkiye'yi baz almışsın nedendir bilinmez(!).Evet Cuma namazlarına Türkiye'de bile silah zoruyla getirilen çok insan var,bırak Cuma namazını bugün Türkiye'de bir cani sırf başörtüsü takmadı diye kızını öldürebiliyor bile.

Turan Dursun forumlarına bir tarikattan bayan bir üye gelmişti.Kadın ateist ama kimseye birşey söyleyemediğini,söylediği anda ciddi zararlara uğrayacağını söylüyordu.En basit örnek bu mesela,ramazanda sigara içtiği için dayak yiyen yüzlerce insan yok mu?

Ayrıca çocuklara seçme şansı veriyor musunuz?Hanginiz çocuğunu hiçbir dine vb. maruz bırakmadan,büyüyünce kendisi seçsin düşüncesiyle hareket ediyor?Siz de bu kadar yürek var mı?Çocuğa hiçbir dini empoze etmeyin,büyüyünce kendisini araştırma yapıp yorumlaması yönünde teşvik edin ve yorumlamasını söyleyin,bakalım sevecek mi sevmeyecek mi?Hem çocukların beyinlerini yıkayın sevmesi yönünde hem de gelip burda Muhammed'i seven daha çok o zaman bu din doğru diye saçma yorumlamalarda bulunun,yok yok hiç ahlaki değil bu.

Söyleyin bana tecavüzcü,sadist,cani bir herifi kim sever?Müslümanların kaçını Muhammed'in gerçek ahlakı konusunda eğitiyorsunuz?Müslümanların çoğu Cüveyriyye'ye nasıl tecavüz edildiğini,Beni Kureyza'nın nasıl katledildiğini bilir mi?

Eldeki tüm verileri ortaya dökünce senin Muhammed'inin de dininin de bir hiç olduğu ortaya çıkıyor.Klasik bir laf vardır;

Eğer çoğunluğun yaptığı doğruysa,sinekler de b.k yer o zaman b.k yemeliyiz.

Saygılarımla...

Merhaba: Samimi Hırıstiyanların İçinde Muhammed (s.a.s) Sevende Var. Yazdıgın Mesajda Önemli Olan Tek Şey Görüyorum Oda Çocuklarımıza Din Seçme Şansı Veriyormuyuz. ? Güzel Bir Soru :wub:

Kendi Hayatımı Örnek Vereyim Size. Kendi Çocuguma Daha İlk Yaşlarda İslam Sevgisini Aşıladım. İnanıyorumki Büyüdügü Zaman Vatanına Bayrağına Büyüklerie Ve Kendisini Var Eden ALLAH'a Laik Bir Evlat Olacaktır .. Peki Bunun Yanında Ne Öğrettim Ona. ? Maddeler Halinde Yazayım.

Çocugum Yalan Söyleme, Haram Yeme, Büyüklerini Üzme, Küçüklerine Sevgiyle Yaklaş, Zarar Vermekten Şiddetle Kaçın, İyilik Yap Kötülük Yapma, Okumaya Devam Et'ki Ülkene Millletine Faydalı Birisi Ol. Ve Hayatının Her Alanında Dosdoğru Ol.

Bunlar Benim Kriterlerim Başkasıda Beni Bağlamaz Zaten...

SEVGİ VE SAYGILARIMLA.

tarihinde Özgü® tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Merhaba: Samimi Hırıstiyanların İçinde Muhammed (s.a.s) Sevende Var. Yazdıgın Mesajda Önemli Olan Tek Şey Görüyorum Oda Çocuklarımıza Din Seçme Şansı Veriyormuyuz. ? Güzel Bir Soru :wub:

Kendi Hayatımı Örnek Vereyim Size. Kendi Çocuguma Daha İlk Yaşlarda İslam Sevgisini Aşıladım. İnanıyorumki Büyüdügü Zaman Vatanına Bayrağına Büyüklerie Ve Kendisini Var Eden ALLAH'a Laik Bir Evlat Olacaktır .. Peki Bunun Yanında Ne Öğrettim Ona. ? Maddeler Halinde Yazayım.

Çocugum Yalan Söyleme, Haram Yeme, Büyüklerini Üzme, Küçüklerine Sevgiyle Yaklaş, Zarar Vermekten Şiddetle Kaçın, İyilik Yap Kötülük Yapma, Okumaya Devam Et'ki Ülkene Millletine Faydalı Birisi Ol. Ve Hayatının Her Alanında Dosdoğru Ol.

Bunlar Benim Kriterlerim Başkasıda Beni Bağlamaz Zaten...

SEVGİ VE SAYGILARIMLA.

Alla alla kimmiş o sevenler :D Atalarını katleden,onlardan sırf milletin sesini kesebilmek için haraç almayı hak gören bir adamı hangi Hristiyan sever :D Zora geldiniz mi böyle dansözlük yaparsınız işte :)

Başkası seni bağlamaz ama en çok sevilen Muhammed'dir deyip bir de bunu dinine kanıt gösterirsen sen başkalarını bağlarsın.Çocuğunun beynini yıkamışsın sonra Muhammed'i seviyor,oldu başka :D

Sitelerde Paylaş

Alla alla kimmiş o sevenler :D Atalarını katleden,onlardan sırf milletin sesini kesebilmek için haraç almayı hak gören bir adamı hangi Hristiyan sever :D Zora geldiniz mi böyle dansözlük yaparsınız işte :)

Başkası seni bağlamaz ama en çok sevilen Muhammed'dir deyip bir de bunu dinine kanıt gösterirsen sen başkalarını bağlarsın.Çocuğunun beynini yıkamışsın sonra Muhammed'i seviyor,oldu başka :D

Cıx Cıx ben dans etmesini bilmem. :rolleyes:

Bildiklerimi Senin Alıntı Yaptıgın Mesajda Yazdım.

SEVGİLER.

Sitelerde Paylaş

Bazen görülenler herşeyi anlatır dostum,gayet de zevk aldığını görüyorum dans etmekten :D

Neyse hadi kib,sağlıcakla kal :D

Söylediğin doğru değil dostum. gerçekten ben içimden geldiği gibi yazmasını seven birisyim. Söylediğin doğru olsaydı bunu burada yazma cesaretinide seve seve bulurum kendimde.

Sende kendine iyi bak .

SAYGILARIMLA.

Sitelerde Paylaş

HZ. ALİ: sen şimdi cennet ve cehennem yok diyorsun öylemi?

ATEİST:evet yok diyorum(HAŞA)

HZ. ALİ:farzedelim yok,şimdi ben namaz kılıyorum oruç tutuyorum,ibadetlerimi yapıyorum,bana bi zararı varmı?

ATEİST:hayır yok

HZ. ALİ:sanada bi zararı yok

HZ. ALİ: peki farzedelim cennet ve cehennem var,şimdi benim yaptıklarımın bana faydası varmı?

ATEİST:evet var

HZ. ALİ: peki sana bi ZARARI VARMI?

ATEİST:evet var deyip o an aklı başına gelmiş

Sitelerde Paylaş

HZ. ALİ: sen şimdi cennet ve cehennem yok diyorsun öylemi?

ATEİST:evet yok diyorum(HAŞA)

HZ. ALİ:farzedelim yok,şimdi ben namaz kılıyorum oruç tutuyorum,ibadetlerimi yapıyorum,bana bi zararı varmı?

ATEİST:hayır yok

HZ. ALİ:sanada bi zararı yok

HZ. ALİ: peki farzedelim cennet ve cehennem var,şimdi benim yaptıklarımın bana faydası varmı?

ATEİST:evet var

HZ. ALİ: peki sana bi ZARARI VARMI?

ATEİST:evet var deyip o an aklı başına gelmiş

BEN-sen yaratılış teorisinemi inanıyorsun?

SEN-evet

BEN-yani diyorsun ki bir şeyin mutlaka bir yapıcısı olması gerekiyor öylemi?

SEN-evet öyle

BEN-Tamam öyleyse bu görüşü savunuyorsan asla dönmeyeceksin değilmi

SEN-Asla dönmem mutlaka bir şeyi yaratan bişey olmalı asla kendiliğinden oluşamaz bir şey

BEN-demek hiç bişey kendiliğinden oluşamaz öylemi?

SEN-evet aynen öyle…

BEN-tamam diyelimki ben de sana katılıyorum..haklısın

SEN-tabi ki haklıyım..

BEN-ama çözemediğim bişey var sen mutlaka çözmüşsündür..

SEN-nedir?

BEN-tamam bende kabul ediyorum bir şeyi mutlaka yaratan olmalı kendiliğinden oluşamaz

SEN-eee

BEN-Allah da kendiliğinde oluşamaz o zaman bizim görüşümüze göre?

SEN-olurmu öyle şey

BEN-ya hani görüşümüzden dönmeyecektik ,hani kendiliğinden oluşamıyordu bişey..

SEN-??????

BEN-Allahı yaratan gücü..o gücü yaratan gücü..onu yaratanı…ondan sonrakini yaratanı hep merak ediyorum…

SEN-

Sitelerde Paylaş

Hayır göle maya çalmıyoruz. iki seçenek var önünde ya vardır ya yoktur. üçüncü bir seçenek yok. Endişeye'de gerek yok.. kasmayın kendinizi.

Her Zaman Tek seçenek olmuştur..Ama sadece Akıllı insanlar için..

DİNLERDEKİ YARATILIŞ FİKRİ AKLA UYGUN DEĞİLDİR

Yaratılış diye bir kavram mantıken olamaz.Diyelim ki birinin bir şeyi mutlaka yaratması yapması şart.Yaratılışçılığa göre her şey yaratılır,hiç birşey kendiliğinden tesadüfen oluşamazKabul ettik Tanrı tarafından Yaratıldık.uygun ortamlar oluştu diye varolmadık.

Bu varoluş düşüncesine göre hiçbir şey kendiliğinden oluşamaz

Öyleyse Tanrı da kendiliğinden oluşamaz.Yaratılışçılığa inandınız mı yada savundunuz mu, Tanrı nında yaratılmak zorunda olduğunu savunmak zorunda kalıverirsiniz.

Hayır derseniz..o zaman yaratılış görüşünü imha edersiniz..

Çünkü size göre hiçbir şey kendiliğinden oluşamaz.

Bunu siz söylüyorsunuz.

Öyleyse tanrıda kendiliğinden oluşamaz.Mutlaka onunda bir yaratıcısı vardır.

Yaratılışçılığa göre yaratanında bir yaratıcısı olmak zorundadır.

yaratılış diye bir düşünce savunduğunuzda bu bizi Her yaratanın bir yaratıcısı olması gerektiği sonucuna ulaştırır.

Bu böyle 10 sayısının 3 bölünememesi (10/3=3,3333333 ) gibi sürer gider.

Ama piramitin en üstünde ki bir şeyin kendiliğinden oluşması kaçınılmazdır.

Sonuçta ,mutlaka tanrı veya tanrının babası yada onun babası yani mutlaka birşey kendiliğinden oluşmak zorundadır.

Buda bizi canlıların oluşması için uygun şartlar oluştuğu zaman var olduğu görüşünün doğruluğuna ulaştırır.

Bir şeyin mutlaka bir yaratıcısının olmasının şart olmadığı kabul edilmek zorunda kalınır.

Yaratılış düşüncesine inana dindarlara göre:Allahı Allahın yaratıcısı yaratmak zorunda

Ateistlere göre Allah yaratılamaz

Sitelerde Paylaş
Peygamber Efendimiz şöyle buyurdu:

"Ona haber veriniz ki, eğer Müslüman olur, yanıma gelirse, kendisine ev halkını ve malını geri verir, Ayrıca da yüz deve ihsan ederim."

Heyet, haberi kendisine götürünce Mâlik, çıkıp Hz. Resûlullahın huzuruna gelerek Müslüman oldu. Resûl-i Ekrem vaad ettiği şekilde kendisine ev halkını, malını teslim etti, hem de yüz deve ihsanda bulundu.Resûl-i Kibriyâ Efendimiz yüz deve ihsanından başka, düne kadar en şiddetli düşman olan Mâlik bin Avf'ı, kabilesinden Müslüman olanlar üzerine vâli tayin ederek taltif etti.

Sîre, 4:133; Taberî, 3:135 ,Sîre, 4:134; Taberî, 3:136.

Şu olayı müslümanlar vicdanlarına nasıl kabul ettiriyorlar, merak ediyorum doğrusu. Kimse bunun üzerine yorum yapamamış.

Sitelerde Paylaş

Ne varmış bu olayda? Hangi nedenle rahatsız olmamız gerekiyormuş merak ediyorum doğrusu.

Gerçekten göremiyor musun? Muhammed, Mâlik bin Avf'ın ailesini ve mallarını ele geçirmiş, adama şantaj yapıyor, bir yandan da rüşvet teklif ediyor.

"Ona haber veriniz ki, eğer Müslüman olur, yanıma gelirse, kendisine ev halkını ve malını geri verir, Ayrıca da yüz deve ihsan ederim."

Nasıl bir insan, başka bir insanı ailesi ile tehdit eder ki?

Amaan, bende karşımda vicdanlı biri varmış gibi anlatıyorum. Doğru ya sizin için önemli olan, cennete kapağı atıp hurilerle oynaşmak. İnsanlık umurunuzda mı sanki? Cennet hayali uğruna herşey mübah.

Sitelerde Paylaş

İslam tarhinde şaibeli olmayan ne var ki? Bir de bu kaynaklar müslüman gözüyle yazılan kaynaklar. Birde karşı tarafın kaynakları olsa, kimbilir ne pislikler, ne rezillikler çıkar.

islam gözün önünde zaten al sana kabe-al sana peygamber mezarı -al sana kuran.yetmedi 1,5 milyar müslüman(sana göre yobazlar irticacılar ve geri zekalılar tabi ama malum)

kabemi yamuk, kitab mı sahte yoksa peygamber diye bir şey yaşamadımı.oysa hepsi ayakta ve islamın avukatlığını zaten yapmakta ve islamı tasdik etmektedirler.

delili kanıtı vakası herşeyi belli .peki suçlu ortadamı yok.

suçlu arayacaksan kabeyi bugüne kadart yok etmeyen mezarını yok etmeyen ve kuranı ateşte yakmaya cesaret edemeyenlerde ara.

islamın var olmasının tek suçluları onlardır.

kabeye put diyen ve arapların içine işeyip sıçtıkları diyen , peygambere bedevi bir arap çobanı diyen ve yaşamadığını dahi iddia eden ve sıra kurana gelince masal kitabı diyen içinde yazan herşey yalandır allahın emirleri ve söyleyecekleri bir kitabamı kaldı diye yaygara koparan sizlersiniz zaten.bunlar sizin karşı taraf deliliniz değilmi.evrakta ve kanıtta sahtecilik yaptığınız halde halen daha kanıt arıyorsunuz.

insan aynada kendini görmedikçe pisliğinide göremez.ilk önce aynada kendinize sonra sokaktaki insanlara bakın.

Sitelerde Paylaş

Gerçekten göremiyor musun? Muhammed, Mâlik bin Avf'ın ailesini ve mallarını ele geçirmiş, adama şantaj yapıyor, bir yandan da rüşvet teklif ediyor.

Nasıl bir insan, başka bir insanı ailesi ile tehdit eder ki?

Amaan, bende karşımda vicdanlı biri varmış gibi anlatıyorum. Doğru ya sizin için önemli olan, cennete kapağı atıp hurilerle oynaşmak. İnsanlık umurunuzda mı sanki? Cennet hayali uğruna herşey mübah.

ne güzel demiş müslüman ol ailşeni ve malını geri vereyim.onları kölelikten kurtarmasının sadece allah var ve sende elçisin demesi yeterli.kalkıp ondan bana şu kadar deve şu kadar altın, şu kadar ev daire, araba talep etmemiş hatta ailesiyle malıyla birlikte birde 100 deve verecekmiş.daha ne istiyor.

o zaman esirler kölelydiler unutmayalım.esirlerin mallarıda ganimet.ne kadar müslüman esir köle yapıldı bilginiz varmı.hatta düne kadar 1965 yılına kadar dünyanın her yeri afrika , asya günay amerika köleleriyle doluydu.aç kitapları oku.

senin mantığına göre burada peygamber hata yapmış.alacaktı karısını kızını sabaha kadar koynuna , malınıda pulunuda harcayacaktı ve o adamıda öldürecekti öylemi.

Sitelerde Paylaş

Al pisliklerden bir demet:

5575 - Hz. Aişe radıyallahu anhâ anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm, ben altı yaşında iken benimle evlendi. Medine'ye geldik. Benî'l-Hâris İbnu'l-Hazrec kabilesine indik. Ben hummaya yakalandım. Saçlarım döküldü. (İyileşince) saçım yine uzadı. Annem Ümmü Rumân, ben arkadaşlarımla salıncakta oynarken, bana geldi, benden ne istediğini bilmeksizin yanına gittim. Elimden tuttu. Evin kapısında beni durdurdu. Evimizde, Ensârdan bir grup kadın vardı. "Hayırlı, bereketli olsun!", "Uğurlu mübarek olsun!" diye dualar, tebrikler ettiler. Annem beni onlara teslim etti. Onlar kılık-kıyafetime çeki düzen verdiler. Beni, (kuşluk vakti aniden) Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm(ın gelişinden) başka bir şey şaşırtmadı. Annem beni O'na teslim etti. O gün ben dokuz yaşında idim."

Buhari, Nikâh 38, 39, 57, 59, 61; Müslim, Nikah 69, (1422); Ebu Dâvud, Nikâh 34, (2121); Edeb 63, (4933, 4934, 4935, 4936, 4937); Nesai, Nikah 29, (6, 82).

SAFİYYE RADIYALLAHU ANHÂ

5581 - Hz. Enes radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm Hayber'e geldi. Allah kaleyi fethetmeyi müyesser kılınca, kendisine Safiyye Bintu Huyey İbnu Ahtab'ın güzelliğinden bahsedildi. Safiyye'nin kocası savaş sırasında öldürülmüştü. Kadın daha yeni evlenmişti. Aleyhissalâtu vesselâm, ganimetten pay olarak kendisine onu seçti. Oradan Safiyye ile birlikte çıktılar. Revhâ nem mevkiye geldiler. Aleyhissalâtu vesselâm orada gerdek yaptı. Sonra küçük bir yaygı içerisinde hays (denen hurma, yağ ve keş'ten mamul bir yemek) hazırladı. Sonra bana: "Etrafındakileri çağır!" buyurdu. Bu, Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın Safiyye için verdiği düğün yemeği idi. Sonra oradan Medine'ye hareket ettik. Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm Safiyye için, bineğinin terkisine bir örtü seriyordu. Sonra devesinin yanında çömelip dizini dayadı. Safiyye radıyallahû anhâ, dizine basarak deveye bindi."

Buhari, salat 12, Esan 6, Salatu'l-Havf 6, Cihad 102, 130, Menâkıb 27, Megazi 38; Müslim, Nikah 464, (1367); Ebu Davud, Harâc ve'l-İmaret 21, (2996, 2997, 2298); Nesai, Nikah 79, (6, 131-134).

HZ. CÜVEYRİYE RADIYALLAHU ANHÂ

5582 - Hz. Aişe radıyallahu anhâ anlatıyor: "Beni'l-Mustalik'ten Cüveyriye Bintu'l-Hâris, Sâbit İbnu Kays İbni Şemmâs radıyallahu anh'ın hissesine düşmüştü (esaretten kurtulmak için mukâtebe anlaşması yaptı). O, çok güzel bir kadındı, gözde onun için bir hisse vardı (gören göz haz duyardı). Mukâtebe bedelini ödemede yardım talep etmek üzere Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'a geldi.

Hz. Aişe devamla der ki: "Cüveyriye kapıda durduğu vakit onu görünce durumu hoşuma gitmedi (Resûlullah'ın onu beğenip evlenmeye kalkacağından korktum). Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın da benim onda gördüğüm (güzelliği) göreceğini derhal anladım.

"Ey Allah'ın Resûlü dedi. Ben Hâris'in kızı Cüveyriye'yim. Durumum size meçhul değil. Ben Sâbit İbnu Kays'ın hissesine düştüm. Fakat hürriyetime kavuşmak için onunla mukâtebe yaptım. Size, mukâtebe (bedelini ödemem)de yardım istemek üzere geldim. Resûlullah:

"Sana ondan daha hayırlısını söylesem ne dersin?" buyurdular. Cüveyriye: "O nedir?" dedi.

"Senin yerine mukâtebe ücretini ödeyeyim ve seni zevce olarak alayım?" buyurdular. Cüveyriye de: "Kabul ediyorum!" dedi. (Bunun üzerine, Sabit İbnu Kays'a adam göndererek Cüveyriye'yi ondan talep etti. Sabit: "O senindir, Ey Allah'ın Resûlü! Annem babam sana feda olsun!" dedi. Aleyhissalâtu vesselâm mukâtebe ücretini hemen ödedi. Cüveyriye ile evlendiğini işitince ellerindeki esirleri salıp azad ettiler ve: "Bunlar Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın artık akrabalarıdır (esir olarak tutulamazlar)!" dediler. Hz. Aişe devamla der ki: "Kavmine ondan daha hayırlı bir kadın görmedik; onun sebebiyle Benî Mustalik'ten yüz aile halkı azad olundu."

Ebu Davud, Itk 2, (3931).

Sitelerde Paylaş

senin mantığına göre burada peygamber hata yapmış.alacaktı karısını kızını sabaha kadar koynuna , malınıda pulunuda harcayacaktı ve o adamıda öldürecekti öylemi.

O dediğini de yapmış, merak etme.

Muhammed, Safiyye'nin babasi Huyey b. Ahtab'i, ve kocasi Kinâne b. Ebi'l Hukayk'i, ve kocasinin kardesi Rebi'b. Ebi'l-Hukayk'i esir olarak ele geçirir ve her birini, Benû'n Nadir kavmi'ne âid hazinenin yerini söylemeye zorlar, ve fakat onlardan olumlu bir cevap alamaz. Bu sirada Muhammed'in katina gelen Yahudilerden biri: "Ben Kinâne'nin her sabah iste su harabe etrafinda dolastigini görüyordum" diye bilgi verir. Muhammed Kinâne'ye sorar, fakat o bilmedigini söylemekte israr eder. Muhammed harabenin etrafinin kazilmasini emreder. Kazi sonucunda hazinenin bir kismi bulunur. Muhammed Kinâne'den hazinenin kalan kismini sorar fakat Kinâne bilmedigi söyler. Bunun üzerine Muhammed, Kinâne'yi iskence yolu ile söyletmege çalisir. Zübeyr b. Avvam adindaki adamina emir verir ve hazinenin nerede bulundugunu söyletmek üzere Kinâne'ye iskence yapilmasini ister. Zübeyr elinde tuttugu bilek kemigi ile Kinâne'nin gögsüne vurur ve ölecek dereceye gelinceye kadar onu döver. Bir rivâyete göre ateste kizdirilmis demiri onun gögsüne tutar.

Fakat her seye ragmen Kinâne, hazinenin nerede oldugunu bilmedigini söylemeye devam eder. Muhammed onun artik daha fazla iskenceye dayanamayip ölecegini anlayinca yaninda duran Muhammed bin Mesleme'ye teslim eder ve basini kesmesini emreder. Bu isi Muhammed b. Mesleme'ye vermesinin sebebi, ona kardesinin intikamini alma firsatini saglamak içindir. Çünkü Muhammed b. Mesleme ënin kardesi olan Mahmud b. Mesleme daha önce Yahudiler tarafindan öldürülmüstür ve iste simdi kardesi, onun intikamini alacaktir. (Bkz. Taberi, age, 1966, Cilt II. sh. 610).

SAFİYYE RADIYALLAHU ANHÂ

5581 - Hz. Enes radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm Hayber'e geldi. Allah kaleyi fethetmeyi müyesser kılınca, kendisine Safiyye Bintu Huyey İbnu Ahtab'ın güzelliğinden bahsedildi. Safiyye'nin kocası savaş sırasında öldürülmüştü. Kadın daha yeni evlenmişti. Aleyhissalâtu vesselâm, ganimetten pay olarak kendisine onu seçti. Oradan Safiyye ile birlikte çıktılar. Revhâ nem mevkiye geldiler. Aleyhissalâtu vesselâm orada gerdek yaptı. Sonra küçük bir yaygı içerisinde hays (denen hurma, yağ ve keş'ten mamul bir yemek) hazırladı. Sonra bana: "Etrafındakileri çağır!" buyurdu. Bu, Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın Safiyye için verdiği düğün yemeği idi. Sonra oradan Medine'ye hareket ettik. Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm Safiyye için, bineğinin terkisine bir örtü seriyordu. Sonra devesinin yanında çömelip dizini dayadı. Safiyye radıyallahû anhâ, dizine basarak deveye bindi."

Buhari, salat 12, Esan 6, Salatu'l-Havf 6, Cihad 102, 130, Menâkıb 27, Megazi 38; Müslim, Nikah 464, (1367); Ebu Davud, Harâc ve'l-İmaret 21, (2996, 2997, 2298); Nesai, Nikah 79, (6, 131-134).

Sitelerde Paylaş

Al pisliklerden bir demet:

5575 - Hz. Aişe radıyallahu anhâ anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm, ben altı yaşında iken benimle evlendi. Medine'ye geldik. Benî'l-Hâris İbnu'l-Hazrec kabilesine indik. Ben hummaya yakalandım. Saçlarım döküldü. (İyileşince) saçım yine uzadı. Annem Ümmü Rumân, ben arkadaşlarımla salıncakta oynarken, bana geldi, benden ne istediğini bilmeksizin yanına gittim. Elimden tuttu. Evin kapısında beni durdurdu. Evimizde, Ensârdan bir grup kadın vardı. "Hayırlı, bereketli olsun!", "Uğurlu mübarek olsun!" diye dualar, tebrikler ettiler. Annem beni onlara teslim etti. Onlar kılık-kıyafetime çeki düzen verdiler. Beni, (kuşluk vakti aniden) Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm(ın gelişinden) başka bir şey şaşırtmadı. Annem beni O'na teslim etti. O gün ben dokuz yaşında idim."

Buhari, Nikâh 38, 39, 57, 59, 61; Müslim, Nikah 69, (1422); Ebu Dâvud, Nikâh 34, (2121); Edeb 63, (4933, 4934, 4935, 4936, 4937); Nesai, Nikah 29, (6, 82).

SAFİYYE RADIYALLAHU ANHÂ

HZ. CÜVEYRİYE RADIYALLAHU ANHÂ

5582 - Hz. Aişe radıyallahu anhâ anlatıyor: "Beni'l-Mustalik'ten Cüveyriye Bintu'l-Hâris, Sâbit İbnu Kays İbni Şemmâs radıyallahu anh'ın hissesine düşmüştü (esaretten kurtulmak için mukâtebe anlaşması yaptı). O, çok güzel bir kadındı, gözde onun için bir hisse vardı (gören göz haz duyardı). Mukâtebe bedelini ödemede yardım talep etmek üzere Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'a geldi.

Hz. Aişe devamla der ki: "Cüveyriye kapıda durduğu vakit onu görünce durumu hoşuma gitmedi (Resûlullah'ın onu beğenip evlenmeye kalkacağından korktum). Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın da benim onda gördüğüm (güzelliği) göreceğini derhal anladım.

"Ey Allah'ın Resûlü dedi. Ben Hâris'in kızı Cüveyriye'yim. Durumum size meçhul değil. Ben Sâbit İbnu Kays'ın hissesine düştüm. Fakat hürriyetime kavuşmak için onunla mukâtebe yaptım. Size, mukâtebe (bedelini ödemem)de yardım istemek üzere geldim. Resûlullah:

"Sana ondan daha hayırlısını söylesem ne dersin?" buyurdular. Cüveyriye: "O nedir?" dedi.

"Senin yerine mukâtebe ücretini ödeyeyim ve seni zevce olarak alayım?" buyurdular. Cüveyriye de: "Kabul ediyorum!" dedi. (Bunun üzerine, Sabit İbnu Kays'a adam göndererek Cüveyriye'yi ondan talep etti. Sabit: "O senindir, Ey Allah'ın Resûlü! Annem babam sana feda olsun!" dedi. Aleyhissalâtu vesselâm mukâtebe ücretini hemen ödedi. Cüveyriye ile evlendiğini işitince ellerindeki esirleri salıp azad ettiler ve: "Bunlar Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın artık akrabalarıdır (esir olarak tutulamazlar)!" dediler. Hz. Aişe devamla der ki: "Kavmine ondan daha hayırlı bir kadın görmedik; onun sebebiyle Benî Mustalik'ten yüz aile halkı azad olundu."

Ebu Davud, Itk 2, (3931).

bugün tıpın da kabul etiği gibi bir kadın 9 yaşında bir erkek sie 12 yaşında ergenliğe girer.9 yaşından sonra her kızın yaptığı deftere günah ve savap olarak yazılmaya başlar.buradaki amaç 9 yaşında bir kızla ilişkiye girmek veya bekaretini almak değil.onu sahiplenmek ve korumak çevresinede benim eşim zevcemm olarak tanıtmak ki etraftan gelecek kem gözlere ve kötü sözlere mani olamk.

peygamber eşi olmak hele ki dünyayı onun yüzü suyu hürmetine yaratılmışken eşine veya ailesine kötü söz gelmesi imkansızdır.

sen buna mantıki yoldan tıbbi yönden bakıyorsun.ben ise ialhi yönden ve manevi yönden bakıyorum.himayesine almak zevceliğe kabul etmek illaki cinsel ilişki değildir.o zaman ne kadar sübvan varsa hepsini alır sabaha kadar alem yaprdı ve peygamber vasfıda olmazdı

sizler maneviyattan yoksul olduğunuz için herşeye kem gözle bakmaya alışmışsınız.bak sen bu herife bir de paygamber olacak 9 yaşında kızın ırzına geçip birde utanmadan kendine karı yapacak.işye sizin zihniyetiniz o.zaten aramızdaki farkıda bu belirliyor.

ikinci olarak teklif var ve teklife olumlu cevap var bunun neresi kötü.hem peygamber karısı olmuş hem tüm sülalesini kurtarmış.aklı ve senin gibi mantığı olan herkez aynı şeyi yapardı.

Sitelerde Paylaş

Evrimboz, sana bunları anlatsam da anlamayacağını biliyorum, zaten Muhammed'in yaptığı herşey normal size göre. Sen bunları hiç kendi üstüne alınma, belki başka okuyanlar ne demek istediğimi anlarlar diye yazıyorum. Sen şerbetlisin artık. Sana hiçbir şey işlemez.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...