Jump to content

Sallalahu Aleyhi Vesselem'e Avukat aranmaktadir

Recommended Posts

O dediğini de yapmış, merak etme.

Muhammed, Safiyye'nin babasi Huyey b. Ahtab'i, ve kocasi Kinâne b. Ebi'l Hukayk'i, ve kocasinin kardesi Rebi'b. Ebi'l-Hukayk'i esir olarak ele geçirir ve her birini, Benû'n Nadir kavmi'ne âid hazinenin yerini söylemeye zorlar, ve fakat onlardan olumlu bir cevap alamaz. Bu sirada Muhammed'in katina gelen Yahudilerden biri: "Ben Kinâne'nin her sabah iste su harabe etrafinda dolastigini görüyordum" diye bilgi verir. Muhammed Kinâne'ye sorar, fakat o bilmedigini söylemekte israr eder. Muhammed harabenin etrafinin kazilmasini emreder. Kazi sonucunda hazinenin bir kismi bulunur. Muhammed Kinâne'den hazinenin kalan kismini sorar fakat Kinâne bilmedigi söyler. Bunun üzerine Muhammed, Kinâne'yi iskence yolu ile söyletmege çalisir. Zübeyr b. Avvam adindaki adamina emir verir ve hazinenin nerede bulundugunu söyletmek üzere Kinâne'ye iskence yapilmasini ister. Zübeyr elinde tuttugu bilek kemigi ile Kinâne'nin gögsüne vurur ve ölecek dereceye gelinceye kadar onu döver. Bir rivâyete göre ateste kizdirilmis demiri onun gögsüne tutar.

Fakat her seye ragmen Kinâne, hazinenin nerede oldugunu bilmedigini söylemeye devam eder. Muhammed onun artik daha fazla iskenceye dayanamayip ölecegini anlayinca yaninda duran Muhammed bin Mesleme'ye teslim eder ve basini kesmesini emreder. Bu isi Muhammed b. Mesleme'ye vermesinin sebebi, ona kardesinin intikamini alma firsatini saglamak içindir. Çünkü Muhammed b. Mesleme ënin kardesi olan Mahmud b. Mesleme daha önce Yahudiler tarafindan öldürülmüstür ve iste simdi kardesi, onun intikamini alacaktir. (Bkz. Taberi, age, 1966, Cilt II. sh. 610).

SAFİYYE RADIYALLAHU ANHÂ

5581 - Hz. Enes radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm Hayber'e geldi. Allah kaleyi fethetmeyi müyesser kılınca, kendisine Safiyye Bintu Huyey İbnu Ahtab'ın güzelliğinden bahsedildi. Safiyye'nin kocası savaş sırasında öldürülmüştü. Kadın daha yeni evlenmişti. Aleyhissalâtu vesselâm, ganimetten pay olarak kendisine onu seçti. Oradan Safiyye ile birlikte çıktılar. Revhâ nem mevkiye geldiler. Aleyhissalâtu vesselâm orada gerdek yaptı. Sonra küçük bir yaygı içerisinde hays (denen hurma, yağ ve keş'ten mamul bir yemek) hazırladı. Sonra bana: "Etrafındakileri çağır!" buyurdu. Bu, Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın Safiyye için verdiği düğün yemeği idi. Sonra oradan Medine'ye hareket ettik. Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm Safiyye için, bineğinin terkisine bir örtü seriyordu. Sonra devesinin yanında çömelip dizini dayadı. Safiyye radıyallahû anhâ, dizine basarak deveye bindi."

Buhari, salat 12, Esan 6, Salatu'l-Havf 6, Cihad 102, 130, Menâkıb 27, Megazi 38; Müslim, Nikah 464, (1367); Ebu Davud, Harâc ve'l-İmaret 21, (2996, 2997, 2298); Nesai, Nikah 79, (6, 131-134).

ya kadını kölelikten kurtarıp onun bunun koynuna girmesine malum olup kendine eş seçmiş.

bugün savaş olsa gelen ordu karılara ve kızlara ne yapar canlı örneği var ırakta bosnada.ama bu büyük zat hem düğün yapıp kendine eş alıyor ve himaysi altına aldığı halde sen bunu bir pislik gibi algılıyorsun.

bugün sırp canisi slovodan miliç bir boşnak karısını alıp kendine karı yaparmı veya amerikalı genereral halbuki bu yüce isan onu bırak köle olarak görmeyi kendine denk olarak görüp kendi hanesine eş yapmış.

skendin yazmışın peygamberimiz kinaneyi esir etmiş diye.hem yahudinin biri gelip kinanenin hazinenin yerini bildiği şahitlik edecek.

o zaman burada yahudi yalancı oluyor kinaye masum oluyor peygamberde iskenceci öylemi.adı üstünde masum olan bu adam peygamber tarafından neden peki neden esir edilmiş.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 98
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Evrimboz, sana bunları anlatsam da anlamayacağını biliyorum, zaten Muhammed'in yaptığı herşey normal size göre. Sen bunları hiç kendi üstüne alınma, belki başka okuyanlar ne demek istediğimi anlarlar diye yazıyorum. Sen şerbetlisin artık. Sana hiçbir şey işlemez.

aslında ben anlıyorum adam sapık , sübyancı, yalancı ve üstüne üstüelik pis arabın teki.

ama senin anlayamadığın bir peygamber olduğu ,allahın elçisi olduğu ve vahiy yoluyla kuranın kendisine inmesidir.

Sitelerde Paylaş

aslında ben anlıyorum adam sapık , sübyancı, yalancı ve üstüne üstüelik pis arabın teki.

ama senin anlayamadığın bir peygamber olduğu ,allahın elçisi olduğu ve vahiy yoluyla kuranın kendisine inmesidir.

allah'ın elçisi olduğunu ve vahiy yoluyla kuranın kendisine indiğini kendinden başka tasdik edecek biri olmadığından dolayı peygamber diyolar zaten. bi durup ulan sallıyo olmasın bu eleman diye düşünselerdi peygamber demezlerdi.

Sitelerde Paylaş

allah'ın elçisi olduğunu ve vahiy yoluyla kuranın kendisine indiğini kendinden başka tasdik edecek biri olmadığından dolayı peygamber diyolar zaten. bi durup ulan sallıyo olmasın bu eleman diye düşünselerdi peygamber demezlerdi.

O Koskoca Arap Yarımadasında Akıllı İnsan Yokmuydu? Neden Akın Akın İslam Tercih Edildi ? Senin Düşündüklerini 10 Binlerce İnsan Düşünemedimi?

Sitelerde Paylaş

O Koskoca Arap Yarımadasında Akıllı İnsan Yokmuydu? Neden Akın Akın İslam Tercih Edildi ? Senin Düşündüklerini 10 Binlerce İnsan Düşünemedimi?

Akıllı olanlar ya öldürüldü yada sindirildi. İslam güçlendikten sonra akın akın katılmalar olması gayet normal. İnsanlar daima güçlünün yanında olmak ister. Güçlünün yanında olup soygundan pay almak varken, neden karşısında olsunlar?

Muhammed daha ılımlı olduğu Mekke'deki 10 yıl boyunca 100 kadar kişiyi ancak müslüman yapabildi, ama Medine'ye geçip saldırı ve yağmalama taktiğine geçince hızla büyüdü.

Sitelerde Paylaş

Ya müslüman olursunuz, ya da sürülür veya öldürülürsünüz denirse, güçlünün yanında yer almaktan başka çare kalmamış. Sürgün çöl şartlarında zaten ölüm. Nereye gidebilirler? Yağma ve çapula katılmak daha iyi. Hepsi müslüman oldu böylece... Yağmacılığın sınırları arabistan dışına taştı.

Sitelerde Paylaş

Akıllı olanlar ya öldürüldü yada sindirildi.

Veda hutbesi yaklaşık 10 bin kişilik katılımla gerçekleşti. Orda yağma veya ganimetmi vardı.

Şu an dünya nüfusunu örneklersek , dünyada her 7 kişiden 2 si bu bu delileri izliyor rota islam yelkenler fora diyor..

Mesajında vurguladıgın şeyin ne kadar anlamsız oldugunu görebiliyormusun şimdi ?

Sitelerde Paylaş

Veda hutbesi yaklaşık 10 bin kişilik katılımla gerçekleşti. Orda yağma veya ganimetmi vardı.

Şu an dünya nüfusunu örneklersek , dünyada her 7 kişiden 2 si bu bu delileri izliyor rota islam yelkenler fora diyor..

Mesajında vurguladıgın şeyin ne kadar anlamsız oldugunu görebiliyormusun şimdi ?

Orada yağma değil, ilerde yağmaya katılıp pastadan pay alma potansiyeli vardı.

Müslümanlar müşriklerle savaşırken, bazen müşrikler de müslümanların safında savaşa katılırlarmış, Muhammed'de onlara ganimetten pay ayırırmış. Menfaat nerede, insanlar orada.

Dünya'da senin sandığın gibi İslam'a akın falan yok, İslamcı medyada duyduğun her habere inanma. Adamlar eldekini tutmak için yalan propaganda yapıyorlar.

tarihinde searcher1 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Orada yağma değil, ilerde yağmaya katılıp pastadan pay alma potansiyeli vardı.

Müslümanlar müşriklerle savaşırken, bazen müşrikler de müslümanların safında savaşa katılırlarmış, Muhammed'de onlara ganimetten pay ayırırmış. Menfaat nerede, insanlar orada.

Dünya'da senin sandığın gibi İslam'a akın falan yok, İslamcı medyada duyduğun her habere inanma. Adamlar eldekini tutmak için yalan propaganda yapıyorlar.

Uhuda Yürüyüş Düşüyor Hemen Gönlümüze. İbni Ubey vardı Ne İçin Geldiği Belliydi Uhud'a. 300 Adamınıda Yanına Alarak Terk Etti Savaş Alanını. Oysa Mekkeden Mediniye Ve Habeşistana Hicret Edenler... Onlarda Ne Ganimet Sevdası, Ne Cennet Tasası, Nede Cehennem Kaygısı Vardı. Onlarda Sadece ALLAH'ın Rızası Vardı.

Sevgi İle Kalın... Saygılarımla...

Sitelerde Paylaş

bugün tıpın da kabul etiği gibi bir kadın 9 yaşında bir erkek sie 12 yaşında ergenliğe girer.9 yaşından sonra her kızın yaptığı deftere günah ve savap olarak yazılmaya başlar.buradaki amaç 9 yaşında bir kızla ilişkiye girmek veya bekaretini almak değil.onu sahiplenmek ve korumak çevresinede benim eşim zevcemm olarak tanıtmak ki etraftan gelecek kem gözlere ve kötü sözlere mani olamk.

peygamber eşi olmak hele ki dünyayı onun yüzü suyu hürmetine yaratılmışken eşine veya ailesine kötü söz gelmesi imkansızdır.

sen buna mantıki yoldan tıbbi yönden bakıyorsun.ben ise ialhi yönden ve manevi yönden bakıyorum.himayesine almak zevceliğe kabul etmek illaki cinsel ilişki değildir.o zaman ne kadar sübvan varsa hepsini alır sabaha kadar alem yaprdı ve peygamber vasfıda olmazdı

sizler maneviyattan yoksul olduğunuz için herşeye kem gözle bakmaya alışmışsınız.bak sen bu herife bir de paygamber olacak 9 yaşında kızın ırzına geçip birde utanmadan kendine karı yapacak.işye sizin zihniyetiniz o.zaten aramızdaki farkıda bu belirliyor.

ikinci olarak teklif var ve teklife olumlu cevap var bunun neresi kötü.hem peygamber karısı olmuş hem tüm sülalesini kurtarmış.aklı ve senin gibi mantığı olan herkez aynı şeyi yapardı.

Hangi ilkokulların önünde dolaşıyorsun?

Sitelerde Paylaş

Uhuda Yürüyüş Düşüyor Hemen Gönlümüze. İbni Ubey vardı Ne İçin Geldiği Belliydi Uhud'a. 300 Adamınıda Yanına Alarak Terk Etti Savaş Alanını. Oysa Mekkeden Mediniye Ve Habeşistana Hicret Edenler... Onlarda Ne Ganimet Sevdası, Ne Cennet Tasası, Nede Cehennem Kaygısı Vardı. Onlarda Sadece ALLAH'ın Rızası Vardı.

Sevgi İle Kalın... Saygılarımla...

Uhud'da da müslümanlar, okçuların ganimet sevdasıyla yerlerini terk etmesi sonucu az daha savaşı kaybedeceklerdi.

Safvan b Ümeyye bunlardandır Kendisi şöyle der: "Huneyn muharebesinde Hz Peygamber (s a s), bana ganimet mallarından bir pay verdi Halbuki o benim en sevmediğim kimse idi Bana vermeye devam etti; sonunda insanlar içinde en sevdiğim kimse oldu" (Tirmizî, III, 27)

Bak! İnsanların sevgisi nasıl kazanılıyormuş.

Sitelerde Paylaş

Neticede Hepimiz İnsanız , Hata Yapmaya Her An Müsaitiz. Abdullah Bin Cubeyr O An Okcuların Komuta Görevini Üstlenmişti. Fakat Ne Kadar Dirensede Onları Tutmak İçin Dünya Malı O An Tepeyi Terk Edenlere Daha Cazip Gelmişti.

Sadakalar, -Allah'tan bir farz olarak- yalnızca fakirler, düşkünler, (zekat) işinde görevli olanlar, kalbleri ısındırılacaklar, köleler, borçlular, Allah yolunda (olanlar) ve yolda kalmış(lar) içindir. Allah bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir. (Tevbe Suresi, 60)

Ayette de Görüldüğü Gibi, "Kalpleri Isındırılacak" Olan Bir Grup İnsandan Bahsedilmektedir. Bu İnsanlar İslam Dinini Yeni Tanımaya Başlayan ya da Henüz Tanımayan, Ancak İman Etmesi İçin Gayret Sarf Edilen Kişilerdir.

Sitelerde Paylaş

"Kalpleri Isındırılacak" olanlar, rüşvetle müslüman yapılacak olanlara verilen diğer bir addır.

Tevbe/111 - Şüphesiz Allah, mü’minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır. Artık, onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve ölürler. Allah bunu Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da kesin olarak va’detmiştir. Kimdir sözünü Allah’tan daha iyi yerine getiren? O halde, yapmış olduğunuz bu alışverişten dolayı sevinin. İşte asıl bu büyük başarıdır.

İslam'da rüşvet vaka-i adiyeden olmuş zaten. Allah bile ücreti ile insanları kiralık katil olarak tutuyor. Başka ayetlerde falan kavmi şöyle helak ettim, filan kavmi suda boğdum, falan kavmin üzerine ateş yağdırdım demiş ama İslam'ın geldiği dönemde gücü tükenmiş olmalı. Artık pis işlerini insanlara yaptırmaya başlamış.

Sitelerde Paylaş

TEVBE SURESİ 14 AYETİYLE SAVAŞIN VE ONLARI SİZİN ELİNİZLE REZİL EDEYİM DEDİ ALLAH

Tevbe 14.. Onlarla savaşın ki Allah, sizin ellerinizle onların cezasını versin ve ... Onları rezil ve rüsvan etsin, yardımıyla sizi onlara muzaffer kılsın. Ve mümin bir kavmin yüreklerini ferahlandırsın.

Ama savaşı kaybettiler

Enfal-65. Ey Peygamber! Mü’minleri savaşa teşvik et. Sizden yirmi sabırlı kişi olsa, iki yüz kişiye üstün gelir. Sizden yüz kişi de kâfirlerden bin kişiye üstün gelir; çünkü onlar anlayıştan yoksun bir güruhtur.

Bu ayeti okuduğunuzda geçerli olduğunu düşünmeyin. Çünkü değişmiştir. Bu ayeti hükümsüz kılan ayet:

Enfal-66. Şimdi ise Allah sizde bir zaaf bulunduğunu bildiği için, yükünüzü hafifletti. Bu durumda, sizden sabreden yüz kişi olursa, iki yüz kişiye üstün gelir. Sizden bin kişi de Allah’ın izniyle iki bin kişiyi mağlûp eder. Çünkü Allah sabredenlerle beraberdir.

Enfal-65 ayeti, Uhud Savaşından önce yazılmış olup, savaşta bozguna uğranılması üzerine, yerine Enfal-66 ayeti gönderilmiştir. Değiştirilme nedeni olarak da müslümanların zaafı gösterilmiştir. Çünkü Uhud Savaşında müslüman okçular Kureyşli kadınların hilesine kanmış, savaşmayı bırakarak eteklerini kaldırıp tepeye doğru kaçışan kadınları ganimet olarak kapma hevesine kapılmışlardı. Bu hile ile Kureyşliler savaşı kendi lehlerine çevirmiş ve kazanmışlardı. Bu ayetlerde Allah, geleceği bilmeyen, insanlardaki zaafı göremeyen bir tanrı konumuna düşürülmüştür.

UHUD SAVAŞI (625)

Mekkelilerin Bedir savaşının intikamını alma istekleri.

Mekkelilerin Medine şehrine doğru gelmeleri üzerine iki taraf Uhud dağı eteklerinde karşı karşıya geldiler. Savaşın başlangıcında Müslümanlar üstün iken Peygamber tarafından görevlendirilen okçuların yerlerini terk etmeleri savaşın kaybedilmesine yol açmıştır.

İşine geldiğinde Allah dünya işine karışmaz dersin.işine geldiğinde karışır dersin.karışmaz dersen neden yukarıdaki savaşlarda neden yenildi.neden hala arap devletleri taş devrini yaşıyor..neden tüm teknolojik icatları Müslümanlar yapmıyor.neden Müslümanların dünyanın gelişimine zerre kadar katkıları olamadı.karışmıyor diyorsan neden dua edip duruyorsun?

Bak yukarda surede Allah karışıyorum demiş ama başarılı olamamış.

Eğer karışsaydı isayı çarmıha germekten kurtarırdı değilmi? Kendi oğlunun acı çekmesine izin verirmiydi?

Sitelerde Paylaş

akıl denilen şeyi bu kadar büyütmemek lazım.. forumdaki yazarların bahsettiği sindirilme ve ezilme durumu oldukça yaygındı.. o zamanın mekke ve medine'sinin dış dünyaya oranla daha kapalı toplumlar olduğunu biliyoruz.. yani mekke'de ikamet eden biri orta asya'da mevcut şamanizmi veya avrupada yaygın olan hıristiyanlığı bilmiyorlardı.. aynı şekilde hıristiyanlığın yayıldığı milattan sonraki ilk yüzyıllarda politeist inanca sahip avrupa halklarının bilinmediği gibi.. islam arap yarımadasında göreceli olarak daha sakin yayılmış olsa dahi 4 halife döneminde çatır çatır kılıçla ve zulumle yayılmıştır.. akın akın islama geçmeler akıl akıl islama geçmeler değil tamamen kılıç korkusundandır.. önce tarihi iyi tahlil etmek lazım..

Sitelerde Paylaş

Komik Olmayın ! Takılıyorum Zaten.. Mesajlarımı Yeni Yazmama Rağmen. Bir Kaç Haftadır Misafir Olarak Takip Etmekteydim. Görüşü Her Ne Olursa Olsun Ben İnsan Oldugu İçin İnsana Saygı Duyarım..

Sitede Çok Usta Değerli Kalemler Mevcut Onlarada Sonsuz Saygı Duyuyorum.. Dileğim Burada Hoşça Vakit Geçirmek.. Bildiklerimi Yazmak Bilmediklerimi Öğrenmek.

SAYGILARIMLA

İnsana insan olduğu için saygı duyan ne kadar insan tanıdıyam..hiçbiri dindar değildi

Sitelerde Paylaş

Tevbe/23:

Ey iman edenler! Eğer küfrü imana tercih ederlerse, babalarınızı ve kardeşlerinizi bile dost edinmeyin. İçinizden kim onları dost edinirse, işte onlar, zalimlerin ta kendileridir.

Şöyle bir ayet olabilir mi ya? İnsanlar sırf Muhammed'e inanmıyor diye birbirine düşman edilir mi? Baba, oğul ve kardeşler arasına bile kine ve nefret tohumları atılır mı? Bazıları diyor ki, Muhammed'in iyi yanları da vardı, devrimciydi falan. Böyle bir lafı söyleyenin ne gibi iyi bir yanı olabilir?

Sitelerde Paylaş

akıl denilen şeyi bu kadar büyütmemek lazım.. forumdaki yazarların bahsettiği sindirilme ve ezilme durumu oldukça yaygındı.. o zamanın mekke ve medine'sinin dış dünyaya oranla daha kapalı toplumlar olduğunu biliyoruz.. yani mekke'de ikamet eden biri orta asya'da mevcut şamanizmi veya avrupada yaygın olan hıristiyanlığı bilmiyorlardı.. aynı şekilde hıristiyanlığın yayıldığı milattan sonraki ilk yüzyıllarda politeist inanca sahip avrupa halklarının bilinmediği gibi.. islam arap yarımadasında göreceli olarak daha sakin yayılmış olsa dahi 4 halife döneminde çatır çatır kılıçla ve zulumle yayılmıştır.. akın akın islama geçmeler akıl akıl islama geçmeler değil tamamen kılıç korkusundandır.. önce tarihi iyi tahlil etmek lazım..

Bu Tahlili Neye Göre Yapıyorsun ?

Sindirme Ve Ezilme Muhacir Guruplara Fazlası İle Yapılmadımı ?

Niçin Ölümü Göze Aldılar ? Bu Dava İçin Candan, Maldan ,Yardan Geçtiler.

Ben Söyleyim ! Öncülerdi Onlar. Biliyorlardı Allah'tan Gelen Mesajın, Mavi Gezegenin Tümüne Yayılacağını.

Sonuç'' Bunu Başardılar... Hepsine SeLam Olsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...