Jump to content

ÇAĞDAŞ ATEİST BİRADERLERİM

Recommended Posts

Tüm Samimiyetimle Belirtmek İsterim Ki ;

Neredeyse Bütün Çizimlerini Ezberlediğim " Bahadır BARUTER " Zavallısına Üzülüyorum.

penguen-dergisi-bahad%C4%B1r-baruter.jpg

Her Fırsatta " İnsan Haklarına Saygılı " Olduğunu Dile Getiren , " Allaha İnanmayabilirim Fakat Her Dine Saygılıyımdır "

Naraları Atan Ateistler , Sizlere Sesleniyorum ;

" NEREDE KİŞİSEL HAKLARA SAYGI " ?

Objektif Olmak Kaydı İle Cevaplarınızı Bekliyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 128
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kişisel haklarınıza saygısızlık mı yaplımış?! Nasıl,nerede? Gösterirmisin?

Şimdi bir Hindu çıkıp " inekler bizim için kutsaldır, onları bu şekilde kesip yemek bizim kişisel haklarımıza saygısızlıktır" derse ne cevap verirdin?!

Bizim için bütün dinler aynı,bir diğerinin bir diğerine üstünlüğü yoktur! Sen kendine sor bakalım; İslam harici kaç dini inanışa saygılısın?

Sitelerde Paylaş

Kişisel haklarınıza saygısızlık mı yaplımış?! Nasıl,nerede? Gösterirmisin?

Şimdi bir Hindu çıkıp " inekler bizim için kutsaldır, onları bu şekilde kesip yemek bizim kişisel haklarımıza saygısızlıktır" derse ne cevap verirdin?!

Bizim için bütün dinler aynı,bir diğerinin bir diğerine üstünlüğü yoktur! Sen kendine sor bakalım; İslam harici kaç dini inanışa saygılısın?

Evet Ben İLAHİ DİNLER ' e Saygılıyımdır.

Hristiyanlık , Yahudilik Sonuçta Biz Bir Yaradana İnanmıyormuyuz ?

İşte Bu Diğer İlahi Dinlere İnanmam İçin Fazlasıyla Büyük Bir Neden.

Sitelerde Paylaş

Kişisel hakları çiğnenen tabii ki Bahadır Baruter'dir.

Küfür mü etmiş, hakaret mi etmiş, bir şey mi yapmış?

Düşüncesini gayet düzgün dile getirmiş. Çok yalın.. "Allah yok, din yalan" demiş.

Ben onun bu yöntemini çok çirkin buluyorum. Yazıyı gizli saklı yerleştirmesi beni çok rahatsız ediyor.

Bana göre açıkça, kenara köşeye saklamadan yazabileceği bir karikatür çizmeliydi.

Onun dışında..

Bu ülkede biz kendimizi bildik bileli hacıyla hocayla, dindarla dalga geçilen pekçok karikatür çizilmiştir, espriler yapılmıştır, fıkralar yazılmıştır.

Köyün veya ilçenin imamının açıkça yerin dibine batırıldığı yığınla film vardır bu ülkede. Hatta hemen hepsinde imamlar, hocalar ve onlara bağlılık duyan dindarlar ya sapıktır ya da sahtekar. Hep bu imajla hicvedilmişlerdir. Halk bu karakterlere daima gülmüştür ve garip bir şekilde onaylamıştır. Çünkü bilirler ki o tipler hakikaten de sahtekardır, iki yüzlüdür ve dindarlığına sığınıp milletin karısına kızına sulanır.

Şimdi ne oluyor? Ne değişti de birden hassasiyet geliştirdiniz?

Sitelerde Paylaş

Bu karikatürden dolayı dava açıldı Bahadır Baruter'e.

"Allah yok": Ya, evet hani nerde?

"Din yalan" Seninki tamam, belki de Pastafaryanizm yalan.

İyi de sorun nerde? Neyi savunuyorsunuz, susturalım hapse mı atalım bütün böyle diyenleri.

Utanmazlar sizi.

Sitelerde Paylaş

Bu EVRENSEL BİR GERÇEK DEĞİL Mİ ZATEN ?

Sana gore Islam'in hakikat olmasi gercek olabilir, fakat biz ateistlere gore Islam dini, tipki diger dinler gibi, insan tarafindan uydurulan bir ideolojiden ibaret.

Toplum uzerinde faydali olabilir, zararli olabilir, insanlari iyilige sevkedebilir vs vs.: Butun bunlar bu dinin dogru/gercek oldugu anlamina gelmez.

Sitelerde Paylaş

Evet Ben İLAHİ DİNLER ' e Saygılıyımdır.

Laf cambazlığı yapma! Ne demek ilahi din?! 4bin küsür din var,sadece 3 tanesine İlahiyet adayıp diğerlerini yok sayarsan, o diğerleri gelip size laf ettiği zaman ağzınızı açmayacaksınız!

Hristiyanlık , Yahudilik Sonuçta Biz Bir Yaradana İnanmıyormuyuz ?

Belki o karikatürü çizen bile inanıyordur yaradana! İlla senin inandığın yaradana inanmak zorunda mı? Başka tanrı mı yok memlekette?

Hala cevap veremedin? Kişisel haklara saygısızlık nerede yapılmış? Sen inek kesip yiyerek Hinduların kişisel haklarına saygısızlık yapmış oluyormusun?

Sitelerde Paylaş

Kişisel hakları çiğnenen tabii ki Bahadır Baruter'dir.

Küfür mü etmiş, hakaret mi etmiş, bir şey mi yapmış?

Düşüncesini gayet düzgün dile getirmiş. Çok yalın.. "Allah yok, din yalan" demiş.

Ben onun bu yöntemini çok çirkin buluyorum. Yazıyı gizli saklı yerleştirmesi beni çok rahatsız ediyor.

Bana göre açıkça, kenara köşeye saklamadan yazabileceği bir karikatür çizmeliydi.

Onun dışında..

Bu ülkede biz kendimizi bildik bileli hacıyla hocayla, dindarla dalga geçilen pekçok karikatür çizilmiştir, espriler yapılmıştır, fıkralar yazılmıştır.

Köyün veya ilçenin imamının açıkça yerin dibine batırıldığı yığınla film vardır bu ülkede. Hatta hemen hepsinde imamlar, hocalar ve onlara bağlılık duyan dindarlar ya sapıktır ya da sahtekar. Hep bu imajla hicvedilmişlerdir. Halk bu karakterlere daima gülmüştür ve garip bir şekilde onaylamıştır. Çünkü bilirler ki o tipler hakikaten de sahtekardır, iki yüzlüdür ve dindarlığına sığınıp milletin karısına kızına sulanır.

Şimdi ne oluyor? Ne değişti de birden hassasiyet geliştirdiniz?

Evet Malesef Hak Vermek Zorumdayım Sizlere.

İşte Zaten Biz Ateist - Deist Kardeşlerimizle Burada Fikir Ayrılığına Düşüyoruz.

Siz Her Müslümanı ;

Yobaz , Görgüsüz , Kaba Olarak Nitelendiriyorsunuz.

Biz İse Her Ateist'i

" Satanist , Vahşi Olarak Nitelendiriyoruz.

Halbuki SALİH Olan Müslümanlar , Aynı Zamanda Son Derece Kendini Geliştirmiş Bir Müslüman Olarak İmrendiğim Ateistlerde Var. ( Örn, Aziz NESİN )

Şu Videoya Bakarmısınız ?

Evladıma Bırakacağım En Büyük Eserlerden Birisidir Bu Video.

Sitelerde Paylaş

Bu EVRENSEL BİR GERÇEK DEĞİL Mİ ZATEN ?

Evrensel bir gerçek olan nedir? Allah yoktur demek de, Allah vardır demek kadar serbest olmalıdır. Avrupa'da böyledir. Otobüslerin üzerine tanrı yok ilanı astırmak bile serbest. Sen de Allah var pankartı astır.

Sitelerde Paylaş

Bu karikatürden dolayı dava açıldı Bahadır Baruter'e.

"Allah yok": Ya, evet hani nerde?

"Din yalan" Seninki tamam, belki de Pastafaryanizm yalan.

İyi de sorun nerde? Neyi savunuyorsunuz, susturalım hapse mı atalım bütün böyle diyenleri.

Utanmazlar sizi.

Tabikide Hayır , Benim Anlatmak İstediğim " KİŞİSEL HAKLARA SAYGI "

Ayrıca Sanatın Ben Bir Zenginlik Olduğunu Düşünüyorum. ( Haklara Müdahale Edilmediği Sürece )

Sitelerde Paylaş

Her Fırsatta " İnsan Haklarına Saygılı " Olduğunu Dile Getiren , " Allaha İnanmayabilirim Fakat Her Dine Saygılıyımdır "

Naraları Atan Ateistler , Sizlere Sesleniyorum ;

Objektif Olmak Kaydı İle Cevaplarınızı Bekliyorum.

arkadaşım bir ateist olarak bu konuda sana hak veriyorum. yalnız bütün ateistlerin böyle olmadığını da bilmeni isterim. bunlar bir grup azgın azınlıktan ibaret..

allah ve din inancına sahip olmamak ayrı, cami ve namaz kılan insanlar çizip caminin duvarına "allah yok din yalan" yazmak ayrı.

birincisi özgürlük ama ikincisini bu kategoride değerlendirmek pek doğru değil. provakatif bir üslup bu.

cami lambalarını prezarvatif olarak resmetme hususunu zaten tartşmaya bile gerek yok, tek kelimeyle rezalet ve densizlik.

bu çirkin metod türk ateizminin önündeki en büyük engellerden biri. bu tarz fikirleri güdenler türk ateizmine zarar veriyor, kendi ayağına kurşun sıkıyor. kınıyorum..

Sitelerde Paylaş

Laf cambazlığı yapma! Ne demek ilahi din?! 4bin küsür din var,sadece 3 tanesine İlahiyet adayıp diğerlerini yok sayarsan, o diğerleri gelip size laf ettiği zaman ağzınızı açmayacaksınız!

Belki o karikatürü çizen bile inanıyordur yaradana! İlla senin inandığın yaradana inanmak zorunda mı? Başka tanrı mı yok memlekette?

Hala cevap veremedin? Kişisel haklara saygısızlık nerede yapılmış? Sen inek kesip yiyerek Hinduların kişisel haklarına saygısızlık yapmış oluyormusun?

" KİŞİSEL HAKLARA NEREDE Mİ SAYGISIZLIK YAPILMIŞ ? "

Peki Şunu Belirtiyim ;

Bir Deli Çıksa Dese Ki Ben Kovaya Tapıyorum.

Sen Bunun Neresine Saygı Duyarsın ?

Benim ANLATMAK İSTEDİĞİM ŞUDUR ,

BİZ MÜSLÜMANLAR , HRİSTİYANLAR , YAHUDİLER TEK BİR İLAH'A İNANIYORUZ.

AYNI ZAMANDA O İLAH'IN BİZLERİ KUSURSUZ BİR ŞEKİLDE YARATTIĞINA İNANIYORUZ.

HALEN ANLAYAMAYAN ATREİSTLER İÇİN ÖRNEKLENDİRMEK GEREKİRSE

ÖNÜMÜZDE 3 TANE YOL VAR. VE BU ÜÇ YOL AYNI YERE ÇIKIYOR.

Sitelerde Paylaş

arkadaşım bir ateist olarak bu konuda sana hak veriyorum. yalnız bütün ateistlerin böyle olmadığını da bilmeni isterim. bunlar bir grup azgın azınlıktan ibaret..

allah ve din inancına sahip olmamak ayrı, cami ve namaz kılan insanlar çizip caminin duvarına "allah yok din yalan" yazmak ayrı.

birincisi özgürlük ama ikincisini bu kategoride değerlendirmek pek doğru değil. provakatif bir üslup bu.

cami lambalarını prezarvatif olarak resmetme hususunu zaten tartşmaya bile gerek yok, tek kelimeyle rezalet ve densizlik.

bu çirkin metod türk ateizminin önündeki en büyük engellerden biri. bu tarz fikirleri güdenler türk ateizmine zarar veriyor, kendi ayağına kurşun sıkıyor. kınıyorum..

Tebrikler " CALİGULA " OBJEKTİF TAVRIN İÇİN.

Sitelerde Paylaş

http://www.varbak.com/galeri/sultanahmet-camisinin-lambaları-b6854.jpg

Bak bunlar Sultanahmet camiinin lambaları neye benziyorlar? Bu bir karikatür, anlamıyor musunuz, önce lambaları çizip sonra prezervatif sansürü mü uygulayacaktı, ya da önce onaya mı gelseydi sana?

Nesi ayrı, gerçek bundan daha basit ve güzel dile getirilemezdi, Allah yok ve din de yalan, ne demeliydik, Allah var bakın cebimde, din de doğru mu demeliydik?

Provakatif değil, bu devlet benim cebimden yüzbin camii yapıp bir o kadar da imamı -baş imam da buna dahil olmak üzere- besleyebiliyorsa, o benim de malımdır. Bunu çizdi diye bir çizeri hapse atmak da ancak işte İran'da falan olur. Bizim de farkımız yok ordan pek.

Sitelerde Paylaş

" KİŞİSEL HAKLARA NEREDE Mİ SAYGISIZLIK YAPILMIŞ ? "

BİZ MÜSLÜMANLAR , HRİSTİYANLAR , YAHUDİLER TEK BİR İLAH'A İNANIYORUZ.

AYNI ZAMANDA O İLAH'IN BİZLERİ KUSURSUZ BİR ŞEKİLDE YARATTIĞINA İNANIYORUZ.

HALEN ANLAYAMAYAN ATREİSTLER İÇİN ÖRNEKLENDİRMEK GEREKİRSE

ÖNÜMÜZDE 3 TANE YOL VAR. VE BU ÜÇ YOL AYNI YERE ÇIKIYOR.

Çoğunlukta olmanızdan kaynaklanan gücü diğer insanları baskı altına kullanma hakkınız var mı?

Sen diyorsun ki biz çoğunluğuz, biz ne dersek o olur, diğer insanların hayatına müdahale edebiliriz.

Böyle bir yaklaşım olamaz. Kovaya tapanlar sana nasıl saçma geliyorsa, o 3 dinin mensupları da bize o kadar saçma geliyor.

Sana sorduğum soruya cevap alamadım. Allah yoktur demek de Allah yoktur demek kadar serbest olmalıdır, yoktur diyenleri engelleyen kişi zorbadır.

Ateistlerin çoğunlukta olduğu ülkelerde her yerde Allah vardır diye bağırabilirsin ama müslüman toplumda ben inanmıyorum dersen döverek öldürürler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...