Jump to content

süper bir konu,bana soruldu bende size yönlendiriyorum.

Recommended Posts

Fakir yoksul iyi yönetilemeyen bir ülke olduğunu düşündüğümüz az çok bildiğimiz Hondurasta hapishanede çıkan yangında en az 357 kişi ölmüş mahkumların ve yakınlarının nasıl nazıl bir fisiksel ve psikolojik acı çektiğini tahmin edebilirsin. İtfaiyeyi falan kaçan olur diye içeri sokmamışlar.

http://www.kthaber.c...beri-12886.aspx

Eminim o mahkumlar arasında en azılı şuçlularda vardı (hatta bazıları kaçmışta olabilir), hiç suçsuz yere gariban olduğu için hapis yatanlarda acaba o insanların muhammedden allahtan haberi varmı muhammed acaba yaşarken handuras diye bir memleketin olduğunu biliyor muydu allah bu olaylar karşısında ne düşünüyor müslümanlar her ne kadarda sınav aşığı olsalar da bu kadar kişinin diri diri yanması nasıl bir adalet ve sınav methodudur.

İşte bunları düşünmen bile dinlerin ne kadar saçma ve uydurulmuş şeyler olduğunu anlamana yeter.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İşte bunları düşünmen bile dinlerin ne kadar saçma ve uydurulmuş şeyler olduğunu anlamana yeter.

Süprizyumurta şaşırtıyorsun beni:) Hak yolu buldun sonunda :D

Not: verdiğin link sorunlu!

tarihinde shef tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

şimdiye kadar en ilginç bulduğum konu budur bu sitede.bir çok soruyu birden barındırıyor.mesela müslümanlar bizden başkası cennet gidemez diyorya,bu hapishanedeki insanlar islamdan haberi yok hem bu dünyada yanarak ölecekler hemde cehenneme gidecekle bu nasıl tanrı adaleti gibi.

Sitelerde Paylaş

Çok acı ve feci(bize göre) olayların hayatta varolması dinlerin suçu mu ki?Dinler ve hayal ettikleri tanrıları olmayınca bu olaylar olmayacak mıydı?

Böyle olaylar var o zaman dinler de saçma.Bu başlı başına saçma bir mantık.

İyide adam bunu sorgulamıyor ki?!

Honduras denen memlekette ki insanların, Allah'dan Muhammed'den haberleri olmuşmudur diye soruyor? Bu adamlar cennetemi cehenneme mi gidecek merak edyor...

Sitelerde Paylaş

Süprizyumurta şaşırtıyorsun beni:) Hak yolu buldun sonunda :D

Not: verdiğin link sorunlu!

link konusunda birşey yapamayacağımne yazıkki.ama mesele alıntıdaki konuda zaten,pek hak yola geldim denemez,sadece bu soru bana çok uç geldi.burada yananlardan direk allhmı sorumludur.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar allahın kelamının ulaşmadığı bir topluluk olabileceği fikrini kuranın söylemiyle çelişeceği düşüncesiyle reddediyor.Allahtan haberi yokmuş.İmkansız! Neden? Çünkü kuranda herkese peygamber yollandığından bahsediliyor. Şimdi şimdi cemaatler bu işi sorumluluk haline getirmişler gibi görünüyor. Mesela kutuplarda bir insan söz gelimi imansız ölse öbür tarafta müslümanlardan hesap sorabilir düşüncesi gülen cemaatinde tebliğ için ciddi bir motivasyon kaynağı. Müslümanlık açısından bu konudaki kıvırtma hamleleri bu şekilde vücut buluyor.

Sitelerde Paylaş

İyide adam bunu sorgulamıyor ki?!

Honduras denen memlekette ki insanların, Allah'dan Muhammed'den haberleri olmuşmudur diye soruyor? Bu adamlar cennetemi cehenneme mi gidecek merak edyor...

Ben sorgulamasının yanlış soru ve yanlış bakış açısından yönlendiğini düşündüğümden öyle cevap verdim.Hem sen onun avukatı mısın.Bırakta kendisi cevaplasın.

Ayrıca kimin cennetlik kimin cehennemlik olduğunu tayin eden/bilen bir din mi var yeryüzünde?Ayrıca Allah'tan Muhammed'den haberdar olmayanların,başka neden haberdar olduğunu bakıp haberdar oldukları şeyler onları iyi mi kötü mü yapmış buna bakmalı.

İllaki şu dinden bu dinden olmalı diyenlerin derdi din pazarlamaktır.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar allahın kelamının ulaşmadığı bir topluluk olabileceği fikrini kuranın söylemiyle çelişeceği düşüncesiyle reddediyor.Allahtan haberi yokmuş.İmkansız! Neden? Çünkü kuranda herkese peygamber yollandığından bahsediliyor. Şimdi şimdi cemaatler bu işi sorumluluk haline getirmişler gibi görünüyor. Mesela kutuplarda bir insan söz gelimi imansız ölse öbür tarafta müslümanlardan hesap sorabilir düşüncesi gülen cemaatinde tebliğ için ciddi bir motivasyon kaynağı. Müslümanlık açısından bu konudaki kıvırtma hamleleri bu şekilde vücut buluyor.

cemeat kendi fikriyle zikir yapmış.tabi bütün insanlığa peygamberler gönderildiğini bende onaylıyorum.ama bir yandanda hz muhammet son peygamber ve sonrasındaki insanların islamdan haberi oldumu,olmadıysa halleri nicolur,islam dinindeki en büyük çıkmazdır.cemaatde bu çıkmazı kapatmak için kendince harekete geçmiş.

Sitelerde Paylaş

İslam'a göre insanların her bin tanesinden 999'u cehennemliktir. Bir hadiste geçiyordu. Cennet çok elit bir mekan, normalde cehenneme gidiliyor.

ya sen ben gideriz,tebliğ yapılmış kabul etmemişiz,o yanan insanların günahı ne.hem bu dünyada yan hem öbür dünyada.

Sitelerde Paylaş

ya sen ben gideriz,tebliğ yapılmış kabul etmemişiz,o yanan insanların günahı ne.hem bu dünyada yan hem öbür dünyada.

allah yok,günahta yok,madimakta ki sizin gibi salya sümük bilerek yakmislardir...

Sitelerde Paylaş

cemeat kendi fikriyle zikir yapmış.tabi bütün insanlığa peygamberler gönderildiğini bende onaylıyorum.ama bir yandanda hz muhammet son peygamber ve sonrasındaki insanların islamdan haberi oldumu,olmadıysa halleri nicolur,islam dinindeki en büyük çıkmazdır.cemaatde bu çıkmazı kapatmak için kendince harekete geçmiş.

Çok güzel bir yerden sorgulamaya başlamışsın.

Dinin aileden geçtiğinin kanıtıdır.

Zaten Hondras katolik Hristiyan bir ülke.

Neden? Çünkü orayı Katolik İspanyollar sömürgeleştirdiğinden.

Mesela Barbaros Hayrettin Paşa gitseydi, muhtemelen Müslüman olurlardı.

Tabii bu din değiştirme savaşla olurdu.

İslam'a göre Allah'ın izni olmadan bir yaprak dahi kıpırdamaz.

Yine iyilik de şer de Allah'tandır.

Bütün dinler kendilerine inanmayanı cezalandırır; zira meşruiyeti ortadan kalkar.

Hristiyanlar İsa'yı tanrının oğlu olarak kabul edersen cennete gideceğini söyler.

Müslümanların şartı da Allah'a ve Muhammed'e inanmaktır.

Yoksa kendisine inanmayanları da ödüllendiren bir dinin yaşaması çok zordur.

Zaten peygamberler hep ortadoğuda zuhur etmişler.

Çin kaynakları dünyanın en eski ve zengin kaynaklarından biridir.

Çinliler her haltı yazmışlar. Ama bir tane peygamber iması dahi yoktur.

Yine peygamberlerle insanları uyaran Allah kavramı da yanlıştır.

Peygamber geliyor, aradan 2000 yıl geçiyor ve sen 2000 yıl önceki peygambere inanmalısın.

İyi de ben şahit olmadım ki belki öyle bir şey yok; nereden bileyim?

Sitelerde Paylaş

bi slogan atmadan konuya el atsan.yoksa olay kerbelada sizin suçunuza gidecek

Zorla ateistte allah var dedirtecen,kerbelada da birbirinizi kestiniz,irak ta afganistan da,somali de birbirinizi dogruyorsunuz,sen Hondurasi birak müslüman kardaslarina bak...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...