Jump to content

Ateist Arkladaşlar'a

Recommended Posts

• İleti 91
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

O Ayetlerin Her Biri'nin Bir İniş Sebebi Var.

Saçmalama! Ayetlerin iniş sebebinin olması ayetlerdeki hakaret olduğu gerçeğini değiştirecek mi?!

İniş sebebi;her şeyi yaratan allah'ın (!) işler yolunda gitmeyince, canı sıkılıp sağa sola küfür etmesi mi?!

Vurgulamaya Çalıştıgın Şey Benim Sana Anlatmak İstediklerimden Çok Uzak

Çok uzak filan değil,siz aradaki ilişkiyi anlayamacak kadar salağa yatan bencilsiniz! Reel hayatta inanmayan insanlara; kafası çalışmayan,gerçeği göremeyen,

kalbi mühürlü gibi küçültücü ifadeler kullanırsınız,sonrada buraya gelip ikiyüzlülük yapıp bizden saygı sevgi beklersiniz...

Kuranda ki hakaret içerikli ayetleri onaylıyorsan eğer, bende size aynı ayarda karşılık verince ses etmiyeceksiniz, ki gördüğünüz gibi ben o kadar ağzımı bozamadım,

yok eğer o ifadeleri onaylamıyor iseniz söyleyin de bilelim!

Sitelerde Paylaş

Hangi Birini Örneklesin Forum..... Mesaj 2

Saygılar..

Sevgili Özgür, herkesin üslubu farklı. Herkes bir kalıptan çıkma değil ya. Ramazanda orç tutmayanı döven 2 kişi yüzünden bütün müslümanları suçluyor muyuz? Biz inançlara değil, inananların şahsiyetine saygı gösteriyoruz.

Sitelerde Paylaş

İslamın kendi içinde dahi Bu sert sözler vardır.Şiada Huccetül İslam çıkar Ömere Ebubekre Osmana Aişeye bir güzel sıvazlar!:))Allahada sıvazlarım. Çünkü Şeytana süre vermiştir. O verilen süre ise belkide bir ömürdür.Hoş görün lütfen. Çünkü Gecenin karanlıkları bütün ayıpları örter

Sitelerde Paylaş

İslamın kendi içinde dahi Bu sert sözler vardır.Şiada Huccetül İslam çıkar Ömere Ebubekre Osmana Aişeye bir güzel sıvazlar!:))Allahada sıvazlarım. Çünkü Şeytana süre vermiştir. O verilen süre ise belkide bir ömürdür.Hoş görün lütfen. Çünkü Gecenin karanlıkları bütün ayıpları örter

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar önce dönüp bir kendilerine baksınlar. Kendilerinden olmayan herkese her türlü hakaret ve küfrü ederler, karşıda hakaret ve küfür edecek kimse bulamazlarsa bu saferde mezheplere ayrılıp birbirlerine hakaret ve küfür etmeye başlarlar. Kitapları da bu konuda hertürlü lojistik desteği sağlamakta zaten. Hakaret, küfür, lakap takma, beddua.. Ne arasan var. Bunlarda da mı yetmedi, hertürlü fiziki saldırı, şiddet, katletme serbest.

Bırak hakaret, küfrü, İslam'a inanmadı, eleştirdi diye insanları öldürüyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Biz Allah'a küfretmeyiz. Varlığına inanmadığımız bir şeye nasıl küfredelim? İslam'a hakaret edildiği durumlar da münferit vakalardır. Müslüman olmamak, müslümanlara hakaretse bilemem. :)

Ben Panteist olduğum için geceleri bir güzel sıvazlıyorum Vallahi:)))

Ama geceleri.Hoş Seherden sonrada gündüzü göremiyoruz tekrar gece!!

İsmail Kurban olacağı sırada babası İbrahime derki:

Babacığım Ellerimi ayaklarımı bağlaki Bıçağı yediğimde rastgele hareket edipte canını yakmayayım.

tarihinde gerçekçi53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hiçbir din hiçbir şekilde en ufak bir saygıyı bile hak etmez. Tamamen saçmalıktan ve vahşetten ibaret olan bir şeye saygı duyulmasını gerektiğini düşünen bir insan ancak o şeye bağlı olabilir zaten. İnanmayanları, eşcinselleri öldürüyor, hırsızların ellerini kesiyorsunuz. İnsanların hayatlarını mahvediyor, dünyayı yaşanamayacak bir hale getiriyorsunuz. Sonrada dinimize saygı duyun, şöyle yapın böyle yapın diyorsunuz. Zaten sizden de mantıklı bir şey beklenemez. Ama gidin mantıksız saçma hayatınızı kendi içinizde yaşayın. Ben hiçbir zaman dini bir foruma gidip de onlara bir şeyler söylemeye çalışmadım, hiçbir mantıklı insanda yapmaz zaten. Buradaki yazıları okuyacağınıza gidin kutsal gördüğünüz kitabınızı okuyun, belki sizde içindekileri görüp ateist olursunuz. Bazı şeyleri karşılaştırmadan, önce onların temelde ne olduklarına bakın. Sizin dininiz bizim ölmemiz gerektiğini düşünüyor ve de siz ona saygı bekliyorsanız, buna denilebilecek bir kelime bile yok herhalde.

Sitelerde Paylaş

Tartışmalar sertleşmese gerçekten iyi olur ama, konu mavi beyaz çelişkisini çok aşıyor. Bazen "Sen şimdi kömür beyaz mı diyorsun?" dediğimizde "evet beyaz" yanıtı almakla kalmayınca, "peki süt ne renk?" diye sorduğumuzda "o da siyah" yanıtı alırsak sabır taşı gerçekten çatlıyor. Bu aşamada tartışmanın sağlıklı yürümesi olanaksızlaşıyor.

Peki ben bir şey sorayım Özgür kardeş. Bu forumda hakaret olmasa diyebiliyorsun.

Allahının kitabında keşke hakaretler olmasaymış, bunlar iyi olmamış diyebiliyor musun?

Yoksa biraz sıkıyor mu? Foruma demek kolay da kitabına gelince yemiyor mu?

tarihinde demirefe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Merhaba:

Forumu bir kaç haftadır takip etmekteyim. Neredeyse bütün mesajlarda hep islam'a hakaret söz konusu. Niçin böyle yapıyorsunuz ? İslam'ı sevmemeniz size hakaret etme hakkını vermez. bende sizin inandıgınız Ateist düşünceye katılmıyorum. Benimde sizin görüşünüze hakaret etme hakkım yok. bana düşen görüş, fikir, düşünce, ne olursa olsun saygı duymaktır. Bakıyorumda her mesajda şiddet her mesajda hakaret bune ya ! O zaman siz çalın siz oynayın. Neden bu paylaşım platformunu kurdunuzki ?

Ben Beyaz Renge Bakınca Bu Beyaz'dır Diyorum Kendime Görede Haklıyım

Sen Mavi Renge Bakınca Bu Mavi'dir Diyorsun Sende Kendince Haklısın.

Şundan Eminim Hepiniz Bir Araya Gelsiniz Kalbine İslam'ı Nakşetmiş Birini Ateist Yapamazssınız. Buna Gücünüz Yetmez.

Aynı Şekilde İslam' Dinini Size Burada Biz Empoze Etmeye Çalışsak Bunu Başaramayız. Amacımız Karşımızdakini bilgilendirmekten öteye gitmemeli.

O zaman hepimize düşen kardeşçe dostca tartışmaktır. karşıt görüşe inanmasa bile Onun görüşüne hakaret yerine saygı duymaktır. Hepimiz insanız İnsanlar Medeni varlıklardır.

Bu Şekilde ancak aynı forum sitelerinde dostca muhabbetlere ortam hazırlamış oluruz.

Bu Açtıgım konu yanlış sende yanlış yapptın diyorsanız? O zaman üyeliğimi ve konuyu silebilirsiniz. Sevgi İle Kalın.

SAYGILARIMLA.

Hucurat (49/11)Ey müminler! Bir topluluk diğer bir topluluğu alaya almasın.

biz müslümanların,başkalarıyla alay etmesini allah kuranda 1500 yıl önce haram kılmıştır. bu yüzden bu alay tavrını anlayamıyoruz.fakat ateist kardeşlerin,alay etmesini yasaklayan bir durum olmadığı için,alay ve hakaret etmenin kötü birşey olduğunun farkında değillerdir.bu evrimsel süreçle düzelebilecek bir dumrumdur.birgün evrimleri tamamlandığında,erdemin,karşısındaki insan kötülük yapsa bile,onun yaptığını yapmamak olduğunu anlayacaklardır.biraz sabırlı olmak gerekir,1 milyon yıl kadar.

Sitelerde Paylaş
birgün evrimleri tamamlandığında,erdemin,karşısındaki insan kötülük yapsa bile,onun yaptığını yapmamak olduğunu anlayacaklardır.biraz sabırlı olmak gerekir,1 milyon yıl kadar.

"evrimleri tamamlandığında" ne demek ?

izolasyon gerekeceğini hiç mi bilmezsin evrim için bre gafil ?

ateistler senden ayrı bi gezegen de, ayrı bir coğrafya da mı yaşıyor ?

şu erdem dediğin zırva,

gökten zembille mi indi siz teistlere ?

ayrıca:

"karşısındaki insan kötülük yapsa bile,onun yaptığını yapmamak" <<< bu yazdığının

tokat yiyen enayi isa'nın, öteki yanağını dönmesinden ne farkı var ?

sen de mi ortodoks müslümanlardansın yoksa (:

tarihinde murat-tlv tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hucurat (49/11)Ey müminler! Bir topluluk diğer bir topluluğu alaya almasın.

biz müslümanların,başkalarıyla alay etmesini allah kuranda 1500 yıl önce haram kılmıştır. bu yüzden bu alay tavrını anlayamıyoruz.fakat ateist kardeşlerin,alay etmesini yasaklayan bir durum olmadığı için,alay ve hakaret etmenin kötü birşey olduğunun farkında değillerdir.bu evrimsel süreçle düzelebilecek bir dumrumdur.birgün evrimleri tamamlandığında,erdemin,karşısındaki insan kötülük yapsa bile,onun yaptığını yapmamak olduğunu anlayacaklardır.biraz sabırlı olmak gerekir,1 milyon yıl kadar.

İnsan Kuran okurken şaşı bakarsa, diğer ayetleri göremez tabii. Keşke sadece alay etmekle, hakaretle kalsanız, üstüne üstlük birde katlediyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

"İçinizden bir topluluk" diyor dindar, katletmeniz sürmeniz emredilen pis müşriklerle alay etmeyin demiyor! Yumurta boyunla kime yutturacaksın bu yumurtaları sanıyorsun sen?

Biz sen hiç okumazken senin kitabını elli kere okuduk. Bize yalan dolan sökmez!

Sitelerde Paylaş

Müslüman olmayanları gavur diye aşağılayıp hakaret eden kim?

Yetmiyor Alevileri bile sırf Sünni olmadıkları için aşağılıyorsunuz. Yetmiyor katlediyorsunuz.

Muhammed'in iki tane karikatürü yapıldı diye neredeyse cihat ilan edecektiniz.

Buraya gelmiş İslama allaha, peygambere hakaret etmeyin diyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

- müslüman mısınız

- ateistim

- neden müslüman değilsiniz

- çünkü peygamberler yalancıdır vs.

- durun hakaret etmeyin !

- yahu doğru konuştuğunu görseydim zaten müslüman olurdum

sana göre bütün müslüman olmayanlar zaten islama hakaret ediyor durumda !

Sitelerde Paylaş

İşin ilginci ne biliyormusunuz... Bir ateistin asla, işte ben sana söylemiştim al bu da kanıtı gibi birşey söyleyemeyecek olması :D Öldükten sonra yok olacağı için öldükten sonra bak gördün mü yok oluyoruz işte teist düşünce yanlıştır diyemeyecek. Eğer haksızsa ve öldükten sonra ruh bedenden çıkıyorsa gene bak işte gördün mü diyemeyecek çünkü haksız olacak :D

Ateist de değilim teist de ama bu olay bana trajikomik gelmiştir hep. Tamam hiçbirşeyi hiçkimseye kanıtlama çabasında değiliz hiçbirimiz ama başkasına hakaret edecek kadar bir görüşe sıkı sıkıya bağlı olmayı da anlayamıyorum. Tanrının varlığıını görmüşcesine inanmak da, ölmüş de öldükten sonrasını görmüş gibi öldükten sonra bişey olmuyor aga rahat ol demek de bu kadar emince... Anlayamıyorum. Yanılma payımızın olacağını kabul edip neden bütün görüşlere saygıyla yaklaşamıyoruz insanlık olarak? Ego değilmidir bu kendi görüşüm en doğrusu deyip diğer görüşlere hakaret etmek? Tartışmak güzel doğruyu asla bilemeyecek olsak da. Sadece tartışsak ya.. Bu nefret niye...

Sitelerde Paylaş

"evrimleri tamamlandığında" ne demek ?

izolasyon gerekeceğini hiç mi bilmezsin evrim için bre gafil ?

ateistler senden ayrı bi gezegen de, ayrı bir coğrafya da mı yaşıyor ?

şu erdem dediğin zırva,

gökten zembille mi indi siz teistlere ?

ayrıca:

"karşısındaki insan kötülük yapsa bile,onun yaptığını yapmamak" <<< bu yazdığının

tokat yiyen enayi isa'nın, öteki yanağını dönmesinden ne farkı var ?

sen de mi ortodoks müslümanlardansın yoksa (:

yok değilim,sadece islam dinine tabiyim.ateistlerle aynı coğrafyada yaşasakda,dini reddettikleri için ,bizim 1500 yıl öncesinde bildiklerimizden muaftırlar.biz evrimsel sürecimizi yaşarken,1500 yıl önce allah,nasıl insan olmamız gerektiğini anlattı,ateistler bu zaman diliminde yine evrim kuralları gereği gelişimini devam ettirdi,biliyorsunuzki evrim süreci yavaş işler.zekanın gelişimi tamam ama erdemsel olarak evrim süreci tamamlanmadı.

Sitelerde Paylaş

Merhaba:

Forumu bir kaç haftadır takip etmekteyim. Neredeyse bütün mesajlarda hep islam'a hakaret söz konusu. Niçin böyle yapıyorsunuz ? İslam'ı sevmemeniz size hakaret etme hakkını vermez. bende sizin inandıgınız Ateist düşünceye katılmıyorum. Benimde sizin görüşünüze hakaret etme hakkım yok. bana düşen görüş, fikir, düşünce, ne olursa olsun saygı duymaktır. Bakıyorumda her mesajda şiddet her mesajda hakaret bune ya ! O zaman siz çalın siz oynayın. Neden bu paylaşım platformunu kurdunuzki ?

Ben Beyaz Renge Bakınca Bu Beyaz'dır Diyorum Kendime Görede Haklıyım

Sen Mavi Renge Bakınca Bu Mavi'dir Diyorsun Sende Kendince Haklısın.

Şundan Eminim Hepiniz Bir Araya Gelsiniz Kalbine İslam'ı Nakşetmiş Birini Ateist Yapamazssınız. Buna Gücünüz Yetmez.

Aynı Şekilde İslam' Dinini Size Burada Biz Empoze Etmeye Çalışsak Bunu Başaramayız. Amacımız Karşımızdakini bilgilendirmekten öteye gitmemeli.

O zaman hepimize düşen kardeşçe dostca tartışmaktır. karşıt görüşe inanmasa bile Onun görüşüne hakaret yerine saygı duymaktır. Hepimiz insanız İnsanlar Medeni varlıklardır.

Bu Şekilde ancak aynı forum sitelerinde dostca muhabbetlere ortam hazırlamış oluruz.

Bu Açtıgım konu yanlış sende yanlış yapptın diyorsanız? O zaman üyeliğimi ve konuyu silebilirsiniz. Sevgi İle Kalın.

SAYGILARIMLA.

Şu bir kaç hafta içinde gördüğün hakaretleri bize kopyalarmısın?

Ama özellikle şu bir kaç hafta içinde olanları görmek istiyorum.

tarihinde Dofre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...