Jump to content

Light İslam ?

Recommended Posts

Kendi light islamlarını (o da M. Kemal sayesinde olmuş) islam ve din sanıyorlar... Mustafa Kemal sayesinde siyah jeep'ine kara gözlükleri ve kırmızı tesettürü ile binen ve tesettür defilesi izlemeye giden, dudağı pembe rujlu hanım kızlarımız, oturup bir de bize islamı savunmazlar mı ellerinde kımızı gülleri ile, kopartıyorlar adamı :blink: ... Üstlerine üç tane daha genç ve güzel ablayı pazardan alıp (malum köle ve cariye alıp satmak ve onlarla evlenerek veya evlenmeden cinsel ilişki kurmak caizdir islamda ve zina falan da sayılmaz) eve getirip nikahlasak (ama kasm ederek sırayı bozmasak), jeep'lerine binmelerini engellesek (dışarı zorunlu olmadıkça çıkmaları ve evden uzaklaşmaları tavsiye edilmez islamda) ve bir de islamın emrettiği şekilde dikkat çekmeyen tek renk çarşaflara (cilbap) soksak, başka erkeklerle konuşunca da fazla acıtmadan azıcık dövsek bu hanım kızları ve klasik islam kaynaklarını da göstersek onlara ne derler acaba...

Düşünceleriniz değerli arkadaşlar...

Sitelerde Paylaş
Kendi light islamlarını (o da M. Kemal sayesinde olmuş) islam ve din sanıyorlar... Mustafa Kemal sayesinde siyah jeep'ine kara gözlükleri ve kırmızı tesettürü ile binen ve tesettür defilesi izlemeye giden, dudağı pembe rujlu hanım kızlarımız, oturup bir de bize islamı savunmazlar mı ellerinde kımızı gülleri ile, kopartıyorlar adamı :blink: ... Üstlerine üç tane daha genç ve güzel ablayı pazardan alıp eve getirip nikahlasak (ama kasm ederek sırayı bozmasak), jeep'lerine binmelerini engellesek (dışarı zorunlu olmadıkça çıkmaları ve evden uzaklaşmaları tavsiye edilmez islamda) ve bir de islamın emrettiği şekilde dikkat çekmeyen tek renk çarşaflara (cilbap) soksak, başka erkeklerle konuşunca da fazla acıtmadan azıcık dövsek bu hanım kızları ve klasik islam kaynaklarını da göstersek onlara ne derler acaba...

Düşünceleriniz değerli arkadaşlar...

Burda eleştirdiğin şey bayanların tesettürü modernleştirip defilelere gitmesi mi???Ve bu bayanların rujlu dudaklarıyla İslam'ı savunmaları mı??

Peki tam anlamıyla muhafazakar bir aile kızı olan ve hiç bir şekilde tesettür giyimine halel getirmeyen,ruj gibi abuk sabuk şeyler kullanmayan ve çıkışlarıyla nam salan bir bayan olsa ne derdin...İslam'ı gerektiği gibi savunsa ne derdin..Yoksa bunlarda yobaz mı oluyor...

Not olarak şunu düşmekte yarar var ben tesettürün modernleştirilmesine şiddetle karşıyım ruj sürüp kendini millete beğerndiren tesettürlülere ise bir şey demeye gerek yok..Ama yApıyorlarsada bu onların kendi tercihleridir saygı duyarız.

Sitelerde Paylaş
Burda eleştirdiğin şey bayanların tesettürü modernleştirip defilelere gitmesi mi???Ve bu bayanların rujlu dudaklarıyla İslam'ı savunmaları mı??

Peki tam anlamıyla muhafazakar bir aile kızı olan ve hiç bir şekilde tesettür giyimine halel getirmeyen,ruj gibi abuk sabuk şeyler kullanmayan ve çıkışlarıyla nam salan bir bayan olsa ne derdin...İslam'ı gerektiği gibi savunsa ne derdin..Yoksa bunlarda yobaz mı oluyor...

Not olarak şunu düşmekte yarar var ben tesettürün modernleştirilmesine şiddetle karşıyım ruj sürüp kendini millete beğerndiren tesettürlülere ise bir şey demeye gerek yok..Ama yApıyorlarsada bu onların kendi tercihleridir saygı duyarız.

eline sağlık.arkadas haklı bu konu sakız kıvamında nere çekersen oraya geliyor.Bence türban ithal paçavradır,fakat konunun açılma sebebini arkadas yakalamıs,sen çağa 1az yaklassanda olmazzzzz,eski kafa gitsende olmazzzzzzz.

ilginç konu bence türban serbset olmalı,devlet dairelerinde okullarda vs tabiki yasak kalmak kaydıyla,çünkü bu paçavra bazı yılanların elinde silahlaşa bilmekte.

bizim üzerine gitmemiz gereken kişilerin kafalarına taktıkları paçavralar çaputlar değilde,bu şerefsizlerin akepe (pkk gibi okuyabilirsiniz) geldikten sonra ,kısa zamanda tüm badem bıyıklıları,çarşambalıları zengin etmesi,ya arkadas bilmem haberiniz varmı !!!!!!!!!!!

istanbul b.belediyesi çarşambanın elinde,tayin atama göreve gelecekseniz s.. s... sakal bırakacaksınız.

gelınen son durum bu,bizim çaputla değilde,,bunları hangi amaçla taktıranlara gidip takmamız lazım.

ha önce bırakalım islam düşmanlıgını o yada bu şekilde yapalımda ne olursa olsun dersen !

o türbanı gene takacak ! sen ben burda aptal aptal aman bunu takmasın bunu çıkarsın diye yazar dururuz ! adamlarda inşaattan ihalelerden paralı çuvala doldururlar.

soru akepeye ( pkk gibi okuyun ) sövmek yasalmı burda ?

Sitelerde Paylaş

Olay gayet basit, Türkler islamin orjinalini kabullenemeyecekleri icin, light versiyonunu savunan her imami ciddiye alip, alkis tutarlar. Bu yolda atilan her adimda islerine gelir. Cünkü islami birakmak söz konusu olmadigi icin, light versiyonuyla tatmin olurlar.

Sitelerde Paylaş
Olay gayet basit, Türkler islamin orjinalini kabullenemeyecekleri icin, light versiyonunu savunan her imami ciddiye alip, alkis tutarlar. Bu yolda atilan her adimda islerine gelir. Cünkü islami birakmak söz konusu olmadigi icin, light versiyonuyla tatmin olurlar.

evrensel değerleri tanıma fırsatı bulmuş hemen hiç kimse islamı olduğu gibi kabullenemez

ve kendi inandıklarını islama boca da ederek kendi anlayışını oluşturur.

çünkü aklı ve vicdanı islamı olduğu gibi asla kabul edemez.

ve bunu islam diye de savunur.

ama bu islam falan değildir.

allahın örtünme emrine uymakta direnir,

ama evden çıkmayın gerekmedikçe kısmını hesaba katmaz.

böyle çarpık bi zihniyet var ortada.

ya hepiniz taliban gibi olun,

yada evrensel değerleri benimseyin. ;)

Sitelerde Paylaş
Burada eleştirdiğin şey bayanların tesettürü modernleştirip defilelere gitmesi mi???Ve bu bayanların rujlu dudaklarıyla İslam'ı savunmaları mı??

Burada eleştirdiğim şey bu ülkede eline güç ve para geçen herkesin (dinci olsun olmasın) aynı şeyleri yapması ve dinin insanların davranışları üzerinde terbiye edici bir etkisi olmaması... Ve dinin tüm emir ve izinleri için aynı tavrın gösterilmemesi...

Sitelerde Paylaş
evrensel değerleri tanıma fırsatı bulmuş hemen hiç kimse islamı olduğu gibi kabullenemez

ve kendi inandıklarını islama boca da ederek kendi anlayışını oluşturur.

çünkü aklı ve vicdanı islamı olduğu gibi asla kabul edemez.

ve bunu islam diye de savunur.

ama bu islam falan değildir.

allahın örtünme emrine uymakta direnir,

ama evden çıkmayın gerekmedikçe kısmını hesaba katmaz.

böyle çarpık bi zihniyet var ortada.

ya hepiniz taliban gibi olun,

yada evrensel değerleri benimseyin. ;)

İşlerine öyle gelirse islam etiketi ve işlerine böyle gelirse Mustafa Kemal Cumhuriyeti'nin onlara sağladığı imkanlardan sonuna kadar yararlanma muhabbeti... Ama Mustafa Kemal'e dil uzatmaktan da geri kalmazlar sık sık kendi sohbet meclislerinde...

Sitelerde Paylaş
Burada eleştirdiğim şey bu ülkede eline güç ve para geçen herkesin (dinci olsun olmasın) aynı şeyleri yapması ve dinin insanların davranışları üzerinde terbiye edici bir etkisi olmaması... Ve dinin tüm emir ve izinleri için aynı tavrın gösterilmemesi...

Ne yapmalarını istiyorsun sen.

Sitelerde Paylaş

halt etmişşin sen !

terbiyesiz.

Sitelerde Paylaş

bu ülkede,yabancı ülkelerden gelen evlenen insanlar kapanmadan yolalrda sokaklarda adam gibi rahat ca insan gibi yüremiyor,fakat çarşafı türbanı takınca rahatlıyorlar ! rahatça yürüyebiliyorlar....

bunun nedeni islam dimi ?

inanları eğitmeyen onları cahil bırakan 80 küsür senede yaşatılan islammı

değil insan kendi kendini yetiştirir ! ailesininde önemide olsa,genede insan kendini yetiştirir,

sevabıda kendınedir,günahıda kendinedir....

ama yok...

Sitelerde Paylaş
halt etmişşin sen !

terbiyesiz.

na alaka?

allah allah deyip da oy toplayanlar,

hizmet deyip de yeşil sermayeye para akıtılmasını sağlayanlar çok mu ahlaklı adamlar?

aksine her türlü pislik islam ülkelerinde.

bu iş kültür ve vicdan işi.

yoksa yolsuzluğun minimum olduğu iskandinav ülkeleri islama geçti de,

bizim mi haberimiz yok.

Sitelerde Paylaş
na alaka?

allah allah deyip da oy toplayanlar,

hizmet deyip de yeşil sermayeye para akıtılmasını sağlayanlar çok mu ahlaklı adamlar?

aksine her türlü pislik islam ülkelerinde.

bu iş kültür ve vicdan işi.

yoksa yolsuzluğun minimum olduğu iskandinav ülkeleri islama geçti de,

bizim mi haberimiz yok.

burda ben bişey demiyorum haklısın ! doğrusun

oranın adamlarında 1 değişik yan var...çalmıyorlar arkadaş ateistte olsalar budistte olsalar müslümanda olsalar,adamlar katiyetle milletin malını çalmıyorlar.Bu iskadinavlar hiristiyan.almanlarda fransızlarda...

bu keferelerde ! devlet milleti için vardır;bizim gibi hakikaten ortadoğu-doğu medeniyetlerinde ise tam tersi,millet devlet için vardır.

bak avrupalıalra adamlar dış ziyaretlere trenle ellerinde kitapları ile giderken,bizde nasıl ?

avrupalılar birbirlerine kitap armağan ederken,bize halıyla pahalı eşyayla geliyorlar ?

sorun islamda yada ateizimde değil,sorun devletin belirlemiş oldugu TEMİZ VATANDAŞ politikası yok.

hepimiz okula başlar başlamaz ele ense göte parmağada başlarız,bize namussuzluğun tüm incelikleri kısa zamanda zengin olma yöntemleri öğretilir;o yada bu şekilde

sonuç ?

sonuç ?

sen ateistsin ben müslümanım,benim görevim seni ya gebertmek yada dine döndürmek gibi asil mücadelelere girmek olurken,avrupalılar alıp başını giderler...

tanıdıklar var burda evlerıne ayakkabıyla girmezken !!!!!!!!! dikkat hırvatistana gittiklerindede evlerine ayakkabıyla girmiyorlar ve bu adamlar mutaassıp insanlar ??=

kardeşim adamların sokakları temiz,bugun kaçımız sabahları sokağa çıkınca yere bakabilir ?

sorun islamda değil,sorun devletin politikasız olması,milleti kendi için gerekli objeler arasında vregi versin,biz maaş alalım dedikleri yüzünden biz bugun senle burda kavga ediyoruz.

selametle.

Sitelerde Paylaş

Bu forumda light islam mensupları baya var sanırım..

Hadisleri reddetmiş yoksaymışlar,

Hadisleri reddettikleri gibi Kuran'da peygamberin yaptığı yaptırttığı uygulamalarıda yapmayan ben böyle düşünüyorumla bağlamaya olayı ört bas etmeye ve bambaşka bir islam sunmaya çalışıyorlar..

Sürekli peygamber gönderen Allah Kuran'ı son kitap olarak Muhammed'ide son peygamber tayin eden Allah'sa bu ayetlerin değişmesine gerek duymuyor demektir.Size dininizi tamamladım diyen Allah sa bu din tastamam demektir...Allah'ın yapmadığı nesh etmediği birşeyi onlar nasıl yapıyorlar anlamıyorum...

Birine diyorum Allah bize kafir diyor...Ben demiyorum ben ilahmıyıma götürüyor..

Birine diyorum Allah 100 celdeyi farz demiş..Oda diyorki celde şartmı...İyide bunu diyen sizin Kuran'nınızın ayetleri...Ayetlerin işine gelenlerini uygulayıp gelmeyenlerini değiştirerek ve ben böyle düşünüyorum diyerek ört bas etmeye çalışıyorlar..

Buna light İslam denmez şarlatanlık denir..Ve bu tarz kişilikleri ciddi bulmuyorum...Ben teistim Kuran'ın her hükmünü uygulamak zorunda değilim deyin gitsin...Bizim muhattabımız kişisel İslam yorumları değildir..Hadislerde Kuran'a olan hükümler neyse o..Çünkü İslam dünyasının çoğu bunlarla hareket ediyor..İran'da bu forumu açmış ve yönetiyor olsaydık kaç tonluk vinçle asılırdık onu düşünmek bile istemiyorum..

Atatürk'ü kendilerinden saymaları dahada bir komik..Türkiye İslam bataklığından en az zararı alıyorsa bu Atatürk ve koyduğu laiklik sayesindedir..

tarihinde sokrates tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bu forumda light islam mensupları baya var sanırım..

Hadisleri reddetmiş yoksaymışlar,

Hadisleri reddettikleri gibi Kuran'da peygamberin yaptığı yaptırttığı uygulamalarıda yapmayan ben böyle düşünüyorumla bağlamaya olayı ört bas etmeye ve bambaşka bir islam sunmaya çalışıyorlar..

hadisleri reddetmeden burda tutunmak imkansız.

çünkü hadislerde bi olay tam olarak anlatıldığından herşey somut.

kuran gibi meal hatası,

özel durum ,

teşbih var,

tevile ihtiyacı var falan diyemiyorlar.

kuran konusunda iyi kıvırmakla beraber,

bir yeri kapatayım derken,

gene de sürekli açık vermeden yapamıyorlar. ;)

tarihinde murteddd tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Onlara göre Kuran'da cilbab başörtü filan yoktur.Hatta cilbab bikini hicapta mayo olur yakında....Mirası dilediğin gibi paylaşabilir ve zina edeni tebrik bile edebilirsin...Ateistler cennete gidebilir hatta...Yıllardır kadınları dövün diyen bilinen ayetteki dövün kelimesini iki şarlatan(E.yüksel..Y.N.Ö) bırakmak çıkarmak diye çevirir bu light islamcılar atlar.OYSA BIRAKMAK ÇIKARMAK terketmek gibi fiiller arapcada zaten mevcuttur drb yerine onları kullanırdı...Çünkü zaten işleri şarlatanlıktır..1400 yıldır yapılan pisliği çağa uydurarak yedirmektir..Yemiyoruz yemeyeceğiz..Light olanlar en sevimli görünen ve en münafıklarıdır(ikiyüzlü)..Hatta onlar için peygamber sadece bir postacıdır..Kuran hakkında kendisi bile yorum yapamamış zavallı peygamber..

Light islam çağa uydurulmuş truva atıdır...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...