Jump to content

MUHAMMED VE DİĞER "PEYGAMBERİM" DİYENLER NEDEN AMERİKA VE AVUSTRALYA KITASINI KEŞFETMEMİŞLERDİR?

Recommended Posts

Aslında bulunduğu yerden, Arap yarımadasın dimdirek yukarı doğru uzaya çıkmışsa amerika ve Avustralya kıtalarını görememesi normal, gözükmez çünkü coğrafya olarak.Dünyanı bu kısmını görebilir http://www.manzara.be/data/media/64/DUNYA.jpg

:)

Yuvarlak olduğunu nasıl farketmemiş dersen, ona öyle geldiğini falan sanmıştır, deveden inip burağa binmenin travması da sebep olabilir.

Bak, hiç dine buluşmadan , mantıklı açıklamalar getirdim. :)

Bana kalsa Muhammed kesinlikle de uçmuştur, ama öyle değil, böyle :

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=47821&view=&hl=&fromsearch=1

Sitelerde Paylaş
  • İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dur ben beyin fırtınası yaptırayım. Aborjinler cennete mi cehenneme mi girecekler

O konuyla ilgili çok güzel bir eskimo - misyoner fıkrası var, şöyle ki ;

Fıkra bu ya; Kuzey Kutbu'nda misyoner rahiple Eskimo sohbet

ediyorlar. Eskimo sormuş:

- Eğer benim Tanrı'dan ve kutsal kitaptan haberim olmasaydı,

günahkâr olur muydum, cehenneme gider miydim?

- Hayır, bilmeseydin gitmezdin.

- Peki, o zaman neden bana söyledin?...

Sitelerde Paylaş

Dur ben beyin fırtınası yaptırayım. Aborjinler cennete mi cehenneme mi girecekler

E tabi cennete gidecekler :D Adam bilmiyordu ki allah mallah e muhammed oraya gidemedi ya da oraya bir peygamber gönderilmedi. Bilmiyordu işte elemanlar nerden bilsin cehalet kontenjanından cennete girecekler. Olan bize olacak işte biz doğru hiç yargılanmadan bile cehenneme inanmadığımız için :D

Ama suç bizde. Neden okuyorsun dinler tarihini neden okuyorsun müslümanlığı filan. Baktın baban seni camiye götürüyor banane banane ben bilmiyorum ki falan filan deyip gitmicektik asla öğrenmiyecektik hiçbir dini ama öğrettiler işte :D

Sitelerde Paylaş

Cübbeli yanlış hatırlamıyorsam toprak olcaklar diyordu yani.

Tebliğ sana ulaştı--Cennete gitme imkanı ve Cehennem , ulaşmadı toprak. Cahiliye Cennet kontenjanı yok sanırım :)

Eski peyg, zamanında inandın,takip ettin öldün Cennete,bugün yapsan farklı olduğu için kurallar cehenneme.

Bu kabul en azından daha mantıklı kendi içinde :) yoksa tebliğ sinir bozar,gerçi şimdi de bozuyor agiz tadiyla toprak olamadık pis müslümanlar yüzünden :) uzaya küllerini bıraktırcan yaktırıp kendini sırf gıcıklık olsun,mars açıklarında dirilmece.

tarihinde Fellix tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yani Bu Mihraç Hikayesinin Uydurma olduğu kesin..

Bilimsel kanıtıda var..

KITALARIN VAR OLDUĞUNU SÖYLEMEDİ..YAZDIRMADI.KEŞFETMEDİ..

DÜNYA YUVARLAK DEMEDİ.YAZDIRMADI..

Sadece Bu konu bile islamın bir din olmadığının ispatıdır.

Muhammedin peygamber olacak karakterde olmadığının kanıtı..

Sitelerde Paylaş

Yani Bu Mihraç Hikayesinin Uydurma olduğu kesin..

Bilimsel kanıtıda var..

KITALARIN VAR OLDUĞUNU SÖYLEMEDİ..YAZDIRMADI.KEŞFETMEDİ..

DÜNYA YUVARLAK DEMEDİ.YAZDIRMADI..

Sadece Bu konu bile islamın bir din olmadığının ispatıdır.

Muhammedin peygamber olacak karakterde olmadığının kanıtı..

Canım sizinki de iş mi şimdi, şüphesiz muhammed söylemedi çünkü önce kendi yaşadığı dünyayı uçarak gezip anlayamadan önce ışık yılı uzaklığında( miraçta 600 kanat hesabı hatırlarsınız) allahı görmeye gitti. Şüphesiz düşünen insan için ibret var!

Sitelerde Paylaş

E tabi cennete gidecekler :D Adam bilmiyordu ki allah mallah e muhammed oraya gidemedi ya da oraya bir peygamber gönderilmedi. Bilmiyordu işte elemanlar nerden bilsin cehalet kontenjanından cennete girecekler. Olan bize olacak işte biz doğru hiç yargılanmadan bile cehenneme inanmadığımız için :D

Ama suç bizde. Neden okuyorsun dinler tarihini neden okuyorsun müslümanlığı filan. Baktın baban seni camiye götürüyor banane banane ben bilmiyorum ki falan filan deyip gitmicektik asla öğrenmiyecektik hiçbir dini ama öğrettiler işte :D

Cehalet kontenjanı:D Çok güldüm ya süper:D

Her yerde torpil işliyor arkadaş ya

Sitelerde Paylaş

şu an aklıma geldi başlığı okuyunca ;

şimdi varolan herşey aslında muhammed için yaratılmış ya gerektiğinde allah katınada alınmış , diğerleri o kadar önemli diil bu durumda islami açıdan.

en temiz en saf insan bu yolda o kıtalarda insanların yaşadığını farkedememiş olabilir bunu anlayışla karşılayalım ancak ;

muhammedin allahı ona uzun ömürler vererek neden belirli zaman periyotlarında muhammedi diğer kıtalara da eliyle götürüp bırakmamış ve onların diliyle islamı onlara öğretmemiş ?

Sitelerde Paylaş

Cok eskiden hacinin güzel bir yazisi vardi, bo konuyla ilgili, aradim ama bulamadim.

Allahin her kavme bir peygamber gönderdigi masalini dogrulamak icin, Zülkerneyn in Oguz kagan oldugunu idda ettikleri bir cok yazilar islami sitelerde cirit atiyor.

Bir teki bile sormuyorki; Hadi Oguz kagan Zülkerneyn ise, bir peygamber ise, niye Allahin seriatinida Türk boylarina ögretmemis?

Eski Türklerde Kadin kapanmiyordu, Günde 5 vakit veya kendi seriatina göre her hangi bir vakit namaz yokdu, ramazan orucunu bilen bile yokdu,Kadin baslik parasi altinda alinip satilmiyordu. Türban takan yokdu.

O halde Türklere peygamber gönderildi masali yalan.

Peki baska kavimlere gelmis olabilirmi?

Japonlara, Korelilere, Cinlilere, Mogollara da gelmis olma ihtimali yok.

Kizilderililere, Eskimolarada gelmemis.Afrikadada görülmedigine göre, Austuralyadaki aborjinlerinde haberi olmadigina göre, 124 bin masali yalanin daniskasi.

Sitelerde Paylaş

belki de amerika ve avustralya daki insanlar peygamberleri aramamışlardır. eskimo mantığıyla düşünüp keşfedilmemek için saklanmış da olabilirler.

Hadi Allahın Ya Muhammed o kıtalarda insan yaşıyor diye söylememiş..sende görememişsin...

Zaten Allah kuranda ne diyor senin peygamberliğin ve İslam sadece mekke ve köyleri için...

E be adam Körmüsün Allahın yaşadığı yedinci kattan dönerken Dünyanın yuvarlak olduğunu göremedin..

koskoca kıtaları göremedin...

Görmemene imkan yok değilmi..

BU MİHRAÇ MASALI BİDAHA ANLATILMAYACAK

VE YENİDEN YAZILAN KURANDA YER VERMEYECEKLER

Sitelerde Paylaş

Cok eskiden hacinin güzel bir yazisi vardi, bo konuyla ilgili, aradim ama bulamadim.

Allahin her kavme bir peygamber gönderdigi masalini dogrulamak icin, Zülkerneyn in Oguz kagan oldugunu idda ettikleri bir cok yazilar islami sitelerde cirit atiyor.

Bir teki bile sormuyorki; Hadi Oguz kagan Zülkerneyn ise, bir peygamber ise, niye Allahin seriatinida Türk boylarina ögretmemis?

Eski Türklerde Kadin kapanmiyordu, Günde 5 vakit veya kendi seriatina göre her hangi bir vakit namaz yokdu, ramazan orucunu bilen bile yokdu,Kadin baslik parasi altinda alinip satilmiyordu. Türban takan yokdu.

O halde Türklere peygamber gönderildi masali yalan.

Peki baska kavimlere gelmis olabilirmi?

Japonlara, Korelilere, Cinlilere, Mogollara da gelmis olma ihtimali yok.

Kizilderililere, Eskimolarada gelmemis.Afrikadada görülmedigine göre, Austuralyadaki aborjinlerinde haberi olmadigina göre, 124 bin masali yalanin daniskasi.

Arabistanda durmadan allahın peygamberlik gönderdiği ali imran ailesinden başka yok zaten..

Üç şey oluşturuyor peygamberi..

1-çöl olacak

2-cahil bedeviler olacak

3-ali imran ailesinden biri olacak..

Sitelerde Paylaş

belki de amerika ve avustralya daki insanlar peygamberleri aramamışlardır. eskimo mantığıyla düşünüp keşfedilmemek için saklanmış da olabilirler.

Mesela sen Hala kendine şu soruyu sormuyormusun?

Ya bu adam..mihraca çıksa..

Gidiş dönüşte Mutlaka Dünyanın Yuvarlak olduğunu görecek ve İnsanlar.. 1800 Yılına kadar Dünya nın yuvarlak olduğunu bilmeden yaşamıyacaktı.......

Yada Gidip dönse..Amerika kıtasını mutlaka görürdü...hatta Allah muhammede bak başka kocaman bir kıta var..Onlarlada savaşacaksın..Kocaman gemiler yap..onlarıda köle ve cariye var...bak sana Kızılderili yada latin kızlarınıda serbest kılıyorum diye bir sure gönderiyorum derdi..

Diye düşünüp...İNSANLIĞA KOCAMAN BİR YALAN SÖYLEMİŞ DİYE ANLIYYAMIYORMUSUN?

Sitelerde Paylaş

Bu Kıtaların Keşfi için Allah Muhammede neden Bir Uçak yapmayı öğretmemiş?

neden Musaya denizi Yardırmış ta....Bir Uçak gemisi teknolojisini söylememiş?

Neden Uhud savaşında Size yardım edeceğim sözü verdiği halde Bir büyük Dökme Top göndermemiş?

Sitelerde Paylaş

Çok İlginç Olan ..

Buna verilecek cevapları yok..

Sadece keşke Dünya yuvarlak diye yazsalarmış zamanında kurana..

Keşke O zaman Kıtaları Muhammed ve halifeler haber verse yada bulsaymış diye dizlerine vurmaktan başka...

Başka başlıklar altında kaçamak güreşenler oluyoor..buraya bulaşmıyorlar..

Şu başlık gözönünden gitsede... yeni giren müslümanların kafasını bulandırmasa diye düşünüyorlar..

Arkadaşlar ..merak edip böyle bir siteye girmiş olmanız bile..

Artık bambaşka bir dünyaya pencere açtığınızı gösteriyor..

Gemi yola çıktı ve Dönüş yok..

Sitelerde Paylaş

Aslında bulunduğu yerden, Arap yarımadasın dimdirek yukarı doğru uzaya çıkmışsa amerika ve Avustralya kıtalarını görememesi normal, gözükmez çünkü coğrafya olarak.Dünyanı bu kısmını görebilir http://www.manzara.be/data/media/64/DUNYA.jpg

:)

Yuvarlak olduğunu nasıl farketmemiş dersen, ona öyle geldiğini falan sanmıştır, deveden inip burağa binmenin travması da sebep olabilir.

Bak, hiç dine buluşmadan , mantıklı açıklamalar getirdim. :)

Bana kalsa Muhammed kesinlikle de uçmuştur, ama öyle değil, böyle :

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=47821&view=&hl=&fromsearch=1

Bir Açıklama bulamadılar..

Bitanesi senin bu görüşünü savunma olarak yazmış ama başka bir başlığa :lol: :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Bu mihraç konusuyla Kıyamet konusu oldukça çelişiyor..

Burada Tuhaflıklar var ..

Düz yazı ve ayrı bir metin haline getirmem gerek...

1-Tahtı yedinci katta taşıyan melekler..fakat ..cebrail allahın yanına çıkamıyor..melekler tahtı taşımıyor demekki..

2-yolda peygamberlerle konuşuyor her katta fakat kıyamette...ölü peygamberlerde o zaman diriliyor nasıl konuşur öyleyse

gibi..

Bu iki konudaki bilgilerinizi benimle paylaşırmısınız lütfen

Sitelerde Paylaş

Gök katlarını Cebrail ile bir bir aşarken sırasıyla Adem, Yusuf, Yahya ve İsa, İdris, Harun, Musa ve İbrahim peygamberleri görmüş, zaman, mekân ve cihetin olmadığını ifade ettiği katta Allah ile aracısız görüşmüştür.

Burada birincisi Atmosferin katları kuranda yazıyor diyen ahmakların bu olaya bakarak bu atmosferin her katında bazı peygamberlerin yaşaması ve son katında Allahın yaşadığını söylemeleri konusunda akla davet ediyorum..

Atmosfer yedi kat da değildir.

Kimilerine göre bu yükselme fiziksel, kimilerine göre manevi, kimilerine göre hem maddi hem manevi, kimilerine göre de ne tam anlamıyla maddi ne de tam anlamıyla manevidir.Bazı İslam önde gelenleri de Burak adlı bineğin kullanılmasını Miraç'ın tamamen ruhsal bir deneyim olamayacağına kanıt olarak göstermişlerdir.

Allahın yanına mihraca çıktım diyen peygamberin gidip gelirken Amerika yada Avustralya kıtalarını görmesi kaçınılmazdır. Müslümanlara bilgi verip Hıristiyanlardan önce Müslümanların bu kıtaları keşfetmesini sağlayabilirdi. 800 yıl sonra Hıristiyanlar bulup tüm kıtaya kendi dinlerini yaydılar.

Hatta bu gidiş gelişte Dünya nın yuvarlak olduğunu öğrenemez mi bir peygamber?

Uçmak çok büyük bir işmiş ve Allaha mahsus bir olaymış gibi bildirip Allahın Burak adlı bir aracı olduğunu müjdelemiştir. O dönemde Uçan araç tabiî ki ilkel çöl bedevilerinin aklını başından almıştır. Şimdi ki insanlar için tabiî ki Burak komedi.Şu anda uçaklar birçok zenginin ulaşım aracı.

Hiç olmazsa bir dünya haritasını veremez miydi insanlığa denizciler yollarını bulabilsinler.

Yolları bulabilmek için Allah ırmakları yarattım deyip bir haritayı esirgedi demek ki insanlıktan.

Muhammed Amerika ve Avustralya kıtalarını bilse söyler Arap Müslümanlar Amerika ya gider ve Amerika kıtası şimdiki gibi Hıristiyan olmaz Müslüman olurdu.

Allahın yanına Mihraç a çıkan peygamber Muhammed bu kıtaların Müslüman olmasını istemiyor muydu?

Yoksa Muhammedin en büyük yalanı mihraca çıktım demek olabilirmi?

mihraç uzaydamıymış.

Sitelerde Paylaş

Gök katlarını Cebrail ile bir bir aşarken sırasıyla Adem, Yusuf, Yahya ve İsa, İdris, Harun, Musa ve İbrahim peygamberleri görmüş, zaman, mekân ve cihetin olmadığını ifade ettiği katta Allah ile aracısız görüşmüştür.

Burada birincisi Atmosferin katları kuranda yazıyor diyen ahmakların bu olaya bakarak bu atmosferin her katında bazı peygamberlerin yaşaması ve son katında Allahın yaşadığını söylemeleri konusunda akla davet ediyorum..

Atmosfer yedi kat da değildir.

Kimilerine göre bu yükselme fiziksel, kimilerine göre manevi, kimilerine göre hem maddi hem manevi, kimilerine göre de ne tam anlamıyla maddi ne de tam anlamıyla manevidir.Bazı İslam önde gelenleri de Burak adlı bineğin kullanılmasını Miraç'ın tamamen ruhsal bir deneyim olamayacağına kanıt olarak göstermişlerdir.

Allahın yanına mihraca çıktım diyen peygamberin gidip gelirken Amerika yada Avustralya kıtalarını görmesi kaçınılmazdır. Müslümanlara bilgi verip Hıristiyanlardan önce Müslümanların bu kıtaları keşfetmesini sağlayabilirdi. 800 yıl sonra Hıristiyanlar bulup tüm kıtaya kendi dinlerini yaydılar.

Hatta bu gidiş gelişte Dünya nın yuvarlak olduğunu öğrenemez mi bir peygamber?

Uçmak çok büyük bir işmiş ve Allaha mahsus bir olaymış gibi bildirip Allahın Burak adlı bir aracı olduğunu müjdelemiştir. O dönemde Uçan araç tabiî ki ilkel çöl bedevilerinin aklını başından almıştır. Şimdi ki insanlar için tabiî ki Burak komedi.Şu anda uçaklar birçok zenginin ulaşım aracı.

Hiç olmazsa bir dünya haritasını veremez miydi insanlığa denizciler yollarını bulabilsinler.

Yolları bulabilmek için Allah ırmakları yarattım deyip bir haritayı esirgedi demek ki insanlıktan.

Muhammed Amerika ve Avustralya kıtalarını bilse söyler Arap Müslümanlar Amerika ya gider ve Amerika kıtası şimdiki gibi Hıristiyan olmaz Müslüman olurdu.

Allahın yanına Mihraç a çıkan peygamber Muhammed bu kıtaların Müslüman olmasını istemiyor muydu?

Yoksa Muhammedin en büyük yalanı mihraca çıktım demek olabilirmi?

Konuyla ilgili hadislerde Muhammedin miraç süreci içinde yatağının bile soğumadığından bahsedilir. Bence bunun tek açıklaması ışık hızının kat kat üzerinde bi hızla seyahat etmesi olabilir. Sallıyorum bin ışık yılı ile hareket ettiyse Einstein'ın rölativite teorisine göre dünyada geçen zaman ile Muhammedin seyahat süreci çok farklı olacaktır. Yani dünyada 1 dakika geçmişse seyahat saatlerce sürmüş olabilir. Buradan hareketle dünyanın yuvarlak olduğunu diğer kıtaları vs. görmesi mümkün değil. çünkü saniyede galaksinin dışına çıkıyor. Yatağın soğumadığından bahsedilmese bile evrenin sonuna seyahat ediyorsan ışık yılından bile hızlı hareket etmen gerekir ki bu hızda dediğim gibi saniyede galaksiden çıkarsın..

Ben olsam Burak yavaş git dünyayı bi seyredelim sonra hızlanırsın derdim. Demişse haklısın dememişse mantığın yanlış geldi bana

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...