Jump to content

İleri Görüşlülük

Recommended Posts

İleri görüşlülük demek ateist olmak dindar olmak değildir,insan inanabilirde inanmayabilirde,dar kalıplar içine girmek insanı yozlaştırır,bu din içinde geçerli başka şeyler içinde geçerli,kaçımız Avrupadaki gelişmelerle yakından ilgiliyiz,Avrupa bizden çok ileride biz gelişmemiş bir ülkeyiz kaç kişi bunu sorguluyor,ben yurt dışına çıkmadım ama gitmeyi gezmeyi çok isterdim hala meraklıyımda,bizde yobaz insanlar çok onun içinde ileri görüşlü insanlar değiliz bir şeylere körü körüne bağlanmak insanları yozlaştırır,geri kalmamızın nedenide budur işte.Bu sitede kaç kişi yurt dışına gitmiştir? merakımdan soruyorum.

Sitelerde Paylaş

Şundan dolayı açtım konuyu bizim insanlarımız çok tutucu sanki çok ezilmiş insanlar gibi geliyor bana gezdiğim yerlerde gelen turistleri görüyorum çok rahat adamlar hiçbirşeyi takmıyorlar gibi geliyor bide herşeyle yakından ilgililer, tarihi yerleri geziyorlar ,sanatla yakından ilgililer bizse geçim derdine düşmüş insanlarız, dışarıyı göremiyoruz tek derdimiz şuraya girebilsemde çalışmaya başlasam bide herşeyi bir kenara bırakmışız gelişmeleri izlemiyoruz gibi geliyor,bide bizim insanımızın cesaret sorunu var bir dönem psikoloji kitaplarınıda çok okudum bu cesaretsizliğimi kırmak için ama yinede bir eziklik duygusu var sanki bütün insanlarımızda var bu duygu kendimizi içe hapsetmişiz gibi...anlatamıyorum ama neyse...

Sitelerde Paylaş

bende gittim, fransa ve avusturya ya

Özellikle fransada sze ikinci sınıf muamelsi yapılıyor.Orada çalışan turklerin durumuda aynı.Ha bu arada siz burdan gittiler yobaz diyebilirsiniz.

O kulturde dogup buyuyenler bunlar

burada medeniyette kastın nedir? avrupanın ortasında insanları yakıp katlettiler

Yada söylediyelim, avrupa ulkeleri arasında sömürgesi olmayan kaç ülke vardı.(burada bolumeler olmustur sonuç ırk aynı)

Sitelerde Paylaş

Şundan dolayı açtım konuyu bizim insanlarımız çok tutucu sanki çok ezilmiş insanlar gibi geliyor bana gezdiğim yerlerde gelen turistleri görüyorum çok rahat adamlar hiçbirşeyi takmıyorlar gibi geliyor bide herşeyle yakından ilgililer, tarihi yerleri geziyorlar ,sanatla yakından ilgililer bizse geçim derdine düşmüş insanlarız, dışarıyı göremiyoruz tek derdimiz şuraya girebilsemde çalışmaya başlasam bide herşeyi bir kenara bırakmışız gelişmeleri izlemiyoruz gibi geliyor,bide bizim insanımızın cesaret sorunu var bir dönem psikoloji kitaplarınıda çok okudum bu cesaretsizliğimi kırmak için ama yinede bir eziklik duygusu var sanki bütün insanlarımızda var bu duygu kendimizi içe hapsetmişiz gibi...anlatamıyorum ama neyse...

Bizder sen busun o su ben buyum icin kavga ederken onlar yasamin keyfini sürüyorlar,bizim gibi fuzuli islerle ugrasmiyorlar.Mesala haberler 10 dakika,siyaset haberleri 1-2 dakika...

Sitelerde Paylaş

İleri görüşlü derken avrupanın geneline baktığımız zaman adamlar sanatla yakından ilgililer her türlü teknolojik gelişme var ayrıca,psikolojik olarak çok rahat adamlar ,en azından gelenleri görünce böyle bir yargıya vardım ,orada da bağnaz,faşist ruhlu insanlar yoktur demedim ama sonuçta belli bir gelişmeyi yakalamışlar öyle değilmi?

Sitelerde Paylaş

Bizder sen busun o su ben buyum icin kavga ederken onlar yasamin keyfini sürüyorlar,bizim gibi fuzuli islerle ugrasmiyorlar.Mesala haberler 10 dakika,siyaset haberleri 1-2 dakika...

evet katılıyorum sabah akşam siyaset konuşuluyor ama ülkemizde şunuda yapsak,sanata değer versek diye bir durum yok ,bir yerli otomobil fikri çıktı hala kimse sahiplenmedi ,bende bunu söylemek istiyorum gelişmeye dair ortaya bişeyler koymamız lazım,bunun dışında insanlarımıza daha fazla psikoloji dersleri vermeliyiz avrupalılar dışarıya çıktıklarında çok rahatlar belkide biz iyi olanını görüyoruz bilemiyorum ama insanlarımızın üzerinden karamsarlık duygularını kaldırmamız gerekiyor gibi geliyor,bunun yanında iş yerlerinde sosyoloklar olmalı veya sosyolok bürolorı açılmalı insanlarımızı sosyal yaşama karşı cesaretlendirmeliyiz,ayrıca Türkiyenin heryerinde yazılımcılar ,programcılar... her iş erbabına tecrübe kazandırmak adına ünviversite dışında uygulamalı özel kurslar verilmeli.. Bunun dışındada sanata daha çok değer verilmeli bir otomobili tasarlayacaksanız bile bu sanattan geçer.

tarihinde bilgisilici tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

evet katılıyorum sabah akşam siyaset konuşuluyor ama ülkemizde şunuda yapsak,sanata değer versek diye bir durum yok ,bir yerli otomobil fikri çıktı hala kimse sahiplenmedi ,bende bunu söylemek istiyorum gelişmeye dair ortaya bişeyler koymamız lazım,bunun dışında insanlarımıza daha fazla psikoloji dersleri vermeliyiz avrupalılar dışarıya çıktıklarında çok rahatlar belkide biz iyi olanını görüyoruz bilemiyorum ama insanlarımızın üzerinden karamsarlık duygularını kaldırmamız gerekiyor gibi geliyor,bunun yanında iş yerlerinde sosyoloklar olmalı veya sosyolok bürolorı açılmalı insanlarımızı sosyal yaşama karşı cesaretlendirmeliyiz,ayrıca Türkiyenin heryerinde yazılımcılar ,programcılar... her iş erbabına tecrübe kazandırmak adına ünviversite dışında uygulamalı özel kurslar verilmeli.. Bunun dışındada sanata daha çok değer verilmeli bir otomobili tasarlayacaksanız bile bu sanattan geçer.

Gerek bu forum da,gerek Türkiye de tartistigimiz konulara adamlar gülerler ciddiye bile almazlar.Türkiye bölünmez diyorlar ama biz köy köy,mahalle mahalle,sokak sokak,sehir sehir,din,mezhep,irk,tür,zengin fakir,FB 6S diye biz bölüp birbirimize düsürmüsler.Biz önce adam olalim,gerisi kolay...

Sitelerde Paylaş

Geçim derdine düşmüş ve faturalarla boğuşan, çoğunluğu henüz başını sokacak bir ev sahibi bile olamamış insanlardan, çok şey beklememek gerekir

Adı üstünde sosyoekonomik durum diye bi tanım var

Ekonomik çöküntü içindeki insanların çoğunlukta olduğu bir toplumdan sosyal anlamda ne gibi bir ilerleme bekleyebilirsin ki

Türkiye, sosyoekonomik alanda tam anlamıyla sömürü altındaki bir ülkedir

Önce sömürü düzeninden kurtulmak lazım ki, üzerimizdeki ezikliği tam anlamıyla atabilelim !

Ya da en azından bu yolda bir ilerleme gösterebilelim !

Sitelerde Paylaş

Yurtdışına gitmek, sanatla ilgilenmek gibi şeyler biraz maddiyatla da ilgili. Adam kirasını zor ödüyor hatta karnını doyurmak için uğraşıyorken, borçları nasıl öderim diye düşünürken yurtdışına nasıl gitsin, sanatsal nasıl düşünsün? Bunla için maddi refah şarttır. Ben holding patronunun oğlu değil işçi emeklisi birinni oğluyum ve orta direk diyebiliriz. Yakın zamanda yurtdışına gidebilmem için piyangodan para çıkması gerek. Ama param olsa tüm dünyayı dolaşmak, dolaşmanın da ötesinde göçebe yaşamak istiyorum ömrümün sonuna kadar. Sürekli gezerek karavanda yaşamak ama dediğim gibi maddi konular bunlar. Benim yurtdışına gitmemiş olmam yobaz olduğum anlamına gelmez. Fotoğrafçılıkla ilgileniyorum hobi düzeyinde ve birşeyler yazıyorum. Bunun kişilik meselesi olduğunu düşünüyorum. Bir insan maddi olarak dünyanın en fakir insanı olsa da kendi çapında ufkunu genişletebilir ama yurtdışını gezemez o maddiyat işi. Avrupayı övüyorsun da o gördüğün insanlar refah düzeyi yüksek insanlar. Paranın olmadığı bir dünyayı bu yüzden istiyorum işte. Pis gomüniast oluyoruz böyle deyince ama :D Olsun, para kaygısı olmasaydı daha bilinçli kültürler oplurdu bunu savunuyorum.

Sitelerde Paylaş

Evet maddiyat çok önemli ama herşey değil. En büyük sorunumuz kitap okumayan bir toplum olmamız.

Kitap okumak da yetmiyor gerçekten yerine gidip kendi gözleriyle görmek istiyor insan bazı şeyleri ama işte o da maddiyata bakıyor. Kitaplar ufuk açar ama yine başka insanlar tarafından kendi beyin süzgeçlerinden geçerek yazılmış bilgilerdir. Çok okuyorum, her kaynağı okuyorum ama okudukça şüphem artıyor sadece her konuya. Kesin yargı koymam için görmem gerek.

Sitelerde Paylaş

Kitap okumak da yetmiyor gerçekten yerine gidip kendi gözleriyle görmek istiyor insan bazı şeyleri ama işte o da maddiyata bakıyor. Kitaplar ufuk açar ama yine başka insanlar tarafından kendi beyin süzgeçlerinden geçerek yazılmış bilgilerdir. Çok okuyorum, her kaynağı okuyorum ama okudukça şüphem artıyor sadece her konuya. Kesin yargı koymam için görmem gerek.

Tabii ki, kitap ta herşey değildir, ve asla yeterli değildir. Ama okumazsan, merak etmezsin dolayısıylıda bilemezsin. Milyon kere piramitlere gitsen ne yazar( okumadan, bilgi sahibi olmadan) "anaa adamlar neler yapmış" def geçersin. Çevrende hiç yok mu? Benim "elit kıro" dediğim, hiç bir şekilde para sorunu olmayan, en iyi eğitim kurumlarında eğitim görmelerine rağmen, kendilerini geliştirmeyen tipler, onları gözlemlesen demek istediğimi anlarsın. Maddiyatsa maddiyat, olmuyor işte

Sitelerde Paylaş

Yurtdışına gitmek, sanatla ilgilenmek gibi şeyler biraz maddiyatla da ilgili. Adam kirasını zor ödüyor hatta karnını doyurmak için uğraşıyorken, borçları nasıl öderim diye düşünürken yurtdışına nasıl gitsin, sanatsal nasıl düşünsün? Bunla için maddi refah şarttır. Ben holding patronunun oğlu değil işçi emeklisi birinni oğluyum ve orta direk diyebiliriz. Yakın zamanda yurtdışına gidebilmem için piyangodan para çıkması gerek. Ama param olsa tüm dünyayı dolaşmak, dolaşmanın da ötesinde göçebe yaşamak istiyorum ömrümün sonuna kadar. Sürekli gezerek karavanda yaşamak ama dediğim gibi maddi konular bunlar. Benim yurtdışına gitmemiş olmam yobaz olduğum anlamına gelmez. Fotoğrafçılıkla ilgileniyorum hobi düzeyinde ve birşeyler yazıyorum. Bunun kişilik meselesi olduğunu düşünüyorum. Bir insan maddi olarak dünyanın en fakir insanı olsa da kendi çapında ufkunu genişletebilir ama yurtdışını gezemez o maddiyat işi. Avrupayı övüyorsun da o gördüğün insanlar refah düzeyi yüksek insanlar. Paranın olmadığı bir dünyayı bu yüzden istiyorum işte. Pis gomüniast oluyoruz böyle deyince ama :D Olsun, para kaygısı olmasaydı daha bilinçli kültürler oplurdu bunu savunuyorum.

Yok zaten ben gidemeyene yobaz demiyorum sadece gelişmelerle fazlada ilgilenemiyoruz,mesela ben resim çizme konusunda yeteneğim olmasına rağmen kaç senedir resim çizemiyorum bunun nedenide sürekli iş aradım sınavlar bilmemne derken resimle ilgilenemedim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...