Jump to content

İlk Emir Oku. Bunu Anladık da Okunan Şey Neydi.. Neyi Okudu.. Hangi Yazılı Metni..

Recommended Posts

Allah yok iddiasının içi boştur, ateist bir argüman da sayılmaz.

Hiç öyle şey olur mu. Allahın olmadığı zaten kesin. O konuda tereddüt ve acaba bile yok. Ateizmin davası genel anlamda tanrının olmadığı. Yoksa allah diye bir tanrının olmadığı en basit konu...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 270
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Müslümanlardan ses çıkmamış bari ben islami açıklama yapmaya uğraşayım.

İkra yani oku denildiğinde al şu yazıyı oku denilmemiş.

1. Ezberden okuma

Sana biri 'süphanekeyi oku' dediğinde yazı yada kitap okumak mı anlarsın yoksa ezberindeki bir duayı sesli okumanı mı?

2. Söyleneni tekrar etme

Arapçada ikra 'söylediğimi tekrar et' anlamı da içerir. Arapça öyle möbarek bir dildir. Cebrail söylemiş Muhammed tekrar etmiş yani okumuştur.

Kuran ve ayetleri okunur. Kitaptan okunur, ezberden okunur, hocanın ağzından okunur. Oku emri böyle geniş bir emirdir.

Hala ibret almaz mısınız?

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Müslümanlardan ses çıkmamış bari ben islami açıklama yapmaya uğraşayım.

İkra yani oku denildiğinde al şu yazıyı oku denilmemiş.

1. Ezberden okuma

Sana biri 'süphanekeyi oku' dediğinde yazı yada kitap okumak mı anlarsın yoksa ezberindeki bir duayı sesli okumanı mı?

2. Söyleneni tekrar etme

Arapçada ikra 'söylediğimi tekrar et' anlamı da içerir. Arapça öyle möbarek bir dildir. Cebrail söylemiş Muhammed tekrar etmiş yani okumuştur.

Kuran ve ayetleri okunur. Kitaptan okunur, ezberden okunur, hocanın ağzından okunur. Oku emri böyle geniş bir emirdir.

Hala ibret almaz mısınız?

Ben defalarca söyledim anlamıyorlar.Bence ilan et anlamında.Zaten ingilizce Kuran larda öyle yazıyor.Sen müslümanlardan bekliyorsun ama profesörlerin çoğu bile yanlış yorumluyor.

Sitelerde Paylaş

Ben inanan ken bu oku kelimesiyle çok övünürdüm. Okur yazar bir yaratıcının olmasından dolayı gurur duyardım. Yazdıklarını pekçok doğuştan inananlar gibi okumamış kulaktan duymuştum. Okuduktan sonra pek sokak ağzı ve maço hatta biraz kıro bir yaratıcıya karşılaştım. Bir kedinin kıvraklığı bir çiçeğin güzelliği bir çeylanın nayifliğinden eser olmayan bir yaratıcıyla karşılaşmak beni yıktı. Sonra düşündüm anne baba şevkati görmemiş bir tanrı sonuçta çok normal dedim böylesi nefretle dolu olması. Sonra kafama takılan şey, pek çok ki herşeyi aslında icat eden insan olduğunu kuran da Allah'ta doğruluyor. At eşşek karınca dünya güneş isimlerini yadırganıyor. Kumaşı icat eden insana başını kapat diyen de o. Icat eden biziz ne yapacağımızı söyleyen o çok saçma ama normal eğitimsizlik ve sevgisizlikten nasip almamış bir yaratıcıdan bekenebilecek hareket.

Sitelerde Paylaş

Ben inanan ken bu oku kelimesiyle çok övünürdüm. Okur yazar bir yaratıcının olmasından dolayı gurur duyardım. Yazdıklarını pekçok doğuştan inananlar gibi okumamış kulaktan duymuştum. Okuduktan sonra pek sokak ağzı ve maço hatta biraz kıro bir yaratıcıya karşılaştım. Bir kedinin kıvraklığı bir çiçeğin güzelliği bir çeylanın nayifliğinden eser olmayan bir yaratıcıyla karşılaşmak beni yıktı. Sonra düşündüm anne baba şevkati görmemiş bir tanrı sonuçta çok normal dedim böylesi nefretle dolu olması. Sonra kafama takılan şey, pek çok ki herşeyi aslında icat eden insan olduğunu kuran da Allah'ta doğruluyor. At eşşek karınca dünya güneş isimlerini yadırganıyor. Kumaşı icat eden insana başını kapat diyen de o. Icat eden biz ne yapacağımızı söyleyen o çok saçma ama normal, eğitimsiz ve sevgiden nasip almamış bir yaratıcıdan bekenebilecek hareket.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Bu OKU ifadesi,sanırım İncil'den araklanma..İncil'in vahiy bölümünde YAZ ifadesi defalarca kullanılıyor..Mesela;

Vahiy 14-13 Gökten bir ses işittim. “Yaz! Bundan böyle Rab’be ait olarak ölenlere ne mutlu!” diyordu.

İslam'ı yaratanlar,YAZ ifadesini OKU olarak değiştirmişler gibi görünüyor..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...