Jump to content

Hadisleri nasıl yorumluyorsunuz ?

Recommended Posts

sen ne sanıyorsun?

Yeryüzü denilince bir düşünüceksin dünyadan bahsediyorsa eğer gökyüzü atmosferdir. Yok yeryüzü diye tüm evrenden bahsederse marstaki yer de yeryüzüdür veya diğüer gezegenlerdeki yer de yer yüzüdür. Boşluk olan yerlerde gökyüzüdür.

Sizin gibi dünyayı evrenin merkezinde dünyayı yer evreni gök sananlar geçmiş yüzyılda kaldılar.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kardesim, sen herhalde istatistikten birsey anlamiyorsun? Deprem gibi olaylar bir sene cok olur, diger sene az olur, boyle birkac sene cok oldu diye arttigini diyemezsin. Bunu istatistiksel olarak test edersin, olasiligini hesaplarsin falan, oyle "bakk! su senne amma da deprem olmus heralde kiamet yaklasti!" bilim degil.

Sitelerde Paylaş

senin peygamberin öyle sanıyor.dikkat et kafir olursun.

Nerde söylemiş acaba onlar hristiyanlar benim ne dinimde ne peygamberimde öyle bir söz yok senin aklın beline inmiş ortalığa atıp duruyosun sizinle daha tartışılmaz. Olmayan şeyleri ortaya atıp duruyorsunuz. Hristiyanların dinini de İslama yamadın olay tamam oldu ben burda dinleri savunmuyorum ki İslamı savunuyorum farka dikkatini çekerim.

tarihinde rexti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Muhammed gayet acik ve net bir sekilde dunyanin duz oldugunu, gezegenlerin dunya etrafinda dondugunu, gunesin bir gun batidan dogacagini, kiyamette yildizlarin sonup yere dokulecegini, dunyanin okuz ve baligin ustunde oldugunu, cennete ilk gireceklerin o baligin cigerinden yiyecegini, ustumuzde yedi kat sema oldugunu, evrenin 6 gunde yaratildigini, vs vs vs vs. diyor..

Fakat sizler Muhammed'in bu apacak sozlerini begemeyip, egip bukup "mecaz" diyorsunuz, "mutesabihat" diyorsunuz!

Sitelerde Paylaş

Muhammed gayet acik ve net bir sekilde dunyanin duz oldugunu, gezegenlerin dunya etrafinda dondugunu, gunesin bir gun batidan dogacagini, kiyamette yildizlarin sonup yere dokulecegini, dunyanin okuz ve baligin ustunde oldugunu, cennete ilk gireceklerin o baligin cigerinden yiyecegini, ustumuzde yedi kat sema oldugunu, evrenin 6 gunde yaratildigini, vs vs vs vs. diyor..

Fakat sizler Muhammed'in bu apacak sozlerini begemeyip, egip bukup "mecaz" diyorsunuz, "mutesabihat" diyorsunuz!

“Ondan sonra da yerküreyi döşedi,” “Yerden suyunu ve otlağını çıkardı,” “Dağları sağlam bir şekilde yerleştirdi.” “Kendiniz ve hayvanlarınız için bir faydalanma olmak üzere.” 79/Naziat/30-33

bu ayette yerküre demesi yerin düz olmasını gösteriyor size göre ama bana göre değil. üstelik 1400 sene önce yuvarlak olduğunu söylemiştir. galileo dünya yuvarlak dediği için 1642 de cezalandırıldığından 200 sene önce kuran söylemiş yuvarlak diye.

Sitelerde Paylaş

Suudi Arabistanlı ünlü islam alimi Şeyh Abdülaziz Bin Baz:

Kim dünyanın yuvarlak olduğunu iddia ederse küfür ve delalete düşmüş olur. Çünkü bu iddia hem Allah’ın, hem Kuran’ın, hem Peygamber’in reddidir. Bunu iddia eden kişi tövbeye davet edilir. Ederse ne ala! Aksi takdirde kafir ve dinden dönmüş bir kişi olarak öldürülür ve malı da Müslümanlar’ın hazinesine katılır... Eğer ileri sürdükleri gibi Dünya dönüyor olsaydı ülkeler, dağlar, ağaçlar, nehirler, denizler bir kararda kalmazdı. İnsanlar batıdaki ülkelerin doğuya, doğudaki ülkelerin batıya kaydığını görürlerdi. Kıble’nin yeri değişir, insanlar kıbleyi tayin edemezlerdi. Velhasıl (bunların hiçbiri görülmediğine göre) bu iddia (dünyanın hareketli olduğu iddiası) sayması uzun sürecek birçok nedenden dolayı batıldır.”

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Suudi Arabistanlı ünlü islam alimi Şeyh Abdülaziz Bin Baz:

Kim dünyanın yuvarlak olduğunu iddia ederse küfür ve delalete düşmüş olur. Çünkü bu iddia hem Allah’ın, hem Kuran’ın, hem Peygamber’in reddidir. Bunu iddia eden kişi tövbeye davet edilir. Ederse ne ala! Aksi takdirde kafir ve dinden dönmüş bir kişi olarak öldürülür ve malı da Müslümanlar’ın hazinesine katılır... Eğer ileri sürdükleri gibi Dünya dönüyor olsaydı ülkeler, dağlar, ağaçlar, nehirler, denizler bir kararda kalmazdı. İnsanlar batıdaki ülkelerin doğuya, doğudaki ülkelerin batıya kaydığını görürlerdi. Kıble’nin yeri değişir, insanlar kıbleyi tayin edemezlerdi. Velhasıl (bunların hiçbiri görülmediğine göre) bu iddia (dünyanın hareketli olduğu iddiası) sayması uzun sürecek birçok nedenden dolayı batıldır.”

ha ha ve haaaa bi kere söylemiş olduğun adam sapık şii mezhebinin imamıdır bana delil olarak bunu mu gösteriyosun yani. İmamı azam ebu hanife den bir örnek göstermeni beklerdim :) sizin işaret ettikleriniz hep ne olduğu belli olmayan bilmediğimiz hocalar yani bizim mahallenin imamı faiz helal dese helal mi oluyor yani :)

Sitelerde Paylaş

Eee artık müdahale edilmesi gerek...

Senin beyninden zorunmu var kardeşim ?

Şimdi dışarı çıkıp dünya domates ile patatesin üzerinde dersen emin ol kendini akıl ve ruh sağlığı hastanesinde bulursun.

Yok mecazmış 4 melek varmış 2 tanesi dünyayı tutuyomuş kalan 2 taneside gökyüzünden sorumluymuş...

2 melekde gökyüzünden sorumluymuş 170 milyar galaksiyi tutuyormuş

senin verdiğin cevap sen gözkyüzü denince evrenmi sanıyorsun sen ne sanıyorsun ya mantıksız herif.Dünyayı senin öküzün ile balığın tutuyorda diğer milyarlarca gezegen desteksiz mi havada kalıyor demekki neymiş kalan evreni diğer 2 melek tutuyormuş..

Muhammedin zırvaları aa pardon mecazları.

Dünya size kalsa herşeyi şu saçma ayet ve hadislerle yorumlarsınız ve şimdi millet dünyayı öküz ile balığın sırtında sanıcaktı şüphesiz.

Sitelerde Paylaş

ha ha ve haaaa bi kere söylemiş olduğun adam sapık şii mezhebinin imamıdır bana delil olarak bunu mu gösteriyosun yani. İmamı azam ebu hanife den bir örnek göstermeni beklerdim :) sizin işaret ettikleriniz hep ne olduğu belli olmayan bilmediğimiz hocalar yani bizim mahallenin imamı faiz helal dese helal mi oluyor yani :)

Adam suudi, suudiler ne zamandan beri şii mezhebinden oluyor?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...