Jump to content

Kur'an'da Komik Ayetler - 4

Recommended Posts

Bu defaki komik değil, korkunç olmuş! Kanım dondu! Bu çağda bu vahşi ilkellik utanç verici. İnsan olduğumdan utandım...

Dogru fakat görüntüler ve müzik ayetlerin okunmasinin önüne gecmekte.

Görüntüler, müzik ve ayetler ironi icermektedirler.Diger "kuranda komik ayetler" videolarida ayni düsüncelerle tasarlanmistir.

Cölde 8. yüz yilda cahil cühela yobazlarin yazdigi sacma sapan ve komik ayetlere bakarak islamin, insanliga verdigi zararlarin düsünülmesi gerekir.

Kuran, islamiyet devrim filan degildir!

Cahil, saf insanlari kullannma, katletme, öldürme, irkcilik, ayrimcilik, kölelelistirme ve cinsel sapiklik maddelerini devrim olarak kabul edenler akil tutulmalari yasamakta yada islama yagcilik yapmakla mesgul olmaktadirlar.

Sitelerde Paylaş

Zaten ben de ilk izleyişimde ayetleri okumadım. Olay tüylerimi diken diken etti. Bu olayların yaşanıyor olması nasıl bir trajedi?

İkinci kez bakayım cigi hangi ayetleri seçmiş diye bakmak istedim, yine okuyamadım. Olayın her ayrıntısı ayrı vahşet! İşin kötüsü, bu filmdeki gibi olayların tıpkısı yaşanıyor hâla.

Üçüncü izleyişte okuyabildim yazıları. Güzel bir emek ürünü olmuş, anlayana...

Sitelerde Paylaş

Üçüncü izleyişte okuyabildim yazıları. Güzel bir emek ürünü olmuş, anlayana...

Bende izleyenin en az üc kez izlemesi gerektigini düsünmüstüm.

Insan kendini müzik esliginde görüntülere ister istemez kaptiriyor ve ayetler okunmadan geciyor.

Insanin aklina ayetler finalde gelmekte.

Videoyu tasarlayip yapanda ayni tuzaga düstü demirefe... :)

Sitelerde Paylaş

Videoyu tasarlayip yapanda ayni tuzaga düstü

Hiç şaşırmadım, çünkü olay hem trajik, hem de benzerlerinin yaşandığını iyi bildiğimiz bir olay. İnsan her şeyi düşünüyor, yaşlı adamın babası olduğunu, oğlanların kardeşleri olduğunu, sevinen kadının onu kıskanan biri olduğunu... Zaten ne yazdıklarını bildiğimiz ayetlere bakmak sonra akla geliyor.

Etkileyici ve aydınlatıcı olmuş.

Sitelerde Paylaş

İyimser bir rakam! Bir cüz tutar mı, şüpheliyim... Elle tutulur, farklı olan ve sayfa tutan, bir Yusuf hikayesi var. Gerisi defalarca tekrar...

Aslında Kuran'da bir sürü yerde sadece atıflar var: ''şunu şunu hatırlamıyor musunuz? Hani şunu şöyle helak etmiştik...'' gibi. ''Elem verici bir azap hazırladık'' kalıbı 38 kere geçiyor.

Sitelerde Paylaş

teşekkürler çiği bunların facebok ta dağıtılmaı lazım..

Tesekkür etmeye, iyi olmus, güzel olmus demeye birbirimizi pohpohlamaya gerek olmamali diye düsünüyorum.Fakat videoalarin elestirilmesinden memnun olurum...

...bilincli olmak kaydi ile. :)

Ayrica bu sitede ve diger sayfalarda olan videolari yazilari istedigin gibi kullanabilirsin.

Ateistforum faceboek sayfasini dizayn eden genc ateist arkadaslarimiz videolari istedikleri gibi sormadan kullanmaktalar.Cünkü grup calismasi ve mücadelesidir önemli olan... Sen/Ben olmamali.

Kuran'da komik ayetler dizisi "5" ile bitecek daha sonra kuran'da olan farkli konularin videolari yapilacak.

Sitelerde Paylaş

Yaw biraz o cümleleri okuyup anlamaya çalışın.harbiden bir uğursuzluk var sizde.yüz kere uyarılıyorsunuz,bunu ayetleri cımbızladığınız videoda görüyoruz siz yine de bir kez olsun düşünmüyorsunuz.

alın size inanmak için kanıt http://www.kuranmucizeleri.com/matematik15.html

bu linki üçtür paylaşıyorum bugün .

tarihinde pensamiento tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

o çok bilen çok düşünen ateistler lütfen bana söylesin:Hz. muahammed 34 elementin proton ve nötron sayısını parmakla mı saydı?1400 yıl önce parmak hesabından fazlası için şansınız yok çünkü.nasıl olduda bilim adamları bir periyodik tabloyu onlarca denemeden ve sonra düzenleyebilmiş ve elementleri bileşiklerden yıllarca ayıramayıp yanlış tablolara rağmen bu kadar geç bir şekilde periyodik tabloya ulaşmış iken Hz.Muhammed bu 34 elementi hem anlamlı mesajlar içeren hemde şiirselliğinden ödün vermeyen,demirinde uzaydan geldiği gibi türlü türlü deliller sunan bir tablonun içine sıkıştırmıştır?ben bunu peygamberimizin yapmadığını biliyorum fakat siz tanrı yoktur diyerek bütün bu yeteneğin Hz.muhammed'de toplandığığnı iddia etmiş oluyorsunuz.şimdi söyleyin bana kaçık olan kim?IFEELGOOD cevap ver bakayım ya da git çocuğuna sor sonuçta küçük yaşta herşeyi anlamış adam çözmüş bitirmiş diyorsun nerdeyse.

bu linki üçtür paylaşıyorum bugün .İnsaf yaw....sizin İddia ettğiniz şeyler deki hataları yüz farklı yoldan gösteriyoruz.beyler inanmak istemeyen inanmaz fakat bizim inancımız delillere dayanır.ateistlik ise bir düşünce sistemidir ve bir yokluk iddiasına dayanır.yokluğunda delili olamaz çünkü olmayan bir varlık hakkında iddiada kanıtlar sunamazsınız.biz kanıt sunuyoruz.al az önceki mesajda ki linke tıkla gör bak iddianız mümkün mü diye...bunun üstüne birde beni engellerler silerler.neden biliyor musunuz?çünkü korkuyorlar.beyler bu adamlar bizden korkuyorlar.çanakkalede de savaşan da haçlı seferini yapan da bir inanç üzerine olduğu için bunları yapabildi.istanbulu ateistler mi fetih etti sanıyorsunuz siz?hayır istanbulu inanç feth etti.bu adamlar inanmyarak guardlarını düşürüyor,salla pati yaşıyor,son geldiğinde yokluğun geleceği ve yokluğu bile hissedemeyeceklerinin acısı ve korkusuyla ürperiyorlar.

---son---

sınav kağıdını verdikten sonra ne yapmışsan odur bunu herkes bilir.

tarihinde pensamiento tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben bunu peygamberimizin yapmadığını biliyorum fakat siz tanrı yoktur diyerek bütün bu yeteneğin Hz.muhammed'de toplandığığnı iddia etmiş oluyorsunuz.şimdi söyleyin bana kaçık olan kim?IFEELGOOD cevap ver bakayım ya da git çocuğuna sor sonuçta küçük yaşta herşeyi anlamış adam çözmüş bitirmiş diyorsun nerdeyse.

E iyi ya işte, çocuk bile anlamış, siz hala 34 element çıkartmaya uğraşıyorsunuz Kur'an'dan. Bu kaçıklık değil de ne? Çocuk yanlış bir laf etmemiş ki.

Adamın biri bir mağaraya gidiyor, döndüğünde de şizofrenisinin alevlenme dönemine girdiğini gösteren davranışlar gösteriyor. Peygamber olduğuna inanan tiplerin yaşadığını farzedelim şimdi.. Bugün onların iddia ettiği şeyle karşımıza çıksa biri, hiç düşünmez akıl hastanesine yatırırız..

Eskiden bu gibi insanlarda hep bir hikmet olduğuna inanılırmış. Uyanık birileri de bu işi para ve güce döndürmeyi becermiş işte.

Hadi biz onları anlıyor ve bağışlayabiliyoruz da... size ne oluyor?

İnsan azıcık utanır böyle garip şeylere inanmaya. Biz çocuklarımız, hurafeleri gerçek zannedip de cahilce büyümesinler, kendilerini utanç duyulacak durumlara düşürmesinler diye doğrularla büyütüyoruz.

Öyle olunca da çocuk onların kolayca "kaçık" olduklarını görebiliyor. Çünkü o kadar basit.

34 element meselesi nedir? Nerede o ayetler, gösterir misin lütfen? Demir meselesini biliyorum da bu 34 element hikayesini hiç duymadım.

Aydınlat bizi lütfen.

Sitelerde Paylaş

beyler inanmak istemeyen inanmaz fakat bizim inancımız delillere dayanır.ateistlik ise bir düşünce sistemidir ve bir yokluk iddiasına dayanır.yokluğunda delili olamaz çünkü olmayan bir varlık hakkında iddiada kanıtlar sunamazsınız.biz kanıt sunuyoruz.al az önceki mesajda ki linke tıkla gör bak iddianız mümkün mü diye...bunun üstüne birde beni engellerler silerler.neden biliyor musunuz?çünkü korkuyorlar.beyler bu adamlar bizden korkuyorlar.çanakkalede de savaşan da haçlı seferini yapan da bir inanç üzerine olduğu için bunları yapabildi.istanbulu ateistler mi fetih etti sanıyorsunuz siz?hayır istanbulu inanç feth etti.bu adamlar inanmyarak guardlarını düşürüyor,salla pati yaşıyor,son geldiğinde yokluğun geleceği ve yokluğu bile hissedemeyeceklerinin acısı ve korkusuyla ürperiyorlar.

---son---

sınav kağıdını verdikten sonra ne yapmışsan odur bunu herkes bilir.

Sizin inancınız delile değil, nakile dayanır. Size öyle nakledilmiştir, siz de koşulsuz olarak kabul etmiş ve inanmışsınızdır.

Ne Allah'ınızın bir delili var, ne de peygamber olduğuna inandığınız adamın yaşadığının.

Salla pati yaşayan ve korkudan ödü patlayanlar da sizlersiniz. Biz var olmadığını bildiğimiz saçma bir yaratıktan ve onun tehditlerinden korkacak kadar kafayı yememişiz şükür.

Tövbe tövbe...

Sitelerde Paylaş

Kuran'da komik ayetler dizisi "5" ile bitecek daha sonra kuran'da olan farkli konularin videolari yapilacak.

Kuran'da komik ayetler video dizisini 5. video ile sonlandirmayi düsünüyordum fakat ateist arkadaslarin favori komik ayetleri cogalmaya basladi.Galiba 6 - 7 olacak gibi.

Videolar; sacma sapan, celiskili komik ayetlerin, dogus cografyasi, nedenleri, cagimizla ilinitileri ve insanliga nasil zararlar verdikleri yavas, yavas yükselen korkuncluklari ile ironik bir sekilde tasarimlari yapilmaya calismaktadir.

Demirefe,

Senin ve diger arkadaslarin yazdiklari favori komik ayetleri bir araya toplayip bana öm ile yollar misin?.Sonra hepsini tek tek kontrol edebilirim.

Cok yogunum ve üzerlerinde calistigim yaklasik 7 video ile ugrasmaktayim.

Sitelerde Paylaş

alın size inanmak için kanıt http://www.kuranmucizeleri.com/matematik15.html

Çok zorlama çıkarımlar var linkte. Bilinen 100 den fazla element var. Bunlardan 34 tanesi, kiminde harf, kiminde kelime sayılarak zorlama şekilde çıkarılmış. Bu bir şeyi kanıtlamıyor. Herhangi bir metin üzerinde çalışma yapılsa, otuz kırk elementin atom numaralarına bu şekilde ulaşılabilir. Biri üşenmez yapar bunu. Bir metin alır ve en az yirmi otuz elementin atom numarasını bu tür zorlamalarla çıkartabilir. Arapça biraz daha karmaşık ve esnek olduğu için, birleşik ayrık kelimeleri netleştirmek zor olduğu için, daha kolay istenen sayılara ulaşılabilir. Birleşik kelimeleri istediğin gibi parçalamaya daha yatkındır arapça.

Böyle zorlama çıkarımlarla bir şey kanıtlanmaz. Atom numaralarına göre örneğin alkali metaller gibi bir element grubunun sırayla atom numaraları kadar harf içeren ayetler filan dizilmiş olsa buna itiraz edemezdik, böyle bir tesadüf olamazdı. Ama bu linkteki gibi zorlama çıkarımlar her metinden yapılabilir.

İnandırıcı ve kabul edilebilir bulmadım. Bu çalışmada takdir edilecek tek şey, zorlama yapmak ve 34 tane çıkarım yapabilmeyi başarmak için bu kadar uğraşılmış olması.

Bayağı emek verilmiş doğrusu ama bu zorlama çıkarımlara uğraşacağına faydalı bir iş için uğraşsa daha akıllılık edermiş. Bir element de müslümanlar bulurdu belki kuranla değil de bilimle uğraşsalardı...

tarihinde demirefe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tesekkür etmeye, iyi olmus, güzel olmus demeye birbirimizi pohpohlamaya gerek olmamali diye düsünüyorum.Fakat videoalarin elestirilmesinden memnun olurum...

...bilincli olmak kaydi ile. :)

Ayrica bu sitede ve diger sayfalarda olan videolari yazilari istedigin gibi kullanabilirsin.

Ateistforum faceboek sayfasini dizayn eden genc ateist arkadaslarimiz videolari istedikleri gibi sormadan kullanmaktalar.Cünkü grup calismasi ve mücadelesidir önemli olan... Sen/Ben olmamali.

SİZE İLGİNÇ GELMİYOR MU? sorusuyla biten bir derlemem var..her bölümü yarım sayfa onu video yapıp çevirmek isterdim

yavaş yavaş başlıklar açıyorum o konuda..bütün olarakta biçok kesime ulaşıyor..

Facebook ta maillerle dolaşmak herkesin haberleşmesini sağlayacak..

Kadınlar konusu çok önemli..kadınlara islamın onları insan olarak görmediği anlatıldığı zaman bu iş biter..çünkü çocukları yetiştiren onlar..

İslamın en güçsüz duvarı kadın konusu..sürekli orayı dövmek gerekiyor..

ben islamın mantıksal zaaflarını bulmakta zorlanmıyorum daha çok fikrim var...tartışamıyorlar bile..cevapları bile yok ama...

Kuran ayetlerini yorumlama konusunda sizin %1 bile değilim..

özellikle Cübbeli tartışmasında..o sureleri okumuş ama onları görememiştim..hemen düzenleyip dağıttım..

Sureyi okuyupta başka şeyler görmek te bir yetenek..

o konuda destekleriniz çok iyi gelecektir.

tarihinde abdullahabdal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...