Jump to content

Kuran'da bir çelişki

Recommended Posts

Şimdi, malta erigi yazdı:

Eh, fil degilse de su aygirlari, balinalarla akrabadir. Ben bilimsellige bakarim ve marulla uzaktan akraba oldugumuz bilimsel bir gercek. Eger genetik bilmini inkar ediyorsan, sana tavsiyem hastalandiginda git muska falan yazdir, sakin hastaneye gitme.

Fark ettiysen fille akrabasınız demedim? bence sen git bir doktora görün cidden diyom? Yazıyı bidaha okuyabilirsin anlamayanlar için kaldırmıyolar galiba?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 132
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

19 saat önce, sağduyu yazdı:

Saygılı konuş diyene bak! İnsanların gerçekleri dile getirmesi sana neden batıyor? 

Yazdığım mesajın neresinde iğrençlik, mantıksızlık, saçmalık var? Yalan mı arap putuna taptığınız? Yalan mı arapların kuklası olduğunuz? 1400 yıl bir arap bedevisinin laflarına bakarak taa Arabistan'a kadar gidip bir taşı öpüp yalayanlar, kare şeklindeki bir binanın çevresinde deli gibi dönenler, 2 nokta arasında kıçına neft yağı sürülmüş gibi koşturanlar, hayali bir varlığı taşlayanlar sizler değil misiniz?

Aslında senin adice, saçma sapan, iğrenç, mantıksız dediğin şey senin inandığın din.

60 kez Yazınca Anlıyosan bro sen doktorada gitme ya böyle ot gibi yaşa git, hem zorunada gitmez senin ottan akrabalarında var :) 

Ben senin değil demokrasinin yazısına adice pislikçe dedim. Haa Anlamayanlar için malta eriği muska tavsiye ediyor alabilirsin tmm

Valla ben saygılıca Konuşacaktımda Siz muhalefete bağladınız.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, Single Realistic said:

Fark ettiysen fille akrabasınız demedim? bence sen git bir doktora görün cidden diyom? Yazıyı bidaha okuyabilirsin anlamayanlar için kaldırmıyolar galiba?

Denizde yasayan file inanmaktan bahsettin, ben de sana fil yok ama hipopotamin kuzeni var denizde yasayan diyorum.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, Single Realistic said:

Sağduyu Allaha dangalak demişsin Bunu kime dediysem sana sövmemi istediler bende dedim Adam muhalefet işini yapıyor hemde maymun Anlamıyo dedim nasıl iyimi?

Allah'a dangalak dememiştim, -gerçi cahil ve vahşi arabın yarattığı karakterin dangalak olması çok normal- Allah diye bir tanrı uydurup senin gibi salakları da peşine takanlara dangalak demiştim ama sen de bu dangalakların peşinden gidecek kadar dangalak olduğun için dangalak lafının nereye gittiğini anlaman normal. 

Bence sen maymuna benden daha yakınsın, senin evrim maymunluk civarında durmuş. Ben beynimi kullanmaya başlamışım sen hala tıpkı maymunlar gibi arapları taklide devam ediyorsun. Yahu bu cahil araplar sana kara bir taşı öptürüyorlar, daha ötesi mi var?

Sitelerde Paylaş

@Single Realistic 

Ben balinalarin neden memeli olup, sicak kanli olup, govdesinin icinde hic bir ise yaramayan arka ayak kalintisi kemikler olup da denizde yasadigini evrimsel biyoloji ile aciklayabilirim ama sen super zeki allahinin dizayniyla aciklayamazsin. Tek savin "allah oyle yaratmis" olur. Iste bu sebeple bilim karsisinda maglup olmaya mahkumsunuz.

Sitelerde Paylaş

Küçük, işe yaramaz ayakları olan balinalar görülmüştür. Buna tersine evrim, "atavizm" deniyor. Aynı işe yaramaz ayak kemiği kalıntıları yılanlarda da vardır. Evrim oldukça karmaşıktır. Örneğin bugünkü tüm kaplumbağaların atası su kaplumbağasıdır. Ama su kaplumbağasının atası da kara kaplumbağası olup suya uyum sağlamıştır, balina gibi. Ama o kara kaplumbağasının atası da yine su kaplumbağasıdır. 

Sitelerde Paylaş

bilimmi zaten bilimi araştırmanız için zekayı verenin allah olduğunu diyorum?yetmezmi?

2.si Ben sizi Öteki dünyaya cennete davet ediyorum bunu savunuyorum?

siz neyi savunuyorsunuz?

tekrar bir toz bulutu çarpıp yok olmayı?

yadı ölüp bir hiç olmayı?

bence sizin de benimde sahip olduğum şeye mantığa bakarsan öteki daha iyi?

yada madem inanıyorsunuz ödülünüzün veya cezanızın olmadığına,  neden çalmıyosunuz?

neden yapabileceğiniz bütün zevklerden mahrum kalıosunuz?

ben sizin yerinizde olacak olsam, Herşeyi yapardım,

Ötekisi olmayan dünyada her an ölebileceğin bir dünyada neden saygılı yaşarki insan.

Siz Ateizme inanmanıza rağmen, Sürekli birşeyleri inkar ediyorsunuz.

Akrabayız değilmi dediğinize göre sebze ve meyve ile dahil bu beni ilgilendirmez banane git istersen köpekle akraba ol.

Maymuna duyduğunuz saygıyı birazcık sizinle bir konu üzerinde tartışmaya çalışan akrabanız kardeşinize vermiyorsunuz(maymuna değer vermeyin demiyorum)

Ama belki anlattıklarıma biraz olsun değer verirsiniz.

Kimse Kimseden Üstün değil burada dahil kimse kimseden üstün gibi davranamaz.

Aynı soydan gelen kişiler olarak herkesin özelliği farklıdır.

Benim dinimde küçüğünüz büyük  büyünüz küçük olsun der.

Yani Kimse Kimseden Üstün değildir.(Kominizmle Alakası yok)

Bu güne Kadar ne dediysem bana aynısını dediniz.

ben burada yaşı büyük biri değilim

ama ben size ne dediysem siz aynın cevap verdiniz, neden ötekisi olmayan bir dünyada saygı yokmu diyorsunuz?

ama eğer bunu deseydinizçalar çırpardınız.

Allah yok diyorsunuz?öteki dünya yok diyorsunuz? Dünyayı allah yaratmadı diyosunuz?

Peki bunu neden kanıtlamaya calısıyosunuz?

Değer vermediğin aşaladıgın bir Müslüman olduğu içinmi?

Akraban olan birini gerçek olan bu diye neden çağırmıyorsun? aşağılık Müslüman olduğu içinmi?

Benim dinimde herkese tebliğ edilir. herkese saygı gösterilir.

ister akraban olsu kardeşin yada dünyanı öteki ucundaki bir siyahi ne farkeder?

aşağılık olması Müslüman olması onunla neyi değiştiriyor?(Müslümanları savunmuyorum çünkü onlarda sizinle aynı şekilde konuşuyor)

müslman olan birini ayırmak, dalga geçmek palavraya inanıyor demek?

ötesi olmayan dünyada saygıya ne gerek varmı diyosunuz?

bence demiyorsunuz neden öyle olsaydı ya kavga ettiğin kişinin yüzünde ölürsün yada bu sitede bile olmazsın?(insanları ezerek)

marulla akrabayız diyosun belliki bunu araştırmışsın ki malta eriği bunu savunuyor ve işi yarışa çeviriyor.

madem ötesi olmayan bir dünyadayız, bunları arıyarak neden vakit kayıp ediyoruz?

neden gaybın peşinden koşuyoruz?

benim diyeceğim bu kadar muhalefet olmayın pls

Sitelerde Paylaş
38 dakika önce, Single Realistic yazdı:

bilimmi zaten bilimi araştırmanız için zekayı verenin allah olduğunu diyorum?yetmezmi?

Yetmez. Böyle kuru laflarla peynir gemisi yürümez.

Kullandıgınız referansların tümü insan ürünü. Tanrıymıș, kitapmıs, peygambermiș; hepsi bazı kurnaz insanlarının yumurtlaması.

Bugüne kadar olası bir Tanrıyı hiç kimse ne görmüștür, ne duymuștur nede onunla iletișim kurmuștur.

38 dakika önce, Single Realistic yazdı:

2.si Ben sizi Öteki dünyaya cennete davet ediyorum

Neden ?

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 27.02.2012 at 01:08, kozmopolit said:

Enam 146:

"Yahudilere tırnaklı hayvanların hepsini haram kıldık. Sığır ve koyunların ise, sırtlarında veya bağırsaklarında bulunanlar, ya da kemiklerine karışanlar dışındaki içyağlarını (yine) onlara haram kıldık. İşte böyle, azgınlıkları sebebiyle onları cezalandırdık. Biz elbette doğru söyleyenleriz".

Yahudilere iç yağlarını haram kılan Allah, acaba neden Müslümanlara kıyak geçip böyle bir yasak getirmemiş?

Din-i Yahude mensup olanlara her tırnaklıyı haram kıldık. birde bunnlara sığır ve koyun iç yağlarını da haram kıldık yalnız sırtlarına veya bağırsaklarına yapışan ve kemiklere karşışan yağ ondan hariçtir. (bu haram kılışımız da yolsuzluklarındna dolayı onları cezalandırmak içindir) (Enam146)

Demek oluyor ki onlar: haram kılınanları yediklerinde vucudlarına zarar verirler hasta olurlar yavaş yavaş 

aunen içkinin insan vucuduna zararı gibi

o haram kılnanlarda bunların vucutlarına zarar vermeye başlar

maneviyatlarına da zararı olur manaları bozulur zevksiz yaşarlar

ayetten bu anlaşılıyor

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 hours ago, Single Realistic said:

2.si Ben sizi Öteki dünyaya cennete davet ediyorum bunu savunuyorum?

siz neyi savunuyorsunuz?

tekrar bir toz bulutu çarpıp yok olmayı?

yadı ölüp bir hiç olmayı?

bence sizin de benimde sahip olduğum şeye mantığa bakarsan öteki daha iyi?

yada madem inanıyorsunuz ödülünüzün veya cezanızın olmadığına,  neden çalmıyosunuz?

Ötekisi olmayan dünyada her an ölebileceğin bir dünyada neden saygılı yaşarki insan.

Siz Ateizme inanmanıza rağmen, Sürekli birşeyleri inkar ediyorsunuz.

Akrabayız değilmi dediğinize göre sebze ve meyve ile dahil bu beni ilgilendirmez banane git istersen köpekle akraba ol.

Maymuna duyduğunuz saygıyı birazcık sizinle bir konu üzerinde tartışmaya çalışan akrabanız kardeşinize vermiyorsunuz(maymuna değer vermeyin demiyorum)

Ama belki anlattıklarıma biraz olsun değer verirsiniz.

Kimse Kimseden Üstün değil burada dahil kimse kimseden üstün gibi davranamaz.

Aynı soydan gelen kişiler olarak herkesin özelliği farklıdır.

Benim dinimde küçüğünüz büyük  büyünüz küçük olsun der.

Yani Kimse Kimseden Üstün değildir.(Kominizmle Alakası yok)

Bu güne Kadar ne dediysem bana aynısını dediniz.

ben burada yaşı büyük biri değilim

ama ben size ne dediysem siz aynın cevap verdiniz, neden ötekisi olmayan bir dünyada saygı yokmu diyorsunuz?

ama eğer bunu deseydinizçalar çırpardınız.

Allah yok diyorsunuz?öteki dünya yok diyorsunuz? Dünyayı allah yaratmadı diyosunuz?

Peki bunu neden kanıtlamaya calısıyosunuz?

Değer vermediğin aşaladıgın bir Müslüman olduğu içinmi?

Akraban olan birini gerçek olan bu diye neden çağırmıyorsun? aşağılık Müslüman olduğu içinmi?

Benim dinimde herkese tebliğ edilir. herkese saygı gösterilir.

ister akraban olsu kardeşin yada dünyanı öteki ucundaki bir siyahi ne farkeder?

aşağılık olması Müslüman olması onunla neyi değiştiriyor?(Müslümanları savunmuyorum çünkü onlarda sizinle aynı şekilde konuşuyor)

müslman olan birini ayırmak, dalga geçmek palavraya inanıyor demek?

ötesi olmayan dünyada saygıya ne gerek varmı diyosunuz?

bence demiyorsunuz neden öyle olsaydı ya kavga ettiğin kişinin yüzünde ölürsün yada bu sitede bile olmazsın?(insanları ezerek)

marulla akrabayız diyosun belliki bunu araştırmışsın ki malta eriği bunu savunuyor ve işi yarışa çeviriyor.

madem ötesi olmayan bir dünyadayız, bunları arıyarak neden vakit kayıp ediyoruz?

neden gaybın peşinden koşuyoruz?

benim diyeceğim bu kadar muhalefet olmayın pls

Hikayeyi birak. Evrimi bildigimiz gibi, islami da iyi biliriz. Senin bana islam ile ilgili ogretebilecegin yeni birsey yok. Ayet, hadis, fikih, hepsini sokaktaki ortalama muslumden iyi bilirim. Ahlak dinlerin tekelinde degildir. aksine ahlak ve insani degerler dinlere ragmen toplumda gelisir ve karsilik bulur. Insanlik tarihi kadar eski hukuk ve ahlak gibi sosyal kontratlari ne hristiyanlar sahiplenebilir, ne muslumler. 

Yarisa cevirmeyle alakasi yok. Democrossian sana bilimsel bir gercegi soyluyor, sen alaya aliyorsun. Elbette ki dogru olan neyse yazacagiz. Biz evrime iman etmiyoruz. Kaya gibi bir bilimsel gercek oldugunu biliyoruz. 

Buraya uye olurken ne bekliyordun? Ateistforum burasi aloooo!!! Elbette senin inandigin arap masallari ile dalga gecilecek. Senin enine gelip dalga gecmiyoruz dininle. Kendine gel, ne yaptiginin farkina var, beyhude yere "saygisizlik!!" diye yaygara yapma. Bizler senin dininden de, peygamberinden de igrenen insanlariz. Hosuna gitmiyorsa, sag ust kosedeki 'x' isaretine tiklayiver.

Sitelerde Paylaş
46 dakika önce, Dindarr yazdı:

Din-i Yahude mensup olanlara her tırnaklıyı haram kıldık. birde bunnlara sığır ve koyun iç yağlarını da haram kıldık yalnız sırtlarına veya bağırsaklarına yapışan ve kemiklere karşışan yağ ondan hariçtir. (bu haram kılışımız da yolsuzluklarındna dolayı onları cezalandırmak içindir) (Enam146)

Demek oluyor ki onlar: haram kılınanları yediklerinde vucudlarına zarar verirler hasta olurlar yavaş yavaş 

aunen içkinin insan vucuduna zararı gibi

o haram kılnanlarda bunların vucutlarına zarar vermeye başlar

maneviyatlarına da zararı olur manaları bozulur zevksiz yaşarlar

ayetten bu anlaşılıyor

Senin allahın  demeki israil oğularını çok seviyor. bu ayetdede  onlarıın hasata olmasını koluyor ve başka bir ayettindede israil oğularını üst5ün kıldığını sönylüyor.  siz müslümanlarda deve sidiyini layık görüyor Eeeeee  be kardeşim aklını kulan sanane allahtan:D

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Single Realistic yazdı:

İşte tam da bunun için hiç dinden çıkma sen, otur oturduğun yerde. 

Senin, ateist olsam yapardım dediğin şeyleri biz sıradan insanların neden yapmadığını açıklamak çok kolay ama sen hazır değilsin, o basit açıklamayı kabul etmezsin. Kafa başka türlü çalışıyor çünkü. Kabul ettiğin anda kendinle çelişecek ve muhtemelen utanacaksın da. 

Onun için sen kendin düşün. Ama sakın "Aslında inanıyorlar, içlerine bu iyi duyguları Allah yerleştirdi ancak onlar farkında değil ya da işlerine gelmediği için reddediyorlar" deme. 

Bi de yapabileceğimiz bütün zevklerden mahrum kaldığımızı nereden çıkardın ki? Yapabileceğimiz bütün zevkli şeyleri zaten yapıyoruz, en azından yapmaya çalışıyoruz. Yapamadıklarımızı da bir gün yapabilmeyi istiyor, umut ediyoruz. 

Çalmak çırpmak, tecavüz etmek, kafanı bozanı öldürmek ya da aklından geçen diğer kötü şeylerin zevk verdiğini düşünmen acayip hazin... Uff, çok fena.

İşte onun için sen inanmaya devam et, sakın ola dinden filan çıkma şimdilik.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, güven said:

Senin allahın  demeki israil oğularını çok seviyor. bu ayetdede  onlarıın hasata olmasını koluyor ve başka bir ayettindede israil oğularını üst5ün kıldığını sönylüyor.  siz müslümanlarda deve sidiyini layık görüyor Eeeeee  be kardeşim aklını kulan sanane allahtan:D

yok babom 

Onlar kuranda haram olanlar bize haram değil diyip haramı yiyorlar ne koruması haha hahaah

deve sidiği melesi hicretten taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 200 sene sonraki şunun bunun söylediği bir sözdür. buna sen nasıl inanıyorsun asıl buna inanmak devenin t.şşak suyunu lıkır lıkır içmek :DDsadasa demektir.

Sitelerde Paylaş
12 minutes ago, Dindarr said:

yok babom 

Onlar kuranda haram olanlar bize haram değil diyip haramı yiyorlar ne koruması haha hahaah

deve sidiği melesi hicretten taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 200 sene sonraki şunun bunun söylediği bir sözdür. buna sen nasıl inanıyorsun asıl buna inanmak devenin t.şşak suyunu lıkır lıkır içmek :DDsadasa demektir.

200 sene sonraki sunun bunun lafina bakarak namaz nasil, ne zaman, kac rekat ogreniyor ve namaz kiliyorsan; o billur suyunu likir likir sen icmis oluyorsun.

Sitelerde Paylaş
27 minutes ago, malta erigi said:

200 sene sonraki sunun bunun lafina bakarak namaz nasil, ne zaman, kac rekat ogreniyor ve namaz kiliyorsan; o billur suyunu likir likir sen icmis oluyorsun.

Bunu sana 100 kere söylediler

dediler ki: Namaz kaç rekattır? nasıl kılınır? abdest nasıl alınır? bunları öğrenmek için müslümanlar Hadis kaynaklarına bakmazlar

İlmihal kitaplarında bile bu yazar bakmayın diye

Zira namaz tevkifidir: Göz altında tutukludur kimse ona el süremez demektir değiştirilemez

Tevkifinin lugat anlamı: göz altından tutuklu demektir o yüzden kimse değiştiremiypr

Tevkifi: peygamberimiz bir şeyi söylemiş ve efali peygamberi ile o işi yapmışsa ve bunu da halkın gözünün önüne koymuşsa işte buna tevkifi denir. Kimse değiştiremez göz altındadır denir

Namaz: peygamberimizin kılışı ve insanları kıldırışından beri insanlar gördüklerini günde beş defa nesilden nesile sürekli tekrar ede ede kıla kıla günümüze getirmişler ve geleceğe de götürüyorlar

Anana bakarsın babana bakarsın dedene bakarsın 

camiye gidersin nasıl kılınıyor oradan öğrenirsin 

şimdi devenin bırakmış olduğu suyu lıkır lıkır içebilirsin. afiyet olsun A ahhah Ahahaha

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, Dindarr said:

Bunu sana 100 kere söylediler

dediler ki: Namaz kaç rekattır? nasıl kılınır? abdest nasıl alınır? bunları öğrenmek için müslümanlar Hadis kaynaklarına bakmazlar

İlmihal kitaplarında bile bu yazar bakmayın diye

Zira namaz tevkifidir: Göz altında tutukludur kimse ona el süremez demektir değiştirilemez

Tevkifinin lugat anlamı: göz altından tutuklu demektir o yüzden kimse değiştiremiypr

Tevkifi: peygamberimiz bir şeyi söylemiş ve efali peygamberi ile o işi yapmışsa ve bunu da halkın gözünün önüne koymuşsa işte buna tevkifi denir. Kimse değiştiremez göz altındadır denir

Namaz: peygamberimizin kılışı ve insanları kıldırışından beri insanlar gördüklerini günde beş defa nesilden nesile sürekli tekrar ede ede kıla kıla günümüze getirmişler ve geleceğe de götürüyorlar

Anana bakarsın babana bakarsın dedene bakarsın 

camiye gidersin nasıl kılınıyor oradan öğrenirsin 

şimdi devenin bırakmış olduğu suyu lıkır lıkır içebilirsin. afiyet olsun A ahhah Ahahaha

Sana cevap yazanda kabahat. Zirvaya bak, kanit diye sozde arap putunun laflarini one suruyor. O suyu da anan icsin.

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, Single Realistic yazdı:

Ben sizi Öteki dünyaya cennete davet ediyorum bunu savunuyorum?

Yalan söylüyorsun. Sen insanları köleliğe, robot olmaya, sömürülmeye ses çıkarmamaya, hakkı çalınıp nasibim buymuş diye boyun bükmeye çağırıyorsun. Bunu da niye yapıyorsun, cukkayı sen ve yandaşlıkta buluştukların götürüp kerizler mal mal kabullensinler diye.

Tabii bir seçenek daha yok değil. Herifin birine "godinin gıliyim, sömür beni babaaaaa! İliğime kadar sömür, sana iliğim feda olsun" dediğin için de olabilir.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...