Jump to content

Müslümanların 4 eş Alması Dinin Emrimi

Recommended Posts

peki insanlar nasıl yorumlayacak bu kitabı, bir sürü farklı görüş çıkar,

Gördüğü ne kadar şey varsa Onların Kendinde olabilen mefhumlar olduğunu bilip onları kendinde arayacak.Yani kendini(Özünü) tanıyacak.

İlim ilim bilmektir

İlim kendini bilmektir

Sen kendini bilmezsen bu nice okumaktır?

Ama özü yoksa yada minnacıksa ne yapacak? O zaman Ne Dinle nede ateistlikle uğraşmayıp bol bol para pul şan ve şöhret kazanıp mutlu olmaya bakacak.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 246
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İlahi metinlerin yorumu dediğin anda hem o Tanrı'yı ve hemde peygamberlerini kabul ediyorsun demektir. Yok biz yine de Allah'ın varlığını kabul etmiyoruz dersen o ilahi metinleri de çöpe atman gerekir. Ikisinden biri olmak zorunda (ne şiş yansın ne kebap olmaz).

Biz Yedi kat Gökte oturup Melekler ve Cinler ordusu olan Yüce Allahü taaalayı kabul etmeyiz.Allah dediğiniz mefhum sizde oluşan bir gendir sadece.Ama bütün yaşamınıza ister inanın ister inanmayın hakim olur.Peygamber ise sizde oluşan aşktır.İşte o hakimiyet mücadelesini anlatır o kitaplar.

tarihinde gerçekçi53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Biz Yedi kat Gökte oturup Melekler ve Cinler ordusu olan Yüce Allahü taaalayı kabul etmeyiz.Allah dediğiniz mefhum sizde oluşan bir gendir sadece.Ama bütün yaşamınıza ister inanın ister inanmayın hakim olur.Peygamber ise sizde oluşan aşktır.İşte o hakimiyet mücadelesini anlatır o kitaplar.

Hangi kitaplar?

Sitelerde Paylaş

Tevrat,İncil,Mushaf Kuran,Erenler nutukları(Nefesler) Avesta(Zerdüşt) Zend avesta ,Budizimle ilgili metinler ....v.s hepsi

Hepsi de saçmalıkların tekrarıdır, hiç birinin aslı astarı yoktur. Topunu birden reddediyoruz. Bu saçmalıklara zerre kadar ihtiyacımız yok.

Sitelerde Paylaş

Tevrat,İncil,Mushaf Kuran,Erenler nutukları(Nefesler) Avesta(Zerdüşt) Zend avesta ,Budizimle ilgili metinler ....v.s hepsi

Tevrat, Incil, Kuran. Bunları ilahi kabul ediyorsunuz ama Allah'ı ve peygamberlerini kabul etmiyorsunuz. Naısl oluyor bu iş?

Bu kitapların içinde yazılı bir sürü çelişkiyi, vahşeti, kölelik ve cariyeliği, vs kabul ediyormusunuz?

Tevrat'a göre olmayan ama Kuran'a göre var olan cenneti, sadece hristiyanlığa göre olan ruhu, budizme göre var olan enkarnasyonu nasıl yoğurup da mantıklı bir sonuca ulaşıyorsunuz?

Yukarıdakilerin dışında Mormon İncili, Bahai metinleri, Kızılderili efsaneleri, Uçan spagetti canavarı dini, Kopism metinleri, vs gibi dinleri de tasavvufuun içine dahil ediyormusunuz? Etmiyorsanız neden?

Sitelerde Paylaş

Tevrat, Incil, Kuran. Bunları ilahi kabul ediyorsunuz ama Allah'ı ve peygamberlerini kabul etmiyorsunuz. Nasıl oluyor bu iş?

Bu kitapların içinde yazılı bir sürü çelişkiyi, vahşeti, kölelik ve cariyeliği, vs kabul ediyormusunuz?

Tevrat'a göre olmayan ama Kuran'a göre var olan cenneti, sadece hristiyanlığa göre olan ruhu, budizme göre var olan enkarnasyonu nasıl yoğurup da mantıklı bir sonuca ulaşıyorsunuz?

Yukarıdakilerin dışında Mormon İncili, Bahai metinleri, Kızılderili efsaneleri, Uçan spagetti canavarı dini, Kopism metinleri, vs gibi dinleri de tasavvufuun içine dahil ediyormusunuz? Etmiyorsanız neden?

İlahiden kasıt şudur; Sendeki Allahı ve peygamberi anlatmaktır. Ben 0lmasaydım ne Allah olurdu ne de peygamber hepsi bende esas kitap da benim.Çelişki zaten olacak çünkü bendede çelişki yok mu? Bir yanım ağlarken bir yanım gülüyor.Bektaşi canının önüne rakı ve yoğurdu koyarlar.Sonrada sorarlar:Madem Ayılmak için Yoğurt yiyorsun o zaman neden demlenirsin?:))Vahşeti kabul etmezmiyim hiç ama o vahşette bende.Gelen O peygamberleride yok etmek istiyorum .Yokda ediyorum ama yerine yenileri geliyor!Ama bunlar ruhi yaşamda olur yoksa beşeriyette asla kabul etmem.Tevratta Cennet vardır yaradılışta geçer.Ruh şuuraltıdır.Reenkarnasyonmu ? Bu kaçıncı yaşarken ölümüm?Her dirilişte manada bir hayvan oluveriyoruz çok şükür olmayan allahıma!(Çünkü tasavvufta denir :Seni senden aldık .Sonrada Seni sana verdik var kullan kendini .Çok acıdır aslında)

Açıkça söyleyim mOrmon İncili,Bahai metinleri Kızılderili efsaneleri...v.s bunları okumadım ama şunu derim:Onlarda İnsan ve onlardada Bu Allahlık geni faalliyette ise aynı manevi gerçeği değişik bir müteşabihiyatla söyleyeceklerdir hiç kuşku duymam.Selamlar.

tarihinde gerçekçi53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hepsi de saçmalıkların tekrarıdır, hiç birinin aslı astarı yoktur. Topunu birden reddediyoruz. Bu saçmalıklara zerre kadar ihtiyacımız yok.

Evet sizin ihtiyacınız yok olabilir.Ancak Koyun sürüsü fazla olan koca ayaklı insandaki çoban bunlar hiç olmasada yenilerini yazmaya devam edecektir hiç kuşkusuz.

Sitelerde Paylaş

İlahiden kasıt şudur; Sendeki Allahı ve peygamberi anlatmaktır. Ben 0lmasaydım ne Allah olurdu ne de peygamber hepsi bende esas kitap da benim.Çelişki zaten olacak çünkü bendede çelişki yok mu? Bir yanım ağlarken bir yanım gülüyor.Bektaşi canının önüne rakı ve yoğurdu koyarlar.Sonrada sorarlar:Madem Ayılmak için Yoğurt yiyorsun o zaman neden demlenirsin?:))Vahşeti kabul etmezmiyim hiç ama o vahşette bende.Gelen O peygamberleride yok etmek istiyorum .Yokda ediyorum ama yerine yenileri geliyor!Ama bunlar ruhi yaşamda olur yoksa beşeriyette asla kabul etmem.Tevratta Cennet vardır yaradılışta geçer.Ruh şuuraltıdır.Reenkarnasyonmu ? Bu kaçıncı yaşarken ölümüm?Her dirilişte manada bir hayvan oluveriyoruz çok şükür olmayan allahıma!(Çünkü tasavvufta denir :Seni senden aldık .Sonrada Seni sana verdik var kullan kendini .Çok acıdır aslında)

Açıkça söyleyim mOrmon İncili,Bahai metinleri Kızılderili efsaneleri...v.s bunları okumadım ama şunu derim:Onlarda İnsan ve onlardada Bu Allahlık geni faalliyette ise aynı manevi gerçeği değişik bir müteşabihiyatla söyleyeceklerdir hiç kuşku duymam.Selamlar.

Tevrat Yaradılışta geçen cennet (heaven) gökyüzüdür. Islam veya Hristiyanlıkta ki cennetle bir ilgisi yoktur.

Açıklamalar için teşekkürler. Yarın/öbürgün zamanım olursa düşüncelerimi yazarım.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

bilimsel olarak bakarsak,kadınlar çok eşliliğe yatkın değildir.fantazi olarak bunu hayal edebilirler fakat bir kadın için çok kocalı olmak cehennemdir.Çünkü kadınlar iki erkekle sevişemezler. İkisini birden sevebilirler ama sevişemezler.(aksini iddia eden bilimsel bir veri varsa ver)bunu başarabilen kadın olur ama sayıları azdır.erkekler bu konuda maymun iştahlıdır.

Kadınların çok eşliliğe yatkın olmadığını da nereden çıkardın? Her kadın aynı mı? Kadına eğer psikolojik baskı yapılmazsa (çocukluklarından itibaren duydukları "erine sahip çık", "en kıymetli çeyizin hiç öpülmemiş dudakların", "seks yapan kız ucuz kızdır" tarzı) gayet de kadınların çoğu çok eşliliğe yatkındır. Buna örnek olarak da pek çok toplum baskısının olmadığı ülkeyi gösterebiliriz. 22 yaşında olmasına rağmen kaç erkekle yattığının sayısını bilmeyen ve bu durumu gayet olağan karşılayan kadınların olduğu ülkeler var çünkü onlara bedenlerine ne kadar az erkek dokunursa o kadar değerli olduklarına dair bir baskı yok. Ha yine de tüm bu rahatlığa rağmen tek eşliliği tercih eden kadınlar vardır ama bu da zaten erkekler için de geçerli, tüm rahatlığa rağmen tek eşliliği tercih eden erkekler de var. Senin bu yazın Türkiye gibi ülkelerde geçerli. Birden fazla erkekle yatmayı midesinin kaldırmayacağı kızlar var çünkü o kızlar bunu yaparlarsa kendilerini değersiz hissedecekler, böyle öğrenmişler. Yoksa kimsenin karışmadığı bir ortamda "yap aslan kızım, elinin kiridir" mantığıyla büyümüş olsalardı onlar da yakışıklıdan yakışıklıya koşardı ve eski beraberlikleri zerre kadar kafalarına takılmazdı. Kaldı ki, tüm bu baskılara rağmen hala çok eşlilik ihtiyacını bastıramayan kızlar da mevcut ülkemizde.

Sitelerde Paylaş

bir hayat kadını günde 100 erkelede sevişebilir.buna sevişme diyorsan

Bir hayat kadını için yattığı adamın ne görünüşünün ne de hareketlerinin bir önemi vardır. O o işi para için yapar. Cinselliği zevk için yapan kadın da beğendiği erkeklerle rahatlıkla aynı gece beraber olabilir ve bu durumdan haz duyar. Yeter ki en kıymetli kadının erkek eli değmemiş kadın olduğu psikolojik baskısına maruz kalmamış olsun ömrü boyunca. Bu ülkede "kızlar arzu duymaz" sanan erkekler var. Her sağlıklı kadın bal gibi de arzu duyar. Sadece o işler hakkında konuşan kıza kötü kız gözüyle bakıldığı için "ben anlamam o işlerden" derler. Oysa her genç kız (sağlıklıysa) ergenlikten itibaren bir şeyleri arzulamaya başlar. Ve eğer toplum baskısı yoksa 14-15 yaşlarında cinselliğe adım atar (örn: toplum baskısının olmadığı her ülke). Yani bu ülke arzuları had safhada olmasına rağmen "ben bilmem, ben istemem, ben anlamam" diyen kız dolu. Erkeklere de bu kadınlara yapılan baskı olsaydı emin ol erkekler de arzulu olmalarına rağmen "biz bilmeyiz öyle şey" diyeceklerdi. Ha tabii ki de yine de dayanamayan ve gizli de olsa cinselliğini yaşayan bir yığın erkekler olacaktı, aynı şu andaki çoğu kız gibi. Yeri geliyor anal ilişkiye giriyor da yine de uzak duramıyor, çünkü bu bir ihtiyaç.

Sitelerde Paylaş

erkek çok eşliliğide insan doğasına çok uygun değil.ama sosyal olarak olabilirliği var.beni hayrete düşüren bir olay anlatayım.japon bir kadın pakistanlı bir müslümanla evleniyor.pakistana gittiklerinde,adamın başka eşleri olduğunu görüyor.derhal adamı boşaması gerekir ama boşamıyor.japon tvlerde röpartaj yapılmış.adamın çok işli oluşuna çok şaşırmış ama bir müddet sonra,onu daha erkek gibi,hissetmesine yolaçmış.bu durmu garipsemiyor.

bu olayı beni çok şaşırttı.çünkü ben o zamana kadar bir kadının ikinci bir kadını kabullenemeyeceğini düşünüyordum.hele hele japonların modern kadınlarından birinin.

En modern erkekte bile eşini farklı bir (ya da daha fazla) erkekle paylaşabilme görülüyor. Buna örnek de dolu. Şimdi, hmm demek erkekler eşlerini paylaşabiliyor mu demeliyiz? Karısını farklı erkeklerle paylaşabilecek erkekler de var kocasını farklı erkeklerle paylaşabilecek kadınlar da var. Ama ne kadınların ne de erkeklerin tamamı bu durumu kabul edebilir.

Sitelerde Paylaş

şimdi olay şu:

Şayet ben şeriat ülkesinde yaşasaydım ve bir müslüman benim kızımı isteseydi ben dini bilen biri olduğum için ve de zengin ve saygın bir işadamı olduğum için önce adama bakarım kızıma denk mi diye. Çünkü Peygamberimiz sav. şöyle diyor:

Kızınızı dengiyle evlendirin. [Tirmizi]

Sonra yine İslam'ı bilen biri olarak kızıma sorarım bu adamı istiyor musun diye. Çünkü Peygamberimiz sav. şöyle buyuruyor:

Evlendirirken, kadınların fikirlerini söylemelerini emredin! Dul kadın isteğini açıkça söylesin! Bâkire kızın susması, kabul etmesi demektir. [Taberani]

Sonra yine İslam'ı bilen biri olarak adama kızımın üstüne başka birini aldığın anda kızım senden boştur diye şart koşarım çünkü Hanefi mezhebinde bu şart caizdir. Adam da kabul ederse bu iş biter.

İşte gerçek İslam'ı bilince herşey çok kolay.

Sitelerde Paylaş

şimdi olay şu:

Şayet ben şeriat ülkesinde yaşasaydım ve bir müslüman benim kızımı isteseydi ben dini bilen biri olduğum için ve de zengin ve saygın bir işadamı olduğum için önce adama bakarım kızıma denk mi diye. Çünkü Peygamberimiz sav. şöyle diyor:

Kızınızı dengiyle evlendirin. [Tirmizi]

Sonra yine İslam'ı bilen biri olarak kızıma sorarım bu adamı istiyor musun diye. Çünkü Peygamberimiz sav. şöyle buyuruyor:

Evlendirirken, kadınların fikirlerini söylemelerini emredin! Dul kadın isteğini açıkça söylesin! Bâkire kızın susması, kabul etmesi demektir. [Taberani]

Sonra yine İslam'ı bilen biri olarak adama kızımın üstüne başka birini aldığın anda kızım senden boştur diye şart koşarım çünkü Hanefi mezhebinde bu şart caizdir. Adam da kabul ederse bu iş biter.

İşte gerçek İslam'ı bilince herşey çok kolay.

Bakalım Allah ne diyor? İslam mı Allah mı doğru söylüyor?

Maide 86- İnkâr edenler ve ayetlerimizi yalanlayanlar; işte onlar, çılgın ateşin arkadaşlarıdırlar.

Maşde 87- Ey iman edenler, Allah'ın sizin için helal kıldığı güzel şeyleri haram kılmayın ve haddi aşmayın. Şüphesiz Allah, haddi aşanları sevmez.

Nisa 3 - Eğer (kendileriyle evlendiğiniz takdir de) yetimlerin haklarına riayet edememekten korkarsanız beğendiğiniz (veya size helâl olan) kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın. Haksızlık yapmaktan korkarsanız bir tane alın; yahut da sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için en uygun olanıdır.

Sitelerde Paylaş

Maide 86- İnkâr edenler ve ayetlerimizi yalanlayanlar; işte onlar, çılgın ateşin arkadaşlarıdırlar.

Maşde 87- Ey iman edenler, Allah'ın sizin için helal kıldığı güzel şeyleri haram kılmayın ve haddi aşmayın. Şüphesiz Allah, haddi aşanları sevmez.

Nisa 3 - Eğer (kendileriyle evlendiğiniz takdir de) yetimlerin haklarına riayet edememekten korkarsanız beğendiğiniz (veya size helâl olan) kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın. Haksızlık yapmaktan korkarsanız bir tane alın; yahut da sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için en uygun olanıdır.

Benim Kuran ve hadis eksenli bir müslüman olduğumu burda herkes bilir. Hadi ikile...

Sitelerde Paylaş

Niye çirkin cevap veriyorsun, senin ne olduğun beni ilgilendirmiyor, şahıslara göre yorum yapmıyorum. Bak Allah ın sözleri yukarı da, ayetleri nasıl yalanladığını ortaya koymak için yazdım. Burada her cevap yazdığım kişiyi dikkate mi alıyorum sanıyorsun? Panik olma ve saygısızlık yapma...

Yani sana yazmıyorum. Ciddiye alacağım adam değilsin

tarihinde katalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...