Jump to content

Müslümanların 4 eş Alması Dinin Emrimi

Recommended Posts

şimdi olay şu:

Şayet ben şeriat ülkesinde yaşasaydım ve bir müslüman benim kızımı isteseydi ben dini bilen biri olduğum için ve de zengin ve saygın bir işadamı olduğum için önce adama bakarım kızıma denk mi diye. Çünkü Peygamberimiz sav. şöyle diyor:

Kızınızı dengiyle evlendirin. [Tirmizi]

Sonra yine İslam'ı bilen biri olarak kızıma sorarım bu adamı istiyor musun diye. Çünkü Peygamberimiz sav. şöyle buyuruyor:

Evlendirirken, kadınların fikirlerini söylemelerini emredin! Dul kadın isteğini açıkça söylesin! Bâkire kızın susması, kabul etmesi demektir. [Taberani]

Sonra yine İslam'ı bilen biri olarak adama kızımın üstüne başka birini aldığın anda kızım senden boştur diye şart koşarım çünkü Hanefi mezhebinde bu şart caizdir. Adam da kabul ederse bu iş biter.

İşte gerçek İslam'ı bilince herşey çok kolay.

Biliyosunki kuran'da bu dediklerinin hiçbiri yazmaz

Hatta ,peygamber kölesi ve evlatlığı Zeyd'i Zeyneple evlendirmişti değil mi ,yani hani nerde denklik ,valla bazen nerenle konuştuğunu anlamıyorum

tarihinde şahika tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 246
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

4 eş alma durumu güçle ilgili bir mesele. Benim şuan 2 eşim var. İkisi de hayatından memnun. Sen niye gerildin anlamıyorum.

:blink:

Daha geçen gün aşktan için yanmış gibi başlık açmadın mı yahu ,iki eşin olduğuna da nedense inanmıyorum

Fena kafa buluyosun

Sitelerde Paylaş

Cübbeli, Ulusal Kanal ve ideolojisi benim desteklediğim bir ideoloji değildir, ama şağıda bu kanalda konuşan Eren Erdem'in söylediklerine kulak ver;

http://www.youtube.com/watch?v=fffsB8yOcg0

Sebep: Kan dursun, insanların kabileler arası refahı içindir evlilikleri. Videoda da dediği gibi, Hz. Hatice dışında cinsi münasebeti bile yoktur diğer eşleriyle.

Günümzde kesinlikle ama kesinlikle bir insan yetim ve sokakta kalma tehlikesinde kalan kızlar haricinde kimseyi kuma olarak a la mazzzz. Nokta.. Alanın Allah indinde nikahı kabul görmez ve zina yapıyordur...

Sitelerde Paylaş
Günümzde kesinlikle ama kesinlikle bir insan yetim ve sokakta kalma tehlikesinde kalan kızlar haricinde kimseyi kuma olarak a la mazzzz. Nokta.. Alanın Allah indinde nikahı kabul görmez ve zina yapıyordur...

Yani yetim ve sokak kızlarını koynuna alabilirsin. Onlar sana helaldir mi demek istiyorsun?

Muhammed sokakta kaldığı için mi ilk karısı ile evlenmişti?

Bu ilke erkekler için geçerli değil mi?

Neden? Erkekler de yetim ve sokakta kalabilir.

Kırkından sonra azan ve Muhammed'e 6 çocuk doğuran bir kadına Muhammed ihanet etmemişti demek.

O da ellisinden sonra azdı ve 6 yaşındaki Ayşe ile nişanlandı.

Bütün bunlar günümüzde sapıklık kabul edilir.

Örnek insan Muhammed İslam'ın en büyük sapklarından biridir.

Sitelerde Paylaş

Süpersiniz. "kendi kızına reva görmediğini başkasının kızına reva gör". Muhteşem bir cümle!

Bu sapkınlığı da meşru kılmak için Allah'ın helal kıldığını Muhammed in sözüyle nesh et. Elin oğlu o sözleşmeyi yırtar ve adamın suratına çarpar, "Allah'ın sözüne karşı senin sözleşmen de ne oluyor" diye.

Bizler olmasak bunların çoluk çocuğunu da koruyacak kimse kalmayacak

Sitelerde Paylaş

Yani yetim ve sokak kızlarını koynuna alabilirsin. Onlar sana helaldir mi demek istiyorsun?

Muhammed sokakta kaldığı için mi ilk karısı ile evlenmişti?

Bu ilke erkekler için geçerli değil mi?

Neden? Erkekler de yetim ve sokakta kalabilir.

Kırkından sonra azan ve Muhammed'e 6 çocuk doğuran bir kadına Muhammed ihanet etmemişti demek.

O da ellisinden sonra azdı ve 6 yaşındaki Ayşe ile nişanlandı.

Bütün bunlar günümüzde sapıklık kabul edilir.

Örnek insan Muhammed İslam'ın en büyük sapklarından biridir.

Eğer anasız-babasız ve ortada kalırsa yetim kızlar, başka çarede kalmıyorsa, art niyetlilerin istismarına terkedilmektense, müslüman bir erkek onu eşi de kabul ederse ikinci eş olarak alabilir. Ama günümüzde yetimlerin başka şekillerde hayatını idame etmesi için dernekler veya iş imkanları olduğu için buna ihtiyaç bile yoktur.

Keyfe keder, cinsel ihtiyaçlarımı gidereyim diye fazla eş alınamazz.. Dediğim gibi ikinci eşin niahı kabul olmaz.

Hz. Muhammed dünyanın en merhametli ve yumuşak huylu insanıymış. Burada ne dersen de ona zarar vermez. Hz. Aişe ile de 17-18 yaşından sonra evlenmiştir.

Hz. Muhammed bütün insanlığa gönderilmiş örnek bir insandı...

Sitelerde Paylaş

Keyfe keder, cinsel ihtiyaçlarımı gidereyim diye fazla eş alınamazz.. Dediğim gibi ikinci eşin niahı kabul olmaz.

Hz. Muhammed dünyanın en merhametli ve yumuşak huylu insanıymış. Burada ne dersen de ona zarar vermez. Hz. Aişe ile de 17-18 yaşından sonra evlenmiştir.

Hz. Muhammed bütün insanlığa gönderilmiş örnek bir insandı...

Yüzlerce yıl, erkeklerin, küçük yaşlardaki kızlarla evlenmesine neden olmuş bir örnek.. 17-18 miş... Daha neyi idda ediyorsunuz...

Sitelerde Paylaş

Yüzlerce yıl, erkeklerin, küçük yaşlardaki kızlarla evlenmesine neden olmuş bir örnek.. 17-18 miş... Daha neyi idda ediyorsunuz...

Sahte bir hadiste yazan Hz. Muhammed'in 9 yaşındaki kızla evlenmesini (hatta 9 bile değil, 6 yaşındaymış (!) Bana kanıtlar mısın? Binlerce yıl dünyanın dönmediğini söyleyenler, dünyanın dönüşü kanıtlanınca nasıl yanıldığını anladıysa, bugün 9 yaşında evlenmiştir peygamberimiz diyen herkes dünya dönmez diyenler gibi yanılgıdadır...

Sitelerde Paylaş

Sahte bir hadiste yazan Hz. Muhammed'in 9 yaşındaki kızla evlenmesini (hatta 9 bile değil, 6 yaşındaymış (!) Bana kanıtlar mısın? Binlerce yıl dünyanın dönmediğini söyleyenler, dünyanın dönüşü kanıtlanınca nasıl yanıldığını anladıysa, bugün 9 yaşında evlenmiştir peygamberimiz diyen herkes dünya dönmez diyenler gibi yanılgıdadır...

O işin doğrusu, 49 yaşındaki kocaman adam muhammed 6 yaşındaki ayşe ile evleniyor ve 9 yaşında ise gerdeğe giriyor. Bunu da ayşe kendisi söylüyor zaten.

""Ve be dokuz yaşındayken benimle gerdeğe girdi. Medine'ye göçmüştük. Haris İbn Hazrec oğullarına konuk olduk. O sırada sıtmaya yakalandım. Saçlarım döküldü. Saçlarım yeniden geldi; bölükler oluştu. Annem Ümmü Ruman bana geldi. Arkadaşlarım ile birlikte salıncakta sallanıyorduk. Annem beni çağırdı. Yanına gittim. Benden ne istediğini bilmiyordum. Elimi tutup alıp götürdü. Evin kapısına gelince durdu. Soluk soluğa kalmıştım. Sonunda soluğum biraz yatıştı. Annem, sonra biraz su alıp yüzüme başıma değdirdi. Sonra beni eve soktu. Bir de baktım ki bir takım Medineli kadınlar. Evdeler. Bana şöyle demeye başladılar:

-Hayırlı, bereketli olsun. İyi şanslar.

Annem beni bu kadınlara teslim etti. Bunlar benim saçımı başımı yıkadılar, beni güzel bir biçimde hazırladılar. Peygamberle birden karşılaşmaktan başka hiçbir şey beni korkutmamıştı. Kadınlar, beni ona teslim ettiler. Ve ben o sıralar 9 yaşındaydım."

Hadi islamın gerçek saydığı buharinin hadislerini çöpe attınız... Buhari gerizekalının tekiydi hep uydurmuştu... Ömrünü boşa verdi bu işlere... Peki Müslim'in de mi rivayet ettiği hadisi yalandı?

aise1.jpg

Ve de zavallı kız 19 yaşına geldiğinde muhammed ölünce dul kalıp ölene kadar kimseyle evlenmemeye mahkum ediliyor...

Baştan sona iğrençlik kokuyor islamiyet buseciğim :)

tarihinde Allah Yok Din Yalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Alıntı yapmışsınız ama alıntıda ileri sürülen şeye sadece sahte bir hadis diye yanıt vermişsiniz. Birileri de gerçek diyerek hayatını yaşıyor. Biraz daha bekleyin siz, çok çok yakında evlenmekle ilgili neler değişecek görün, toplum yasalarınızda.

Sitelerde Paylaş

4 eş alma durumu güçle ilgili bir mesele. Benim şuan 2 eşim var. İkisi de hayatından memnun. Sen niye gerildin anlamıyorum.

Sorduğum soruya niye cevap vermedin? Bizim sitedeki bir kadının da 1 kocası 2-3 tane de sevgilisi var ve hepsi hayatından memnun görünüyor. Ama sorduğum soruyla ne bunun ne de senin özel hayatının hiçbir alakası yok. Soruma cevap veremiyorsan boşuna gerilme :).

Sitelerde Paylaş

Şeriat ülkesinde hiçbir tecrübesi olmayan bir kadın 40 yaşında dul bir şekilde ne yapacak?

Şeriat ülkesinde dullar devletin himayesindedir. Devlet maaş bağlar. Ama sen ne bilirsin?

Ne saçma şey bu. 40 yaşında bir kadın (hele de ömrü boyunca hiç dış hayatla tecrübesi olmamışsa) boşanmaya korkar, bunun örnekleri dolu. Sorduğum sorunun cevabı bu değil.

Sitelerde Paylaş

Adama dinin bıraktığı açık kapının maddi ve manevi (ömrü boyunca dininin de etkisiyle kocasına itaat etmesi fikri aşılanmış, kocasına bağımlı hale getirilmiş) gücü vs olmayan kadınları nasıl aciz bırakabileceğine dair yazı yazıyorum, benim 2 karım var, mutlular, sen niye gerildin, devlet de o kadınlara para verir diyor :D. Süper argümanlar :D. 2 kocası da mutlu olan kadın da var, olay bu mudur? Ben ne diyorum bu ne diyor ya hu :D.

Sitelerde Paylaş

bluestreak, lütfen şu dindarsurpriz sapığıyla muhatab olmayın. bu ne iğrençlik 2 eşmiş. seni burada tutuyorlar ya buraya da gelmem ben artık.

Bunlara cevap vereceğiz ki at koşturmasınlar :). Bunun gibi hayaller aleminde yaşayanlar için buraya gelmemezlik etme. Komedi niyetine oku :D.

Sitelerde Paylaş

aslında türkler müslümanlığı kabul etmese ne iyi olurmuş . kılıç zoruyla kabul etmişler gerçi ama sonrada baya bir benimsenmiş . islamda dört eşlilik kadının tam bir '' mal'' olduğunun kanıtı daha bir de bunu kadınlar savunmaz mı yok iyi bir şeymişte filanmışta ...yazık

Sitelerde Paylaş

aslında türkler müslümanlığı kabul etmese ne iyi olurmuş . kılıç zoruyla kabul etmişler gerçi ama sonrada baya bir benimsenmiş . islamda dört eşlilik kadının tam bir '' mal'' olduğunun kanıtı daha bir de bunu kadınlar savunmaz mı yok iyi bir şeymişte filanmışta ...yazık

Kanıt? Kılıç zoruyla kabul edildiğini nerden biliyorsun? Türkler gibi bir millete, kılıçla tüfekle din dayatılabileceğini aklın alıyorsa, sen Alman olmalısın...

İslam'da 4 eşlilik yoktur ayrıca.

Sitelerde Paylaş

Kanıt? Kılıç zoruyla kabul edildiğini nerden biliyorsun? Türkler gibi bir millete, kılıçla tüfekle din dayatılabileceğini aklın alıyorsa, sen Alman olmalısın...

İslam'da 4 eşlilik yoktur ayrıca.

Evvela talkan ve curcan katliamlarını araştıracaksın soysuz köpek. Sonra göreceksin islamiyet nasıl kabul ettirilmiş dangalak. Hala ortaokul bilgisiyle aa bunların kitabı var çok mantıklı hadi geçelim olayı yok öküz seni şaman türkleri kadına değer verir kımız içerler başlı başına ters bir din zaten nasıl kabul etsinler? Tarih boyunca istisnasız olarak her türke ama her türke islamiyet kılıçlar ile dayatılmıştır, aksini söyleyen arap köpeğidir.

Uyduruk arap masalının başrol oyuncusu cahil muhammedin kaç tane karısı vardı? Sünnetler islamı belirlemiyor mu? Onu geç kuranda demiyor mu ikişer üçer dörder tane karı alın. Karpuz gibi.

Sitelerde Paylaş

Cahil cahil konuşacağına bunu oku. Tarih bilgin herhalde ders kitaplarının içindeki güzellemelerle sınırlı. Bu kitapta tarihin saklı gerçekleri yazıyor.

%257B8472C406-CDD4-4FA3-8289-0A419360FA3E%257D_urun_buyuk_resim.jpg

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...