Jump to content

Müslümanların 4 eş Alması Dinin Emrimi

Recommended Posts

Kadınlar fahişe mi sizin dininizde? Parası olan erkek, bakabileceği kadar kadın alabiliyor, öyle mi?

Bu mudur kriter? Kadınlar fahişe demek ki.. Parayı bastır, birilerine talip ol, al evine getir.

Evet aynen böyle. Ücretini (mehir) ödeyebiliyorsan evlenirsin. Ne diyor Kuran, parası olmayan erkekler oruç tutsun.

Aslında biraz düşünürsen bunun fahişelikten daha kötü bir durum olabileceğini de görebilirsin. Çünkü bir fahişe istemezse bir erkekle seks yapmayabilir. Veya isterse fahişeliği bırakabilir. Bir adamın dört karısı ve sayısız cariyesinden biri olan bir kadın için ise seçenekler çok daha kısıtlıdır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 246
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ülkede 30 yaş üstü birlikteliklerini yaşayamayan insanlar varken böyle bir konunun açılmasından ve buna izin verilmesinden daha büyük ahlaksızlık düşünemiyorum!

Bu konuyu açan ve burda tutulmasından sorumlu kişilere kızgınlıgım hala geçmemiştir!

Sitelerde Paylaş

Benm korkularım burasının adının ateist forum olsada dine hizmet ediyor olabilirliği üstüne.

Bazı karşılaştıgım yorumlardan ve bu yorumlara ses çıkarmayanları gördükten sonra açıkca bunu düşündügümü söyleyeyim.

Sitelerde Paylaş

canlılar dünyasında çok eşlilik te tek eşlilikte farklı şekillerde görülüyor...

insanlarda ve bir çok memelide dişinin çok eşliliği doğal seleksiyonla elenmiştir...

her bireyin kendi yavrusuna bakma eğilimini oluşturan genetik özellik seçilerek ağırlık kazanmıştır...

eğer bir erkeğin başka erkeklerin yavrularına kendi yavrusu gibi bakma eğiliminin oluşmasını sağlayacak gen tekrar ağırlık kazanırsa ...

o zaman kadınların aynı anda birden fazla erkekle evlenmeleri dah çok görülebilir hale gelir...

fakat bu durumu evrim daha önceki evrelerde elemiştir...

erkeğin çok eşliliği ise evrim tarafından daha tamamen elenmemiş olmakla beraber tek eşliliğe eğilimi sağlayan genetik özelliğin ağır baskısı altındadır...

bununla beraber erkeğin çok eşliliğin yaygınlaştığı dönemler de olmaktadır...

güzel bir gen-etik açıklama.kadın çokeşliliğini genler elemiş ne yapalım yani. B)

Sitelerde Paylaş

Kimse iki yüzlülük yapmıyor. İki yüzlülük yapan ve herkesin zaten bildiği gerçeği eğip bükerek ilkelliği normalize etmeye, hoş göstermeye çalışan bizzat sensin. Madem tek eşli olmak gerektiğini düşünüyorsun, ne diye İslam'daki çok evliliği aklamaya çalışıyorsun? İki yüzlülük bu değilse ne?

İnsanlar eşlerini aldatıyor olabilir. Biz bunu iyi bir şeymiş savunmuyoruz zaten, kimsenin kimseyi aldatmasını istemeyiz, istemiyoruz. Aldatanlar varsa da, bu onların sorunu. Bizi hiç ilgilendirmiyor. Biz kendimizden sorumluyuz.

Eşlerini defalarca aldatan erkekler var diye, İslam'ın izin ve onay verdiği çok eşlilik normal kabul edilemez. Burada bir zorlama, bir dayatma, müthiş bir haksızlık ve insan hakları ihlali var bir kere.

Hiçbir kadın kocasını bir başka erkekle paylaşmak istemez. Kocasını, gece olduğunda bir başka kadının yatağına eliyle göndermez. Aynı evde diğer kadın/kadınlarla yaşamak zorunda bırakılmak hele, kadın için olsa olsa ölümdür...

İslam dini, kadını, erkeğin çok eşlilik eğilimini kabul etmeye zorlamakla kalmaz, ona hizmet ettirir. Rezil bir şey bu. Oysa bizler, erkeğimiz bizi aldattığında onu kapının önüne koyma tercihimizi kullanabiliyoruz, kullanabilmeliyiz. İstemeyen katlanır veya tolere eder, o da onların bileceği iştir deyip geçeriz.

İki ayrı erkeğe aşık olduğunu söyleyen bir yığın kadın var. Onların hali ne olacak peki? Onlar için de bir çözüm önerisi var mı İslam'ın?

Bu da gerçek işte. Kocalarını sevgililerini bir başka erkekle aldatan milyon tane kadın var. Türbanlısı çarşaflısı da dahil.

Onlar da sevdikleri adamlarla aynı evde, legal olarak yaşama hakkına sahip sizin indinizde?

Eğer değilse, keseceksin sesini, oturacaksın. İki büyük yanlışın arasında, normal ve sakıncasız olan doğru alanlar vardır. Aldatmak ve aldatılmak sorununun reçetesi o işi legalize edip yasalalaştırmak değil, insanların kendilerine ve karşılarındakine saygı duymasını ve dürüst olmasını sağlayacak biçimde onları eğitmektir. Erkek kendine engel olmayı öğrenmeli, bunun için çaba göstermelidir. Kadın da.

Ayrıca bu işin esas nedeni erkeğin çok eşlilik eğiliminden kaynaklı zannedilen aldatma işine engellemek falan değil. Kendisinin aldatılmasını engellemek.

Kadınları büsbütün köle yapıp köşeye sıkıştırarak mevcut rekabet ortamını yok etmek.

Bu sümüklü öküzler kendilerinin beş para etmediğini, bir halt olmadıklarını, erkeklik namına beş kuruşluk yeterlilikleri olmadığını iyi biliyor. Kadınları bir bıraksalar o kadınlar çil yavrusu gibi dağılır, kendi seçimlerini yaparlar. Yani mesele ortalığı toplamak falan değil.. İktidarsız öküzlerin kendilerini sağlama alması.

İnsanın midesi bulanıyor yemin ederim.

siz bayansınız farketmemiştim.,kusura bakmayın.tüm sözlerimi geri alıyorum.bir bayanla üslüp olarak böyle konuşmak istemem. :huh:

ortak fikirlerimiz şunlar.erkelerin cinsel evriminde öküzlüğü aşamamış olmaları.bunlar sadece cahil erkekler değil aynı zamanda modern erkekler.yani al birini vur ötekine,içine kendimide katayım.tüm yaşantımızı ne yazıkki cinsellik üstüne kuruyoruz.bu inkar edilemez bir gerçek.işter doğa deyin ister başka birşey.meydanı boş bulupta eşini aldatmayacak erkek yoktur.tabiki iradesine sahip olmaya çalışanda çoktur.insan olmanın gerekliliğide budur.

bilimsel bir makalede okudum,kadınlar duygu olarak aşık olabilirler iki erkeğe ama iş evliliğe geldiğinde,kadın için yıpratıcı oluyormuş.bugün hindistanda,kadın sayısı azlığı nedeniyle 2,3 erkek kardeş 1 kızla evlendiriliyor.yani bu kadının mutlu yaşayacağı düşünülebilirmi.ya bu erkeklerin mutlu yaşayacağı düşünülebilirmi.yani çift taraflı bir mutsuzluk doğurur.taraflar kendi istekleriyle olsa bile bunun değişeceğini sanmıyorum.

erkek çok eşliliğide insan doğasına çok uygun değil.ama sosyal olarak olabilirliği var.beni hayrete düşüren bir olay anlatayım.japon bir kadın pakistanlı bir müslümanla evleniyor.pakistana gittiklerinde,adamın başka eşleri olduğunu görüyor.derhal adamı boşaması gerekir ama boşamıyor.japon tvlerde röpartaj yapılmış.adamın çok işli oluşuna çok şaşırmış ama bir müddet sonra,onu daha erkek gibi,hissetmesine yolaçmış.bu durmu garipsemiyor.

bu olayı beni çok şaşırttı.çünkü ben o zamana kadar bir kadının ikinci bir kadını kabullenemeyeceğini düşünüyordum.hele hele japonların modern kadınlarından birinin.

Sitelerde Paylaş

Kadınlar fahişe mi sizin dininizde? Parası olan erkek, bakabileceği kadar kadın alabiliyor, öyle mi?

Bu mudur kriter? Kadınlar fahişe demek ki.. Parayı bastır, birilerine talip ol, al evine getir.

Geri kalan masal. Yok hepsine eşit davranacakmış da, hepsinin de gönlünü yapacakmış da, hepsini birden sevecekmiş de...

Yok ki böyle bir şey. Hiçbir erkek başarmaz bunu. Doğaya aykırı bir kere.. Böyle bir güç yok, böyle bir irade yok.. Olmaz

Bir insan dört kadını birden eşit derecede sevip isteyemez, hepsine eşit muamele yapamaz, hepsiyle birden yatamaz. Bu bir fantezidir. Eskisinden sıkılmasa yenisini istemez ki zaten..

Yepyeni bir dişi etrafında dolaşacak ve zaten kendisine hizmet için evine gelmiş olacak, o gidip eskilerle vakit geçirecek... Bunlar yalan. Fantezi.

Çok eşliliğin, kumalık hikayesinin olduğu evlerde her gün koca koca dramlar yaşanır. Kadınlar acı içindedir, kin içindedir, nefret içindedir.. Böyle olur elbette.. Başka yolu mu var ki?

Rezil bir din bu. Bu ülkede milyonlarca kadın kuma olarak gidiyor, milyonlarca kadın üzerine gelen kumadan ölesiye nefret ederken kocasını ona göndermek zorunda kalıyor.

İslam alemine hiç bakmıyorum şimdi. Orası çok daha korkunç. Kimbilir ne sapkınlıklara maruz bırakılıyor kadınlar.

Savundukları şeye bak ahlaksızların. Neymiş, erkekler çok eşliliğe eğilimliymiş, karılarını aldatabiliyorlarmış. İslam ise öyle güzel, öyle gerçekçi bir dinmiş ki, çok eşliliği onaylayıp tavsiye ederek kadınları aldatılmaktan kurtarıyormuş. Yersen.

günümüzde çok eşlilik onaylanılabilecek bir şey değil.bir dönem olmuş olması o denemle ilgilidir.bence bunu olmamalıydı demekde mantıklı değil,geçmişte olmaması gereken o kadar çok şey varki günümüz anlayışına göre..biz günümüzden sorumluyuz.günümüz insanının tek derdi cinsellik.yani çok evliliğin başka derdi olamaz.islamdada çok eşliliğin amacı cinsel tatmin değildir.bunu siz çok güzel açıklamışsınız aslında neden öyle olamayacağını.

sonuç itibariyle kadınlar,müslümanda olsa,modern,inançsızda olsa erkeler tarafından kullanılıyor.kadınların ,gümüzüde buna izin vermeside benim anlayabildiğim birşey değil.bizzat en özgür olduğunu düşünen kadınlar en çok cinselliği kullanılan kadınlar.bunuda unutmamak gerekir.

Sitelerde Paylaş

Çok eşlilik erkeğin doğasında var o yüzden bunu yasal hale getirelim demek şuna benziyor: öldürmek insanın doğasında var, tarih boyunca insanlar birbirini öldürmüşler. Ne yapalım, herkese hayatı boyunca dörde kadar insan öldürme izni verelim. Dörtten fazla öldürürse ceza verelim.

Kanun koyucu, yanlış olan işleri nasıl olsa insanlar zaten yapıyorlar diye kanun koyamaz.

çok eşliliğin yasal hale gelmesi diye birşey yok.tamamen yasak olmaması durumu söz konusu.herşey kadınlarda bitiyor.kadınlar kabullenmezse erkek düdüğünü istediği gibi öttüremez.bu allahın emridir diyede diretemez.çünkü tek eşlilik allahın daha hayırlı baktığı evliliktir.kadınlar kendilerine saygı duyarlarsa meselede kalmaz.kadınlar erkelerin dediklerini yapmaya mecbur değildir.bu dinende vicdanende böyle.

Sitelerde Paylaş

Çok eşlilik erkeğin doğasında var o yüzden bunu yasal hale getirelim demek şuna benziyor: öldürmek insanın doğasında var, tarih boyunca insanlar birbirini öldürmüşler. Ne yapalım, herkese hayatı boyunca dörde kadar insan öldürme izni verelim. Dörtten fazla öldürürse ceza verelim.

Kanun koyucu, yanlış olan işleri nasıl olsa insanlar zaten yapıyorlar diye kanun koyamaz.

çok eşliliğin yasal hale gelmesi diye birşey yok.tamamen yasak olmaması durumu söz konusu.herşey kadınlarda bitiyor.kadınlar kabullenmezse erkek düdüğünü istediği gibi öttüremez.bu allahın emridir diyede diretemez.çünkü tek eşlilik allahın daha hayırlı baktığı evliliktir.kadınlar kendilerine saygı duyarlarsa meselede kalmaz.kadınlar erkelerin dediklerini yapmaya mecbur değildir.bu dinende vicdanende böyle.

Sitelerde Paylaş

Ülkede 30 yaş üstü birlikteliklerini yaşayamayan insanlar varken böyle bir konunun açılmasından ve buna izin verilmesinden daha büyük ahlaksızlık düşünemiyorum!

Bu konuyu açan ve burda tutulmasından sorumlu kişilere kızgınlıgım hala geçmemiştir!

yani 30 yaşına kadar bakir yaşamış insanlardanmı bahsediyorsun.bu konuda konuşmak isterim.

Sitelerde Paylaş

yani 30 yaşına kadar bakir yaşamış insanlardanmı bahsediyorsun.bu konuda konuşmak isterim.

Buyur konuşalım.

Ben söyleyeceklerimi alıntı ile kopyalayayım.

Benm korkularım burasının adının ateist forum olsada dine hizmet ediyor olabilirliği üstüne.

Bazı karşılaştıgım yorumlardan ve bu yorumlara ses çıkarmayanları gördükten sonra açıkca bunu düşündügümü söyleyeyim.

Sitelerde Paylaş

Buyur konuşalım.

Ben söyleyeceklerimi alıntı ile kopyalayayım.

ben 3o yaş üstü meselesini bahsetmiştim,neyse,ama tesbitinin kendi adıma doğru olduğunu söyleyebilirim.burada yazmaya başlamadan önce din ile fazla ilgilenmiyordum,şimdi koyu dindar kimliğindeyim ,forumdaşlar saolsun.

Sitelerde Paylaş

Dlediğiniz kadınlardan ikişer, üçer, dörder tane alabilirsiniz, sınırsız sayıda cariye edinebilirsiniz dedin mi bu iş şeriat'a göre yasal hale gelir. Yapman gereken ücretini (mehir) ödemen ve adil olacağına inanman. Yani kadınlarda hiç bir şey bitmiyor.

Diyebilirsin ki kadın o adamla evlenmek istemiyor. Peki kaçıncı adama kadar hayır diyecek? Islam ülkesinde bir kadın evlenmeden kendi ayakları üzerinde nasıl duracak? Ölene kadar babası mı bakacak? Sonuçta ücretini ödeyen bir adamın bilmem kaçıncı karısı olmak zorunda. Kaçışı yok.

Sitelerde Paylaş

forumda defalarca tekrarlanan söylemlerden biride,islamın türklerin yapısına uymadığıdır.mesela türkler tek eşlidir islam 4 eşden bahseder.türklerde köle ve cariye anlayışı yoktur.islamda vardır.vs. gibi.

arapların uygulamış olduğu islam ile türklerin uygulamış olduğu islam farklılıklar göstermektedir.ama bu farklılıkların nedeni islamın türklere uygun olmayışımı,arapların islamı kendi adetlerine göre uygulayışımı,kuranın uygulamadaki esnekliklerindenmi kaynaklanır .

4 eş olayından başlayacak olursak.4 eş almak islamın emrimidir.

Yetimin hakkını korumak için dört eş alınır.Kuran İnsanın Özünü anlatır.Yani Nefsini.Nefsin zengini dünyevi nimetleri sevmez. Ama nefsin fakiri sever.Nefsimin fakiri ise zengininin yetimidir.Dünyevi nimetler ise dört olarak söylenir.(cenneteki dört ırmaktır aynı zamanda)Bunlar:

1-Vücut sıhhati

2-İş Meslek

3-Eş

4-Füruu

O zaman Hitap nefsin zengininedir. Ey Nefsimin zengin tarafı! Kendine İkişer (Bakın birer demiyor çünkü vücut tektir)Üçer dörder temiz kadın alabilirsin:Dikkat edin ŞER ekiyle guruplandırma yapıyor.Yani ikişer demekle Birden fazla iş kasdedediliyor. Kanunlar müsade ediyorsa Birden fazla yar al gül kokla.Yada biriyle ayrıl diğerini al.Hayırlı evlatlar edin .Ama şayet bunları yapamıyorsan.BEDBAHT olma Sağ elininin altındakilerle yetin.(Yani cariyeler):Tek kadın ise Sıhhatin.Kardeş o yok bu yok sıhhatin nasıl?Olmaya Devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.

tarihinde gerçekçi53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evet aynen böyle. Ücretini (mehir) ödeyebiliyorsan evlenirsin. Ne diyor Kuran, parası olmayan erkekler oruç tutsun.

Aslında biraz düşünürsen bunun fahişelikten daha kötü bir durum olabileceğini de görebilirsin. Çünkü bir fahişe istemezse bir erkekle seks yapmayabilir. Veya isterse fahişeliği bırakabilir. Bir adamın dört karısı ve sayısız cariyesinden biri olan bir kadın için ise seçenekler çok daha kısıtlıdır.

fahişe nedir;

Fahişelik veya fuhuş gevşek anlamıyla, para karşılığı seks hizmetleri vermek ediminin ismidir.

sex hizmeti veren kişiye denir.yani sizin iddianıza göre,mehir alarak evlenen kadın sex hizmeti vermek için bu evliliği kabul ediyor.aşağılık olmayalım,sırf dini karalayacağım diye kadınları fahişe gibi görüyorsunuz yazık ya.

Sitelerde Paylaş
sıhhat

Ne dediğin hiç anlaşılmıyor. Tasavvuftan araklama saçmalıkları iyice saçma bir hale getirip buralara döşeniyorsun. Hiç bir şey ifade etmeyen saçmalıklar olarak alan işgal ediyor. Bundan böyle anlamsız saçmalıklarına göz bile atmamaya karar verdim.

Akıllı düzgün gibi görünen bir yazın olursa belki bir göz atarım...

Sitelerde Paylaş

Ne dediğin hiç anlaşılmıyor. Tasavvuftan araklama saçmalıkları iyice saçma bir hale getirip buralara döşeniyorsun. Hiç bir şey ifade etmeyen saçmalıklar olarak alan işgal ediyor. Bundan böyle anlamsız saçmalıklarına göz bile atmamaya karar verdim.

Akıllı düzgün gibi görünen bir yazın olursa belki bir göz atarım...

Anlamayabilitrsin yazılarımı ancak yinede kısmende olsa anlıyorsun bak ne diyorsun:"Tasavvuftan araklanan saçmalıklar"bu güzel.

Ancak Tasavvufa karşı olan allerjinide ben anlamadım.Bir ateist olarak tasavvufa anlamasanda karşı olmaman gerekir.Tasavvufa din yobazlarının karşı olması gerekir.Zira onlara göre bir Allah vardır birde elçisi.Bu tanrı yada Allah Elçisine gayet açık saçık bir beyanla isteklerini yazdırır. Elçi ise bunu tebliğ eder beşeriyete.Onun içinde Tasavvufmuş felsefe imiş müteşabihiyet yoktur vede olamaz!İslam yada Hiristiyan yada yahudi tasavvufuda olamaz.Ama ne kadar garip İslam yobazlarının büyük bir kısmı tasavvufu kabul ettikleri halde sen ateist olarak tasavvuda karşısın?Neden?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...