Jump to content

Projeksiyon ve Allah

Recommended Posts

hayır süleymancılarla işim olmadı.

bir iki sene kadar nurculara takıldım.

ben mutlak ateist değilim bu arada.

agnostik bile sayılabilirim.

(viyana 1949)

aslında mutlak ateist olmak bir teistten farksız olmaktır.

ben de bir agnostiğim. hatta deist..ama müslimleri severim...her zaman desteklerim..

biz üç arkadaştık..

biri teist, biri ateist, biri de ben...

beraber evin tavanına çıkıp 31 çe...dik..

aramız çok iyiydi..

lise yıllarıydı..

iki dostumu da çok severdim..ve ikisinin de birbirinden farklı olmadığını sezerdim hep..

nerede o eski günler..

(Berlin 1949, yağmurlu ılık bir bahar akşamı)

Sitelerde Paylaş
AKTIFUS aslan parcası o ki beni kendi suretıyle işledii..doğaldır psikolojısı aynı olur...sana ruh duygu kan can acı öfke verenın bunları bılmesi gerek allah bılmediği şeyi verirse sizin dilinize düşer bu şuna benzer ben senın kafan mermi sıksam ne olur hiçbişiy olmaz canın yanar mı acırmı yada adaletmi demem ama bana aynını yapsalar canım yanr acır adalet isterim yani senle ben aynı duygu ve düşünce içinde olmamız lazım değil mi aslanım...SEN ALLAHI HİSSEDERSEN ELBET O DA SENİ HİSSEDER..ananla baban sen olmadan ne hissetti aşk ve cinsel güdüyü...eee sen hissetmedin mi tosunum anam babam beni yaratıyor...sevgi sonsuzdur ışıktır serapis değildir sır hiç...konuşurken ıspatlı konuş psikolojiyede yazan insan çürütende insan aynen demirden araba ve hurdalıktan geri dönüşüm gibi...VE HERKES ÖZE DÖNECEK ONA DOĞRU...SİZİN gibi maddeciliği bitmiş maneviyatı bitmiş olanlar geri dnüşümle yeniden yaratılacaktır....kafamda bir allah şablonu yok ve illahi allah bu şu demem araştırırım ama resmini çizemem tıpkı sen sendeki ruhu bilipte bana gösteremen ve bana vermemen gibi..tıpkı kalb mi yürek mi hangisiyle sversin gibi..aslanlar gün geldiğinde ve vaki olduğunda sizi cehennemde bekler olucağım sizle yanmak güzel diyeceksiniz ki sen neden cehennemdesin dğilmi bende madem allah yok neden sorarsın...evlad

Psikolojisi insanınkiyle aynı olan bir tanrı mı?? Öyle olsaydı bin kere kıyamet kopmuştu.

Adalet demişken, dünyada adalet var mı? Kuş tüyü ortamda yaşayanları ve 5,10,15 yaşında kurşunla, dayakla, açlıktan ölenleri hiç düşünmedin mi?

Cennette cehennem de insanın bilinç düzeyidir.

Düşüncelerin de yazıların gibi dağınık böyle bir sonuca varamazsın.

Sitelerde Paylaş
evet bu şuna benziyor...

bir ateistin sırf kini nedeniyle tanrıyı yada muhammedi kbul etmemesi ve bunu bilime dayandırması...

iyi bir yansıtma örneği..

yada yaratılışı reddetmeye çalışan birinin yaratılışı reddedip işi evrime dayandırması..

bak büyüklerimiz öyle diyoooooo...ayaklarına yatması..

nasıl yansıtma örneklerim hoş mu...

Teist iddaalara inanmıyor diye neden kinli olsunlar ki olsa olsa bu iddiaaları saçma bulup bu saçmalıkları nasıl olur da insanlara kabul ettirmeye çalışıyorlar diye bir tepki duyabilirler. Veya küçüklükten bilinçaltına yerleşmiş cehennem korkusuna olan tepkisel duygular yaşayabilirler.

Yaratılış mitlerine inanmayanlar alternatif yaşam teorileri de geliştirebilirler (şart değil ). Ama bu teorilerini kanıtlanmış gerçek gibi görmek de onların putu haline gelebilmektedir.

Bakış açısı hap aynı. Ateistler önce ateist olup sonra inadına teist iddiaaları reddetmeye çalışan kimseler değillerdir. Hepsi teist iddiaları dinlemiş, belki bir dönem inanmış ve sonra reddetmiş (belki sadece bir kısmını) kimselerdir.

Yaratılış iddialarına inanmamak son derece normaldir. Gerçek bir tanrı da neden inanmadın diyemez.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...