Jump to content

30 yıl once 1 mayıs

Recommended Posts

Herkesin tepesi atmış benim iletim yüzünden anlaşılan.

Öncelikle ülkücü değilim.

Sonra 1 mayıs dediğiniz şey ne şenliktir ne de bayram.Şimdiden etrafta boy göstermeye başlayan 1 mayıs posterlerine şöyle bir gözucuyla bakan kişi bunu anlar.Eline taşı almış sefil kılıklı genç... (herzaman bastıra bastıra abatılı bir ezilmişlik havası verilmeye çalışır), öfkeli bakışlar f, elinde baloyozlu insanlar filan... alenen insanları savaşa davet ediyorlar.Açıkca ''gelin ortalığı dağıtalım taksimin .mına koyalım'' mesajı var.Bu yazdıklarımı unutmayın 1 mayıs geldiğide göreceğiz herzamanki rezilliği.

Ayrıca 1 mayısata alanlarada 100 lerce pkk sempatizanı insanda olacak.Siz kendinizden geçmiş halde çok iyi bişey yapıyormuş gibi kahramanca duygulara kpılarak slogan ve taş atarken yanınızdaki omuz omuza verdiğiniz tanımadığınız bir çok sevgili yoldaşınızın pkk lı olduğunu farkedmiyeceksiniz belki umursamıyacaksınız bile.Ama orada tek nefes olup aynı ülküyü paylaşacaksınız.

Herneyse biz görünene bakalım.1 mayıs bugüne kadar hep zarar vermiştir bugünden sonra da öyle olacaktır.

Ayaktakımı lafı emekçilere ağır gelebilir.Ancak emekçiler emekçi olduklarını bilmeli.O halde kise ayaktakımı demez.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 46
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Oğuz islama saplanıp kalmayalım.Tüm dinler zararlıdır.Ve komünizim de bir dindir.

komunizm bir din değildir. evet doğru pkk lılar da kullaacak bir mayıs ve komunizmi.. ama karizma için nihilistim diyenler?onlar için nihilizmi bırakabilir misin?

tarihinde AlchollicA tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İyi olmuş.

1 Mayıs geleneksel terörizm şenliği!

HEr yıl aynı şey olur.Sokaklara dökülür insanlar ortalığı savaş alanına çevirir.

Ayak takımı yine terör estirecek.Ortalığın içine edecek.Müdahale edeilince de hemen yaygara çıakrırlar böyle.Abarta abarta bitiremezler

Resmi tatil istiyolarmış bide.İsterseniz ikramiye de verelim.

Sence ortalığa savaş alanına çeviren işçi-emekçi kesim mi yoksa oligarşi mi?

1 Mayıs 1977 yılınıda işçiler kan gölüne çevirmişti değil mi?

Ayak takımı derken, kime diyorsun sen bu kelimeni

Evine 3 Kuruş götüren işçileri mi? baban fabrikatör herhalde

ki olsa bile sana bu şekilde konuşma hakkını veriyor mu?

Sen hangi müdahaleden bahsediyorsun geçen yılki

olaylardan haberin yok herhalde .. ya geçen seneki olayları izlemedin

yada izlediklerini algılayamama gibi bir sorunun var

sen bilirmisinki dünyanın çoğu ülkesinde tatil olduğunu 1 Mayıs'ın...

barış ve kardeşlik içinde tüm işçilerin yaşadığı bi gün olduğunu....

merak etme dostum kimsenin ikramiye fln istediği yok sadece

insanca yaşama bi isteği var

Sitelerde Paylaş

1 Mayisin hala tatil olarak kabul edilmemesi bir utanc kaynagidir.

Bir tatil karari ciksa (önceleri tatildi zaten) cok cok bir kac sene sonra 1 Mayis meselesi normal sekilde gecer gider. Dünyada en az 130 ülkede 1 Mayis devlet tatil günüdür. Basbakan bir günlük zarari 2 Katrilyon dedi o zaman kurban bayraminda 8 katrilyon zararimiz var. Bu ne komiklik.

1 MAYIS'IN TATİL OLDUĞU ÜLKELER

-Avrupa (Toplam 43 ülke): Almanya, Andora, Arnavutluk, Avusturya, Belçika, Bolerus, Bosna Hersek, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Karadağ, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Luksemburg, Macaristan, Makedonya, Malta, Moldova, Monaco, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, San Marino, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Ukrayna, Yunanistan,

-Asya (Toplam 30 ülke): Ermenistan, Bahreyn, Bangladeş, Kamboçya, Çin, Doğu Timor, Hong Kong, Hindistan, Endenozya, Irak, Filistin, Kazakistan, Kırgızistan, Laos, Lübnan, Malezya, Myanmar (Burma), Nepal, Kuzey Kore, Pakistan, Filistin, Filipinler, Singapur, Güney Kore, Sri Lanka, Suriye, Tayvan, Vietnam, Yemen, Japonya,

Amerika (Toplam 21 ülke): Arjantin, Bolivya, Şili, Kolombiya, Ekvator, Guyana, Paraguay, Peru, Surinam, Uruguay, Venezüella, Küba, Belize, Costa Rika, El Salvador, Meksika, Honduras, Nikaragua, Panama, ABD, Kanada.

-Afrika (Toplam 38 ülke): Cezayir, Angola, Benin, Botswana, Burkina Faso, Burundi, Çad, Kongo, Mısır, Eritre, Etiyopya, Gabon, Gambia, Gana, Kenya, Lesato, Madagaskar, Malawi, Mali, Marutanya, Fas, Mozambik, Namibya, Nijer, Nijerya, Raunda, Senegal, Somali, Güney Afrika, Swaziland, Tanzanya, Togo, Tunus, Uganda, Batı Sahra, Zambia, Zimbabwe

-Okyanusya (Toplam 3 ülke): Avustralya, Yeni Zelanda, Vanatu.

İşte 1 Mayıs'ın tatil olduğu ülkeler

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
Yok, sen Sosyalizm'in ne olduğunu bilmiyorsun..

Sen patronun uşağı rolüne soyunmuşsun.. Daha önceki yazımda değindim.. Ama farkında bile değilsin yaptığın hainliğin.. Hala işin doğrusunun bu olduğunu, milyonlarca emekçinin yanlış olduğunu düşünüyorsun..

Oguz eski bıçkın oguz değil.. Eski bıçkın oguz olsaydı çok daha sert konuşurdu..

Ben asıl sorunun İslam olduğunu düşünürken, asıl sorunun 12 Eylül ürünü ırkçı-faşistlerin olduğunu görüyorum..

Bazı hedefleri değiştirme aşamasına geldim.. Ne olur bilmiyorum..

asıl siz hala gerçek dünyaya dönmemekte ısrar ediyorsunuz 1 mayıs fazla abartılıyor ne yani tatil olsa işçilerin sorunları mı bitecek ya işi olmayanlar ne yapacak siz önce işsizlere iş bulun herkezin karını doysun refah artsın ondan sonra düşünürüz iyileştirmeyi bütün batı toplumlarına bakın nüfus artışı az zenginler vede işçi ve emekçilerine en iyi olanakları tanıyor peki bundan 50-100 yıl önce ayınımıydı avrupa ülkelerindeki işçilerin durumu elbette değil gelişim hep birden olmuyor aşamalı olmak zorunda bunun içinde bazı nesiller fede edilecek zorunlu olarak

Sitelerde Paylaş

R.T.E..--- türkiyede 200 gün çalışma günü vardır senede..gerisi tatildir..her iş günü 2 katrilyondur..

şimdi hem emek cephesinden geldiğini söyleyeceksin, hemde hemde bu 2 katrilyonu çöpe atacaksın..

bir mayısta tatil yapalım diyenlere böyle demişti 3 aşağı 5 yukarı..

len R.T.E. bazen insan taklidi yapabiliyorsun aferin be..nokta..

tarihinde daldabiryaprak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Daldabiryaprak, Türkiye'de bir iş gününün getirisi 2 katrilyon diyorsun. Bu iş gününde iş üretenler kimler? Nüfusun tamamına bölsen 2 katrilyonu, kişi başına 27 ytl düşer. 4 kişilik bir emekçi ailesinin evine günde 100 ytl giriyor mu? Yattıkları yerden para kazananlar da millete emeğin ettiği değeri öğretir olmuş. Hadi ordan!

Sitelerde Paylaş

ah güzel abim sen benim iletiyi üstün körü okumuşsun..belkide kısaltmamı anlamadın

ben demedim..başbakan recep tayyip erdoğan dedi..

ve bu deyişi hem internette hemde tv basınında yer buldu..

erdoğan haklıdır haksızdır bilemem ama böyle bir şey dedi.. sen gibi ince hesap yapmam lazım doğruluğunu bulmam için..

hadi oradan diye bana mı dedin..

bana dediysen de canın sağ olsun.. şeriatcı R.T.E. ye dediysen de canın sağolsun..

teşekkürler...nokta..

tarihinde daldabiryaprak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tayyip'in söylediğini anladım. Senin Tayyipi desteklediğini de...

"Hadi ordan" lafı Tayyip'e gitmişti. Yattığı yerden para kazanan kan emici o. Sen ise emeğinin ve kendinin kıymetini bilmeyen bir zavallısın o kadar. Bu yüzden "Hadi ordan" lafını haketmiyorsun.

Sitelerde Paylaş

"hadi oradan lafını ben hak etmiyorsam hak ettiğim gibi konuşabilirsin benimle..

ister öm den ister burdan"

Bu ne demek? Sanki sana hadi ordan demişim gibi... Kendi kendine yazıdan garip anlamlar çıkarıp alınganlık ediyorsun. Sakin kafayla tekrar oku bir ara...

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

Hala mı sosyalizm,komünizm??? :angry:

Bu saçma salak ideolojilerle bir yere gelinilemediğini anlayamayan insanlar var hala?

çok acı.

Niye sosyalizm isteniyor?

Zannediyorsunuz ki sosyalizm gelince herkes eşit olucak patron falan olmayacak;

Yok öyle bişey.

Ancak sorununuz sosyal adaletsizlik ise bu sosyalizm olmadan da pekala yapılabilir.

Neyle mi? Vicdanla.

Unutmayın ki kanunlar yapıcıdır. Duygusal işlere müdahale edemez.

Patron eğer Yahudiyse veya şerefsizse (gerçi yakın anlamlar ama) işçiyi fırsatını bulduğu an ezer.

İster sosyalizm olsun,ister komunizm olsun hiç fark etmez.

Adam yasal boşluğu bulduğu an yine ezer.Ezemese bile içinde kalır.

BUNU ANLAMAK ÇOK MU ZOR.

insan herşeyi yakından uzağa mantığına göre aklında düzenler.

Önce kendisini,sırasıyla ailesini,dostlarını,çevresini,milletini(kendinden),kendi dinindekini

Ve en sonunda da kendi gibi düşünen herhangi biri.

Bu sıralamaya kimsenin itirazı olamaz.

BUNU ANLAMAK ÇOK MU ZOR?

İsteniliyor ki heryer küçük esnaf olsun,holding olmasın,patron olmasın.

Yahu bunu yaparsan dünya sizi sindirir.Sen de yok olursun.Sosyalizm miletimizin sonu olur.

BUNU ANLAMAK ÇOK MU ZOR

Ben milliyetçiyim...Önce kendi insanım derim...

Dünya vatandaşlığı ve enternasyonal kokuşmuş bir saçmalıktır.

aslolan milli çıkardır.Ve tarih boyunca da böyle olmuştur.

BUNU ANLAMK ÇOK MU ZOR

Komünizm veya sosyalizmle Hangi ülke refaha , huzura veya kavuşmuştur.

SSCB de insanlar karın tokluğuna eşek gibi çalışıyordu.

özgürlük,özgürlük diyorsunuz.Bu mu özgürlük

İngiltere,Fransa,ABD,Kanada,İtalya,Japonya vss.

Bu güçlü devletlerden hangisi sosyalist veya sosyalizmi denemeye çalışmış??

Diyeceksiniz ki Küba

Castro nun da CIA in adamı olduğu kesindir.

Neymiiiş CIA 600 küdür kere öldürmeye çalışmış da başaramamış.Hadi ordan

Bir ingiliz kendi milleti için ne der biliyr musunuz?

"Tanrıdan sonra gelen en değerli varlık"

Bu laf doğru mu iye sorarsanız hayıır değil.

AMA insanlar bununla motive oluyorlar.

Bizde ise TÜRKÜM demeye çekinen insanlar var.

Çok yazık.

Bak da utan elalemin ingilizi ne diyor kendi milleti için....

Ünlü bir haham şunu der.

"her solcu genç farkında olmasa bile önlüksüz birer masondurlar"

Komünizm siyonistlerin ideolojisidir.

Hala mı komünizm,hala mı sosyalizm

BENCE kahrolsun sosyalizm ve türevleri

tarihinde turkmaned tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...