Jump to content

Bu başlık altında Dark Prince arkadaşımızın Besmeleyle olan sınavına tanık olacağız.

Recommended Posts

not1: Ben uzun yazı okuyamam diyorsanız, yazı çok uzun olacak gibi. :)

not2: Zamanı olmayanlar bu bölümü atlayıp, topik başlığını ilgilendiren asıl mevzuya, kırmızı çizgiden itibaren girebilir.

not3: Dindar kelimesinden kastım: Kutsal kitaplara, hurafelere sorgulamadan iman eden, atalarından öğrendikleri dışında bilgi alışverişine kapalı olan insan tipi. Bu kategoriye -sözlük anlamında- ister müslümanı, ister yahudileri, ister hristiyanları yada isterseniz diğer inanç sistemlerinden herhangi birini koyabiliriz.

not4: Bu konuda bir genelleme yapılmamaktadır. Dileyen üstüne alır dileyen umursamaz.

(İddia 1.) Kuran'ın benzeri yazılmıştır.

http://www.thetruefurqan.com/

(İddia 2.) Evrim çürütülmüştür.

http://www.evrimbelgeseli.com/

Bu iki linki neden verdim. Birisi ateistlerin, diğeri ise dindarların linki.

Bu linkleri verdim; çünkü birbirine zıt gibi görünen bu iki düşünce yapısı, pratikte benzer özelliklere sahip.

(iddia 1) için şöyle bir benzetme uygun olacak:

Dışarıda 15 santim kar var. Bir topu(?) alıp yarısını kara gömüyorum, diğer yarısını ise karla örtüyorum. İddiam şu: Bu topa vurmaya kimsenin gücü yetmez !

Sorgulamayan 1.grup, tereddüt etmeden benim bu iddiamı geçersiz kılmak için topa vuracaktır.

Sorgulayan 2.grup ise, olaya temkinli bakacak -zira herkesin rahatça topa vurabileceğini düşünecek kadar kapasiteye sahip olan bu grup!- işin içinde başka şeylerin olduğunu hemen sezecek ve kara gömülü olan şeyin gerçekte top mu yoksa sert bir cisim mi olduğunu akıl süzgeçinden geçirip, sorgulama sürecine girecekdir.

Burada ateistleri ve dindarları topa vuran 1. gruptan sayabiliriz.

Zira bu örneğin bir benzeri olarak, ateistler Hud:13, İsra:88 gibi ayetlerde söz edilen benzersizliğin, edebi bir benzersizlik olduğunu sanıyor. Bunun bir "meydan okuma olarak" çok basite kaçabileceğini idrak edemeyenler topa vurma cehaletini gösterip benzerlerini yazdıklarını iddia ediyorlar:

"Ayakta uyuyorsun Kuran'ın benzeri yazıldı.. Kuran'ın iddiası boş bir iddiadır."

Ateistlerin bu ayeti anlamakta kullandığı bakış açısının bir benzerini de dindarlar evrime karşı kullanmaktadır:

"Madem maymunlardan geldik, o halde neden maymunlar insan olmuyor ? Evrimcilerin iddiası boş bir iddiadır."

Her iki iddianın ortak özelliklerine bakarsak:

Her iki iddia da sığ düşünce yapısının ürünüdür.

Her iki iddia da bilgisizliğin, cahilliğin ürünüdür.

Her iki iddia da resmin bütününü göremeyen ve derine inemeyen beyinlerin eseridir.

Her iki iddiaya gerekli cevaplar verilse bile, tarafların bunları hiç duymamışçasına kafalarını kuma gömüp aynı söylemlere devam etmeleri sık gözlenen bir davranıştır.

Ve tabii ki bu da sabit fikirli olmanın ortak ürünüdür.

Sonuç: Bir taraf Kuran'ın benzerini yazdım diye mutludur; öteki taraf ise evrimi çürüttüm diye göbek atmaktadır.

Gerçekte ise Allah'ın ayetlerini çürüttüğünü zanneden ateistler (86:11-17) ile Allah'ın ayetlerini bilinçsizle reddeden dindarlar aynı hipnozun etkisi altındadır.(43:37)

Biri inanmamayı(12:103)(4-155), diğeri "çoğunluğa inanmayı"(9:34)(12:106) seçmelerinden dolayı -kendilerine verilen aklı kullanmadıkları için- Realiteden uzaklaştırılmıştır.

Bu yüzden "fanatik" bir ateiste Kuran'ı, "fanatik" bir dindara da Evrim'i anlatamazsınız.

(Dipnot: 2 milyar Müslümana bakarsak Kuran'ın "çoğu iman etmezler" ayeti saf dışı kalıyor. Aslında saf dışı kalan ayetler değil, yan gelip yattığına inanılan şeytanın Kuran'daki sözü gereği insanları truva atı misali içeriden, can yerlerinden avlamasıdır ki ayrı bir topiğin konusu bu.)

Ben bu yazıda 2 grubun, Kuran'ın benzersizlik iddiasına ve evrime olan itirazlarında başvurdukları "benzer düşünce yollarına" değinmek istedim.

Bu konuyu derinlemesine açarak, başka örnekleri de sıralayabilir, daha başka benzerlikleri de gösterebiliriz.

Fakat buna ne vakit yeter, ne de emek buna değer. Zaten topiğin ana konusu bu değil.

Fakat bu konuyu önemli bulduğumdan asıl konuya girmeden bunu belirtmek istedim.

Zira bu anlattıklarımı bu topik altında yaşayacağız.

Bu topikteki konumuz; Kuran'ın benzerini yazmaya gönül koyan Dark adlı arkadaşımızın, işin daha en başında karşılaşabileceği zorlukları kendisine göstermektir.

İşin en başı nedir peki ?

Kuran'ın ilk suresi, ilk ayeti:

1:1 Rahman, Rahim Allah'ın ismiyle.

Matemetik evrensel bir dildir.

Besmeleye -Kuran'ın bütününde olduğu gibi- "gerçek inananlara" delil oluşturan matematiksel bir örgü yerleştirilmiştir. (74:30-31)

Kuran'da 1400 yıldır Gizlenen bu örgü, ALLAH'ın 74. sure olan Gizlenen(Arapça ismi Müddesir) Suresinin 1. ve 2. ayetlerinde: "EY GİZLENEN KALK VE UYAR!" (Ayet 19 harf, ebced değeri 1974) olarak verdiği emir, Kuran'ın inmesinden tam 1406 (19x74) kameri yıl sonrasına denk gelen 1974 yılında yüce ALLAH'ın seçtiği bir elçi tarafından tüm dünyaya duyurulmasıyla tecelli olmuştur...(Kuranda sadece 19 yok tabii, başka matematiksel uyumlar da var; ama konumuz besmele olacağı için ondaki sistemi anlatmadan mevzunun kaynağını kısaca özetlemek istedim.)

Bununla ilgili çok kısa bir video,facebook'a üyelik gerektirmeden de izlenebiliyor, sonuna kadar izleyin:

19'un fonksiyonları yine aynı surenin 31. ayetinde anlatılmakta. Geçmiş kavimlerde olduğu gibi bu mucizeye de şahit olabilmek için Kuran kriterlerine uygun bir kişiliğe sahip olunması gerekir. (Yani bağnaz olmayan,samimi,kritik sorgulama yapabilen,düşünce yeteneğine sahip,düzgün, iyi niyetli,atalarını körü körüne takip etmeyen ve en önemlisi içinde inanç kırıntısı barındıran kimseler)

Mesala fanatik ateist olan skeptic James Randi (hani şu doğaüstü olayları kanıtlayana 1 milyon dolar para ödülü vaadeden) 19'u kesin bir dille reddederken,

Randi'ye göre daha ılımlı olan Ünlü astronom Carl Sagan 19 sistemine daha sıcak bakmıştır. (Hatta "Mesaj" adlı kitabının 418-419 sayfalarında Tanrı'dan gelen matematiksel bir vahyiden bahsetmiştir. Ne hoş ki bahsettiği bu olayı Kuran gerçekleştirmiştir.)

Bunları kısaca olayı özetlemek için verdim. Eskiden çok konuştuk biliyorum; ama şimdi yenilerden bilmeyenler vardır. Bu adam ne anlatıyor diyenler için tadımlık bir ön bilgi... Merak edenler daha ayrıntılı olarak "Üzerinde 19 Var" adlı kitabı okuyabilir. İsterlerse ben kendilerine özelden atarım kitabı.

Her neyse, konuya gelirsek:

Bir cümleyi matematiğe dökmemiz istenirse en tutarlı yol şudur:

Örnek:

"Ali ata bak" Bu cümle toplam 3 kelime , 9 harf ve toplamda 400 sayısal değerinden oluşmaktadır. (azdan çoğa doğru bir tanımlama)

Her kelimeyi kendi içinde de sayısal veriye dökebiliriz: Ali= 1. kelime 3 harf, Ata= 2. kelime 3 harf gibi...

400 sayısını sıktım. Zira Türkçede her harfin özel bir sayısal değeri bulunmamakta. Arapçada ise bulunur, ilgili tablo burada:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Ebced_hesab%C4%B1

Elif : 1, Ba : 2, Cim:3, Dal:4 Hevvez: He : 5, Vav : 6, Ze : 7 Hutti: Ha : 8, Tı : 9, Ya : 10 Kelemen: Kef : 20, Lam : 30, Mim : 40, Nun : 50 Se'fes: Sin : 60, Âyn : 70, Fe : 80, Sad : 90 Karaset: Kaf : 100, Rı : 200, Şın : 3002 Te : 400 Sehaz: Se 500, Hı: 600, Zel : 700, Dazığ: Dad : 800, Zı : 900, Ğaym 1000.

Bunlarda arap alfabesinde yer alan harflerin ebced değerleri.

Şimdi besmelede yer alan "İSİM" sözcüğünü yukarıdaki örneğimizde olduğu gibi sayısal forma sokalım, sözcüğün arapçası: BSM'dir.

BSM: Kelime sayısı 1, harf sayısı 3 (Ba,Sin,Mim), her harfin ebced değeri sırasıyla (Ba)2 (Sin)60 (Mim)40 ve Toplam ebced değeri 2+60+40 = 102'dir.

Bir de Kümülatif toplam diye birşey vardır: Her sayıya bir önceki sayı eklenerek bulunur.

Örnek: 2 60 40 sayılarının kümülatif toplamı sırasıyla: 2 (2+60) (2+60+40) yani 2 62 102'dir.

Yani bu işin en tutarlı yolu budur ve bu kombinasyonu kullanarak besmeleyi sayısala dökeceğiz.

Örnek besmeleyi buradan alın: http://www.kuranmeali.org/1/fatiha_suresi/1.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx

Tutarlılığını görmek için herkes test etsin lütfen. Besmeleyi Word belgesine atarak fontu büyütün.. (Resimlerde gösterdim)

Sonra yanınızada bir Arap alfabesi alarak (google ile bulun) harfleri karşılaştırın ve teste başlayabiliriz. Bu kadar!

(Ayrıca quranix.com, sitesi her ayetin ebced değerini otomatik olarak hesaplıyor. Üşenenler buradan yardım alabilir.)

Word belgesine yapıştırdığınız besmeleye baktığımızda -Word harfleri otomatik olarak ayıracaktır- ilk dikkat çeken besmele 19 harftir. (Eğer Süleyman Ateş gibi atalarını körü körüne takip eden çoğunluğa uyan birisiyseniz, şeytanın oyunu sonucu 19 harfi 21 harf olarak görebilirsiniz. :) )

Hemen yukarıdaki metodoloji uygularsak:

g) Besmele 4 kelime 19 harf ve 786 sayısal değerden oluşur: 419786 = 19 x 22094

Bu genel bir sınıflandırma. Kelime bazına inersek aşağıda resim oluşacaktır.

adszvpi.jpg

Kırmızıyla yazılan büyük fontlu 1 2 3 ve 4 rakamları kelimelerin sıra numaraları.

Arapça harflerin 2 milim altında bulunan sayılar o harfin ebced değeri.

Resimdeki sayıların nasıl elde edildiğini açıklıyorum. (Tutarlı olduğu için sizde bulabilirsiz)

Kırmızıyla yazılan kelime sıra numarasından sonra:

A şıkkında ilgili kelimenin harf sayısı: Elde edilen sayı 8 basamaklı 19'un tam katı:

13243646 = 19 x 6970340

B şıkkında harf sayılarının kümülatif toplamı: Elde edilen sayı 10 basamaklı 19'un tam katı:

1327313419 = 19 x 69858601

C şıkkında ilgili kelimenin ebced değeri: Elde edilen sayı 15 basamaklı 19'un tam katı:

110226633294289 = 19 x 58014017523310

D şıkkında Kelime ebced değerlerinin kümülatif toplamı: Elde edilen sayı 16 basamaklı 19'un tam katı:

1102216834974786 = 19 x 580114123670940

E şıkkında ilgili kelimeyi oluşturan harflerin tek tek ebced değeri: Elde edilen sayı 37 basamaklı 19'un tam katı:

1260402130305313020084050413020081040 = 19 x 66336954226595422109686863843162160

F şıkkında bu değerlerin kümülatif toplamı: Elde edilen sayı 58 basamaklı 19'un tam katı

1262102210313316316831691993994074474974498528728736746786 = 19 x 66426432121753490359562736526003919735499922564670355094

..ayakta uyuyorsun Kur'an'ın benzeri yazıldı..

..türkçe dersen kralını yazarım..

Önce yukarıdaki sistemi iyice inceleyin ve iyice sindirin.

Şimdi vereceğim kurallara göre Dark Prince arkadaşımız besmelenin kralını yazacak. (Yazamaz diye bir iddiam yok, hep birlikte göreceğiz)

1) Yazacağın cümle Türkçe ve 19 harfli olacak.

2) En az 4 kelimeden oluşacak.

3) Bu cümle yukarıda verdiğim A,B,C,D,E,F,G şıklarındaki bütün kriterleri karşılayacak. (Başka kriterlerde var;ama onları koymadım)

4) Cümle besmele gibi dini bir anlam taşıyacak, bir açılış cümlesi gibi.

5) Herhangi bir hesap makinasından yada bilgisayardan yardım alınmayacak.

(6.yyda şartlar neyse öyle, hatta o zamanlar car cur edebileceğin kağıdın bile yoktu, ben ise istediğin kadar müsvette kağıt vereceğim)

7) Benzer cümleyi bulduktan sonra, üzerinde işlem yaptığın bütün karalama kağıtlarının fotosunu çekecek ve foruma göstereceksin. (her hangi bir hesapmakinası yada bilgisayar kullanmadığına emin olmak için)

8 ) Arapçada ebced sistemi logaritmiktir. Buna uyarak Türk alfabesindeki 29 harfe değer verdim. Bunları kullanacaksın:

A:1, B:2, C:3, Ç:4 D:5, E:6, F:7 G:8, Ğ:9, H:10 I: 20 İ : 30, J : 40, K : 50, L : 60 M : 70, N : 80, O : 90, Ö : 100 P : 200, R : 300, S :400 Ş:500 T:600, U:700, Ü:800, V:900, Y:1000, Z:1100.

Polemiklerden spekülasyonlardan, içi boş laubali sataşmalardan bunaldığım için bunlara itibar etmeyeceğim. Zaten çok vaktim gitti, exra vakit harcamayacağım.

Söyleyeceğimi söyledim, sıra Dark Prince arkadaşımızda.

Bu sisteme tesadüf demiyorsa ki -normal bir beyin demez- çalışmalara başlayabilir.

Sabah akşam dalgasını geçtiğiniz kitabın daha ilk ayetleri bakalım seni ne hallere sokacak. Dark Prince :)

Selam.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 226
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Desene uğraştıracaksın beni :) Keşke o linkleri vermeseydin de direk besmeleye yönelseydik :D Neyse artık uzun cevaplar yazmaya katlanacağız;

Tamamen kendi hayal gücüne göre bir sınıf yaratmışsın.1. iddiayı reddenler önce o iddiaya neden olan eseri inceleyip karşılaştırma yapmalı,gerçekten reddedilebilecekse reddetmelidir.Meallere bakarsak Kur'an'dan daha iyi olduğunu söyleyebiliriz,verdiğim çeviriler yetmediyse İngilizce çevirisinden okuyabilirsin,okuyamazsan ben de çeviririm sorun değil.

Arapça kontrolü ise ayrı bir uzmanlık gerektirir,Arapça'yı ana dil gibi bilmelidir insan.

Sen bunların hiç birini yapmamışsın kafana göre sınıflandırma yapıyorsun,olmuyor böyle.

Biz edebi benzrlik sanmıyoruz sen gelene kadar bütün İslam alemi öyle sanıyordu :D Hatta ''ulan Kur'an'ın diline yetişemiyorum'' deyip şiiri bırakan şairler olmuş sizin hocalara göre :)

Aynı şekilde o Kur'an'dan ''daha iyi'' olan Kur'an'ı ve Tevrat'ı,İncil'i de hatta bütün kutsal kitapları kontrol etmen gerek matematiksel olarak ki ''benzersiz'' diyebilesin.En azından diğer Warsh,Qaloon,Duri mushaflarını da kontrol etmeni rica ediyorum senden,benim kafamda çok soru dolanıyor,sorgulamadan,mantık aramadan edemem,kontrol et ki onlarda da var mı bu sayısal mucizeler bilelim.Belki benzersiz(!) olan sadece bu Hafs mushafıdır da diğerleri yerler de sürünüyodur?

Hayır evrim karşıtı iddialar sığ düşüncedir,realist olmalıyız,kafamıza göre olmaz bu işler.Kur'an'a göre evrim küfürdür,Kur'an'ın ayetlerini reddetmek küfürdür ama sen hepsini yapıyorsun,nasıl Müslümansın?

Atistleri ve evrim karşıtı Müslümanalrı fanatizmle etiketlemen senin fanatikliğinin göstergesidir.Bir ateist zaten Kur'an'ı anladığı için Kur'an'a masal der,bir Müslüman Alah'a karşı küfür diye evrimi reddeder.Bu kadar basittir,senin gibiler yeni türedi,o yüzden sana başka bir isim bulacağım Müslüman değilsin.

2 milyar Müslüman mı,nerde?Bu istatistiğe ben bile dahilim,niye?Çünkü kimliğimizde ateist yazıyor.İslam ülkelerinde dinden çıkan öldürülüyor.Bi özgür ortam sağlansa bırak 2 milyarı 2 milyon müslüman bile kalırsa şerefsizim.Dolayısı ile Kur'an haklıdır,haklıya haklı denir.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Kur'an'ın benzerini yazmaya gönül koymadım,çok daha iyisini yazdım.Diğer topikte yazdığım 4 madde yeter.

Bu iddialar baştan çürüktür fakat ben bunlara hiç girmeyeceğim,dileyen şu konuma bakabilir,Kur'an'da mucize olamaz,eğer varsa bu Allah'ın adaletiyle azami derecede çelişir;

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=49142

Evet resimdeki rakamlar tutuyor,fakat ben mesela B ) şıkkında 2. numarada neden 7 var onu anlamadım?Allah 4 harfli?Bunu reddiye olarak algılama sadece anlamadığım için soruyorum.

Aynen benim de vaktim yok fakat değerli vaktimi bu iş için ayıracağım.Hafta içi okula gittiğim için zaman bulamayabilirim fakat Perşembe ve sonraki günler gitmiyorum en geç o zaman teslim ederim.

Bu arada benim matematiğim tahmin edemeyeceğin derecede vasattıır,neden hesap makinesi kullanmıyorum onu anlamadım?Sonuçta benim 23 yılım yok?

tarihinde Dark Prince tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Neyse artık uzun cevaplar yazmaya katlanacağız;

Gerek yok, kendini sıkma. Zira seni ilgilendiren bölüm sadece besmele, gerisi teferruat :)

Besmeleyi bütün sitelerden kontrol edebilirsin.

Evet resimdeki rakamlar tutuyor,fakat ben mesela B ) şıkkında 2. numarada neden 7 var onu anlamadım?Allah 4 harfli?Bunu reddiye olarak algılama sadece anlamadığım için soruyorum.

Kümülatif toplamları olduğu için 7 var orada.

Acele etme ve resmi iyi incele. Her yönüyle tutarlıdır, zaten aksi bir kombinasyonu yok bunun.

İncelediğin zaman tutarlı olduğunu göreceksin.

Sonuçta benim 23 yılım yok?

Ben ölene kadar vakit veriyorum sana. Öldüğümde burada olamayacağım için bana cevap vermene de gerek kalmayacak.

Selam.

Sitelerde Paylaş
Neyse artık uzun cevaplar yazmaya katlanacağız

Kendini zorlama ve sıkmana gerek yok. Burada seni ilgilendiren kısım besmele sadece. Gerisi teferruat.

Yani burada amacım sadece besmelenin benzerini sana yazdırmak. Diğer bahsettiğin şeyler bu topiğin konusu değil.

Besmeleyi bütün sitelerden kontrol edebilirsin.

O maddede kümülatif sayımlar var. Kümülatifin ne olduğunu yukarıda yazdım ve istinasız her maddeden sonra kullanılıyor.

Acele etme, resmi inceledikçe tutarlılığına şahit olacaksın.

Zaten başka bir kombinasyonu yok bunun. Besmeleyi sadece bu şekilde numaralandırabiliriz, başka alternatifi yok.

Ve olağan tüm alternatifler de gördüğün gibi 19un katı.

Ben ölene kadar vakit veriyorum sana. Ben öldüğümde burada olmayacağım için bana cevap verecek bir durumun da kalmayacak.

Yat dinlen, sırf bunun için sabahlamanı istemem.

Selam.

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Bu ne yaw ? :D

İlk mesajım silindi sandım, ben de tekrar baştan yazayım dedim böyle oldu. :)

Şunu da düzeltim. Ben senden Kuran'ı yazmak gibi bir "çılgınlık" istemiyorum.

Sadece besmeleyi yazacaksın ve bunun için sana verdiğim vakit 23 yıl değil, ben ölene kadar.

iyi geceler.

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Antiateist senin isminin başındaki anti nin atılmasına ramak kaldı.

İslamla olan tüm bağları kopardın. Sana destek veren sadece 19 zırvası kaldı. Onun da bir matematik hilesi olduğunu birgün anlarsan o bağ da kopacak. Ama bunun için başka kitaplarda aynı araştırmayı yapmak ve bu hilenin nasıl çalıştığını öğrenmen gerekiyor.

Senin, 19 olayının bir mucize olmadığını, sadece bir programın bir kitapta 19 u arayıp bulduğunu, geri kalan diğer herşeyi de elediğini anlaman uzun bir süreç alacak ama anladığın zaman Kurandan nefret edeceksin. Bunca sene boş bir inancın peşinde koştuğun için de kendine kızacaksın. Kendini kandırılmış hissedeceksin. İnançların seni nasıl dolandırdığını anlayacaksın. İçindeki öfke ise hemen geçecek cinsten olmayacak. Tanrıya var olmadığı için lanetler yağdıracaksın. Ölümün yokoluş olduğuna dair kesinlik karşısında korkacak ve donacaksın.

Sonra kabullenme dönemi başlayacak. Tıpkı bir kanser hastasında olduğu gibi öfkenden sonra kabulleneceksin. Ancak arada şunu da anlayabilirsen şanslısın. Sen aklın ile gerçeğe daha da yaklaştın. Gerçeğe yaklaşma adına tek bir adım kaldı. Büyük bir adım. Hiçbir insanın daha önce atamadığı bir adım.

Evrenin ve gerçekliğin nasıl varolduğu düşüneceksin. var olmanın aslında ne demek olduğunu düşüneceksin.

Sonunda da kafayı benim gibi sıyırdıktan sonra kendine bitmeyen bir meslek bulup onun içine gömüleceksin....

İyi şanslar...

Sitelerde Paylaş
Hayır evrim karşıtı iddialar sığ düşüncedir,realist olmalıyız,kafamıza göre olmaz bu işler.Kur'an'a göre evrim küfürdür,Kur'an'ın ayetlerini reddetmek küfürdür ama sen hepsini yapıyorsun,nasıl Müslümansın?

Atistleri ve evrim karşıtı Müslümanalrı fanatizmle etiketlemen senin fanatikliğinin göstergesidir.Bir ateist zaten Kur'an'ı anladığı için Kur'an'a masal der,bir Müslüman Alah'a karşı küfür diye evrimi reddeder.Bu kadar basittir,senin gibiler yeni türedi,o yüzden sana başka bir isim bulacağım Müslüman değilsin.

muhabbetinizi yağla-balla kesiyorum. müdür, şimdi hesabı-kitabı yaparsın, orası ayrı bi şey. bence bir az zor, çünki antiateist te iyice kasmış, öyle hesab kitap olmaz yani. mesela ben de geçen böyle garip oranları, sayısal mucizeleri - 3 yaşımdayken abimle yaptığım kavgadan kalan izlerde bulmuştum. kime anlattıysam, süphanallah kardeş, ibretlik bi paylaşım dedi.

nerde kalmıştık, he.. şu olayı diyorum - müdür, şimdi akıllı başlı adamsın, üşenmeden uzun-uzun yazılar da yaza biliyorsun. ama kuranda açık-açık evrime küfr olmadığı gibi, teist anlamda cart-diye yaradılışa da kesin dayanaklar yoktur. iran, kum havzası ilahiyyat ekölü aslında evrime sıcak bakıyor. çünki ontolojik göüşleriyle de (molla sadrada kemale eren ibn arabi-sühreverdi sentezi ve daha fazlası -)) oldukça benzerlikleri var ve hatta çoğu yerde birebir uyuşuyorlar. gerçi ben epistemolojideki küheylanlık misali daşşaklı bir ateist ontolojiye şahit olmamışımdır ama varsa bile bunun gibi olmayacağı kesindir. her neyse, dediğim şu ki, kuran evrime karşı değildir - ama kuran yorumcuları (milyonlarca var) pekala mezkur olgulara karşı bu tip tutumlar sergileyebilirler. ki, şurası da var, metinleri yazar değil de, metin merkezli okumaya tabi tutma alışkanlıklarınız varsa olayı daha iyi kavraya bilirsiniz. bir anlamda (ki hakkatten de öyle) islam, daha derinlemesine dalarsak, kuran - bir üst anlatıdır. kuran 1400 sene öncekiyle harfbeharf aynı olsa bile - "aslında" farklıdır.

tarihinde mefisto tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben ölene kadar vakit veriyorum sana. Ben öldüğümde burada olmayacağım için bana cevap verecek bir durumun da kalmayacak.

Yat dinlen, sırf bunun için sabahlamanı istemem.

Selam.

Oke vaktim çokmuş o halde :) Dün sabahladım bir kaç tane denedim de olmadı be,hakkaten büyük konuşmuşum,düz metinden çok daha iyisi rahatlıkla yazılıyor da bu matematik işi zormuş.Yine de Cuma'ya kadar süre ver yapabilirsem koyarım buraya :D

Sadece besmeleyi yazacaksın ve bunun için sana verdiğim vakit 23 yıl değil, ben ölene kadar.

iyi geceler.

O da doğru :)

muhabbetinizi yağla-balla kesiyorum. müdür, şimdi hesabı-kitabı yaparsın, orası ayrı bi şey. bence bir az zor, çünki antiateist te iyice kasmış, öyle hesab kitap olmaz yani. mesela ben de geçen böyle garip oranları, sayısal mucizeleri - 3 yaşımdayken abimle yaptığım kavgadan kalan izlerde bulmuştum. kime anlattıysam, süphanallah kardeş, ibretlik bi paylaşım dedi.

nerde kalmıştık, he.. şu olayı diyorum - müdür, şimdi akıllı başlı adamsın, üşenmeden uzun-uzun yazılar da yaza biliyorsun. ama kuranda açık-açık evrime küfr olmadığı gibi, teist anlamda cart-diye yaradılışa da kesin dayanaklar yoktur. iran, kum havzası ilahiyyat ekölü aslında evrime sıcak bakıyor. çünki ontolojik göüşleriyle de (molla sadrada kemale eren ibn arabi-sühreverdi sentezi ve daha fazlası -)) oldukça benzerlikleri var ve hatta çoğu yerde birebir uyuşuyorlar. gerçi ben epistemolojideki küheylanlık misali daşşaklı bir ateist ontolojiye şahit olmamışımdır ama varsa bile bunun gibi olmayacağı kesindir. her neyse, dediğim şu ki, kuran evrime karşı değildir - ama kuran yorumcuları (milyonlarca var) pekala mezkur olgulara karşı bu tip tutumlar sergileyebilirler. ki, şurası da var, metinleri yazar değil de, metin merkezli okumaya tabi tutma alışkanlıklarınız varsa olayı daha iyi kavraya bilirsiniz. bir anlamda (ki hakkatten de öyle) islam, daha derinlemesine dalarsak, kuran - bir üst anlatıdır. kuran 1400 sene öncekiyle harfbeharf aynı olsa bile - "aslında" farklıdır.

Herşeyden böyle matematiksel mucizeler çıkabiliyor,Tevrat'ta da birçok kehanet bulundu mesela.Bu 19 mucizesinin kolaylıkla nasıl yapılabileceğine,mucizecilerin nasıl bir taktik izlediklerine dair bir yazı bulmuştum yıllar önce tekrar aradım ama bulamadım,işimi kolaylaştırabilirdi.

İnsan şeklinde ve üflenen ruhla birlikte ete,kemiğe bürünen bir toprak ,balçık,çamur düşün.Ve evrimle karşılaştır,evrimde var mıdır böyle birşey?

besmele yirmibir harftir...

Evet nette 24 harfli hatta 25 harfli diyenleri de gördüm ama genel kabul 19 harf olduğu yönünde tabi ki.Bunda bile neden zıtlıklar çıkar anlamış değilim.Benim o derece kontrol etme imkanım olmadığı için genel kabul olan 19 harfi alıyorum.

Sitelerde Paylaş

B İ S M İ L L A H İ R R A H M A N İ R R A H İ M

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

Kireç kardeşim sen 21 Anti diyor 19 ben 24 görüyorum...

akilis 79 nasıl 24 olduğunu göreceksin

Allah bunu mucize yapmak için Tüm dillerde aynı çıkmasını sağlardı gibime geliyor..

Örneğin:

TREN :::::: Tüm dillerde 4 harflidir..Mucize..

Kurandaki Ayetler veya sureler neden Aynı harfle başlamaz..

Yada..

B--BEDEVİ

İ--İSTİYORKİ

S--SALAK

M--MÜSLÜMAN şeriatcılar

İ--İSTEYEREK

L--LÜTFEDEREK

L--LALELİYE

A--ARABAYLA

H--HEMEN

İ--İNSİNLER

R--RAKI

R--ROKA

A--ALSINLAR

H--HAMSİ

M--MEZGİT

A--ALSINLAR

N--NEDEN

İ--İÇİLİR

R--RAKI

R--REMZİYE

A--ANLATSINLAR

H--HEPSİ

İ--İLE

M--MUABBET ETSİNLER

Gibi yazılabilirdi.. Ben bunu üç dakikada yazdım..671 yılından 1400 kuranın yazıldığı yıllara kadar böyle bir şey düşünememişlermi?

Kireç forumdaş ilk cümle dışındakiler sana değil üzerine alınma lütfen...

Arkadaşlar..Burada kendini zeki zanneden ama öyle olmayan biriyle karşıkarşıyayız..

Dark prince Forumdaş bence Hiç cevaplar falan vermeye kalkma..nedenmi?

Çünkü..Birisi 2 ayaklı bir at gördüğünü söylüyor..elinde resim var 5 ayaklı at..ama sana diyorki..Aslan da neden gemi direği yoktur diye tartışmak istiyor..

matematiğin ne olduğunu bilenler iyi biryerleriyle gülerler..

Dünyanın En Ahmakça tartışması "Kuranın benzerini yazmışlarmıdır" tartışmasıdır..

Ya insanlar neden kuranın benzerini yazmaya çalışsınki..

formlarda tartışıyoruz..bütününğ yarımını ayetini falan..Kadınları Kullanma Kılavuzu neden benzeri falan yazılacak bir kitap olsunki..

Anlam ve içerik olarak benim çocuğumun kitaplığında ondan 10 kat iyi kitaplar var..

Diğer yandan öyle 13 lü 15 ..2 .. falan falan biz bunları ilkokulda yazdığımız yazılarda oyun olarak oynardık..

Boş işler..

Size aklınca Aşağılık Adi bir Kitabı benzersiz falan gibi yutturmaya çalışıyor..

benim oğlumun hiçbir kitabında.. cariye köle ıvır zıvı falan yoktur..

kadını dövünde yazmaz..

Ey peygamber hanımları kıvaırtarak yürümeyin başkasının nefsi uyanır da yazmaz..

savaşın ..öldürün ..kesin..kandavası yapın da yazmaz..

yani yerde bulduğun herhangi kitap bile on kat değerlidir..

Anti kardeş şahsına alınma lütfen...

Öncelikle Kuran allahtan gelen bir kitap değildir..sanırım bu tartışılacak bir konu değildir. çünkü herkes bilirki..

Kuran Ayet ayet 23 yılda geldi denmiş. ezberlemişkler ve 1400 lü yıllardada kitaplaştırmışlar.. yani senin bişeyler bulurum umut ettiğin gibi bişey yapmaya çalışmışlar..

Şuna inanki eğer ellerinde bir laptop olsaydı mükemmel işler yapabilirlerdi o yıllarda..

yada Allah Güm diye..ortaya kitabı atsaydı..yada yanına gitti masalı vardır ya kuranda.. allahın yanından dönerken dünyanın yuvarlak olduğunu görememiş ya.. ve hani kıtalarıda söylememiş allah ona.. en azından Kuran ı Koltuğunun altına verirdi.. ya onca zaman parça parça bişeyler gönderdim..unutursun falan ...al yanına diye Muhammedin koltuğunun altına sıkıştırsaydı mutlaka içinde ilginç şeyler bulurduk...ve onun teknolojisini görürdük...ooo bu teknolojiye sahip allah matematikte biliyor derdik..

Allah bu kadar madem matematiğe meraklıydı..neden canlıları matematiksel olarak yaratmadı..

Neden 19 tane dünya yok..

neden 19 ay yok..

neden 19 kıta yok..

Muhammed neden 19 peygamber değil..

neden 4 karı 19 karı değil..

kabe neden bir tane ..19 tane değil..

muhammede neden 19 yaşında peygamber olmadı..

neden ayşeyi 6 yaşında karı yaptı 19 yaşındayken değil..

neden Muhammedin 19 tane çocuğu olmadı..

neden kadınları döğün ayeti 34..neden 19 da değil..

neden ademi bir tane yatrattı 19 değil..

neden nuh 1 gemi yaptı 19 değil..

neden islamın şartı 5 dir 19 değil

neden imanın şartı 6 dır 19 değil

neden bakara suresinde 19 defa inek demez..

neden kuranı 19 kitap olarak göndermemiştir..

azhap suresinin harfleri neden 5 dir 19 değil

neden kuran besmeleyle başlar..Ey insanlar bana iman edin diye başlamaz..

SADAKALLAHÜLAZİM neden 19 harf değildir,

Allahın adı neden 19 harf değildir..

gibi gibi...

Bir kere 1974 yılında ben herhangi bir tebliğ almadım..nereden çıkarıyorsun tüm iinsanlara tebliği falan..

1974 de barış harekatı oldu..Çok ahlaklı Müslüman askerlerimiz..kıbrıstaki kendi kızlarımızla keyf yaptılar.. bence kuranda bu olaya atıf yapmıştır..

KURANDA TEKRARLANAN KONULARI ÇIKARIRSANIZ 50 SAYFALIK OLUR

Sanki bir defa anlaşılamıyormuş gibi Kuran'da birçok cümle değişik yerlerde birçok defa tekrarlanır.Bu tekrarları saymazsanız 500-600 sayfalık Kuran 50 sayfa tutmaz.

Lut'un kavminin homoseksüel ilişkisi 5 ayrı yerde anlatılır.

7/80, 26/165, 27/54-55, 29/28

Musa'nın sihirbazlara kendi sihirbazlığını göstermesi 5 ayrı yerde anlatılır.

7/115, 10/80, 20/66, 26/43, 27/10-12,

Firavun'un ellerinizi ayaklarınızı çaprazlama keseceğim lafını 3 ayrı yerde tekrarlar.

7/124, 20/71, 26/49

Musa'nın asasıyla denizi yarıp Firavun askerlerinin boğulması 7 ayrı yerde anlatılır.

2/50, 7/136-139, 10/90, 20/77-78, 26/63-66, 44/24, 51/40,

Bir defada anlaşılamıyorda sanki Yaratıcı papağan gibi aynı cümleyi ''Namaz kıl, zekat verin'' 26 ayrı yerde tekrarlarmı?. Ne olur şaşırmayın, Yaratıcı böyle kitap göndermez, uyanın biraz.

2/43, 2/83, 2/110, 2/177, 2/277, 4/77, 4/162, 5/12, 5/55, 9/5, 9/11, 9/18, 9/71, 19/31, 19/55, 21/73, 22/41, 22/78, 24/37, 24/56, 27/2, 31/4, 33/33, 58/13, 73/20, 98/5

Nuh'un halkının uyarılması ve tufana maruz kalışları 9 ayrı yerde anlatılır.

7/64, 10/73, 23/28, 25/37, 26/105-119, 29/14-15, 37/75-82, 51/46, 54/11-13,

8 ayrı yerde işitir ve görür 4/58, 4/134, 17/1, 20/46, 22/61, 22/75, 40/20, 58/1,

21 ay rı yerde papağan gibi işitir ve bilir der.

2/137, 2/181, 2/224, 2/227, 4/148, 5/76, 6/115, 7/200, 8/17, 8/42, 8/61, 9/98, 9/103, 10/65, 12/34, 24/21, 24/60, 26/220, 29/5, 29/60, 49/1,

Yaratıcı bilinmeyen ve tanımlanamayandır, bu dünya için sır olandır. Yaratıcının işitmesi, görmesi ve bilmesi diye birşey yoktur. Bunları bir varlık özellikleridir.

Bunları bu kadar çok tekrar eden batıl tanrılar ve dinleri Gerçek Yaratıcıyı basit tanrılar vasfında milletin beynine yerleştirmek için özel olarak yaparlar.

23 ayrı yerde savaşmak, cihad tavsiye edilir.

2/190, 2/193, 2/216, 2/244, 4/71, 4/74, 4/76, 4/84, 8/39, 8/60, 8/65, 9/14, 9/24, 9/29, 9/36, 9/38, 9/41, 9/73, 9/111, 9/123, 25/52, 57/10, 61/4, 66/9,

4 ayrı yerde bulduğunuzda, gördüğünüzde öldürün der.

2/191, 4/89, 4/91, 9/5, 33/61

''Allah hesabı görmede, ceza vermede çabuktur'' lafını 9 ayrı yerde tekrarlar.

2/202, 3/19, 3/199, 5/4, 7/167, 13/41, 14/51, 24/39, 40/17,

Yerleri ve gökleri 6 günde yaratıldığını 7 ayrı yerde tekrarlar.

7/54, 10/3, 11/7, 25/59, 32/4, 50/38, 57/4

'Göklerde ve yerde olanlar onundur' cümlesini 31 ayrı yerde tekrarlar.

2/116, 2/255, 2/284, 3/29, 3/83, 3/109, 3/129, 4/126, 4/131, 4/170, 4/171, 5/97, 6/12, 10/66, 10/68, 14/2, 16/52, 20/60, 21/19, 22/64, 24/64, 29/52, 30/26, 30/27,

31/26, 34/1, 42/4, 45/37, 48/7, 49/16, 53/31,

Kuran'ı Arapça olarak indirdiğini 10 ayrı yerde tekrarlar.

12/2, 13/37, 20/113, 26/195, 26/198, 39/28, 41/3, 42/7, 43/3, 46/12

Şeytan, şeytan, şeytan......Kuranın tamamı neredeyse şeytanın üzerine kuruludur.

O yücedir, şanı yücedir, büyüktür. 21 ayrı yerde.

2/255, 6/100, 7/190, 9/40, 10/18, 16/1-3, 17/1, 22/62, 23/92-116, 27/63, 28/68, 30/40, 31/30, 34/23, 40/64, 42/4-51, 43/85, 55/78, 67/1

Allah güçlüdür, üstündür, hakimdir, merhametlidir. 44 ayrı yerde

2/209-220-228-240, 3/4-6-18-62, 4/56-165, 8/10-49, 9/40-71, 11/66, 14/47, 22/40-74, 26/9-104-122-140-159-175-191, 27/78, 29/26-42, 30/5-27, 31/9-27, 32/6, 35/28, 38/66,

44/42, 45/37, 57/1-25, 58/21, 59/1-24, 61/1, 62/3, 64/18, 67/2

Tam 89 ayrı yerde ''Allah bağışlayandır'' der.

2/173-182-192-199-218-225-226-235, 3/31-89-129-155, 4/23-25-42-96-99-100-106-110-129-152, 5/3-34-39-74-98-101, 6/54-145-165, 7/153-167, 8/69-70, 9/5-27-91-99-102, 10/107, 11/41, 12/53-92-98, 16/18-110-115-119, 17/44, 22/60, 24/5-22-62, 25/6-70, 27/11, 28/16, 33/5-24-50-59-73, 35/28-30-34-41, 38/66, 39/5-53, 40/3, 42/5-23, 46/8, 48/14, 49/5-14, 57/28, 58/2-12, 60/7-12, 64/14-17, 66/1, 67/2, 71/10, 73/20, 85/14,

Kuran'da birçok yerde bir konu anlatılırken hiç alakasız bir konuya atlar, okuyana anlama kolaylığı vermez. Mahsustan kafa karıştırmak ve anlaşılmaması için böyle düzenlenmiştir.

Bu kadar gelişigüzel tekrarların yapıldığı ve bu kadar cümlelerin gelişigüzel kesilip alakasız cümlelerin başladığı bir kitapta istediğin gibi matematiksel mucize yaratabilirsin.

Tüm evren Yaratıcının doğal, eksiksiz ve insanın müdahele imkanı bulunamayan mucizeleriyle doluyken Yaratıcımız insan icadı olan matematikle mucize göstermez,

Bu kadar tekrarın yapıldığı bir kitapta istediğiniz gibi sayısal kodlama yapabilmeniz mümkündür.

Sitelerde Paylaş

Antiateist;

Neden yazılan cümlelerin matematiksel değerleri ile kafayı bozacağına, anlamı ile ilgilenmiyorsun? Burada insanlık suçu işletecek bir cümle yazılmış olsa ve binbir türlü matematiksel kodlama içerse dahi kabul edecek misin? Buna düz mantık denir. Matematikle bu kadar ilgiliysen bilirsin ki, bir önermenin yanlış olduğunu kanıtlamak için bir tane yanlış sonucu verebilmesi yeterlidir, doğru olduğunu kanıtlamak içinse her değer için doğru sonuç vermesi gerekir. Matematik budur, mantık budur. Senin yaptığın şey değil.

tarihinde özgürdüşünmek tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

besmele yirmibir harftir...

Arapçasını yazıp 21 harfi gösterir misin neticede 4 kelime sadece.

Kireç sanırım yukarıdaki yazıma cevaben kinaye yapıyor.

Word belgesine yapıştırdığınız besmeleye baktığımızda -Word harfleri otomatik olarak ayıracaktır- ilk dikkat çeken besmele 19 harftir. (Eğer Süleyman Ateş gibi atalarını körü körüne takip eden çoğunluğa uyan birisiyseniz, şeytanın oyunu sonucu 19 harfi 21 harf olarak görebilirsiniz. :) )

7:146

Sitelerde Paylaş

Randi'ye göre daha ılımlı olan Ünlü astronom Carl Sagan 19 sistemine daha sıcak bakmıştır. (Hatta "Mesaj" adlı kitabının 418-419 sayfalarında Tanrı'dan gelen matematiksel bir vahyiden bahsetmiştir. Ne hoş ki bahsettiği bu olayı Kuran gerçekleştirmiştir.)

Bu kitabın bir roman (fiction) olduğunun farkındasın değil mi? Sagan için çok önemli olan SETI projesini mümkün olan en geniş kitlelere anlatmak için yazdığı bir roman.

Sitelerde Paylaş

BU SUREDE KAÇ AYET VARDIR..BİŞEYLERİ TAMAMLAMAK İÇİN ALLAH TEKRARLAMA MI YAPMIŞTIR..

Benim allahımmı bunu yapacak...İlkokul çocuğu yazdığı kitapta bunu yapmaz..

Burda matematikmi arayacaksın:)

İncememedden yaşar kemal 123 kelime eklemiş..tam 10.000 kelime olmuş kitap..Aşağıdaki gibi tekrarlanmış herşey.. :lol:

44. Onlar, cehennemle kaynar su arasında dolaşır dururlar. 45. Öyleyken Rabbinizin nimetlerinden hangisini yalanlayabilirsiniz? 46. Rabbinin huzurunda durmaktan korkan kimselere iki cennet vardır. 47. Öyleyken Rabbinizin nimetlerinden hangisini yalanlayabilirsiniz? 48. İki cennet de çeşit çeşit ağaçlarla doludur. 49. Öyleyse Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz? 50. İkisinde de akıp giden iki kaynak vardır.

51. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz? 52. İkisinde de her türlü meyveden çift çift vardır. 53. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?

54. Hepsi de örtüleri atlastan minderlere yaslanırlar. İki cennetin de meyvesinin devşirilmesi yakındır. 55. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz? 56. Oralarda gözlerini yalnız eşlerine çevirmiş güzeller var ki, bunlardan önce onlara ne insan ne de cin dokunmuştur. 57. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz? 58. Sanki onlar yakut ve mercandırlar. 59. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz? 60. İyiliğin karşılığı iyilikten başka bir şey midir? 61. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz? 62. Bu ikisinden başka iki cennet daha vardır. 63. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz? 64. Bu cennetler koyu yeşildirler. 65. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz? 66. İkisinde de durmadan fışkıran iki kaynak vardır. 67. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz? 68. İkisinde de her türlü meyveler, hurma ve nar vardır. 69. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz? 70. İçlerinde huyu güzel yüzü güzel kadınlar vardır. 71. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz? 72. Otağlar içinde sahiplerine tahsis edilmiş hûriler vardır. 73. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz? 74. Bunlara onlardan önce ne bir insan ne bir cin dokunmuştur. 75. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz? 76. Yeşil yastıklara ve hârikulâde güzel döşemelere yaslanırlar.

77. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz? 78. Büyüklük ve ikram sahibi Rabbinin adı yücelerden yücedir.

KURAN ALLAH TAN GELEN BİR KİTAPMIDIR?

-kuranda onlarca ayette “bu kitap” diye bir soylem var…

oysa muhammed öldügunde ortada kuran isimli bir kitap yoktur…23 Yılda parça parça Cebrail tarafından gece rüyasına getirildiği söylenen şeylere nasıl kitap demiştir..yoksa dememiştir de sonra birilerimi kitap diye yazmıştır.

YUSUF suresi -2.Ayet. Muhakkak ki, biz onu anlayasınız diye Arapça bir kitap olarak indirdik

ŞURA suresi-7…Ayet ..Şehirlerin anası (olan Mekke'de) ve onun çevresinde bulunanları uyarman ve asla şüphe olmayan toplanma günüyle onları korkutman için, sana böyle Arapça bir Kur'an vahyettik. (İnsanların) bir bölümü cennette, bir bölümü de çılgın alevli cehennemdedir

EN’AM-92..Bu (Kur'an), Ümmü'l-kura (Mekke) ve çevresindekileri uyarman için sana indirdiğimiz ve kendinden öncekileri doğrulayıcı mübarek bir kitaptır. Âhirete inananlar buna da inanırlar ve onlar namazlarını hakkıyla kılmaya devam ederler

Ayet ayet 23 yılda indiği söylenen KURANın ilk ayetlerinde yer alan bu kitap sözü hiç ilginizi çekmedimi?

Orta Asya'da yapılan araştırma ve kazılarda, üçüncü ve yedinci yüzyıllar arasında kullanılan kâğıtların dut ağacı kabukları, kendir, kenevir ve pamuktan yapılmış olduğu anlaşılmıştır.

Kağıt, Çin'den, Orta Asya'ya oradan da İran'a geçti. 751 senesinde yapılan Talas Meydan Muharebesinden sonra, Çin'den alınan esirlerden kâğıt yapımı öğrenildi. Çin'in dışında ilk defa Semerkand'da kâğıt yapım merkezi kuruldu.

Kuran'ın ilk orijinali: Küçük taşlar, deri, ağaç parçası, kemik gibi çeşitli nesnelere yazılıydı. Denildi eee nerede o zaman denilince …Yakıldı dediler.

Kuran'ın ikinci orijinali: Ebubekir döneminde yapılan derleme. Nerede? Yakıldı dediler.

Kuran'ın üçüncü orijinali: Osman döneminde oluşturulan "azmalar". Bunlar da dünyanın hiç bir tarafında yok.

Neden yakıldı? kim yaktı? niye yaktı? Neredeler? bilen yok..ne ilginç değilmi?

Biz Türkler kuran dan bin yıl önce Orhun yazıtlarını bırakabilmişken.kurandan gunumuze neden yazili kayit, ulasmadi? Nerede bu kemikler ceylan derileri? Neden birtane bile orijinal belge yok..

6236 ayetin ceylan derisine, kemiklere yazdirildigi inandirici degil..madem islam bilim adamlari yetistirdi, madem kuran’da her turlu ilim var..sumer tabletleri, mumyalar,papirusler gunumuze kadar ulasirken kuranin orijinal bir ayeti gunumuze ulasmadi.. Muhammed kuranın Allahtan geldiğine inanacak insanlar olduğunu düşünseydi yazin daglara taslara bu kitabi demezmiydi?

Şimdi günümüzde insanlar olarak matba ya sahibiz kitabı çoğaltabiliyoruz.dayanıklı ve yırtılmaz olarak yapabiliyoruz.Kuranın allahı demekki biz kadar bilgi ve teknolojiye sahip değil.Değiştirilemez bir kitabı gümmm diye ortaya koyamamış..O tarihte Allah yapısı

bir kitabı kullarına paaattt diye gönderse işte buna mucize derdik ve bütün tartışmalar biterdi değilmi?

Bu olaydan bile insanlar Kuran İncil ve Tevrat ın Allah la bir ilgi ve Alakasının olmadığını anlıyamıyorlarmı?

Muhammed'in ölümünü takip eden Yemâme savaşlarında 70 kadar hafızın ölmesi müslümanları telâşa düşürmüştü.Ezberciler ölünce ortada bir şey de kalmamış olacaktı.Yukardaki sureyi adam yaralı ölmek üzereyken aldılar herhalde tekrarlamış durmuş..Allahı da ne hallere düşürdüler :D

[12]

Kahire Universitesi`nin felsefe profesoru olan Hassan Hanafi, gecen yil yapilan fikir ozgurluguyle ilgili bir seminerde, Kuran`in celiskilerle dolu oldugunu belirterek, "Supermarket gibi, istediginizi alip, istediginizi birakabilirsiniz." dedi.

Sitelerde Paylaş

BU SUREDE KAÇ AYET VARDIR..BİŞEYLERİ TAMAMLAMAK İÇİN ALLAH TEKRARLAMA MI YAPMIŞTIR..

Benim allahımmı bunu yapacak...İlkokul çocuğu yazdığı kitapta bunu yapmaz..

Burda matematikmi arayacaksın:)

İncememedden yaşar kemal 123 kelime eklemiş..tam 10.000 kelime olmuş kitap..Aşağıdaki gibi tekrarlanmış herşey.. :lol:

44. Onlar, cehennemle kaynar su arasında dolaşır dururlar. 45. Öyleyken Rabbinizin nimetlerinden hangisini yalanlayabilirsiniz? 46. Rabbinin huzurunda durmaktan korkan kimselere iki cennet vardır. 47. Öyleyken Rabbinizin nimetlerinden hangisini yalanlayabilirsiniz? 48. İki cennet de çeşit çeşit ağaçlarla doludur. 49. Öyleyse Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz? 50. İkisinde de akıp giden iki kaynak vardır.

51. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz? 52. İkisinde de her türlü meyveden çift çift vardır. 53. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?

54. Hepsi de örtüleri atlastan minderlere yaslanırlar. İki cennetin de meyvesinin devşirilmesi yakındır. 55. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz? 56. Oralarda gözlerini yalnız eşlerine çevirmiş güzeller var ki, bunlardan önce onlara ne insan ne de cin dokunmuştur. 57. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz? 58. Sanki onlar yakut ve mercandırlar. 59. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz? 60. İyiliğin karşılığı iyilikten başka bir şey midir? 61. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz? 62. Bu ikisinden başka iki cennet daha vardır. 63. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz? 64. Bu cennetler koyu yeşildirler. 65. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz? 66. İkisinde de durmadan fışkıran iki kaynak vardır. 67. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz? 68. İkisinde de her türlü meyveler, hurma ve nar vardır. 69. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz? 70. İçlerinde huyu güzel yüzü güzel kadınlar vardır. 71. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz? 72. Otağlar içinde sahiplerine tahsis edilmiş hûriler vardır. 73. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz? 74. Bunlara onlardan önce ne bir insan ne bir cin dokunmuştur. 75. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz? 76. Yeşil yastıklara ve hârikulâde güzel döşemelere yaslanırlar.

77. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz? 78. Büyüklük ve ikram sahibi Rabbinin adı yücelerden yücedir.

KURAN ALLAH TAN GELEN BİR KİTAPMIDIR?

-kuranda onlarca ayette bu kitap diye bir soylem var

oysa muhammed öldügunde ortada kuran isimli bir kitap yoktur23 Yılda parça parça Cebrail tarafından gece rüyasına getirildiği söylenen şeylere nasıl kitap demiştir..yoksa dememiştir de sonra birilerimi kitap diye yazmıştır.

YUSUF suresi -2.Ayet. Muhakkak ki, biz onu anlayasınız diye Arapça bir kitap olarak indirdik

ŞURA suresi-7Ayet ..Şehirlerin anası (olan Mekke'de) ve onun çevresinde bulunanları uyarman ve asla şüphe olmayan toplanma günüyle onları korkutman için, sana böyle Arapça bir Kur'an vahyettik. (İnsanların) bir bölümü cennette, bir bölümü de çılgın alevli cehennemdedir

ENAM-92..Bu (Kur'an), Ümmü'l-kura (Mekke) ve çevresindekileri uyarman için sana indirdiğimiz ve kendinden öncekileri doğrulayıcı mübarek bir kitaptır. Âhirete inananlar buna da inanırlar ve onlar namazlarını hakkıyla kılmaya devam ederler

Ayet ayet 23 yılda indiği söylenen KURANın ilk ayetlerinde yer alan bu kitap sözü hiç ilginizi çekmedimi?

Orta Asya'da yapılan araştırma ve kazılarda, üçüncü ve yedinci yüzyıllar arasında kullanılan kâğıtların dut ağacı kabukları, kendir, kenevir ve pamuktan yapılmış olduğu anlaşılmıştır.

Kağıt, Çin'den, Orta Asya'ya oradan da İran'a geçti. 751 senesinde yapılan Talas Meydan Muharebesinden sonra, Çin'den alınan esirlerden kâğıt yapımı öğrenildi. Çin'in dışında ilk defa Semerkand'da kâğıt yapım merkezi kuruldu.

Kuran'ın ilk orijinali: Küçük taşlar, deri, ağaç parçası, kemik gibi çeşitli nesnelere yazılıydı. Denildi eee nerede o zaman denilince Yakıldı dediler.

Kuran'ın ikinci orijinali: Ebubekir döneminde yapılan derleme. Nerede? Yakıldı dediler.

Kuran'ın üçüncü orijinali: Osman döneminde oluşturulan "azmalar". Bunlar da dünyanın hiç bir tarafında yok.

Neden yakıldı? kim yaktı? niye yaktı? Neredeler? bilen yok..ne ilginç değilmi?

Biz Türkler kuran dan bin yıl önce Orhun yazıtlarını bırakabilmişken.kurandan gunumuze neden yazili kayit, ulasmadi? Nerede bu kemikler ceylan derileri? Neden birtane bile orijinal belge yok..

6236 ayetin ceylan derisine, kemiklere yazdirildigi inandirici degil..madem islam bilim adamlari yetistirdi, madem kuranda her turlu ilim var..sumer tabletleri, mumyalar,papirusler gunumuze kadar ulasirken kuranin orijinal bir ayeti gunumuze ulasmadi.. Muhammed kuranın Allahtan geldiğine inanacak insanlar olduğunu düşünseydi yazin daglara taslara bu kitabi demezmiydi?

Şimdi günümüzde insanlar olarak matba ya sahibiz kitabı çoğaltabiliyoruz.dayanıklı ve yırtılmaz olarak yapabiliyoruz.Kuranın allahı demekki biz kadar bilgi ve teknolojiye sahip değil.Değiştirilemez bir kitabı gümmm diye ortaya koyamamış..O tarihte Allah yapısı

bir kitabı kullarına paaattt diye gönderse işte buna mucize derdik ve bütün tartışmalar biterdi değilmi?

Bu olaydan bile insanlar Kuran İncil ve Tevrat ın Allah la bir ilgi ve Alakasının olmadığını anlıyamıyorlarmı?

Muhammed'in ölümünü takip eden Yemâme savaşlarında 70 kadar hafızın ölmesi müslümanları telâşa düşürmüştü.Ezberciler ölünce ortada bir şey de kalmamış olacaktı.Yukardaki sureyi adam yaralı ölmek üzereyken aldılar herhalde tekrarlamış durmuş..Allahı da ne hallere düşürdüler :D

[12]

Kahire Universitesi`nin felsefe profesoru olan Hassan Hanafi, gecen yil yapilan fikir ozgurluguyle ilgili bir seminerde, Kuran`in celiskilerle dolu oldugunu belirterek, "Supermarket gibi, istediginizi alip, istediginizi birakabilirsiniz." dedi.

zaten baştan sakat mantık var bir yaratıcı olsa neden bir kitap versin ki?

yani yazının icadına kadar elçiler yollayıp mağaralara ayetlerinin resminimi çizdiriyordu acaba :)

madem ilk insan adem ve ademe bir kitap verilmiş insanoğlu başından beri yazıyı kullanması gerekirdi dimi, sonradan icat edilmesi mantık dışı olur.

ayrıca peygamberlik bir saltanat, babadan oğula hatta akrabaya bile geçiyor.

bunlara bu çağda inanılmaz. (gerçi 2 ay önce inanıyordum ama ömrümden giden zamanamı yanayım yoksa siz müslümanların uydurma cevaplarınamı kızayım bilemiyorum)

Sitelerde Paylaş

Bu kitabın bir roman (fiction) olduğunun farkındasın değil mi? Sagan için çok önemli olan SETI projesini mümkün olan en geniş kitlelere anlatmak için yazdığı bir roman.

Evet roman. Bu romanın Kuran tarafından gerçekleştirildiğini yazdım bende.

Antiateist bana cevap vermedi, çok alındım:D

Dostum, sorun daha en baştan falso kokuyorken sana vereceğim herhangi bir cevabın -fazladan gereksiz bir tartışmaya ve zaman kaybına yol açması dışında- ne gibi bir getirisi olacak ? "Ha haklıymışsın bak bunu düşünemedim" mi diyeceksin ? ( 6 senedir diyen görmedim de.. )

Bu forumdaki tartışmalar domino taşı gibidir, taş devrilir devrilir sonunda toplaması sana kalır.

Bak sana cevap yazdım, şimdi geleceksin sen bana yazacaksın, sonra ben sana yazacağım, sonra sen bana yaza......dönme dolap gibi gereksiz bir şey için hem zaman kaybedeceğiz hem konudan sapacağız hem de fazladan radyasyon yiyeceğiz. Sen dediğimi kabul etmeyeceksin, ben dediğine itiraz edeceğim..

Ama bak yukarıda güneş gibi parlayan matematiksel bir delil var. Belki dikkatini çekmedi, orada bak.

Hani adam bıçakla karısını öldürmüş, savcının derdi bıçağın ne marka olduğu.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...