Jump to content

Quantum Dünyası

Recommended Posts

bu "what the bleep do we know" adlı yarı belgesel yarı film tadındaki yapım mistik iddiaları kuantum fiziği ile bilimselleştirmeye çalışan bir yapımdır.

İzlemiştim bunu. Spritualist takılan bir sürü insanı kuantum hakkında yorum yapsınlar diye programda "bilirkişi" diye sunmuşlar

Sitelerde Paylaş
bu "what the bleep do we know" adlı yarı belgesel yarı film tadındaki yapım mistik iddiaları kuantum fiziği ile bilimselleştirmeye çalışan bir yapımdır.

İzlemiştim bunu. Spritualist takılan bir sürü insanı kuantum hakkında yorum yapsınlar diye programda "bilirkişi" diye sunmuşlar

Evet, medyum falan var konusuyor orda

Sitelerde Paylaş
Mesela en basitinden ramtha'nın ne işi var o filmde?

http://ramtha.com/html/pdf/introduction.pdf

Kuantum bahsediyoruz diyen herkes bilimsel anlamda kuantumdan bahsetmiyor

mistizme temel yaratmaya çalışıyor

Sorması ayıp Ramtha dediğin şey bu filmin neresinde geçiyor?

Bu filmde ne anlatıldığını anladığını sanmıyorum kusura bakma da....

Sitelerde Paylaş

İlk bölümünde ramtha vardı. ikincisini bilmiyorum

Bende adamların amaçlarının ne oldugunu anladıgını sanmıyorum sevgili charles darwin

Ne anlattıklarını anlayacak kadar fizik biliyorum 4. sınıftayım fizik okuyorum

Filmde sürekli bir şekilde gerçekliği bilincin yarattıgı vurgulanıyor?

Ne bilinci? Madde'den bağımsız bir bilinç mi var ki gerçekliği maddeyi bilinç yaratsın

Kuantum kuramının neresinde bilince gönderme var?

tarihinde kenzo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ramtha diye bir ruhun temsilciligini yaptigini iddia eden kadin bol bol konusuyor belgeselde, hatta yapanlarindan biri de o galiba.

Bilim dunyasi bu belgeseli bilim disi nitelendiriyor.

Istenirse kaynak gosteririm ama bu boyle.

Neyi nasıl uydurduğunuzu bilmiyorum arkadaşlar. Belgeselin başından sonuna kadar Ramtha diye biri yok. Bir kadın var ama o da Ramtha falan değil. Zaten dikkat edilirse benzemiyorlar bile. Bu iddia sizin uydurmanız.

Fizik okuyan arkadaşa şunu söyleyeceğim. Kardeş biraz daha azimle oku. Ya da kuantum öğren. Belgelselde anlatılan tüm deneyler yapılan deneylerdir. Bir elektronu çift yarıktan geçirriseniz dalga gibi girift motfi oluşturur. Tek tek yollanırsa gene oluşturur. Ama elektronun manyetik özelliği ile onu ölçerek deneye devam ederseniz bu defa parçacık gibi davranır. Zaten bu prensip ile elektron mikroskopları yapılmıştır.

Belgeselin ikinci kısmına gelince: Burada beraber oluşturulan elektronlardan biri evrenin diğer köşesine bile gitse; birine bir etki yapıldığı zaman aynı anda diğeri de aynı etkiye maruz kalıyor gibi davranır diyor. Bu da deneylerle gösterilmiştir. Bilgi sonsuz hızla gidemeyeceğine göre aslında bu iki parçacık aynıdır diyorlar. Ve buradan da evrendeki tüm parçacıkların big-bang anında aslında aynı parçacığın yanlısamaları olduğunu söylüyorlar.

Belgeselde ne doğa üstü bir görüş; ne de spirtualist bir yaklaşım var. Ne de ramtha mıdır nedir o var. Onlar sizin kafanızda var. İzlediğiniz şeyi anlamayı öğrenin....

Sitelerde Paylaş

Sen bu belgeseli nasıl izledin bilemiyorum sevgili charles darwin ama bu filmde ramtha diye birisi yok demen dumurlara gark etti beni. Hatta yapımcısının o oldugu söyleniyor, filmin üç yönetmeni "ramtha'nın aydınlanma okulu" öğrencisi Gir google'a ramtha yaz what the bleep do we know yaz bak bakalım ilgileri neymiş. Filmde ramtha diye birisi yok diye komik duruma düşme bence

Belgeselin ikinci kısmına gelince: Burada beraber oluşturulan elektronlardan biri evrenin diğer köşesine bile gitse; birine bir etki yapıldığı zaman aynı anda diğeri de aynı etkiye maruz kalıyor gibi davranır diyor. Bu da deneylerle gösterilmiştir. Bilgi sonsuz hızla gidemeyeceğine göre aslında bu iki parçacık aynıdır diyorlar. Ve buradan da evrendeki tüm parçacıkların big-bang anında aslında aynı parçacığın yanlısamaları olduğunu söylüyorlar.

Dolanıklık olayı zaten kuantum fiziğinde bilinen birşey ama bu dolanıklık parçaçıklar arasında sonsuz hızlı bilgi transferi oldugu anlamına falanda gelmiyor kimisi öyle yorumluyor ve bunun bilinçle falan da bir ilgisi yok.Söyledikleri herşey yanlış değil ama kuantum fenomenlerini mistik ambalaja sarmak istiyorlar.. Filmi tekrar izle göreceksinki sürekli gerçekliği yaratan bilinç propagandası yapılıyor. Dinler ve materyalizm özgür irademizi elimizden aldı yaşasın kuantum fiziği sayesinde irademizi yeniden kazandık havası filmde? Ne alakası var peki sana sorayım kuantum belirsizliği ile bilincin iradenin ne alakası var?.

tarihinde kenzo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben ramtha yı bilmem. İzlediğim kadarı ile de belgeselde ramtha dediğin kadın çıkmıyor. Sen daha önce seyrettiğin için biliyorsun sanırım. Evet öyle bir bağlantısı var sanırım. Ramtha yı da ilk defa senden duymuş oldum. Beni ilgilendiren quantum fiziği idi. Ramtha saçmalıkları da ilgilendirmiyor beni.

Sitelerde Paylaş

ramtha ;

daha yüksek bir enerji boyutundan,daha üstün bir hayat frekansından 1978 yılından beri amerikalı kadın yazar j.z. knight' in bedenini kanal olarak kullanarak insanlara bilgi aktardığı iddia edilen varlık. akasa yayinlari nin bastığı seri kitapları vardır bunun... kitaplarda ki bu kitaplar konferanslardan kitaplaşmış, kenidisini eski hint inanışlarında geçen ram, ve dünyanın ilk fatihi olarak tanımlamaktadır. sanırım en popüler kitabı eşruhlar*... kadıköy' de sahaflarda gezerken rastlayarak kitabı "hayatınızın kadınını ya da erkeğini bulmanın kısa yolları " şeklinde anlayıp atlayan kitle sayesinde iyi satış yaptı... kitap bu açıdan bakınca aslında ziyadesiyle eğlenceli çünkü kitapta ramtha' nın dinleyicilere fizik,kimya,evren oluşum,ışık,spektrum, hücresel ruh belleği, tanrı ,birey,yaratıcılık,tekamül gibi kavramlardan bahsederken bir anda konuşmasını kesip "tabii sizin hiçbir şey umrunuzda değil, hadi eşruhlarımızı bulup bir an önce yatağa atalım derdindesiniz..." dediği bir bölüm vardır. sırasıyla asi, barbar ,savaşçı, rüzgar ve son olarak da tanrının kendisine dönüştüğünü iddia eden ramtha*, atlantis'in varlığının kesin olduğunu çünkü kendisinin oralı olduğunu söyler.

1978den beri, bir pazar sabahi mutfakta gorundugu kadin yazar j.z.knight tarafindan temsil edilen; ogrencileri tarafindan master teacher olarak adlandirilan; bedenini kanal olarak kullandigi kadina ragmen "he" olarak bahsedilen; 2 yuzyildan uzun suredir insanlara atlantisin gercek tarihi, gercegin dogasi, tanri, gecmis yasamlarimiz, kisisel yazgimizi nasil degistirebilecegimiz gibi konulari ogretmeye calisan ve bu ruhani ogretilerini desteklemek icin bilimden guc alan otorite. en onemli ogretilerinden biri metafizikle kuantum fizigini birlestiren "kendi gercegimizi kendimiz yaratiriz" dusuncesidir.

Kaynak: sozluk.sourtimes.org

CharlesDarwin arkadaşlar haklı,videolar metafizikle kuantum mekaniğini birleştirip,maddenin aslında bir yanılsama olduğu,asıl gerçekliğin maddenin dışında metafiziksel bir oluşum olduğunu savlıyor.Bu noktada ''MATRIX'' filmini anımsa!!

tarihinde drys tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...