Jump to content

Hangi Düğmeye Basardınız?

Recommended Posts

Önünüzde biri mavi biri kırmızı olmak üzere iki tane düğme olsa ve bir tercih yapmak zorunda olsanız.

mavi: bu düğmeye basarsanız çok sevdiğiniz bir insanı kaybedeceksiniz. (misal çocuğunuzu, eşinizi, dostunuzu)

kırmızı: bu düğmeye basarsanız 1000 tane hiç tanımadığınız insan ölecek.

hangi düğmeye basardınız?

mavi mi yoksa kırmızı mı?

not: soru psikolojik bir soru olmasından dolayı bilim forumunda açılmıştır.

tarihinde maskeli adam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 60
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

neydi o filmin adı yaa.. O filmi izledin, bitirdin ve hemen buraya gelip bu başlığı açtın dimi :D

Benim de çok ilgimi çekmişti o film adını hatırlatırsan sevinirim.

Şahsen kendimi öldürürdüm.

gerçekten bir film izlemedim. kafamdan sordum...

Sitelerde Paylaş

Tabikide kirmizi, hemde hic gozum arkada kalmadan, 1 saniye bile dusunmeden. Bu cok dogal bir insani reflekstir. Insanin beynindeki mirror neuronlar bunun meshulude. Ramachandran bu sekilde acikliyor durumu.

Sitelerde Paylaş

panteon nickli arkadaşın bahsettiği film " The Box " konusuda yukarıda mesajda sorulanla aynı , ama aradaki fark düğmeye basarsa 1 milyon dolara sahip olacaksın ve buna karşılık tanımadğınız 1 kişi ölecek . Cameron Diaz oynuyor orta kalitete bir film,

Sanırım benim cevabımda kırmızı olurdu.

tarihinde creativee tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

panteon nickli arkadaşın bahsettiği film " The Box " konusuda yukarıda mesajda sorulanla aynı , ama aradaki fark düğmeye basarsa 1 milyon dolara sahip olacaksın ve buna karşılık tanımadğınız 1 kişi ölecek . Cameron Diaz oynuyor orta kalitete bir film,

Sanırım benim cevabımda kırmızı olurdu.

Hıh the box tamam hayal meyal hatırlıyorum konusunu psikolojik gerilim bir filmdi herkese tavsiye ederim ben de.

Sitelerde Paylaş

sofinin tercihi filminde de faşist bir subay, bir anneyi, iki çocuğundan birini tercih etmeye zorluyor.

Her türlü zorlamaya karşı çıkmak gerek. İki ucu boklu değneği tutmamak gerek.

Sizi böyle bir tercihe zorlayanlarla mücadele etmek gerek.

Zorla yaptırılan eylemlerin hiçbiri için kişiyi suçlamamak gerek.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

soruyu değiştirelim, aynı şartlar altında birini seçmeye zorlanıyorsunuz - eğer verilen süre içinde hiç bir düğmeye basmazsanız, ikisine de basılacak, ayrıca kıçınıza kızgın bir çelik cop sokulacak.. şimdi seçelim, hangisi??

ayrıca, düğme dedin mi, ali kırcayı dinlemek lazım -))

Sitelerde Paylaş

soruyu değiştirelim, aynı şartlar altında birini seçmeye zorlanıyorsunuz - eğer verilen süre içinde hiç bir düğmeye basmazsanız, ikisine de basılacak, ayrıca kıçınıza kızgın bir çelik cop sokulacak.. şimdi seçelim, hangisi??

ayrıca, düğme dedin mi, ali kırcayı dinlemek lazım -))

gene de basmazdım.

Sitelerde Paylaş

medeni cesaretinizi takdir ediyorum..

hiç tanımadığım bin insan öldüğünde ne kıçıma kızgın cop girecek ne de yakınlarımdan bir kısmı ölecek.

ya da yakınlarım öldüğünde ne tanımadığım bin insan ölecek ne de kıçıma kızgın cop girecek.

düğmeye basmazsam her iki grup da ölecek, hem de üzerine bir de kıçıma kızgın cop girecek.

O zaman ben bu tercihi önüme koyanı naparım biliyor musun :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...