Jump to content

DUKAN DİYETİ

Recommended Posts

• İleti 76
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2. seviye harbi demoralize etti beni...

Daha kötüsü var.

Kilolarla sıkıntıda olan insanları en çok sinir eden şeylerin başında hiçbir perhiz uygulamayan, herşeyi hayvan gibi tüketen ama hiçbir çaba da göstermeden herzaman tam formunda kalmayı başaran insanlar geliyormuş. Etrafımdan duymuştum. Çünkü bende onlardan biriyim. Gerçekten, kilolu insanlar nefret ediyor bizden. (Bu da bana zevk veriyor açıkcası)Komik geliyor.

Evet domuz gibi yiyyorum, hiçbirşey ayırt etmiyorum, en ufak bir kaygı endişe duymuyorum yerken.Ve hayatım boyunca ''fazla kilo'' nedir hiç yaşamadım o hissi. Hayat bana harika yani.

Evet şimdi nasıl hissediyorsun. B) Kendini vurucak mısın?

Sitelerde Paylaş

Spor yapmadan sadece kaslarınızı eritirsiniz rejim bittikten sonra su içsem yarıyor muhabbeti başlar. Önemli olan ağırlık değil hacimdir. yani işlevi değil boyudur önemli olan. :)

şmdi evdeyim, az sonra bantta koşup az da bisiklet çevireceğim.

varsa bir bildiğin bir yöntem konuş, ya da sonsuza dek sus :D

Sitelerde Paylaş

Daha kötüsü var.

Kilolarla sıkıntıda olan insanları en çok sinir eden şeylerin başında hiçbir perhiz uygulamayan, herşeyi hayvan gibi tüketen ama hiçbir çaba da göstermeden herzaman tam formunda kalmayı başaran insanlar geliyormuş. Etrafımdan duymuştum. Çünkü bende onlardan biriyim. Gerçekten, kilolu insanlar nefret ediyor bizden. (Bu da bana zevk veriyor açıkcası)Komik geliyor.

Evet domuz gibi yiyyorum, hiçbirşey ayırt etmiyorum, en ufak bir kaygı endişe duymuyorum yerken.Ve hayatım boyunca ''fazla kilo'' nedir hiç yaşamadım o hissi. Hayat bana harika yani.

Evet şimdi nasıl hissediyorsun. B) Kendini vurucak mısın?

Afro az önce kendini vurdu :) son sözü "kefenim siyah olsun, daha zayıf gösterir" oldu :)

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar, Karatay diyetinden haberiniz yok mu? Hala o diyet bu diyet.

Bu diyetin en önemli özelliği, diyet olmaması.

Son zamanlardaki Kolesterol ilacı karşıtı kardiyologları filan duymadınız mı.

Bence bunlar devrim niteliğindedir.

Hacı'nın "diyet uygulamak yanlıştır" dediğine kulak verin

Hatta tavsiyesine öyle uyun ki, mesajında devam eden kalori hesabı saçmalığına da uymayın.

Çünkü eh, o da bir diyet.

Belki haddim değil ama okuduklarımı iyice özümsedim mantığa oturttum:

En büyük sorun göbek semirmesi

Bunun da sebebi bozulan insülin ve kortizol rejimi

Sık yiyerek, zırt pırt kan şekerini ykselterek, insülin salgılanmasını uyarmayın,

Gece bir vakitten sonra ağzınıza bişey koymayın,

aralarda ve gece uyurken yağlarınızın yakılmasına izin verin.

Glisemik indeksi düşük şeyler yiyin. Beyaz ekmeği unu şekeri yasaklayın;

bunlar kana çabuk karışarak insülini yükseltir.

Her gün en az 20 dk yürüyün. Bu da kan şekerini düşürür.

Karatay, meyve, bal da yemeyin, yerseniz de hareket ederek bunları yakın diyor

Haraket iyi ama ben meyve ve balı yemeyin diyemem (de kim inanır, hekim değilim)

Bi de Karatay'ın değinmediği (benim rast gelmediğim) kafein meselesi var.

Çay kahve şekersiz için der. Ama bunlar kortizolu arttırır, burada bir denge gözetilmesi lazım (yanında şeker olmalı derim.)

şekeri bir zehir gibi görün, olabildiğince az kullanmaya çalışın, (Un da şekere dönüşür)

Sağlıklı yağları kullanın çünkü şeker-un yemeyince enerjiyi bunlardan elde edeceksiniz.

Açlık krizine tatlı krizine girmemeye çalışın, yağ protein yerseniz girmezsiniz zaten; girince ekmek, tatlı filan yemeyin.

Tereyağlı iskender serbest (pideye abanmayın)

Ekmek kadayıfının üstündeki kaymak iyi, altındaki ise bence çok seyrek yenmeli. Yahut yedikten sonra arkana bakmadan 1 km koşmalı.

Yumurta, peynir bol yenmeli.

Kızartmalar tereyağda, zeytin ya da fındık yağında serbest. (patatese abanmayın)

Fındık fıstık ceviz bol bol yenmeli. Ekmek azaltılıp (o da tam buğday olacak) buna yönelmeli.

Genç, doğal beslenmiş hayvanların etleri serbest.

Bu bayağı bir özet oldu. Ama yeterli bilgi var. Bence bana güvenin.

Sitelerde Paylaş

Artık müsabık olmasam bile uzun yıllardır vg yapıyorum. Yarışma kilom 80 olmasına rağmen bulk dönemlerimde 100 kiloya kadar çıkardım. Kısa sürede bu kadar kilo farkları ile rahatça oynayabilen birisi olarak söylüyorum ; Evinde bahsettiğin kondisyon aletlerinin olması büyük avantaj, yeter ki kuralına göre çalış. Bu işin standartı 30 dakikadır. Durumun için haftada 3 - 4 gün - Mümkünse sabahları - 30 dakikalık kardio yapman uygun gözüküyor. Yalnız bu 30 dakikayı rutin bir tempoda değil, beş on dakika hızlı, beş on dakika normal seviyede yapmalısın. Bura da amaç kalp atım hızını kademeli olarak yükseltmek ve düşürmektir.Zaten kardionun mantığıda budur. Şayet dizlerinde sorunun yoksa ben bisikleti tavsiye ederim. Bu şekilde bacaklarınıda şekillendirmiş olursun. Dediğim şekilde daha önce çalışmadıysan ilk haftalarda tempoyu ve süreyi kısa tut. Alıştıktan sonra bu şekilde yapabilirsin.

Ayrıca mutlaka bir iki kiloluk dumbellerden edin ve ağırlık çalışması yap derim. Ağırlık kaldırmak en iyi yağ yakma metodlarından birisidir. Sakın ağırlık hacim yapar, adeleli olurum diye düşünme. Düşük ağırlıklarla yapacağın çok tekrarlar hacim kazandırmaz ama sıkı bir vücudun olur. Bahsettiğim ağırlıklarla sadece kol değil, sırt, omuz vs de çalışabilirsin. Net de bu konuda bolca döküman var.

İşin beslenme yönüne gelince, senin durumunda biri için çok sıkı diyetlere gerek olduğunu düşünmüyorum . Bir arkadaşın dediği gibi yağ, un ve şekere mesafeli dur yeter.

Not : Yukarda ki tavsiyelerim genel sağlık durumu iyi olan insanlar için uygundur. Özellikle kalp, tansiyon , şeker, dolaşım gibi rahatsızlıklarınızın olmadığını varsayarak yazdım. En doğrusu bu egzersizlere başlamadan doktorunuzun onayını almaktır.

tarihinde albastı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Artık müsabık olmasam bile uzun yıllardır vg yapıyorum. Yarışma kilom 80 olmasına rağmen bulk dönemlerimde 100 kiloya kadar çıkardım. Kısa sürede bu kadar kilo farkları ile rahatça oynayabilen birisi olarak söylüyorum ; Evinde bahsettiğin kondisyon aletlerinin olması büyük avantaj, yeter ki kuralına göre çalış. Bu işin standartı 30 dakikadır. Durumun için haftada 3 - 4 gün - Mümkünse sabahları - 30 dakikalık kardio yapman uygun gözüküyor. Yalnız bu 30 dakikayı rutin bir tempoda değil, beş on dakika hızlı, beş on dakika normal seviyede yapmalısın. Bura da amaç kalp atım hızını kademeli olarak yükseltmek ve düşürmektir.Zaten kardionun mantığıda budur. Şayet dizlerinde sorunun yoksa ben bisikleti tavsiye ederim. Bu şekilde bacaklarınıda şekillendirmiş olursun. Dediğim şekilde daha önce çalışmadıysan ilk haftalarda tempoyu ve süreyi kısa tut. Alıştıktan sonra bu şekilde yapabilirsin.

Sağ ayak bileğim, sağ el bileğim ve biraz da sağ omuz eklemim haricinde eklemlerimde pek bir sıkıntım yok. 2007deki merdivenden yuvarlanma olayından bana miras kaldı :) Onlara da alıştım zaten. Bisiklet var, çevirebilirim.

Ayrıca mutlaka bir iki kiloluk dumbellerden edin ve ağırlık çalışması yap derim. Ağırlık kaldırmak en iyi yağ yakma metodlarından birisidir. Sakın ağırlık hacim yapar, adeleli olurum diye düşünme. Düşük ağırlıklarla yapacağın çok tekrarlar hacim kazandırmaz ama sıkı bir vücudun olur. Bahsettiğim ağırlıklarla sadece kol değil, sırt, omuz vs de çalışabilirsin. Net de bu konuda bolca döküman var.

Ayrıca dumble yok ama kürek çekme var, onun da benzer yardımı olursa onu kullanabilirim. Zaten akşamları 10-15 dakika koşu bandında yürüyorum.

Yaşım 37 :) ya şimdi ya hiç modundayım :)

İşin beslenme yönüne gelince, senin durumunda biri için çok sıkı diyetlere gerek olduğunu düşünmüyorum . Bir arkadaşın dediği gibi yağ, un ve şekere mesafeli dur yeter.

Bundan sonra zaten prensipli beslenmeyi istiyorum, bu dediklerine de gayret edeceğim. Abartmadan doyacağım kadar yersem sorunum kalmaz sanırım. Benim diyet miyet diye abarttığıma da bakmayın :) cami yıkılsa da mihrap yerinde yani :D

Not : Yukarda ki tavsiyelerim genel sağlık durumu iyi olan insanlar için uygundur. Özellikle kalp, tansiyon , şeker, dolaşım gibi rahatsızlıklarınızın olmadığını varsayarak yazdım. En doğrusu bu egzersizlere başlamadan doktorunuzun onayını almaktır.

Teşekkür ederiz :)

Sitelerde Paylaş

Bu arada p.tesi günü 67 kilo olarak başladığım bu diyete cuma yani bugün itibariyle 2 kilo verdim ve 65 kiloyum.

Yarın itibariyle 2. evreye geçiyorum.

1. evrede 5-10 gün arası yani p.tesiden bu yana sadece salt yağsız proteinlerle beslendim (kırmızı/beyaz et, süt, peynir, yumurta, yoğurt v.s.)

Yarından itibaren bir gün sadece protein diğer gün +sebze proteinleri yiyeceğim. (domates, salata malzemesi, pişmiş sebze, v.s.)

Şu ana kadar hiç bunalmadan rahatsızlık çekmeden geldim, bakalım nasıl devam edeceğim.

Bu arada, yarın alt komşumda gün var, hani şu kadınların toplanıp pasta börekte nirvana yaptığı olay :p yarın büyük sınavım var yani :D

Sitelerde Paylaş

sanki istediğini yemek için diyet yapıyosun gibi geldi bana B)

yalan yok, aslında istediğim şeyler pizza, hamburger, etli ekmek, börek, fırın makarna :p inan bana istediğimi yemek için diyet yapsaydım tersine diyet olurdu :D

tarihinde Afrodit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yalan yok, aslında istediğim şeyler pizza, hamburger, etli ekmek, börek, fırın makarna :p inan bana istediğimi yemek için diyet yapsaydım tersine diyet olurdu :D

tamam işte şu an kilolu olduğunu düşünüyosun ve daha fazla almamak için yiyemiyosun, ama diyet bitince saydıklarının hepsine yer açılacak prensipli bir şekilde yiyebilirsin :lol:

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

tamam işte şu an kilolu olduğunu düşünüyosun ve daha fazla almamak için yiyemiyosun, ama diyet bitince saydıklarının hepsine yer açılacak prensipli bir şekilde yiyebilirsin :lol:

hmm espriyi şimdi anladım :p

ben varya feci yiyici biriyimdir :p hareket sıfır tüketim maximum tiplerden :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...