Jump to content

DUKAN DİYETİ

Recommended Posts

hmm espriyi şimdi anladım :p

ben varya feci yiyici biriyimdir :p hareket sıfır tüketim maximum tiplerden :)

malesef bende hareketsiz ama yiyiciyimdir. bir kilo ızgarayı tek öğünde mideye indiririm :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 76
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kilo verip istenen kiloya gelindiğinde sağlıklı kiloda kalmak ve daha zinde yaşamak için bunları dikkate alacağım.

Evet, zinde yaşamak için bunlar. Fakat sağlıklı kiloya gelmek istiyorsan, bunu anca "gerçekten" zinde yaşamaya başlayarak başarabilirsin. Kiloyu, kilo vermeyi kafana takma... biliyorsundur: "bel-kalça oranı"nı kafaya tak. 0,8'den aşağı olması ideal. Oran yükseldikçe insülin direnci, diyabet öncülüğü... bunlar tehlikeli, Yaşlandıkça kokusu çıkar. Önceki dediklerime uymak çok çok mühim (bunu hekimler söyler).

Bel-kalça oranı çok da yüksek değilse; semirti, göbekte değil, kaba ette butta toplanıyorsa; sağlık için pek bi tehdit yok. Anca yaşlandıkça eklemler zorlanmaya başlar. Yok bu semirtileri de eriteceğim dersen; yine aynı kurallar geçerli. Sık değil seyrek yemek, tatlı-unlu yememek(cüzzi yemek); böylece çabuk acıkmamak. Ancak böyle yaparak insülin salgılanışı geri çeker, çok değerli olan leptin salgısına fırsat vermiş olursun.

Böyle yapılırsa göbekte ya da şikayet ettiğiniz basendeki şu yağlar eriyiverir. Şekerli şeyler ya da meyve yemenin karşılığında hareket edilirse insülinin işini çabucak bitirmesi sağlanır, kan şekerin yüksek kalmaz.

Şu "zayıflamak" dedikleri bu kadar kolay işte. Kalıcı ve sağlıklı zayıflamanın tek yolu da bu. Zayıflama mantığının içinden kalori hesaplarını çıkarıp, yerine vücudun gerçekten nasıl işlediğini sokunca problem kendi kendine çözülüyor. Vücut, o iklimden yöreden elde edilen iyi etle, iyi yağla işliyor. Glisemik indeksi düşük olan sebzeler de KH olarak, mineral olarak bunu destekliyor. Meyvedeki, pekmez baldaki şeker ise acil enerji ihtiyacını karşılamak için. İhtiyaçtan fazla verdiğimiz kalori değil: şekerdir. Mesela hayvan yağının kalorisi çok yüksek ama ihtiyaç fazlası değil; elzem.

Sitelerde Paylaş

1 kilo daha verdim ve 9 günde 3 kilo vermiş oldum.

Açlık hissi yok, halsizlik yok, proteine devam.

Görüşmek üzere, bir süre foruma gelemeyeceğim.

Umarım zayıflayıp istediğim kiloya gelince döner size bir bilgi veririm.

Ya da forum harici beni tanıyanlar size tüyoları verir :p

Görüşmek üzere :)

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Afrodit, sonuçları az çok tahmin edebilirsin, bence az ve öz yemek her zaman hayat felsefen olmalı yoksa eski haline ve de daha yükseğine çıkabilirsin

Meselem belli bir kiloya inip o formda uzun yıllar kalabilmektir.

Bunu başarabilirim.

37 yaşımda 55 kilo olsam. Fena değil.

Sitelerde Paylaş

Felsefen eski sufilerin felsefesi olsun, az yemek, az uyumak, az konuşmak. Bunlar insanın ömrünü sağlıklı ve kaliteli geçirmesi için yapması gereken şeylerdir.

Yaz yaz sil, yaz yaz sil...

Bir şey yazamadım :)

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Bi tane koşu bandı tüm sorunlarınızı ortadan kaldırabilir.süs olarak değil araç olarak kullanın.mümkünse bide yaktığınız kaloriyi ve sarf edilen enerjiyi gösteren akıllı menülü koşu bandını tercih edin.Her şey göz önünde olusa sıkıntı kalmaz.

oda olmadı afrikan mando al oturduğun yerden yağlarını yak.:D

Sitelerde Paylaş

Bi tane koşu bandı tüm sorunlarınızı ortadan kaldırabilir.süs olarak değil araç olarak kullanın.mümkünse bide yaktığınız kaloriyi ve sarf edilen enerjiyi gösteren akıllı menülü koşu bandını tercih edin.Her şey göz önünde olusa sıkıntı kalmaz.

oda olmadı afrikan mando al oturduğun yerden yağlarını yak.:D

koşu bandı var, hatta kondüsyon aleti var bisiklet kürek çekme twister falan filan... akıllı menüsü de var... ama dediğin gibi süs :p

o süsü aktive etme zamanı geldi, spor araç değil amaç olmalıdır :) kendimden utanıyorum...

Sitelerde Paylaş

Bunu kız arkadaşım anlatmıştı bana. Kitabını falan da almış. Çok cahilce başlamıştı bu diyete.

Şimdilerde o domdom hatun gitti yerine incecik birisi geldi. Basenler hariç fit oldu diyebilirim.

darısı başıma :)) ameennnn:D

Sitelerde Paylaş
  • 5 years later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...