Jump to content

allah nedir kimdir ?

Recommended Posts

aleyi okumadan yazdığın heryerinden belli. Makalenin adam akıllı okuması 10 dakika sürüy

nerde bu makale? adamla alkalı bilgiler veriyorsun.kimin makalesi bu? kaç kişi bu makaleye referans vermiş. kaç puan almış?

tarihinde convert tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 59
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir sarayın 1000 tane kapısı olsa, bunların 1 tanesi kapalı 999 tanesi açık olsa, kişi o kapalı kapıyı zorlayıp açamasa bu saraya girilemez diyebilir mi? Oysaki 999 tane kapı ardına kadar açıktır.

nedir bu saçmalık?

Sitelerde Paylaş

Herkes bir sınava girmiştir hayatında. Sen bir sınavda takıldığın soruyu cevaplamadan geçiyor musun?

Zaman kalırsa dönmek üzere o soruyu atlarsın değil mi? Eğer o soruya takılıp kalırsan sınavda başarısız olursun. Ama sorunun bir cevabı vardır, fakat sen çözemiyorsun. Zaten kolay kolay kimse sınavda full çekmez.

İşte Allaha, ahirete, yaratılışa iman gibi temel soruları çözmeden tarihte kalmış cariyelik müessesi, ya da peygamber efendimizin yaptığı evlilikler gibi tam olarak anlayamadığınız hususlara takılıp kalıyorsunuz. Bunu ifade eden veciz bir sözdür o!..

Sitelerde Paylaş
Bir sarayın 1000 tane kapısı olsa, bunların 1 tanesi kapalı 999 tanesi açık olsa, kişi o kapalı kapıyı zorlayıp açamasa bu saraya girilemez diyebilir mi? Oysaki 999 tane kapı ardına kadar açıktır.

sarayına 1000 kapı yaptıran kıralın kıçı açıkta kalır.

Sitelerde Paylaş

İslam sarayına girmek isteyen herhangi bir kişi bulduğu ilk kapıdan içeri girer. Ama girmek istemiyorsa kendine taraftar bulup bak işte gördüğünüz gibi bu kapı açılmıyor, hatta Müslümanlar da açamıyor diyerek koskoca İslam sarayına sırtını çevirir. Oysa ardına kadar açık olan 999 kapı olduğu yerde duruyor. Fakat o inkarı seçtiği için girmediği İslam sarayının içerisindeki güzellikleri göremiyor, haşarı çocukların sarayın duvarına yazdığı kötü sözlere bakıp, böyle saçma sapan bir saraya niye gireyim diyor.

Sitelerde Paylaş

Sana bu kitabı indiren Odur. Kitabın bir kısım âyetleri muhkem olup bunlar onun esasını teşkil ederler. Diğer kısımlar ise müteşabihtirler. Kalplerinde eğrilik olan kimseler onun sadece müteşabihleri ile meşgul olurlar. Bundan maksatları, sırf fitne çıkarmak ve kendi anlayışlarına göre yorumlamaktır. Halbuki onların gerçek mânâlarını yalnız Allah bilir. İlimde derinleşmiş olanlar ise, onların mânâlarını anlamaya çalışmakla beraber, asıl maksat ve mânâlarını Allah Tealâya havale edip; Allahın maksadı ne ise biz ona inandık. Gerek muhkemi, gerek müteşabihi hepsi Rabbimiz tarafından gönderilmiştir... derler. Bunu ancak kamil ve öz akıl sahipleri düşünebilirler... Ve onlar sözlerini şu duayla bitirirler: Ey bizim yüce Rabbimiz! Doğru yola erdirdikten sonra kalplerimizi yanlışa saptırma, yüce katından bize rahmet bağışla. Şüphesiz sonsuz lütuf sahibi olan ancak Sensin. Ali-İmran 7-8

Sitelerde Paylaş
m sarayına girmek isteyen herhangi bir kişi bulduğu ilk kapıdan içeri girer. Ama girmek istemiyorsa kendine taraftar bulup bak işte gördüğünüz gibi bu kapı açılmıyor, hatta Müslümanlar da açamıyor diyerek koskoca İslam sarayına sırtını çevirir. Oysa ardına kadar açık olan 999 kapı olduğu yerde duruyor. Fakat o inkarı seçtiği için girmediği İsla

biz orda doğduk. sahteliğini anlayınca ilk kapıdan sıvıştık.

Sitelerde Paylaş
nâlarını anlamaya çalışmakla beraber, asıl maksat ve mânâlarını Allah Tealâya haval

birisi saçma bişi yazmış, öbürü de mana vermememiş. herhalde bir hikmet vardır diyorsun ve durumu kurtarmaya çalışıyorsun.

oldu gözlerim doldu.

Sitelerde Paylaş

birisi saçma bişi yazmış, öbürü de mana vermememiş. herhalde bir hikmet vardır diyorsun ve durumu kurtarmaya çalışıyorsun.

oldu gözlerim doldu.

Convertible kardeşim, ben bir şey demiyorum. Alıntı yaptığın cümle ayetin parçası. Ayeti indirene bu soruyu soracaksan önce bir güzel gusul abdest al, 2 rekat namaz kıl, istihareye yat. Allahtan ümidini kesme. Allah seni de duyar. Bir şekilde cevap da verir ama anlar mısın onu bilemem.

Sitelerde Paylaş

KURAN ALLAH I NASIL ANLATIYOR.

1-IRK AYRIMI YAPAN

BAKARA SURESİ 47Ey İsrailoğulları! Size lütfettiğim nimetimi, sizi âlemlere üstün kıldığımı hatırlayın.

2-KULLARIYLA ALAY EDEN

BAKARA SURESİ 15 Allah onlarla alay ediyor ve onları, kendi azgınlıkları içinde bocalar bir halde sürüklüyor.

3-EŞİTLİĞE TAMAMEN KARŞI

AL-İ İMRAN SURESİ 33 Allah; Âdem'i, Nûh'u, İbrahim Ailesi'ni, İmran Ailesi'ni seçerek âlemlere üstün kılmıştır

4-İNSANLAR GİBİ TUZAK KURAN

AL-İ İMRAN SURESİ 54 Onlar tuzak kurdular, Allah da tuzak kurdu. Ve Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır.

5-DAYAK LA TERBİYE EDEN

NİSA SURESİ 34.Kadınlrı….. yataklarında yalnız bırakın, yine dinlemezlerse dövün

6-KÖLELİĞİ NORMAL BİR ŞEY OLARAK GÖREN VE KÖLECİ, CARİYECİ

NAHL 75..Allah şunu mİsal getirdi: Bir yanda hiçbir şeye gücü yetmeyen bir köle, diğer yanda tarafımızdan güzel bir rızık verdiğimiz, ondan gizli, açık olarak harcayan hür bir insan, bunlar hiç eşit olur mu?

7-CEZALANDIRMADA ACELE ETMEYEN

NİSA-12.. Bütün bunlar, Allah'tan birer emirdir. Allah her şeyi bilen, cezalandırmada acele etmese de ihmal etmeyendir.

8-CEZALANDIRMADA ACELE EDEN

ENAM-165..Şüphe yok ki, Rabbin çabuk cezalandıran ve yine şüphe yok ki, O tek bağışlayan, tek merhamet edendir.

9-KULLARINI REZİL VE RÜSVA EDEN

TEVBE- 14.. Onlarla savaşın ki Allah, sizin ellerinizle onların cezasını versin ve ... onları rezil ve rüsvay etsin, yardımıyla sizi onlara muzaffer kılsın. Ve mümin bir kavmin yüreklerini ferahlandırsın.

Sitelerde Paylaş
bilinç kendini bilebilir mi...

kendi kendini tanımak tanımlamak mümkünmü...

ilim kendini bilmektir diyen bunu mu kasdetmiştir...

kendi resmini çizen el kendi heykeltraşını yapan heykel olabilir mi...

başlangıçsız olarak kendiliğinden var olan bir varlığın kendisini sonradan var etmesi gerekmez.

hiçlikte bir bilinç olamayacağı ya da bilincin olduğu yerde hiçlik olamayacağı için, bilinç bir şeyleri bilmek durumundadır. var oluş başlangıçsız ve sonsuz var olduğuna göre, hiçlik hiçbir zaman olmamıştır ve olmayacaktır demektir. var oluş için bilince ihtiyaç olduğuna göre, bilinç hiçbir şey yokken de kendisini başlangıçsız olarak ve sonsuza dek bilmek durumundadır. var oluş ve bilinç bir bütün olduğuna göre bilinç var oluşu bilir ya da var oluş bilinçle fark edilebilir. var oluş ortadan kaldırılırsa bilinç olamaz. bilinç olmazsa var oluşun varlığı bilinemez ve böyle bir durumda da var oluşun olduğu iddia edilemez. var oluşun gözlemleyen bir bilinç olmadan var olması demek hiçliğin var olması demektir ancak hiçliği de bilebilmek için yine bilince ihtiyaç vardır. adı üstünde hiçliği "bilmek".

tarihinde a-theist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 5 years later...

Allah ;

Bir tutam Ahura Mazda

Bir tutam Yehova

Bir tutam YHVH

ve özellikle El İlah olmak üzere bir tutam da yerel Arap putlarının simgelediği tanrıların karışımından oluşan , üstünde fazla durulmamış , ilkel bir tanrıdır ..

Sitelerde Paylaş

everende  bu kadar gezden dünyadan çok büyük şeri var yıldıların güneşin hamlığını bapmış birinr denir allaın adı hamal

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 7 months later...

Allah insanlarca oluşturulmuş,adına kitap yazılmış,insanlarca kendisine ilkleri yaşatılmış,mantıksız ve akıl dışı söylemler,savlar üzerine kurulmuş,kötü tasarlanmış mitolojik bir tanrıdır.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gucci markasini Allah gibi dusunelim.

Gucci nedir?

bazen canta, bazen ayakkabi, bazen parfum, bazen bir kolye

Allah nedir?

Bazen bir kitap, bazen bir seccade, bazen bir tesbih

Gucci her ne kadar farkli turlerde karsimiza ciksada onun asil gercek degeri kafamizda. Gucci sadece bir kelime. kulagimizla duydugumuzda kafamizda buyuttugumuz bir ses tonu. Gucciiiiiii

Kimse yarin sabah kalktiginda Allah'la mahalle'de karsilasacagini dusunmedigine gore onun degeri tipki bir marka gibi kafamizda.. Allah, anlamini bile bilmedigimiz Arapca bir kelime. Kulagimizla duyarken kucuklukten beri korkmamiz gerektigi ogretilen bir ses tonu.

marka bagimliligi kafada bir hastalik. hormonal bozukluk.

inanc kafada bir virus. kulturel bozukluk

tarihinde Sexy Huri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Sexy Huri yazdı:

Gucci markasini Allah gibi dusunelim.

Gucci nedir?

bazen canta, bazen ayakkabi, bazen parfum, bazen bir kolye

Allah nedir?

Bazen bir kitap, bazen bir seccade, bazen bir tesbih

Gucci her ne kadar farkli turlerde karsimiza ciksada onun asil gercek degeri kafamizda. Gucci sadece bir kelime. kulagimizla duydugumuzda kafamizda buyuttugumuz bir ses tonu. Gucciiiiiii

Kimse yarin sabah kalktiginda Allah'la mahalle'de karsilasacagini dusunmedigine gore onun degeri tipki bir marka gibi kafamizda.. Allah, anlamini bile bilmedigimiz Arapca bir kelime. Kulagimizla duyarken kucuklukten beri korkmamiz gerektigi ogretilen bir ses tonu.

marka bagimliligi kafada bir hastalik. hormonal bozukluk.

inanc kafada bir virus. kulturel bozukluk

Sayın sexy huri hoş geldin senin yazılarını okudum güzel yazıların var ağzına eline sağlık seni özledim açıkcası bir ara kaç yıl önce sitene girebiliyordum  şimdi  girilmiyor daha öncede dendim girilmiyor bir yolu varmı sitene girmeye  eskiden sitende yazılarını takip ediyordum şiödi ulaşamıyorum

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
18 hours ago, güven said:

Sayın sexy huri hoş geldin senin yazılarını okudum güzel yazıların var ağzına eline sağlık seni özledim açıkcası bir ara kaç yıl önce sitene girebiliyordum  şimdi  girilmiyor daha öncede dendim girilmiyor bir yolu varmı sitene girmeye  eskiden sitende yazılarını takip ediyordum şiödi ulaşamıyorum

hosbulduk guven. acikcasi su an hic yazmiyorum. blogum oldugu gibi duruyor. yeni bir content yok.

ben askerligimi yapip bayragi teslim ettim. 

Bu forumu ilk kesfettigimde (o zamanlar kirmizi bir temasi vardi yesil, kirmizi falan birde logosu vardi) muslumandim. ama her akil fikir sahibi bir insan gibi cocuklugumdan beri 

suphelerim vardi. O zamanlar Turkiye'de dinsiz ateist sayisi sadece %1-%2 olarak dusunulurdu. Turkiye sozde muslumanlarin ulkesi oldugu icin o zamnlar bile bu sayinin %5-10 oldugunu dusunuyordum. Kimse 90 veya 2000'li yillarin Turkiye'sinde ateistim dinsizim diye gezinemezdi malumunuz. Bugun sokakta tanistiginiz her bes insanin biri Allah masalina artik inanmiyor. 

Bir jenerasyonu daha devirdigimizde camiler tipki artik para etmeyen eskimis, modasi gecmis giyim magazalari gibi kapanacak.

no mumin, no musteri

no musteri, no money

no money, no cami

no cami, no Allah

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Sexy Huri yazdı:

hosbulduk guven. acikcasi su an hic yazmiyorum. blogum oldugu gibi duruyor. yeni bir content yok.

ben askerligimi yapip bayragi teslim ettim. 

Bu forumu ilk kesfettigimde (o zamanlar kirmizi bir temasi vardi yesil, kirmizi falan birde logosu vardi) muslumandim. ama her akil fikir sahibi bir insan gibi cocuklugumdan beri 

suphelerim vardi. O zamanlar Turkiye'de dinsiz ateist sayisi sadece %1-%2 olarak dusunulurdu. Turkiye sozde muslumanlarin ulkesi oldugu icin o zamnlar bile bu sayinin %5-10 oldugunu dusunuyordum. Kimse 90 veya 2000'li yillarin Turkiye'sinde ateistim dinsizim diye gezinemezdi malumunuz. Bugun sokakta tanistiginiz her bes insanin biri Allah masalina artik inanmiyor. 

Bir jenerasyonu daha devirdigimizde camiler tipki artik para etmeyen eskimis, modasi gecmis giyim magazalari gibi kapanacak.

no mumin, no musteri

no musteri, no money

no money, no cami

no cami, no Allah

Anladım dostum umarım sağlığın yerindedir sağlığın yerinde olsun ki bayarağı teslim alanları görüp sevinmen lazım. o ralamlar o tarihye anaca  o kadar vardı. Senin gibi deyerli yazarların yazılarını tartışmalarını takip ederek dinsiz oldum. Bazen izinsiz   olarak  yazılarınızı kulanıyorum. Umarım bir gün bende sancağı Allaha teslim ederk teskeremi alırım. O camiler  birgün umarım kapamır ama bizim türk miletini araplaştırmasalar   bu gerçekleşir  şimdilik dincilerin soyları tükeniyor diye suriyden transfer yapıldı .sevgiyle sağlıcakla kalın

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...