Jump to content

Müslümanların Ahlak Anlayışı?

Recommended Posts

Hristiyan adam "ari ırk" kavramına neden inanır? Neden evrimi her fırsatta savunur?

O kadar cahilsin ki..

Irk diye bir şey yoktur, ateist bunu bilir. Hitler bir ateist değildir, Darwin'i anlasa ırk takıntılı olmazdı. O nedenle ateistler çok barışçıldır.

Ayrıca Hitler senin söylediğin gibi ateist olsa aynı zamanda.. Bunun bizimle veya ateizmle ne ilgisi olabilir?

Hitler bütün o sapkınlıkları ateizm adına mı yapmıştır? Ateist olduğunu ve yahudileri bu yüzden yok etmek istediğini bir yerlerde söylemiş mi?

Çok Adnan Hoca okumuşsun, hiç düşünüp araştırmamışsın. Hiç. Azıcık analitik düşünmeyi öğren. Edindiğin bilginin doğruluğunu yanlışlığını bir araştır, kendini böyle küçük düşürme.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 123
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kavgam'da ben evrimi savundugu bir bolum hatirlamiyorum. Baska bir yerde soylemis mi bilmiyorum.

Bence Naziler kaç tane Türk öldürdü..

Müslümanlar kaç tane Türk öldürdü o yönden bakmak lazım..

Müslümanlar Dünyada kendilerinden daha ahlaksız birini bulabilirmiyiz arayışındalar..

Sitelerde Paylaş

ateistler çok barışçıldır.

Sayın FellGood bunu neye dayanarak söylüyorsunuz mesela ben müslümanım ama müslümanım diyen çok ahlaksız barış kavramından çok uzak insanlarda biliyorum bunu bütün samimiyetimle söyleyeblirim. Ateistler çok barışçıldır derken bütün samimiyetinizlemi söylüyorsunuz bunu. Genelleyebiliormusunuz? Ve ben ahlak kavramını ateistler ahlaklıdır dindarlar ahlaksızdır veya tam tersi dinlarlar ahlaklıdır dinsizler ahlaksızdır demeyide çok mantıklı bulmuyorum açıkçası. Saygılar...

tarihinde bluee22 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ateistler çok barışçıldır.

Sayın FellGood bunu neye dayanarak söylüyorsunuz mesela ben müslümanım ama müslümanım diyen çok ahlaksız barış kavramından çok uzak insanlarda biliyorum bunu bütün samimiyetimle söyleyeblirim. Ateistler çok barışçıldır derken bütün samimiyetinizlemi söylüyorsunuz bunu. Genelleyebiliormusunuz? Ve ben ahlak kavramını ateistler ahlaklıdır dindarlar ahlaksızdır veya tam tersi dinlarlar ahlaklıdır dinsizler ahlaksızdır demeyide çok mantıklı bulmuyorum açıkçası. Saygılar...

Belki Soruna cevap bu olur.. Çünkü Kötülüklerin kaynağı dinlerdir..

Savaş tanrısı Ganimet paylaşımı istemekte kuran da..

BÜTÜN DİNLER HOŞGÖRÜSÜZDÜR SAVAŞ KİN VE NEFRETTEN BAŞKA BİRŞEY VERMEZ

“Bütün dinler iyiliğin ve güzelliğin yıkıcısıdır.”

Hiçbir sofu yoktur ki, kendisinin bağlı bulunduğu mezhepten başka mezhebe girenleri, yaratılışına göre, ya düşmanlık, nefret ve tiksintiyle, ya aşağılayıcı gözle görmesin, ya da durumuna acımasın. Üstün din, hep hükümdarın ve ordunun bağlı olduğu dindir, Zayıf mezheplere üstünlüğünü, acımasızca ve çok aşağılayıcı biçimde hissettirir. Yeryüzünde henüz gerçek hoşgörü, gerçek vicdan özgürlüğü yoktur. Her yerde, her milletin öteki bütün milletlerden ayrı ve ayrıcalıklı bir şekilde sevgilisi olduğu sanılan bir Allah’a tapılır.

Her kavim yalnız kendisinin gerçek Allah’a, dünya çapında Allah’a, doğanın hükümdarı olan Allah’a ibadet etmesiyle övünür. Ancak, bu hükümdar, dünya araştırılır ve incelenirse görülür ki, her toplumun, her mezhebin, her fırkanın ya da her dinin mensupları, her şeye gücü yeten Allah’tan; özenle ve çalışarak ancak teveccühüne hak kazanma ayrıcalığına eriştiklerini öne süren az sayıda uyruklarını kapsayan ve ötekilere hiç de kulak asmayan, aciz bir hükümdar yaparlar.

Din koyucuları ve bu dinleri tutan ruhaniler, dini aşıladıkları milletleri ötekilerden ayırmayı açık bir şekilde istemişlerdir. Bunlar, kendi sürülerini farklı damgalarıyla öteki sürülerden ayırmak istediler. Bunlar kendilerini izleyenlere, başka ilahlara düşman ilahlar, özel ayinler, cemaatler, ibadet yerleri, dini törenler verdiler ve özellikle kendilerine bağlı güruhu, öteki dinlerin aşağılayıcı, küfür ve iğrenç olduğuna inandırdılar. Bu hile ve oyunla, bu açgözlü aldatıcılar, mezheplerine girenlerin ruhlarını kimseye danışmadan istila edip büyülediler. Bunları, uysal olmayan, toplum dışı yaptılar, insan topluluğuna bağlılık ve ilgilerini yok ettiler. Fikirlerine ve kendi ayinlerine uygun fikir ve ayinlere sahip olmayanların tümüne mahkum, lanetlenmiş gözüyle baktırdılar. İşte bu şekilde, din, insanların yüreklerini kapatmaya ve insanın hemcinslerine karşı beslemesi gereken sevgiyi yüreklerden uzaklaştırmaya erişmiştir. Uysallık, iyilikseverlik, merhametli olmak gibi ahlakın bu ilk erdemleri, dini hurafelerle kesinlikle uyum kabul etmez.

"... 'Biz Hıristiyanız' diyenleden de kesin sözlerini almıştık ama onlar da kendilerine (verilen Kitab'ın) önemli bir bö¬lümünü unuttular. Bu sebeple kıyamete kadar aralarına düşmanlık ve kin saldık..." (Maide Suresi, ayet 14.)

Ayeti okudugunuzda kiyamete kadar “dusmanlik ve kin” ibaresi dikkat cekiyor…

Allah da onların tuzaklarını bozdu. Allah, tuzak kuranların hayırlısıdır. (ali imran 54).

Ayettende ansalidigi gibi, allah bazi kullarina tuzak kuruyormus..peki kuran'in allahi tuzagi gercekte kimlere kurmustur..

Kiyamete kadar olsa da gercekte allah hiristiyanlarin ve yahudilerin aralarina kin ve dusmanlik salmis midir..?

Museviliktede mezhepler vardir.. Muhafazakar Yahudiler,Ortadoks Yahudiler,Reformist Yahudiler.Yeniden Yapılanmacılar

Peki hic duydunuz mu yahudi mezheplerinin ic savaslarini, anlasamadiklari icin birbirini olduren yahudileri…aksine dunyada etnik anlam da birbirlerine kenetlenmis ender irklarindan biridir israil ogullari…museviler dinsel anlamda da birbirlerini katletmemislerdir…

Demekki allah kin ve dusmanlik salamamis aralarina..

Gelelim hiristiyanliga..baslica mezhepleri protestanlik, katoliklik ve ortodoksluktur..ayrica onlarca kucuk mezhepleri vardir…

Peki yuzyillardir, (1648den sonra) din adi altinda birbirlerini olduren hiristiyanlari veya hiristiyan mezheplerini biliyormusunuz? gecmiste yasanan savaslarin uzerine sunger cekip bugun kardesce yasamaktadirlar…demekki kiyamete kadar kin ve dusmanlik salamamis kuranin allahi…

Allah kiyamete kadar kin ve dusmanligi muslumanlar arasina salmis olmasin?

Eger allahin bir sopasi varsa bunu muslumanlara salliyor oldugu bir gercek..

Muhammed olur olmez, islam icinde iktidar savaslari basliyor, 3 halife diger muslumanlar tarafindan olduruluyor…bu allahin sopasi degilmidir?

Muhammedin torunlari hasan-huseyin diger muslumanlarca olduruluyor, peygamber torunu bile olmak diger muslumanlarin siddetinden kurtulmak icin yeterli olmuyor..

Camel savasinda muhammed'in karisi ayse ile halife ali savasiyorlar onbinden fazla musluman oluyor.. sopa sallamak degilmidir bu?

Siffin savasi..ebu sufyan ve hz. Ali arasindaki bu savasta 90.000 musluman birbirlerini oldurdu…allah kin ve dusmanligi muslumanlarin arasina salmis olmasin?

maide:33 - allah ve peygamberiyle savaşanların ve yeryüzünde bozgunculuğa uğraşanların cezası öldürülmek veya asılmak yahut çapraz olarak el ve ayakları kesilmek ya da yerlerinden sürülmektir. bu onlara dünyada bir rezilliktir. onlara ahirette büyük azab vardır.

nisa:89 - onlar kendileri inkar ettikleri gibi, keşki siz de inkar etseniz de eşit olsanız isterler. allah yolunda hicret etmedikçe onlardan dost edinmeyin. eğer yüz çevirirlerse onları tutun, bulduğunuz yerde öldürün. onlardan dost ve yardımcı edinmeyin

Asarım keserim lerle dolu dinler.haçlı seferleri ,Mezhep savaşları.

Sitelerde Paylaş

Bence Naziler kaç tane Türk öldürdü..

Müslümanlar kaç tane Türk öldürdü o yönden bakmak lazım..

Müslümanlar Dünyada kendilerinden daha ahlaksız birini bulabilirmiyiz arayışındalar..

Avrupa yahudilerin Hazar Turklerinden geldigini iddia edenler var. Dogru ise cok Turk oldurmus demektir.

Herhalikarda Hitler ateist degildi.

Sitelerde Paylaş

FeelGood a sormuştum abdullahabdal ama yinede cevabın için tesekkur ederim emek vermişsin. Şunu söyleyebilirimki yazdığın ayetleri zaten ben 15 yıldır okuyorum ayetlerde ne anlatıldığınıda iyi bildiğimi düşünüyorum. Bu cevap benim için birşey ifade etmiyor Saygılar...

Sitelerde Paylaş

O kadar cahilsin ki..

Irk diye bir şey yoktur, ateist bunu bilir. Hitler bir ateist değildir, Darwin'i anlasa ırk takıntılı olmazdı. O nedenle ateistler çok barışçıldır.

Ayrıca Hitler senin söylediğin gibi ateist olsa aynı zamanda.. Bunun bizimle veya ateizmle ne ilgisi olabilir?

Hitler bütün o sapkınlıkları ateizm adına mı yapmıştır? Ateist olduğunu ve yahudileri bu yüzden yok etmek istediğini bir yerlerde söylemiş mi?

Çok Adnan Hoca okumuşsun, hiç düşünüp araştırmamışsın. Hiç. Azıcık analitik düşünmeyi öğren. Edindiğin bilginin doğruluğunu yanlışlığını bir araştır, kendini böyle küçük düşürme.

HİTLER GERÇEK BİR ATEİSTTİ. ATEİSTLİĞİN İLİKLERİNE KADAR HAKKINI VERDİ VE GEBERİP GİTTİ.

Bu siyah yere katılıyorum. İşte müslümanları terörist gösteren ateistlere de bu kapak olsun. Bir grubun yaptığı tüm grubu bağlamaz.

Ama Hitler atesit olduğu için caniydi diyorum. Sen kimseyi öldüremiyorsan, ister istemez Allah'tan korkuyorsun demektir. O korkmuyordu ki, milyonları katletti. Gerçek tanrıtanımza o idi...

Sitelerde Paylaş

HİTLER GERÇEK BİR ATEİSTTİ. ATEİSTLİĞİN İLİKLERİNE KADAR HAKKINI VERDİ VE GEBERİP GİTTİ.

Bu siyah yere katılıyorum. İşte müslümanları terörist gösteren ateistlere de bu kapak olsun. Bir grubun yaptığı tüm grubu bağlamaz.

Ama Hitler atesit olduğu için caniydi diyorum. Sen kimseyi öldüremiyorsan, ister istemez Allah'tan korkuyorsun demektir. O korkmuyordu ki, milyonları katletti. Gerçek tanrıtanımza o idi...

Demek Muhammed'de korkmuyordu Allahtan. O da teslim olan Beni Kureyza kabilesinin eli silah tutan bütün erkeklerini öldürtmekten çekinmemiş. Onun takipçileri olan halifeler de din uğruna yüzbinleri katletmekten kaçınmamış. Tabii ya, size göre din uğruna öldürmek mübahdır.

Hitler ari ırk uğruna, Muhammed ve takipçileri din ve ganimet uğruna insanları öldürmüş. Fark nerede?

Sitelerde Paylaş

Müslümanların ahlak anlayışında; cami, namaz, tesbih görüntüdür. Özünde ise bu saf, inançlı insanları sömürmek, örneğin kendine Kanlıca Koyunda trilyonluk yalı almak, bu dünyada servetine servet katmak yatar. Ah birde çocuklar miras kavgasına tutuşmasa ne güzel olacaktı. Bu arada kereviz feneri ile yapılan dolandırıcılık, kentsel dönüşüm numarasını kendi rantsal dönüşümüne çevirip, 25 bin TL ile 300 bin Tl'lik villacık almak, ne bileyim ekmek, su, süt vb herşeyden kdv alırken, yakınlarının yaptığı pırlanta ticaretine vergi muafiyeti getirmek, sana karşı olan herkesi '' darbeci, terörist '' diye özel yetkili mahkemeler aracılığı ile yıllarca hapiste tutmak... Of sıkıldım, şu pazar günü sizlerin de canını sıkmak istemem.

Neticede din hakikatin inkarıdır. Etik (Ahlak) adına ahlaklı olmak istiyorsak, önce dinsel dogmalardan kurtulmalıyız. Ben dinsel ahlaksızlıkların, her türlü kötülüğün yüceltildiği dincilikte, tüm kötülüklerin atası, anası, babası olarak Tanrı'yı görüyorum.

Sağlıcakla kalın.

Sitelerde Paylaş

Demek Muhammed'de korkmuyordu Allahtan. O da teslim olan Beni Kureyza kabilesinin eli silah tutan bütün erkeklerini öldürtmekten çekinmemiş. Onun takipçileri olan halifeler de din uğruna yüzbinleri katletmekten kaçınmamış. Tabii ya, size göre din uğruna öldürmek mübahdır.

Hitler ari ırk uğruna, Muhammed ve takipçileri din ve ganimet uğruna insanları öldürmüş. Fark nerede?

Bu yazdığının kaynağını verir misin bana? Link olabilir. Kesinlikle olamaz böyle birşey. Teslim olan kabiledeki erkekleri öldürmüş nerde yazar?

Asla ve kat'a, müslümanlar fitnecilerden başkasını öldürmez..

Sitelerde Paylaş

:lol:

Adam haklı beyler, dağılın! ^_^

Allah razı olsun senden Richard Dawkins. Sen bile ateşli evrimci olmana rağmen, Darwinist bir dünyanın ne olacağını söyleyecek kadar cesursun. Darısı forumdaki "sözde" Darwinistlerin başına.

İnsane, paylaşım için teşekkürler. Bu videoyu, sık sık çeşitli başlıkalrda ateistlerin Darwin'in gerçek yüzünü görmeleri için paylaşırsan sevinirim..

^_^

Sitelerde Paylaş

Bu yazdığının kaynağını verir misin bana? Link olabilir. Kesinlikle olamaz böyle birşey. Teslim olan kabiledeki erkekleri öldürmüş nerde yazar?

Asla ve kat'a, müslümanlar fitnecilerden başkasını öldürmez..

Beni Kureyza anahtar kelimesi ile Google'da ara, istemediğin kadar kaynak çıkar önüne.

Birkaç kaynak:

4211 - İbnu Ömer radıyallahu anhüma anlatıyor: "Nadir ve Kureyza yahudileri Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm ile savaştılar. O da Beni'n-Nadir'i sürdü. Kureyza'yı yerinde bıraktı. Kureyza'ya ihsanda dahi bulundu. Sonradan onlar da Resûlullah'la savaştılar. Aleyhissalatu vesselam da erkeklerini öldürdü, kadınlarını, mallarını, çocuklarını müslümanlar arasında taksim etti."

Buhari, Megazi 14, Müslim; Cihad 62, (1766); Ebu Davud, İmaret 23, (3005).

4232 - Hz. Cabir radıyallahu anh anlatıyor: "Ahzab (Hendek) günü Sa'd İbnu Mu'az radıyallahu anh (Kureyş'ten İbnu'l-Arika'nın attığı bir okla) koldaki ana damardan vurulmuştu, böylece damarı kesilmiş oldu. (Kanı durdurmak için) Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm dağlama uyguladı. Bunun üzerine eli şişti, çokça kan akarak Sa'd'ı zayıf düşürdü. Resûlullah tekrar dağladı. Eli yine şişti. Bu hali görünce (Sa'd radıyallahu anh):

"Allahım, Beni Kureyza'dan gönlüm rahata ermedikçe canımı alma!" diye dua etti. Derken kanı durdu. Kureyza onun hükmünne baş eğinceye kadar tek damla akmadı. Onlar hakkında erkeklerin öldürülmesine, kadınların sağ bırakılmasına hükmetti. Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm:

"Haklarında Allah'ın verdiği hükme isabet ettin!" buyurdu. Dörtyüz kişiydiler. Onların katli tamamlanınca, damarı patladı. Sâd radıyallahu anh vefat etti. (Allah rahmetini bol kılsın)."

Tirmizi, Siyer 28, (1582).

Sitelerde Paylaş

Richard Dawkins'in burada karşı olduğu sistem yağmacı kapitalist sistemdir. Veya emperyalizm diyebiliriz. Ben, Dawkins'in tüm kitapların okudum. Elbette 150 yıl öncesine göre bilim ve teknoloji çok ilerledi. Bugün bir Fen Lisesi öğrencisi Arşimed'ten daha çok şey biliyor.

Neticede Dawkins, hiçbir kitabında Darwin'i çalışmalarından dolayı kötülememiştir. Darwin belki yeteri kadar cesur değildi, belki bulduklarının peşinden yeteri kadar gidemedi, dinci bağnazlardan korktu, doğaldır bu korku da. Ama yine de bilim tarihine altın harflerle geçmesi gereken birisidir Charles Darwin, bir yol açmış, bir ışık tutmuştur özgür, akılcı beyinlere.

Sitelerde Paylaş

Beni Kureyza anahtar kelimesi ile Google'da ara, istemediğin kadar kaynak çıkar önüne.

Birkaç kaynak:

4211 - İbnu Ömer radıyallahu anhüma anlatıyor: "Nadir ve Kureyza yahudileri Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm ile savaştılar. O da Beni'n-Nadir'i sürdü. Kureyza'yı yerinde bıraktı. Kureyza'ya ihsanda dahi bulundu. Sonradan onlar da Resûlullah'la savaştılar. Aleyhissalatu vesselam da erkeklerini öldürdü, kadınlarını, mallarını, çocuklarını müslümanlar arasında taksim etti."

Buhari, Megazi 14, Müslim; Cihad 62, (1766); Ebu Davud, İmaret 23, (3005).

4232 - Hz. Cabir radıyallahu anh anlatıyor: "Ahzab (Hendek) günü Sa'd İbnu Mu'az radıyallahu anh (Kureyş'ten İbnu'l-Arika'nın attığı bir okla) koldaki ana damardan vurulmuştu, böylece damarı kesilmiş oldu. (Kanı durdurmak için) Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm dağlama uyguladı. Bunun üzerine eli şişti, çokça kan akarak Sa'd'ı zayıf düşürdü. Resûlullah tekrar dağladı. Eli yine şişti. Bu hali görünce (Sa'd radıyallahu anh):

"Allahım, Beni Kureyza'dan gönlüm rahata ermedikçe canımı alma!" diye dua etti. Derken kanı durdu. Kureyza onun hükmünne baş eğinceye kadar tek damla akmadı. Onlar hakkında erkeklerin öldürülmesine, kadınların sağ bırakılmasına hükmetti. Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm:

"Haklarında Allah'ın verdiği hükme isabet ettin!" buyurdu. Dörtyüz kişiydiler. Onların katli tamamlanınca, damarı patladı. Sâd radıyallahu anh vefat etti. (Allah rahmetini bol kılsın)."

Tirmizi, Siyer 28, (1582).

İyi de iyi okursan savaş anında diyor. Savaşta bırakta savaşın gereğini yapsınlar. Ne var bunda?

Teslim olanları öldürdü dedin yukarda, teslim olup müslümanlara sığınan insanlar asla öldürülmemiştir.

Erkekleri öldürmüşler, kadın ve çocukları öldürmemişler. Bu ne kadar insancıl farkında mısın? Kadınlar genelde doğaları gereği suçsuz olurlar. Çocukları zaten hiç konuşmuyorum.

Bir de haçlılara, Amerika'ya, Ortadoğu'da İsrail'e, Hitler'in krematoryumlarına bak Google'dan ne görecekin?

Söyleyeyim: Kundaktaki bebekten, 90 yaşındaki nineye acımasızca katledilmiştir.

İslam, ne kadar konuşursanız konuşun her zaman tertemiz kalmıştır...

tarihinde Doğrucu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu siyah yere katılıyorum. İşte müslümanları terörist gösteren ateistlere de bu kapak olsun. Bir grubun yaptığı tüm grubu bağlamaz

Hay ben senin mantığına, şark kurnazlığına :)

Ben de zaten muhammedden bile daha büyük bir müslümanım, çünkü kimseyi öldürmedim :)

Beni durduran tek şey de Allah korkusu, ah bi korkmasam, ah bi gerçek ateist olabilsem tüm insanlığı katledeceğim de işte allahtan özde değil sözde ateistim :)

Sitelerde Paylaş

Hay ben senin mantığına, şark kurnazlığına :)

Ben de zaten muhammedden bile daha büyük bir müslümanım, çünkü kimseyi öldürmedim :)

Beni durduran tek şey de Allah korkusu, ah bi korkmasam, ah bi gerçek ateist olabilsem tüm insanlığı katledeceğim de işte allahtan özde değil sözde ateistim :)

Şanslısın işte ne istiyorsun. Benden tek farkın Allah'a inanmadığını iddia etmen. Benim gibi zararsızsın işte. Yaptığın inkarların cezasını çekeceksin sadece. Yoksa Stalin gibi (ben 40 milyon biliyordum ama 60 milyonmuş) bu kadar kişiyi öldürüp, akıl almaz azaplar görmek mi daha iyi olurdu?

Sen ve ben aynıyız işte. Aramızda sadece bilinç farkı var. Ben Allah'ı sürekli hatırlamak, sen aklının ucuna getirmemek istiyorsun...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...