Jump to content

Islam'da zorlama yoktur!

Recommended Posts

Simdi her zamanki sorularimi soruyorum;

1) Bir insan nasil olurda hic bilmedigi bir dini seve seve kabul edebilir. Muhammed'in hukumdarlara gonderdigi mektuplarda Islam dinini ogreten bir tek bilgi bile yok iken, bu koskoca hukumdarlarin islami seve seve sectiklerini nasil izah edebiliriz?

Rasulullahın geleceği öncki kitaplarda belirtilmişti bunu o zmanda ehli kitap olanlarda biliyordu.O gelmedende onun geleceğini biliyorlardı.İstersen tevratta incilde bunlar var.Hatta hüseyini cisri adında biri bu kitaplar daha tahrif oldugu halde 114 işareti icinden cıkarmış.isteyenler müracat etsin...

HATTA ZEYD ADINDA BİRİ ONUN GELECEĞİNİN İŞARETLERİNİ GÖRMÜŞ DAHA ONU GÖREDEN ONA AŞIK OLMUŞ.BAK DAHA İSLAM GELEMEDEN... BU BİR ÖRNEK SAYISIZ ÖRNEK VARDIR...hzz.muhammed önce davetiye gönderiyor islamın hepsini nasıl bi mektupta anlatsın, Allah aşkına siz normalmisiniz :lol:

2) Insanlara Islam'in hosgoru ve baris dini oldugunu anlatan Muhammed'in bu gibi tehditlere basvurmasi ne derece barissever ve hosgorulu olabilir?

Onun her kelimesini carpıtmayın.O Allah namına konusur yani konuşturulur.Ordaki ifadeler doğrumu bilmiyorum ama diyelim ki doğru eger kabul etmezlerse akıbette basına gelecekleri icin bu onları zorlamak değil uyarmaktır ,ki bunu nasılda carpıtıyorsunuz...Bir anne evladının basına kötü bi olay geleceğini bilse ve onu korkutsa bu zorlama olmaz sefkatınden olur...Hz muhammed bi anadan daha sefkatlidir ümmetine...Yada söyle yapalım diyelim ki bunları tehdıt etti ona iman eden herkesi mi tehdit etti?Neden hz.ömerin,hz.ebubekirin,hz,osman...tüm iman ehlinin müslüman olus hikayesini buraya almıyorsun sıkıyor dmi?

3) Muhammed insanlara Islam dinini anlatmadan nasil olurda insanlarin muslumanligi kabul etmelerini bekleyebilir?

dedik ya bu sadece bir davettir,elbette kabul edenler gidip onun dizinin dibine oturup islamı öğreniyorlardı..

Eger islam mantıklarına uymasa tekrar eski dinlerine dönebilirdi kim tuttu onları...Ama donen var mı kayıtlarda bi bakın?Vesselam.

Bunlara küfr edecekler cvb yazmasa sevinirim baktımda küfürle cvb yazıyorsunuz ben kimseyeküfür ifadesi kullanmadım sizdende aynı olgunluğu bekliyorum...Ha bua rada müslümanlar cvb vermiyor diyosunuz veriyoruzda ne oluyor anlamıyorsunuz ki?

Palavralari birakin. hala mollalarin forumundan okudugunuz sacmaliklari buraya cevap diye koyuyorsunuz..

o sacmaliklarin cevabini coktan vermistim zaten..

Iste burda..tikla!

Muho'nun gelecegini hristiyan ve yahudiler bilebilir. o biraz mantiga uyar. ama bahreyn krali Mecus bir kisi idi. yani putlara ve atese tapan bir insandi. mecusi kisilerinde gelecekte ki uyduruk peygamberlerden haberi bile olmaz..

ayni sacma seyleri cevap diye buraya ekleyip kendinizi komik duruma dusurmeyin..

ayrica demissin ki;

"Onun her kelimesini carpıtmayın.O Allah namına konusur yani konuşturulur.Ordaki ifadeler doğrumu bilmiyorum ama diyelim ki doğru eger kabul etmezlerse akıbette basına gelecekleri icin bu onları zorlamak değil uyarmaktır ,ki bunu nasılda carpıtıyorsunuz..."

Muhammed denen sarlatan "benim atlarim, suvarilerim " diyerek hukumdarlarin muhammed tarafindan cazalandirilacagini belirtiyor.

mektupta "eger teklifimi kabul etmezseniz, allah'in size ahirette buyuk gazabi vardir" deyip biraksa, aynen senin dedigin gibi Allah'in adina konusuyor diyebilirdik..

Fakat bunu yapmiyor, resmen hukumdarlari kendi emri altinda bulunan ve muslumanlardan olusan haydut ordusu ile tehdit ediyor..

yani bu demek oluyor ki yazin bir osuruktan ibaret..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 245
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

3) Muhammed insanlara Islam dinini anlatmadan nasil olurda insanlarin muslumanligi kabul etmelerini bekleyebilir?

dedik ya bu sadece bir davettir,elbette kabul edenler gidip onun dizinin dibine oturup islamı öğreniyorlardı..

Eger islam mantıklarına uymasa tekrar eski dinlerine dönebilirdi kim tuttu onları...Ama donen var mı kayıtlarda bi bakın?Vesselam.

Muslumanlarin nasilda kaynak gostermeden, bilgi sahibi olmadan sacma sapan konustuklarinin gostergesi...

Rasulullahın Cebele İbnu'l eyheme Elçi Göndermesi

Rasulullah (s.a.v.) islâm'a davet etmek üzere Gassan kralı Cebele îbnu'l Eyhem'e mektup yazdı Cebele, müslüman oldu ve bunu Rasulul­lah'a (s.a.v.) yazdı.

O, Ömer Ibnu'l-Hattab'm zamanına kadar müslüman kaldı. Ka'be'yi tavaf ederken Fezare oğullarından birisi, izarma (peştemal gibi elbise) bastı ve o da çözüldü. Cebele elini kaldırıp ona tokat attı ve bur­nunu kırdı. Adam Cebele'yi Hz. Ömer'e şikayet etti. Ömer ona: Ya, ada­mı razı edersin ya da onun sana kısas yapmasına müsaade edeceğim dedi. Ömer eğer hırıstiyan olursan boynunu vururum, dedi. Bunun üze­rine: geceleyin, durumumu düşüneyim, dedi. Geceleyin adamlarıyla birlikte hayvanlarım hazırladılar ve Kostantiniyye'ye gittiler. Orada hrıstıyan oldu ve o haldeyken öldü.

Onun hikayesini "El-Muntazam" adlı kitapta anlattık.

Kaynak:Abdurrahman İbnü'l-Cevzi, Ashâbın Dilinden Peygamberimizin Hayatı, Uysal Kitabevi: 596.

tarihinde Sexy Huri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Palavralari birakin. hala mollalarin forumundan okudugunuz sacmaliklari buraya cevap diye koyuyorsunuz..

o sacmaliklarin cevabini coktan vermistim zaten..

Iste burda..tikla!

Muho'nun gelecegini hristiyan ve yahudiler bilebilir. o biraz mantiga uyar. ama bahreyn krali Mecus bir kisi idi. yani putlara ve atese tapan bir insandi. mecusi kisilerinde gelecekte ki uyduruk peygamberlerden haberi bile olmaz..

ayni sacma seyleri cevap diye buraya ekleyip kendinizi komik duruma dusurmeyin..

ayrica demissin ki;

"Onun her kelimesini carpıtmayın.O Allah namına konusur yani konuşturulur.Ordaki ifadeler doğrumu bilmiyorum ama diyelim ki doğru eger kabul etmezlerse akıbette basına gelecekleri icin bu onları zorlamak değil uyarmaktır ,ki bunu nasılda carpıtıyorsunuz..."

Muhammed denen sarlatan "benim atlarim, suvarilerim " diyerek hukumdarlarin muhammed tarafindan cazalandirilacagini belirtiyor.

mektupta "eger teklifimi kabul etmezseniz, allah'in size ahirette buyuk gazabi vardir" deyip biraksa, aynen senin dedigin gibi Allah'in adina konusuyor diyebilirdik..

Fakat bunu yapmiyor, resmen hukumdarlari kendi emri altinda bulunan ve muslumanlardan olusan haydut ordusu ile tehdit ediyor..

yani bu demek oluyor ki yazin bir osuruktan ibaret..

anlaşılan sen benim yazımı okuyamadın .buda senin ne kadar kinli olduğunun delilidir. gözünü kapayan kendine gece yapar sen sadece atıyorsun başka birşey değil

sana cevapta versekte aynısın ..( allahın saptırdığını sen hidayete erdiremezsin )

Küfre saplananlara gelince, onları uyarsan da uyarmasan da onlarca aynıdır. İman etmezler.

Allah, kalplerini ve kulaklarını mühürlemiş; gözlerine de bir perde inmiştir. Bunların hakkı pek büyük bir azaptır.

Allah'ı ve müminleri aldatmaya çalışırlar. Halbuki sadece kendilerini aldatırlar da farkına varmazlar.

Kalplerinde bir hastalık vardır. Allah hastalıklarını artırmıştır ve yalancılık ettikleri için bunlara pek acı bir azap vardır.

İşte bunlar öyle kimselerdir ki hidayet karşılığında sapıklığı satın almışlardır da ticaretleri kar etmemiştir. Kar yolunu tutmuş da değillerdir.

Sağırdırlar, dilsizdirler, kördürler. Artık bunlar, dönmezler.

Allah'a nasıl küfrediyorsunuz ki, ölü iken sizleri diriltti. Sonra sizleri yine öldürecek, sonra sizleri yine diriltecek, sonra da döndürülüp O'na götürüleceksiniz!

bakara 6 28

Şu muhakkak ki, Allah kafirleri lanetlemiş ve onlara bir çılgın ateş hazırlanmıştır.

Onda ebedi kalırlar ve ne bir kayırıcı bulabilirler, ne de bir yardımcı!

. O gün yüzleri ateşte çevrilirken: "Ah ne olurdu bizler Allah'a itaat etseydik, peygambere itaat etseydik!" derler.

. Yine derler ki: "Ey Rabbimiz, doğrusu biz, beylerimize ve büyüklerimize itaat ettik de bizi yanlış yola götürdüler.

Ey Rabbimiz, onlara azabın iki katını ver ve kendilerini büyük bir lanetle lanetle!" ahzap 64 68

kıyamet süresi

24 Nice yüzler de o gün ekşir, pusarır;

25. kendilerine bel kıran belalı bir iş yapılacağını anlar.

26. Hayır, hayır! Ne zaman ki, can köprücüklere dayanır

27. ve: "Okuyacak kim var?" denilir

28. ve o zaman (o da bunun) tam bir ayrılış olduğunu sezmiş,

29. el, ayak, bacak bacağa dolaşmıştır.

30. O gün kişi yalnız Rabbinin huzuruna sevkedilir.

31. Ama o ne sadaka verdi ne de namaz kıldı.

32. Fakat yalan dedi ve döndü.

33. Sonra da gerneşe gerneşe yakınlarına gitti.

34. O bela sana layıktır!

35. Evet gerektir o bela sana gerek!

36. İnsan sanır mı başıboş bırakılacağını?

37. O (Rahme) dökülen bir damla meniden değil miydi?

38. Sonra bir pıhtı oldu, derken (Allah onu) biçime koydu, derken tesviye etti;

39. derken ondan da iki eşi yaptı: Erkek ve dişi!

40. (Artık) o ölüleri diriltmeye kadir değil mi?

kıyamet

kaçaın bakalın nereye kaçacaksınız sizin inkarınız size ne fayda verecek

Sitelerde Paylaş
sana cevap yazmıştık ama sen bakmadın birdaha ayrıntılı bakalım eğer okursan tabiki gözlerini kalbini açarak bak. senin tehdit dedğin sandığın aslında tehdit lmadığını anlayacaksın. o hitabı sebei şöyledir.

Bir insanın çeşitli şahsiyeti olabilir. O şahsiyetler ayrı ayrı ahlâkı gösteriyorlar.

Meselâ: Büyük bir genel kurmayı ele alalım makamında bulunduğu vakit bir şahsiyeti var ki; Ağırbaşlılık; ve heybetli oluş, ciddiyet, izzet gerektiriyor.

makamın izzetini muhafaza edecek hareket istiyor.

Meselâ: Her ziyaretçi için Alçak gönüllülük -mesela talabaniye falan yapmadığı gibi- göstermek Alçalma, hor ve hakir olma, zillete düşmektir ki makamı . Kıymetten düşürme, hiçe indirme, aşağı indirmektir

Fakat kendi evindeki üniformasız şahsiyeti, makamın tersi bazı ahlâkı istiyor ki, ne kadar alçak gönüllülük tevazu' etse iyidir. Az bir heybet ciddiyet izzet gösterse, büyüklük kibir olur.

Ve hâkeza... Demek bir insanın, vazifesi itibariyle bir şahsiyeti bulunur ki, hakikî şahsiyeti ile çok noktalarda aykırı düşer.

işte o mektupta peygamberlik makamı itibariledirki sen tehdit dersin aynı şşaysiyete birde aşka fakirlere haline bak yırtık elbisesine bak .. eğer tehdit olsaydı -ki- asla değil öyle algılamışsın- la ikrahe fiddin yani dinde zorlama yoktur hukmu olmazdı buda birbirine zıt hükümler olurdu.

el insaff

O kadar guzel kivirtiyorsunuz ki Asena yaninizda halt etmis.

oryantal kivirtma sanatinin siz araplarin eseri oldugunu her yazinizda kanitliyorsunuz..

Oryantal uzmani arap kardes, farzedelim ben amerikan baskani Bush sen ise arabistan kralisin ve sana soyle bir yazi yaziyorum;

"Tanri'nin adi ile!

"Tanri'ın Resulü Bush'tan Arabistan seyhi Delipoyraz'a!..

"Hidâyete uyanlara, doğru yolu tutmuş olanlara selâm olsun!

"Bundan sonra derim ki:

"Ben hepinizi hristiyanliga'a davet ediyorum! hristiyan olun ki selâmete eresiniz!

"Ben, sağ olanları âhiret azabıyla korkutmak, kafirler hakkında da Tanri'nın hükümlerini tatbik etmek için Tanri'nın bütün insanlara gönderdiği Resulüyüm!

"Eğer hristiyanligı kabul ederseniz, hükümdarlığınız size bakî kalacaktır; eğer hristiyan olmaktan uzak durursanız, şüphesiz, hükümdarlığınız elinizden çıkacak, tanklarimiz kabeyi haritadan silecek, meydanınızı çiğneyecek ve peygamberliğim sizin mülk ve saltanatınızı mağlûb edecektir!"

Bunu hosgorulu bir mesaj olarak algilayabilir miydin?

simdi kivir bakalim sayin mezdeke..

tarihinde Sexy Huri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Muslumanlarin bu konudaki can cekismelerini buyuk bir uzuntu ile hepimiz izlemekteyiz..

Cuppelilerin forumundaki molla agabeylerinden duyduklari hurafeleri buraya cevap diye yazanlarin palavralarini teker teker curutuyorum...

curutulemeyecek tek bir gercek var.. O da Muhammed'in kendi "saltanatinin" cevresindeki diger hukumdarliklari tehdit yolu ile kendi saltanatina katmak istemesi.

Sitelerde Paylaş
Muslumanlarin bu konudaki can cekismelerini buyuk bir uzuntu ile hepimiz izlemekteyiz..

Cuppelilerin forumundaki molla agabeylerinden duyduklari hurafeleri buraya cevap diye yazanlarin palavralarini teker teker curutuyorum...

curutulemeyecek tek bir gercek var.. O da Muhammed'in kendi "saltanatinin" cevresindeki diger hukumdarliklari tehdit yolu ile kendi saltanatina katmak istemesi.

sen çıplak hocalarınla devam et. allah senin kalbini muhurlemişse ben ne yapayım senin kininden dolayı

sana hidayette vermeye gelemdim..

De ki: "Ey Kâfirler!"

2. "Ben sizin kulluk ettiklerinize kulluk etmem."

3. "Siz de benim kulluk ettiğime kulluk edecek değilsiniz."

4. "Ben sizin kulluk ettiklerinize kulluk edecek değilim."

5. "Siz de benim kulluk ettiğime kulluk edecek değilsiniz."

6. ?Sizin dininiz size, benim dinim de banadır.?

tarihinde delipoyraz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
sen çıplak hocalarınla devam et. allah senin kalbini muhurlemişse ben ne yapayım senin kininden dolayı

Şu salakça yazdıklarını, daha doğrusu copy-pastelerini okuduktan sonra harbiden nikin kadar deli olduğunu anladım.

Senin o Allah putun bizim kalbimizi mühürlemişse senin beynini mühürlemiş.

Gerçi olmayan bir şeyi mühürlemek biraz ironik kaçıyor ya neyse...

Sitelerde Paylaş

fareler gibisiniz. kacacak deliginiz kalmayinca basladiniz uyduruk ayetleri buraya korkutma amaciyla koymaya..

o uyduruk ayetler ancak col bedevilerini, senin gibi araplari ve kucuk cocuklari korkutmaya yeter..

simdi git molla agabeylerinle muhammedi temize cikarmak icin yeni yontemler dusunun..

Yallah Arabi!!

Sitelerde Paylaş

Müslümanları anlamak zor! Tabi kendilerinin bir suçu yok. Hikaye, masal ve destanlarla büyütülüyorlar. Sonuç olarak bunların gerçekliğini sorgulamadan kabulleniyorlar. Dinde zorlama tabi ki vardır. Dinde zorlama yoksa din nasıl yayılır.

Muhammed özellikle Mekke dönemi daha anlaşma yanlısı takılsa da Medine dönemi bu uzlaşı tavrını bir kenara itmiştir. Medine de aldığı güçle orantılı olarak ortaya koyduğu değişiklikler normal bir durumdur. Kendi otoritesini, sistemleştirdiği ve duruma göre söylediği ayetlerle sağlamlaştırmaya çalışmıştır. Aslında Muhammed hikayesi Arap dünyasına hakim olma çabasıdır. Muhammed bu amaca ulaşmak için değişken ayetler söyleyebilmiştir. Ki strateji olarak bu çok makul ve zekice yaklaşımdır. Duruma göre ayet söyleyerek oluşturmak istediği ideal yapıya adım atmaya çalışmıştır.

Şimdi dinde zorlama yoktur diyen arkadaşlar varsa bunu aklı selim söylediklerinden emin değilim. Dinde zorlama yoksa din neden var acaba:=)

Ki dinin kendisi doğma olarak dayattıkları ile zaten bir zorlamadır. Yani ayetlerde ne yazdığı önemsenmeden dinlerin temeline bakarak bu çok net anlaşılabilir.

Peygamberim diye birileri çıkıyor meydana ve kafasında kurduğu ideal topluma kafasına göre oluşturduğu yaratıcı fikirleri ile bir şeyler dayatıyor. Bunu yaparsan şöyle olur vs.

Bakın en basitinden şu ayete bakalım;

Elmalılı Hamdi Yazır

Tevbe 5; Şu haram aylar bir çıktı mı artık o müşrikleri nerede bulursanız öldürün, yakalayın, hapsedin ve bütün geçit başlarını tutun. Eğer tevbe ederler ve namaz kılıp zekatı verirlerse onları serbest bırakın. Muhakkak ki, Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

Evet ayet çok açık bir şekilde insanlık örneğidir! Burada ki insani yaklaşımı görmemek mümkün değil! “Eğer tevbe ederler ve namaz kılıp zekatı verirlerse onları serbest bırakın”. Bu cümleden anlaşılacağı gibi bir zorlama yoktur:=)

Ki Allah'ın her ayetin sonunda hemen hemen aynı şekilde sayıklaması da komedi! “Muhakkak ki, Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.” Nerede bulursanız öldürün dedikten sonra bu cümle pek inandırıcı olmuyor! İnanan varsa diyecek bir şey yok tabi!

Allah bağışlayıcı ise bunun çoğu azı mı olur?! Ya bağışlayansın ya da değilsindir!

Sitelerde Paylaş
Allah bağışlayıcı ise bunun çoğu azı mı olur?! Ya bağışlayansın ya da değilsindir!

Arkadasim, dediklerinin hepsine katiliyorum. Akli basinda ve mantik sahibi her insanda seninle hemfikirdir zaten.

Peki Allah kendi kitabina "Bismillahirrahmanirahim", yani "rahman ve rahim olan Allah'in adıyla" diye baslamasina ne demeli?

Muslumanlarin herseye cevabi hazir..

Dot korkusu adami en abzurd seylere bile inandirabiliyor.

Sitelerde Paylaş
burada cok kelımesıyle anlatılmak ıstenılen gunahın sıddetı ne olursa olsun affedıcıdır denılıyor.lutfen cevırı hatalarını ya da cevırı de kı aksaklıkları koz almayalım.saygılar.

Allah cok affedicidir yerine sadece "Allah affedicidir" yazsa, Allah'in gunahin siddetine gore affedici olmadigi anlami mi cikiyor?

Bu ne sacma bir savunma?

Sitelerde Paylaş

cürüttüğünü sandığın seyler boş safsafatalardan başka bişey değil...işine geldiğini acıklamışssın kendince uydurmuşsun...Sana diğer müslümanların müslüman oluş hikayelerinide buraya ekle dedim hani cvb?

sen anca bunda ötüyorsun sıkıysa besmelenin bi benzerini getirin diyen ''ihtar''adlı kardeşin iddiasını cürüt...miroğlunun ve nuraynın hücre bölümündeki sorularını cürüt.....Benim ruhla ilgli sözlerimi cürüt...neden cvb veremiyorsunuz sıkıyor mu?

Burdaki tüm müslümanlara sesleniyorum hz.muhammedele ilgili hic bişeye cvb vermeyin.Cünkü ne desek onlar daha fazla küfrediyorlar.Kuranda da emir var anlamayana anlatılmaz...

tarihinde kobra tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Allah cok affedicidir yerine sadece "Allah affedicidir" yazsa, Allah'in gunahin siddetine gore affedici olmadigi anlami mi cikiyor?

Bu ne sacma bir savunma?

ve her yaptıgınız gunahı affeder dır buradakı acıklama gece bıraz savurganlıkla yazmısım.ben cevırı hatası dıyorum veya turkceye en fazla boyle cevrılebılıyor herhalde arastıracagım aslında anlam hatasına suruklenıyor.saygılar.

tarihinde rockafeller tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...