Jump to content

Erkeklerin Karşısında Banyo Yapan Validemiz

Recommended Posts

• İleti 204
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Aynen dediğiniz gibi "henüz ader görmeyenler" cümlesini google a yapıştırdım karşıma hep talak 4 ayeti çıktı :D

Bunu bin kere ben de Cigi'nin konusunda açıkladım ama kimsenin işine inanmak gelmedi. Dindarsürpriz şıp diye inandırdı, bana bir garezi var forumdakilerin belli ki.. :lol:

Sitelerde Paylaş

Ateistler Hz.Aişe'nin evlilik yaşına neden bu kadar takıntılı. Koskoca İslam'da konuşacak başka bir şey bulamadınız mı? Papağan gibi aynı şeyi söylüyorsunuz ateistler.

Evet yaa! Bu konu arap dünyasında hiç tartışılmıyor zaten? Biz niye tartışıyoruz ki? : P

Sitelerde Paylaş

Ateistler Hz.Aişe'nin evlilik yaşına neden bu kadar takıntılı. Koskoca İslam'da konuşacak başka bir şey bulamadınız mı? Papağan gibi aynı şeyi söylüyorsunuz ateistler.

mükemmel olanda aranacak şey kusurdur.

kusur olduğunu kabul etmiş gibisin!

Sitelerde Paylaş

neden kıvırıyorsun. kıvırmak seni kurtarmaz. seni tutarlılık kurtarır.

peki bu çocuklar için hangi tabir kullanılır!

hâlâ ile henüz ü çorba etmişsin.

zaten başka seçeneğin de yok!

Nerde kıvırdım? Baştan beridir ısrarlıyım. Allah olgun çocuklar evlenebilir demiştir diye. Dolayısıyla 9 yaşında bir sabi evlenemez..

Sitelerde Paylaş

O zaman senin dediğin daha da sonraki yaşları ifade eder. Reşit olacak, sonra evlenecek. Bir insan 9 yaşında reşit olamaz diyorum konumun ana fikri bu. 9 yaşında, hatta bana göre 18 yaşında bile olgunlaşamaz bir çocuk..

Ben sana katılıyorum bu hususta.

Fakat ateistlerin düşünüldüğü gibi genel bir evlenme kuralı olarak algılanmayıp yetimlerin mallarının onlara teslimine vurgu var diye kalmış ortada.

Yetimlerin malını vermek ne demekse :S

Sitelerde Paylaş

Ben sana katılıyorum bu hususta.

Fakat ateistlerin düşünüldüğü gibi genel bir evlenme kuralı olarak algılanmayıp yetimlerin mallarının onlara teslimine vurgu var diye kalmış ortada.

Yetimlerin malını vermek ne demekse :S

Yetim çocuklar reşit olunca babalarından kalan (varsa) mirasını kendi üzerlerine yapın demek oluyor. Yani evlenme çağına gelmek için reşit olmak gerekiyor açıkça sureden anlaşıldığı gibi..

9 yaşında kim reşit oluyormuş bilim adamları araştırmalı.. :lol:

Sitelerde Paylaş

zamanında olmayan bir olay için hangi ifade kullanılır :

a) henüz olmadı B) hâlâ olmadı

zamanında olan ancak !henüz! olmayan bir olay için hangi ifade kullanılır :

a) henüz olmadı B) hâlâ olmadı

Çocuklar milattan önce de, günümüzde de akli olgunlaşmaya belli yaşlarda ulaşmıştır. Sınırı aşağı yukarı aynıdır. En alt 16-17 olabilir. Bence 20'dir..

Sitelerde Paylaş

Peygamberlerin kendisi günahsızdır. Onun dışında hatasız kul olmaz. İslam dininde zaten hiçbir kusur bulamazsın. Bulman imkansızdır. Neymiş o (sözde) kusur?

Ahzab37 ...Böylece Allah'ın açığa vuracağı bir şeyi gizliyordun. Allah'tan çekinmen gerekirken halktan çekiniyordun...

Ahzab37 ...Allah’ın Zeynep’le evlenmeni emrettiğini, insanlardan çekinerek, içinde gizliyordun. Oysa, asıl kendisinden korkman gereken Allah’tır...

allahı bırakıpta insanlardan çekinmek büyük günah değil mi?

Sitelerde Paylaş

Ahzab37 ...Böylece Allah'ın açığa vuracağı bir şeyi gizliyordun. Allah'tan çekinmen gerekirken halktan çekiniyordun...

Ahzab37 ...Allah’ın Zeynep’le evlenmeni emrettiğini, insanlardan çekinerek, içinde gizliyordun. Oysa, asıl kendisinden korkman gereken Allah’tır...

Ateistler işte böyle hep cımbızlama yaparlar. Peygamberler günahsızdır. Orada kastedileni ehemmiyetle düşünmek ve idrak etmek lazım. Ayette ne dendiğinin en doğrusu yalnız Allah bilir.

Sitelerde Paylaş

İnançlı bir kimse olarak en çok bozulduğum ve rastladıkça içimden lanetler savurduğum bir konu vardır.

Sözüm ona inançlı ama zırcahil takımından kimseler buraya gelip, HADİS ile örnekler vermiyorlar mı? İfrit oluyorum çoğunlukla.

Başlığı açan densiz salak, neye dayanarak doğru hadisci diye Buhari sahtekarının uydurma HADİS'ini asmış buraya...İnancımıza saldırmak için fırsat gözleyen imansız dostlara da salvo atma fırsatı vermiş...

Ulen DEYYUS(-kusura bakmayın, böyle ifadeler kullanan biri değilim ama....) HADİS, yani Peygamber(SAV) sözü olan ifadeler, eğer Kur'an'dan bir ayet, usre filana değiniyorsa, atıfta bulunuyorsa DOĞRU HADİS'tir ve sayıları da çok azdır. Hal böyle iken, RAVİ'nin RAVİ'sinden rivayette bulunan, Peygamberin ölümünden 250 yıl kadar sonra yaşamış bir din taciri sahtekarın HADİS diye yutturduğu bu safsataları buraya asıp, aslında bizi rrencide ediyorsun...

Lânetler olsun sana....

Sitelerde Paylaş

Bundan ne anlam çıkardın?

Peygamberimiz de insan sonuçta, duyguları var. Toplumdan çekinmesinde ne var? Allah açıkla toplumdan çekinme demiş işte...

Ya inanın komik oluyorsunuz koca adamlar..

Sitelerde Paylaş

malzeme lazım,her zaman bulmak kolay değil böyle malzeme,bulduğunu sündürde sündür. :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...