Jump to content

İMAN nedir?

Recommended Posts

Maide 72- Andolsun, "Allah, Meryem'in oğlu Mesih'tir" diyenler elbette kâfir olmuşlardır. Oysa Mesih onlara: "Ey İsrailoğulları, hem benim, hem de sizin Rabbiniz olan Allah'a ibadet edin. Kim Allah'a ortak koşarsa, şüphesiz Allah ona cenneti haram kılmıştır ve onun varacağı yer cehenemdir. Zalimlerin yardımcıları da yoktur" demişti.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 524
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bence kaset olayı kesin iftira. Kaç dakikalık bilgisayarda yapma filmler çekiyorlar da kısa bir komplo videosu mu çekemeyecekler? Allah kurtarsın. Merak ettim hangi sözünü beğenmiyorsun?

Bütünüyle hiçbir konuşmasını tasvip ettiğim biri değil diyeyim...

Sitelerde Paylaş

Maide 18- Yahudiler ve hıristiyanlar, "Biz Allah'ın oğulları ve sevgilileriyiz" dediler. De ki: " O halde niçin günahlarınızdan ötürü (Allah ) size azab ediyor?" Hayır, siz de O'nun yaratıklarından birer insansınız. O dilediğini bağışlar, dilediğine azab eder. Göklerin, yerin ve ikisi arasında bulunan her şeyin mülkü Allah'ındır. Nihayet dönüş de O'nadır.

Sorarım sana doğrucu ben Allahın oğluyum diyen adam cennete girer mi?

Sitelerde Paylaş

Maide 72- Andolsun, "Allah, Meryem'in oğlu Mesih'tir" diyenler elbette kâfir olmuşlardır. Oysa Mesih onlara: "Ey İsrailoğulları, hem benim, hem de sizin Rabbiniz olan Allah'a ibadet edin. Kim Allah'a ortak koşarsa, şüphesiz Allah ona cenneti haram kılmıştır ve onun varacağı yer cehenemdir. Zalimlerin yardımcıları da yoktur" demişti.

Bilmiyor adamlar Cübbeli bunu. Samimi bir şekilde teslisi sorgulayanlar gerçeği bulur ama milyarlarca hristiyan kendi dininden asla şüphe etmeden yaşıyor ve ölüyor. Nerden bilsinler dinlerinin değiştiğini? Sana biri çıkıp Kuran değişti dese inanacak mısın? Onlar da kendi kitaplarının değiştiğine inanmama özgürlüğüne sahip.

Dolayısıyla, kalplerinde İslam'ın öğretilerini bilipe reddedenler dışında bence hepsi ebedi cehennemlik olamaz...

Sitelerde Paylaş

İslam da en büyük günahlardan birisi, yaratıcıya, olmayan özellikleri atfekmektir.

Anlatmak istediğimden bunu anlıyorsan bravo başka sözüm yok. Kimse Allah'ın dışında kimlerin ebediyen yanacağına hüküm veremez. Hristiyanlar inanan insanlar. Sen onlara ebediyen yanacaksın diyemezsin.

Ebediyen Allah'ı kesinlikle inkar edenler yanacaktır bana kalırsa..

tarihinde Doğrucu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bilmiyor adamlar Cübbeli bunu. ....

Evet şimdi o adamlar bilmiyor ama sen artık onların kafir olduğunu ve cehennemde ebedi kalacaklarını biliyor musun? Biliyorsun. Buna rağmen benim mantığım almıyor dersen senin durumun ne olur?

Ben Allah'ın varlığına birliğine inanırım. Bundan başkasını düşünmem zaten.

Ama ben bir hristiyanın ebedi cehennemlik olduğuna inanmıyorum. Mantığım almıyor. Bunun hükmü sana bana düşmez kısaca. Allah insanların kalplerini bilir...

Hristiyanların çoğu müslümanların çoğundan daha samimi dindardır...

tarihinde Doğrucu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Anlatmak istediğimden bunu anlıyorsan bravo başka sözüm yok. Kimse Allah'ın dışında kimlerin ebediyen yanacağına hüküm veremez. Hristiyanlar inanan insanlar. Sen onlara ebediyen yanacaksın diyemezsin.

Ebediyen Allah'ı kesinlikle inkar edenler yanacaktır bana kalırsa..

yaratana bildirdiğinin dışında özellik atfetmek şirk gibi birşeydir, bu çok büyük bir günahtır.

kimse hüküm veremez fakat yaratıcı insanlara bildirmişse, kimlerin ebedi cehennemlik olduğunu, buna bakarak söylenebilir ve buda hüküm vermek olmaz.

Sitelerde Paylaş

Gerçek Cübbeli: ''Yahudi ve Hristiyanlar cennete girecek diyenler, cennete giremezler''.

Kuranda yahudi ve hristiyanlardan iyi işler işleyenlerin amelleri boşa gitmeyecek yazar.

Demek ki cehennemim onların bulunduğu bölgesine sıcaklığı bir derece düşürecek bir klima sistemi konacak. Eh artık içecek kaynar suyun sıcaklığını da bir derece düşürecek bir su otomatı da olur o zaman. Zebanilerin de boyu minare kadar olanı değil, çan kulesi kadar olanı konur. Ateşten kırbaçları da bir santim kısa olsun bi zahmet heralde artık! Kızgın zincirlerden bir halka düşürülmesini heralde demeye gerek yoktur. :lol:

Sitelerde Paylaş

Mantığım almıyor. Bunun hükmü sana bana düşmez kısaca. Allah insanların kalplerini bilir...

Elbette bize düşmez. Hüküm Allah'ındır. Kuran Allah'ın kelamıdır.

Maide 73- "Allah, üçün üçüncüsüdür" diyenler elbette kâfir olmuşlardır. Oysa tek ilâhtan başka ilâh yoktur. Eğer söylediklerinden vazgeçmezlerse, elbette onlardan inkâr edenlere acı bir azap dokunacaktır.

Sitelerde Paylaş

Elbette bize düşmez. Hüküm Allah'ındır. Kuran Allah'ın kelamıdır.

Maide 73- "Allah, üçün üçüncüsüdür" diyenler elbette kâfir olmuşlardır. Oysa tek ilâhtan başka ilâh yoktur. Eğer söylediklerinden vazgeçmezlerse, elbette onlardan inkâr edenlere acı bir azap dokunacaktır.

Diyenler demek ile bunu böyle bilenler sence aynı şey mi? Hala anlatamadım, hristiyanlar Allah'a ortak koşan ataları sayesinden böyle inanıyor. Bunu sorgulama fırsatı bulmayanlar çoğunlukta. Dolayısıyla kimse hristiyan doğdun sen, ebediyen ateşliksin diyemez.

Sen hristiyan doğsaydın, %99.9 sen de asla sorgulamazdın...

Boşuna bunlarla bana gelme, gerçek açıktır. Allah adına kimse hristiyanlar ebedi cehennemlik diyemez. Cübbeli Ahmet Hoca diyor ama ben buna inanmıyorum..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...