Jump to content

İMAN nedir?

Recommended Posts

BEN KESİNLİKLE DÖNMEYECEĞİM BİR ŞEYE İNANIYORUM Kİ O DA;

ALLAH'IN VARLIĞINI VE BİRLİĞİNİ ANLAYACAK FIRSATA SAHİP OLDUĞU HALDE İNADIYA İNKAR EDENLER, ASLA KABUL ETMEYENLER DIŞINDA CEZASINI ÇEKEN HERKES CENNETE GİDER. YA DA CEHENNEM AZABINDAN ÇIKAR ARAFTA KALIR.

Dolayısıyla Cigi bu dediklerimi üstüne alınabilir...

Bana burada aksini söylemeyin, ben mantığıma ve imanıma güveniyorum...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 524
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

BEN KESİNLİKLE DÖNMEYECEĞİM BİR ŞEYE İNANIYORUM Kİ O DA;

ALLAH'IN VARLIĞINI VE BİRLİĞİNİ ANLAYACAK FIRSATA SAHİP OLDUĞU HALDE İNADIYA İNKAR EDENLER, ASLA KABUL ETMEYENLER DIŞINDA CEZASINI ÇEKEN HERKES CENNETE GİDER. YA DA CEHENNEM AZABINDAN ÇIKAR ARAFTA KALIR.

Dolayısıyla Cigi bu dediklerimi üstüne alınabilir...

Bana burada aksini söylemeyin, ben mantığıma ve imanıma güveniyorum...

Peygamberimize de inanması lazım değil mi? Çünkü peygamberimize inanmayan bir kişi ona yalancı demektedir aslında. Allah bu suçu neden affetsin?

Sitelerde Paylaş

O Hz. Musa ve Hz. İsa as. dönemindeki Yahudi ve Hristiyanlar için geçerlidir.

Kuranda öyle demiyor. Bi de biz oluyoruz kuranı inkar eden! Müslümanlardan bize sıra mı geliyor, müslümanlar teker teker ayetleri inkar ediyorlar, biz tek tek ne gerek var diyoruz, toptan inkar ediyoruz.

Sitelerde Paylaş

Peygamberimize de inanması lazım değil mi? Çünkü peygamberimize inanmayan bir kişi ona yalancı demektedir aslında. Allah bu suçu neden affetsin?

Peygamberimize inanmazlar, çünkü kitapalarında son peygamber Hz. İsa yazar.

Bakın benim dediğimi anlamadınız. Bekara karı boşamak deyimi gibi bir mesele bu.

Sen veya ben de hristiyan doğsaydık, aksini iddia edemeyeceğiniz kadar kesin bir oranda %99.9 asla dinimizi sorgulamayacak, ona göre ibadet edecektik.

Bugün sana Kuran yalan diyen birine neden karşı koyarsın? Kuran'ın doğru olduğunu kesin inandığın için. Dolayısıyla bir hristiyana da, İncil yalan dersen sana inanmama hakları vardır.

Yani özet olarak, Allah'ın varlığını İslam'daki gibi kabul etme fırsatını hiç yakalamamış milyarlarca hristiyanın ebediyen cehennemde yanacağını söylemek Allah'ın adaleti ile bağdaşmaz. Aksine bunu düşüneni tehlikeye atar.

Dolayısıyla kimse "hristiyanlar ebediyen cehennemliktir" diyemez...

Buradaki ateistlere biz gerçeği söylüyoruz mesela, onların çoğu tüm mantıklı açıklamalarımıza rağmen inkara devam ediyorlar. Gerçeği duyma fırsatı bulmak önemli kısaca..

Sitelerde Paylaş

Bence inan, kendine yazık etme.

böyle resimler koyunca inandıracağını mı sanıyorsun? ki korktuğu için inandıktan sonra neye yarar o inanç?

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen veya ben de hristiyan doğsaydık, aksini iddia edemeyeceğiniz kadar kesin bir oranda %99.9 asla dinimizi sorgulamayacak, ona göre ibadet edecektik.

yani sen şimdi hiç sorgulamadın, müslüman doğdun felan hadi az kaldı yavaş yavaş tünelin sonuna yaklaşıyosun :lol:

Sitelerde Paylaş

Kuranda öyle demiyor. Bi de biz oluyoruz kuranı inkar eden! Müslümanlardan bize sıra mı geliyor, müslümanlar teker teker ayetleri inkar ediyorlar, biz tek tek ne gerek var diyoruz, toptan inkar ediyoruz.

Cehenneme gider demek ve ebediyen cehennemliktir demek çok ayrı şeyler. İnsanalrın büyük çoğunluğu cehennem deneyimini yaşayacaktır. Açıkça ben de kesin yaşayacağımı düşünüyorum. Günah işlemedim hiç diyen çok azdır sanırım.

Ama ebediyen cehennemlik demek, asla trilyon yıl sonra bile çıkmayacak demektir. Bu kimseye düşmez ki hristianlara ebediyen cehennemlik desin.

Allah insanın içini bilir sözüne dikkat çekerim, iyice anlayın bu sözü...

Sitelerde Paylaş

yani sen şimdi hiç sorgulamadın, müslüman doğdun felan hadi az kaldı yavaş yavaş tünelin sonuna yaklaşıyosun :lol:

Ben dinimi asla sorgulamam. Mantık dışı hiçbir yanı yok çünkü.

Ben yaşayış tarzını sorgularım mesela. Biri İslam'da müzik dinlemek haram der, ben bunu sorgularım...

Boş beleş atma..

Sitelerde Paylaş

Ben dinimi asla sorgulamam. Mantık dışı hiçbir yanı yok çünkü.

sogulamadan nerden biliyosun mantık dışı yanı olmadığını :lol:

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

böyle resimler koyunca inandıracağını mı sanıyorsun? ki korktuğu için inandıktan sonra neye yarar o inanç?

Sen İslam'a iman et de, neden edersen et. Allah zaten Kuran'da ondan korkmamızı istemiştir.

Öyleyse Benden, yalnızca Benden korkun." (Nahl Suresi, 51)

Sitelerde Paylaş

Varsa samimi bir şekilde fırsat bulmuşsa, teslisin yanlışlığını düşünüp iman etmesi gerekir. Ama gerçekten fırsatını bulup bulmadığını Allah bilir.

Bir hristiyan berbere gitmeye fırsat buluyorsa, filim seyretmeye fırsat buluyorsa içki içmeye fırsat buluyorsa İslam'ı bulmaya fırsat bulamadım derse mahşerde sence bu geçerli olur mu?

Sitelerde Paylaş

Sen İslam'a iman et de, neden edersen et. Allah zaten Kuran'da ondan korkmamızı istemiştir.

Öyleyse Benden, yalnızca Benden korkun." (Nahl Suresi, 51)

Nevertheless sen bana lazımsın. Bu şekilde devam edersen seni bu forumdan atarlar ve ben yalnız kalırım.

Sitelerde Paylaş

sogulamadan nerden biliyosun mantık dışı yanı olmadığını :lol:

Sorgulamaktan ne anladığın önemli olan. Ben ailemden duyduğum için Allah'a inananlardan değilim. Mesela ben de düşündüm,

Allah var mı diye?

Kainatın kusursuz düzenini görünce, canlıları gözlemleyince aksini iddia edemeyeceğim şekilde karşıma çıktı;

Allah kesin vardır.

İslam'ı evet ailemden duyarak öğrendim doğal olarak. Ama İSlam'ın şartlarını, kurallarını okuyunca bir mantıksızlık bulamadım. Allah açıkça farkediliyor ki, her şartını toplumsal ahlak ve iyilik üzerine koymuş.

Ama dediğim gibi, ben hristiyan olsaydım Allah'a inanacağıma eminim, ama İncili2i gerçekten reddeder miydim bilmiyorum. Kimse de uzaktan konuşmasın istiyorum..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...