Jump to content

İslam'ın Kökeni Hıristiyanlık mıdır?

Recommended Posts

19 dakika önce, Aa yazdı:

İslam , kuran Kerim ve Muhammed öncesinde hristiyanlık vardı ve  hristanlığın öncesinde sabbiiler ve Giza katabları ve Tevrat ve Musa peygamber vardı . Musa’dan önce gelen peygamberler : Yakup , İbrahim , Nuh , Adem ve diğer peygamberler yahudi değillerdi .  Ayrıca ibrahim peygambere sayfalar ve Nuh peygambere levhalar verilmiştir gemiye binerken . Genellikle çoğu peygamber Şanlıurfa Harran , Antakya , Türkiye , Arap ve israil ülkelerinde görülmüştür . Ve incilde vahiy bölümü Türkiye’deki 7 kiliseye işaret etmektedir .  Muslumanlar allahtan her allahtan inen kitaba inanırlar ve inanmak zorundadırlar . Musa ve isa peygamberede ve tüm  Allah’ın gönderdiği peygamberlere inanılar . Havariler bir gün isa peygambere : allah bize bir sofra indirsinde oradan yiyelim ve içimizde şüphe kalmasın demişlerdi . Ve o sofra inmişti . Ve sonradan havariler kutsal ruh ile desteklenmişti ( kuran ayeti ) . Hemen hemen tüm havariler oldurulmuştur, allah rahmet eylesin . Ve baya bir gnotik incil bulunmuştur sonradan . Hiç isa peygamber carmahtaykeb : rabbim beni neden terk ettin diye bağırır mı  ( petrusum gnotik sayılan 2 inci mektubunda : gücüm kalmadı cümlesi yer alır ) . Ve  kimse müdahale etmemiş carmağa gerilirken ( islamda allah kulu İsa yı yanına alıyor ) . Ama şunu muhakkak hatırlatayım herkes kendi kitabından hesaba çekilecek allah tarafından ( kuranda böyle yazıyor ) . Yahya kızı Meryem namusunu korudu idi ( ayet ) . Yahudiler hakkında ( kuran ) Bakara 72 . Bir gün bir kişiyi oldurup suçu birbirinizin üstüne atmıştınız , Allah bütün gizlediklerinizi ortaya çıkaracaktır . Bakara 62 ,91 , 92 , 95 , 96, 98 , 99  . Yani yahudiller bazı peygamberleri oldurmuştur yazıyor Kuran’da . İsa peygamberide yahudiller oldurtu , romallılara ! Tüm allah katından inenleri okuyun ve o zaman anlarsın isa neden diğerinin , yenisinin indiğini . 

Hristiyanlara göre isa çarmıhtan sonra dirilmiştir sizce havariler bu vaad gerçekleşmeseydi neden incili yaymak için mücadele etsinler? Müslümanlar habeşistana Necaşinin yanına gidip oranın hristiyanlığı ile çelişmeyen ifadeler kullanarak habeş kralını kandırmıştır link sonra da necaşinin müslüman olduğu iddia ediliyor hristiyan bir topluluğa sığınan siz şimdi onlara müşrik diyorsunuz yahudilerin din adamlarına taptığını söyleyen siz şimdi helal haram konusunda din adamlarını rab edinme konusunda hiç farklı değilsiniz. Müslümanlar şunu inkar edemez ki eğer hristiyanlık en başından beri sapkın bir din değilse günümüzde kökleri de o haline dayanmaktadır yok o zamanların hristiyanları müslümandı demek avam ve saçma bir söylemdir. İslamın hristiyanlık ve yahudiliğe ithamlarını gerçekçi bulmuyorum dinleri çarpıştırınca bu ortaya çıkıyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 453
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Merhabalar . Tabiki havariler incili yaydılar tüm dünyaya , yaymadılar demedim . Necasi veya kral ne alaka ? Ben kimseye müşrik demedim ! Yahudilerin din adamlara taptığını da soylemedim ! Ben hristiyanlağa değil Müslümanlığa sığınıyorum ! Ben yalnız Allah’a kulluk ederim . Ben avam saçmadır demedim . Ben ne hristiyanlığı , nede Yahudiliği ithamlarda bulunuyorum . Ben bu formda kendi inancımla beraber form konusuna yorum yapıyorum . Ama siz bayaa bir aşırı bir şekilde sözlerimi çarpıtıyorsunuz !! Ve benim yazdığımı TEKRAR ( derin nefes , sakin , positif ) okumanızı tavsiye ederim . Sizin dininiz size , benim dinim bana . Ve şunu bilinki ben kutsal kitapların ayetlerinden yorum yaptım .  Meryem suresi 30 , 31 , 32 , 33 , 34 ve 35  .  

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Aa yazdı:

Merhabalar . Tabiki havariler incili yaydılar tüm dünyaya , yaymadılar demedim . Necasi veya kral ne alaka ? Ben kimseye müşrik demedim ! Yahudilerin din adamlara taptığını da soylemedim ! Ben hristiyanlağa değil Müslümanlığa sığınıyorum ! Ben yalnız Allah’a kulluk ederim . Ben avam saçmadır demedim . Ben ne hristiyanlığı , nede Yahudiliği ithamlarda bulunuyorum . Ben bu formda kendi inancımla beraber form konusuna yorum yapıyorum . Ama siz bayaa bir aşırı bir şekilde sözlerimi çarpıtıyorsunuz !! Ve benim yazdığımı TEKRAR ( derin nefes , sakin , positif ) okumanızı tavsiye ederim . Sizin dininiz size , benim dinim bana . Ve şunu bilinki ben kutsal kitapların ayetlerinden yorum yaptım .  Meryem suresi 30 , 31 , 32 , 33 , 34 ve 35  .  

inandığın dinin peygamberi(yahudiler konusunda) bunu bizzat söylemiştir, sen inandığın dinden ayrı bir düşünceye sahip olamayacağına göre hristiyanlar müşriktir kuranda üç demeyin yazıyor, yine senin dinin o zamanın hristiyanları müslümandı diyor, sözlerinizi çarpıtmadım sanırım düzeyinize hitap edemiyorum çünkü söylediklerimi anlamaya hazır bir bilgi düzeyiniz yok gibi gözüküyor.

Sitelerde Paylaş

Merhabalar tekrar . Maksadım sizi sinirlendirmek veya saygısızlık etmek değil ve sizi dininizden de çevirmeye çalışmıyorum , bunu bir belirteyim . Bu formda herkes nasıl özgürce birşeyler yazıyorsa . Aynen bende öyle yazıyorum . Uzun konuşup yazmayı sevmem , o yüzden yanlış anlamış olabilirsiniz . Şimdi tekrar bir deneme yapacağım . Son yorumunuzla ilgili yazacağım . Bir yudum kahve alayım .birincisi kuaranda hristiyanlar ve yahudiler muşriktir yazmıyor ! Ama kuran Kerim kabul etmek zorundadırlar kuranda !  Ve aynen tanrı 3 tur demeyin yazıyor ve ilave ediyor kim İsa tanrının oğlu derse kafirdir yazıyor . Aynen islamdan önceki din hristiyanlıktı . Kuranda yazanda ve inandığımızda bu . Ben incili , tevratı ve her türlü kitabı defalarca okudum . Keşke sizde önce kuranı okuyup ve ondan sonra yorum yapsaydınız . Tüm kitabı , toparlaya bildikten sonra ancakanlaya bilirsiniz . Öyle herhangi bir konuda 2 tane işinize gelen ayeti seçerek değil . Eğer bir konu hakkında  bir yorumda bulunacaksanız  , o konu hakkındaki tüm ayetleri karşıma getirmenizde lazım . Bu inci ve tevrat içinde geçerli . Hristiyan yahudi müşrik ayetini örnek gösterİyırsunuz , Ama kuranda şu ayetlerde var : herkes kendi kitabından hesaba çekilecektir diyor ve ekliyor kimin müşrik olduğuna ben karar veririm diyor ve kimin cennete veya ceheneme gireceğine . Yahudiller hristiyanlar dinine veya İsa’ya asla inanmazlar hatta gülünç bulurlar , isa Peygambere ne yaptıkları da mağlup ( ben demiyorum hem incil , hemde kuran Kerim diyor ) . Ve peygamberimiz İsa’ya ve Meryem anamıza Allah çok değer verir , baya bir . İsa iznimizle çamurdan kuş yaptın ona ufurdun ve kuş oldu uçtu . İznimizle oluyu diriltin ( Lazarus ) , yine iznimizle anadan doğma kör birinin gözlerini görür yaptın . İsa yı kutsal ruh ile destekledik ve incili verdik . Meryem bir hurma ağacının kenarına üzgün oturuyordu , keşke olseydim diye , oradan Melek ona , Meryem ağacı salla da hurma düşsün ve salladı ve yedi ve su cıkartılar melekler Meryem anamız içsin diye . Sonra iftira Etiler o yahudi Haham’lar Meryem’e . İsa Peygamberi ise yanına aldı ve o carmaha gerdikleri kişi yalnızca isa peygambere benzeye biriydi , Allah tarafından tabi .  Ve size bir uyarıda bulunayım , lafları çevirme veya politika yapma bu dini konular üzerinde büyük bir gunahtır , hem Yahudilikte , hem hristiyanlıkta , hemde islamda . Din hakkında konuştuğunuz veya tartışıgınızda , yalnızca ayetleri kullanın . Çok büyük bir gunahtır yahwe , god , Allah hakkında bilmeden konuşmanız .  Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla 

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, Aa yazdı:

Keşke sizde önce kuranı okuyup ve ondan sonra yorum yapsaydınız . Tüm kitabı , toparlaya bildikten sonra ancakanlaya bilirsiniz . Öyle herhangi bir konuda 2 tane işinize gelen ayeti seçerek değil .

geri zekalı, sen de önce şu forum arşivini iyice oku, ondan sonra ateistleri itham et!

bak bakalım ateistler işlerine gelen iki ayet üzerinden mi sadece yorum yapıyorlar!

kalkmış forumdaki ateistlere önce kuran'ı okuyun diyor! sen onu müslümanlara söyle! 

ben kuran'ı okuduğum için ateist oldum! okumasaydım ateist olmazdım. 

Kutsal kitapları okuyup anlayana ATEİST

Okuyup anlamayana YOBAZ

Hiç okumayana DİNDAR denir...

Nikola Tesla

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Aa yazdı:

Bence insan formda saygı , terbiye ve medeniyet çerçevesinde kalmalı . Tabi bu bence . Keşke ayetleri kendi isteğinize göre ve konunuza göre ve sizin istediğiniz sonuca varması icin kullanmasaydınız . Neyse , senin dinin sana , benim dinim bana 

Belki inanmayacaksınız, ama buradaki dinsiz imansızlar sizlerden daha saygılı.

Bilin bakalım, neden?

Sorumun yanıtı, son cümlenizde gizli!:D

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Aa yazdı:

Bence insan formda saygı , terbiye ve medeniyet çerçevesinde kalmalı . Tabi bu bence . Keşke ayetleri kendi isteğinize göre ve konunuza göre ve sizin istediğiniz sonuca varması icin kullanmasaydınız . Neyse , senin dinin sana , benim dinim bana 

Müslümanın atacak barutu kalmayınca hep böyle oluyor. Sanıyor ki kendi dini en yüce, en müthiş olanı... Değil kardeşim, senin dinini bir, bir kaç, ya da bir gurup bedevi Hristiyan dininden ve onun öncesi Yahudi dininden kopya etti... (Daha doğrusu çaldı) Olay tamamen budur ve senin anlayıp kabul etmeni bekler... Öte taraftan sen kabul etmesen de, gerçek budur ve gerçek seni iskine takmaz... 

Sitelerde Paylaş

Hepsi mi dinsiz imansız ?  Benim hangi saygısızlığımı gördünüz ? Yani  dinsiz imansız olanlar inananlara duşman mı.  Bundan haberim yoktu . Öyle olamaz bence muhakkak başka şeylerede inananlar vardır belki . Hem bu saldırganlık niye ? Ben ne dedim ? Antep’e gelince elimi öp sana mangal yapayım

Sitelerde Paylaş

Böyle hoş değil ! İstişare önemlidir . Fikirlere inançlara saygı onemlidir . Medeniyet bir servetir . Karşındakinin yaşını bilmeden . Çok ayıp . Bunun dinle alakası yok . Bunların hepsini ateistformundaki yöneticilere anlatacağım , mangal yaparken . Hem benim arkadaşlarımdan bazıları ateist . Aramızda da asla saygıda kusur olmaz  . 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Aa yazdı:

Böyle hoş değil ! İstişare önemlidir . Fikirlere inançlara saygı onemlidir . Medeniyet bir servetir . Karşındakinin yaşını bilmeden . Çok ayıp . Bunun dinle alakası yok . Bunların hepsini ateistformundaki yöneticilere anlatacağım , mangal yaparken . Hem benim arkadaşlarımdan bazıları ateist . Aramızda da asla saygıda kusur olmaz  . 

6 dakika önce, Aa yazdı:

Hepsi mi dinsiz imansız ?  Benim hangi saygısızlığımı gördünüz ? Yani  dinsiz imansız olanlar inananlara duşman mı.  Bundan haberim yoktu . Öyle olamaz bence muhakkak başka şeylerede inananlar vardır belki . Hem bu saldırganlık niye ? Ben ne dedim ? Antep’e gelince elimi öp sana mangal yapayım

Kızmaca yok!

Darılmaca yok!

Küsmece yok!

Hani daha demin, ne demiştiniz?  Ha evet, cool kalmaya çalışın.

Uzun lafın kısası, bu forumda 1 milyonun üzerinde ileti var ve neredeyse irdelenmemiş konu yoktur.

Yani böyle bu foruma dalar dalmaz, her şeyi ben bilirim edası ile dolaşırsanız, cavabını da alırsınız.

Bakın; sizin  şahsi inancınıza saygımız vardır ancak dininize ve taptığnız Arap tanrısına da aynı muameleyi beklemeyin. Hani inanç özgürlüğü varsa, fikir özgürlüğü hay hay vardır.

Ve benim nazarımda fikir özgürlüğü, inanç özgürlüğünün üstündedir!

Dipnot: Elinizi öpmem ancak Gaziantep´e uğrarsak, mangal neden olmasın.:D

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Hrisitiyanligi ve Islami anlamak icin

ilk önce hristiyanlik

Meryem kimdir?

Mesih ne demektir? 

Davud kimdir ?( Isa peygamber onun soyundan geliyor diye geciyor)

Musa kimdir? ( 3 tane havarisi Isa ile onu kutsal dagda görüstügünü görüyor)

Phinehas kimdir?

Joshua kimdir?

Isa kimdir?

Simdi de islam

- Abdulmuttalib kimdir`?

- Peygamberimizin esi Hatice kimdir?

- Peygamberimizin cocuklari kimlerdir?

- Hicrete kadar olan müslüman sayisi

- Niye Hicret?

- Yahudiler medinede ilkönce destek verip sonra niye sirt dönmüslerdir?

Kronoloji , dil ve tarih bilimine sahip olmaniz dilegiyle!

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

değildir zira ikisi benzer gibi görünse de temelden farklı bambaşka dinlerdir.
Bİ kere İslam'da İsa'ya kitap verildiği söylenir halbuki İsa hiçbir zaman bana kitap geldi alın okuyun diye bi şey dememiştir.
Zaten hristiyan alemi de Kanonik İnciller'in İsa'dan sonra yazıldığını kabul ediyor, yazarlar aziz olarak anılıyor.
Muhtemelen Muhammed hiç incil okumadığı için İncil'i de Tevrat gibi vahiy kitabı sanmış

Sitelerde Paylaş

İslamın, Hristiyanlığın yada Museviliği kökeni Mu uygarlığına dayalıdır. Tüm dinler Mu': Atlantisten türemiştir. Din aynıydı değiştikçe yeni versiyonlar ile tekrarlandı.
Anti Virüst programı düşünün siz 4 var iken hala 1. versiyonu kullanırsanız pek sağlıklı hareket etmiş olmazsınız.

Benzerlik açısından baktığınızda İslamiyet Hristiyanlığa değil Museviliğe daha çok benzer. Hristiyanlık çok törpülenmiş bir dindir.

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...