Jump to content

İslam'ın Kökeni Hıristiyanlık mıdır?

Recommended Posts

tumblr_lxg7xnixmJ1qj41li-tile.jpg

Orjinali ve sahte

Yaratılış 4

10- RAB, “Ne yaptın?” dedi, “Kardeşinin kanı topraktan bana sesleniyor.

11- Artık döktüğün kardeş kanını içmek için ağzını açan toprağın laneti altındasın.

12- İşlediğin toprak bundan böyle sana ürün vermeyecek. Yeryüzünde aylak aylak dolaşacaksın.”

13- Kayin, “Cezam kaldıramayacağım kadar ağır” diye karşılık verdi,

14- “Bugün beni bu topraklardan kovdun. Artık huzurundan uzak kalacak, yeryüzünde aylak aylak dolaşacağım. Kim bulsa öldürecek beni.”

15- Bunun üzerine RAB, “Seni kim öldürürse, ondan yedi kez öç alınacak” dedi. Kimse bulup öldürmesin diye Kayin’in üzerine bir nişan koydu.

16- Kayin RAB’bin huzurundan ayrıldı. Aden bahçesinin doğusunda, Nod topraklarına yerleşti.

MÂİDE

27- Onlara Âdem'in iki oğluyla ilgili haberi hakkıyle oku. Hani her ikisi birer kurban sunmuşlardı, birinden kabul edilmiş, diğerinden kabul edilmemişti. (Kurbanı kabul edilmeyen, ötekine):» Seni öldüreceğim» demişti. Diğeri ise şöyle demişti: «Allah, yalnız kendisinden korkanlardan kabul eder».

28- «Allah'a yemin ederim ki, sen beni öldürmek için bana el uzatsan da, ben seni öldürmek için sana el uzatacak değilim, ben âlemlerin Rabb'i olan Allah'tan korkarım.

29- Ben, hem benim hem de kendinin günahını yüklenip cehennemliklerden olmanı isterim. Zulmedenlerin cezası işte budur!» dedi.

30- Bunun üzerine kurbanı kabul edilmeyenin nefsi kendisini, kardeşini öldürmeye teşvik etti ve onu öldürdü. Böylece zarara uğrayanlardan oldu.

31- Derken Allah bir karga gönderdi, ona kardeşinin cesedini nasıl gömeceğini göstermek için toprağı eşeliyordu. «Yazıklar olsun bana, şu karga kadar olup da kardeşimin cesedini gömmekten âciz miyim ben?» dedi ve pişman olanlardan oldu.

32- Bunun içindir ki, İsrâiloğulları'na: «Kim, bir cana kıymayan veya yeryüzünde bozgunculuk çıkarmayan bir nefsi öldürürse, bütün insanları öldürmüş gibi olur. Kim de bir nefsin yaşamasına sebep olursa, bütün insanları yaşatmış gibi olur» hükmünü yazdık (farz kıldık). Şüphesiz ki onlara peygamberlerimiz açık delillerle geldiler. Yine de bundan sonra onların birçoğu yeryüzünde aşırı gitmektedirler.

Hatalar:

28- «Allah'a yemin ederim ki, sen beni öldürmek için bana el uzatsan da, ben seni öldürmek için sana el uzatacak değilim, ben âlemlerin Rabb'i olan Allah'tan korkarım.

Kurana hic uymayan bir düsünce: Hic kimseyi öldürme!!!

31- Derken Allah bir karga gönderdi, ona kardeşinin cesedini nasıl gömeceğini göstermek için toprağı eşeliyordu. «Yazıklar olsun bana, şu karga kadar olup da kardeşimin cesedini gömmekten âciz miyim ben?» dedi ve pişman olanlardan oldu.

Allah neden bir katile yardim ediyor? anlasilacak gibi degil!

14- “Bugün beni bu topraklardan kovdun. Artık huzurundan uzak kalacak, yeryüzünde aylak aylak dolaşacağım. Kim bulsa öldürecek beni.”

15- Bunun üzerine RAB, “Seni kim öldürürse, ondan yedi kez öç alınacak” dedi. Kimse bulup öldürmesin diye Kayin’in üzerine bir nişan koydu.

Burda Rab öldürmezken,

Allah .

32- Bunun içindir ki, İsrâiloğulları'na: «Kim, bir cana kıymayan veya yeryüzünde bozgunculuk çıkarmayan bir nefsi öldürürse, bütün insanları öldürmüş gibi olur. Kim de bir nefsin yaşamasına sebep olursa, bütün insanları yaşatmış gibi olur» hükmünü yazdık (farz kıldık). Şüphesiz ki onlara peygamberlerimiz açık delillerle geldiler. Yine de bundan sonra onların birçoğu yeryüzünde aşırı gitmektedirler.

28- de verdigi mesaja sadik kalmayarak bagzi kisilerin öldürülebilecegini ifade ediyor. Cana kiyan, bozgunculuk yapanlar öldürülebilir!

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 453
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Doktirina Jakobinin kitabı (Oradada Muhammed isminden bahsedilmiyor.Sadece Kılıç zoruyla kan döken bir Sahte arap peygamberi var

Muhammed zamaninda diger peyygamberler

Kab Bin Aswad, Banu Ans – Yemen

Mohammed, Banu Quraisch

Rahman, Banu Hanifa – Najd, Yamama

Sajah, Banu Tamem – Kuzey Arab

Tulayba, -Banu Asad

Sajah- (bir hristiyan)

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...

islam kuranla birlikte gelen bir din değildir. islam insanlık tarihiyle yaşıttır. hz musaya gelen de Allah tarafından gelen vahiy islamdı. daha sonra musevi olanlar islamın kaidelerini vahyi tahrif ederek yahudileştiler. hırıstiyanlık diye bilinen hz isaye gelen din değil pavlus diye bi adamın uydurduğu aslı isevilik olan bir dindir. islam en başından beri var olan bir dindir . vahyin insanlar eline bırakılması ve tahrifi sonucu başkalaşımlaşmış olup kuran bunları tastikleyici ve güncelleyici korunması insanara bırakılmamış bir kitaptır. diğer kitapların değiştirilmiş olması Allah ın insanlara işlemedikleri bir suça ceza vermeyeceğindendir. bu da kader ile açıklanır. bu arada muhammed ikbalin islamı müslümanlardan öğrenmeyin sözünü hatırlatıp kötüyü önek gösterip işte islam budur diye yermenin islamı basitleştiremeyeceğini vurgulamak isterim

Sitelerde Paylaş

Doktirina Jakobinin kitabı (Oradada Muhammed isminden bahsedilmiyor.Sadece Kılıç zoruyla kan döken bir Sahte arap peygamberi var

Muhammed zamaninda diger peyygamberler

Kab Bin Aswad, Banu Ans – Yemen

Mohammed, Banu Quraisch

Rahman, Banu Hanifa – Najd, Yamama

Sajah, Banu Tamem – Kuzey Arab

Tulayba, -Banu Asad

Sajah- (bir hristiyan)

hz Muhammed zamanındaki diğer peygamberler yazan arkadaş kaynağın doğruluğunu hangi ölçütlere göre kabul edeceğimizi açıklayabilir mi? kuran ın doğruluğuna değişmemiş olduğuna ve son vahiy olduğuna inanan biri olarak ben kuran ın bu vasıflarını ıspat edebilirim. bu da içerisindekileri doğru kabul etmemizi sağlar senin bu yazdıklarına delilin nedir?

tarihinde denizaktas tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

islam kuranla birlikte gelen bir din değildir. islam insanlık tarihiyle yaşıttır. hz musaya gelen de Allah tarafından gelen vahiy islamdı. daha sonra musevi olanlar islamın kaidelerini vahyi tahrif ederek yahudileştiler. hırıstiyanlık diye bilinen hz isaye gelen din değil pavlus diye bi adamın uydurduğu aslı isevilik olan bir dindir. islam en başından beri var olan bir dindir . vahyin insanlar eline bırakılması ve tahrifi sonucu başkalaşımlaşmış olup kuran bunları tastikleyici ve güncelleyici korunması insanara bırakılmamış bir kitaptır. diğer kitapların değiştirilmiş olması Allah ın insanlara işlemedikleri bir suça ceza vermeyeceğindendir. bu da kader ile açıklanır. bu arada muhammed ikbalin islamı müslümanlardan öğrenmeyin sözünü hatırlatıp kötüyü önek gösterip işte islam budur diye yermenin islamı basitleştiremeyeceğini vurgulamak isterim

İyiyi göster.

Bana islamın en az 3 tane iyiliğini söyle bakalım.

:)

İnsanlıkta kötü olan hangi yönleri islam iyiye çeviriyor?

Sitelerde Paylaş

sana 3 değil 3333 özelliini söylesem ne olacak soru sorma üslubuna bakarak aldığın cevabın niteliğinin neden böyle olduğunu idrak edebilir misin?

3333 özellik istemiyorum.

3333 özelliği sayamazsın zaten.

3 özellik istiyorum.

Böyle cevap vermenin nedeni de bence islamda iyi bir özellik bulamamandan kaynaklanıyor :)

Sitelerde Paylaş

3333 özellik istemiyorum.

3333 özelliği sayamazsın zaten.

3 özellik istiyorum.

Böyle cevap vermenin nedeni de bence islamda iyi bir özellik bulamamandan kaynaklanıyor :)

Ahiretteki Faydaları:

1- Ahirette ebedi mutlu olmak.

2- Allah'ın razı olduğu ve sevdiği seçkin kullarından olmak.

3- Cennet'in saymakla bitmeyen her türlü üstün nimetlerine kavuşmak.

4- Allah'ın sonsuz güzellikteki zatını görmek, onunla sohbet etmek şerefine kavuşmak.

5- Dünyada doyması mümkün olmayan hadsiz ebedi arzularını ahirette tatmin etmek.

6- Kendisi gibi iman eden bütün sevdiklerine ahirette tekrar ebediyen kavuşmak.

7- Geçmişte yaşadığı bütün değerli hatıralarına ve elinden çıkan herşeye yeniden kavuşmak.

8- Gözünden perdenin kaldırılması ile dünyada sebebini ve manasını anlayamayıp merak ettiği herşeyin gerçeğini öğrenmek.

9- İman etmemekten gelen ebedi azablardan ve yalnızlıklardan kurtulmak.

Dünyadaki Faydaları:

1- Yaratıcısı ve Rabbi olan Allah ile kalbi bağını kurarak hidayetin huzuru içinde olmak ve ondan kopuk yaşamamak.

2- Dünyanın zorlukları karşısında Rabbi'nin kudret ve rahmetini arkasında hissetmek ve ona sığınmak.

3- İmanın, ruhunu aydınlatması ile güzel ahlaklarla donanmak, kötü ahlaklardan arınmak.

4- İmanın, bakış açısını aydınlatması ile tüm kainatı ve herşeyi nurlu, kıymetli ve Allah'ın değerli sanatları olarak görmek.

5- En çirkin ve şerli görünen olaylarda dahi gizli güzellik ve hikmetleri görmek.

6- İnsanlara ve topluma faydalı ferdler haline gelmek.

7- Böyle faydalı ferdlerden oluşan faziletli toplumlar inşa etmek.

8- İmansızlıktan gelen bütün ruhî ve sosyal yaralardan ve manevi azablardan kurtulmak ya da korunmak.

9- Bütün bu ve benzeri faydaların neticesi olarak, imanın kuvveti nisbetinde dünyada dahi manevi bir cennet hayatı yaşamak.

bunların içinde ben zaten böyleyim diyeceğin şeyler vardır. Allah a innamak dışnda da iyilik yapmayı kötülükğün zarralarını öğütleyen öğretiler felsefeler öevcuttur ama bunlar Allah ın veya islamın olmaması gerektiğini dedillendirmez. doğru olanı yanlış olan yaptığı zaman o doğru yanlış olmaz senin anlayacağın. bumaddeler içerisinde bu öğretilerin insana katamayacağı bir çok madde de vardır

Sitelerde Paylaş

Ahiretteki Faydaları:

1- Ahirette ebedi mutlu olmak.

2- Allah'ın razı olduğu ve sevdiği seçkin kullarından olmak.

3- Cennet'in saymakla bitmeyen her türlü üstün nimetlerine kavuşmak.

4- Allah'ın sonsuz güzellikteki zatını görmek, onunla sohbet etmek şerefine kavuşmak.

5- Dünyada doyması mümkün olmayan hadsiz ebedi arzularını ahirette tatmin etmek.

6- Kendisi gibi iman eden bütün sevdiklerine ahirette tekrar ebediyen kavuşmak.

7- Geçmişte yaşadığı bütün değerli hatıralarına ve elinden çıkan herşeye yeniden kavuşmak.

8- Gözünden perdenin kaldırılması ile dünyada sebebini ve manasını anlayamayıp merak ettiği herşeyin gerçeğini öğrenmek.

9- İman etmemekten gelen ebedi azablardan ve yalnızlıklardan kurtulmak.

Bunları geç bir kalem.

Uslu durusan Noel Baba sana yılbaşında güzel hediye getirecek denilen çocukla, bunlar arasında fark yok.

Bu yazdıklarını sen kendin de deneyimlemedin zaten. Duydukların bunlar. Yoksa ahiret, allah, huri, ebedi mutluluk vs görmüşlüğün yok.

Masallar argüman diye sunulmaz.

Dünyadaki Faydaları:

1- Yaratıcısı ve Rabbi olan Allah ile kalbi bağını kurarak hidayetin huzuru içinde olmak ve ondan kopuk yaşamamak.

2- Dünyanın zorlukları karşısında Rabbi'nin kudret ve rahmetini arkasında hissetmek ve ona sığınmak.

3- İmanın, ruhunu aydınlatması ile güzel ahlaklarla donanmak, kötü ahlaklardan arınmak.

4- İmanın, bakış açısını aydınlatması ile tüm kainatı ve herşeyi nurlu, kıymetli ve Allah'ın değerli sanatları olarak görmek.

5- En çirkin ve şerli görünen olaylarda dahi gizli güzellik ve hikmetleri görmek.

6- İnsanlara ve topluma faydalı ferdler haline gelmek.

7- Böyle faydalı ferdlerden oluşan faziletli toplumlar inşa etmek.

8- İmansızlıktan gelen bütün ruhî ve sosyal yaralardan ve manevi azablardan kurtulmak ya da korunmak.

9- Bütün bu ve benzeri faydaların neticesi olarak, imanın kuvveti nisbetinde dünyada dahi manevi bir cennet hayatı yaşamak.

Nerede bu tablo? :)

Halepte iken kırk arşın atlardım demek gibi olmuş.

Halep orada ise arşın burada.

Nerede islam dünyasında bu tablo?

Diyeceksin müslümanların kötü durumunu örnek gösterme.

Ama ortada bir gerçek var.

Sen bir arazi tarif edeceksin, bu arazinin büyük çoğunluğunda çiçekler, kuşlar, kuzular, yeşillikler, neşeyle koşuşan çocuklar var diyeceksin ama karşımıza çıkan yer bir çöplük, bataklık olacak.

Geç bu işleri.

Alkolün zararlı olmadığını savunan bir alkolik gibisin.

İslamkoliksin sen de.

İslam içmek zorunda olduğundan, onu içmek için her türlü şeyi yaparsın.

Yeri gelince eline bıçak alırsın bile.

Dürüst ol dürüst.

Sitelerde Paylaş

Bunları geç bir kalem.

Uslu durusan Noel Baba sana yılbaşında güzel hediye getirecek denilen çocukla, bunlar arasında fark yok.

Bu yazdıklarını sen kendin de deneyimlemedin zaten. Duydukların bunlar. Yoksa ahiret, allah, huri, ebedi mutluluk vs görmüşlüğün yok.

Masallar argüman diye sunulmaz.

Nerede bu tablo? :)

Halepte iken kırk arşın atlardım demek gibi olmuş.

Halep orada ise arşın burada.

Nerede islam dünyasında bu tablo?

Diyeceksin müslümanların kötü durumunu örnek gösterme.

Ama ortada bir gerçek var.

Sen bir arazi tarif edeceksin, bu arazinin büyük çoğunluğunda çiçekler, kuşlar, kuzular, yeşillikler, neşeyle koşuşan çocuklar var diyeceksin ama karşımıza çıkan yer bir çöplük, bataklık olacak.

Geç bu işleri.

Alkolün zararlı olmadığını savunan bir alkolik gibisin.

İslamkoliksin sen de.

İslam içmek zorunda olduğundan, onu içmek için her türlü şeyi yaparsın.

Yeri gelince eline bıçak alırsın bile.

Dürüst ol dürüst.

islam a tabi olan herke dürüsttür merak etme dürüstlük noktaısnda endişen olasın. islam faize haksız kazanca hakka girmeye tecavüze alkola zinaya vs.... karşı çıkıp yasaklıyor ve bir müslümanın bunları yapmayacağını dilegetiriyorsa bunları yapana müslüman denmez o kişinin kendine müslüman demesi onu müslüman yapmaz. sen de bunu bana örnek olarak veriyorsun. hasta olan biri hastalığını kabul eder ama ilaçlarını almazsa o hastaık kalıcı olur. hasta olduğunu kabul edip ilaç alan hasta sıhhate kavuşur. kurana uyan uygulayan birinin kuran hayatını inşaa eder onu hem mutlu hem örnek bir kişi haline getirir. kuran kız çocuklarını diri diri topraüa gömen ve bunu yapmayanın ayıplandığı adam yerine konmadığı bir dönemdeki adamları alıp devlet meselelerinde kullandığı mumu özel bir işi olduğunda söndürüp kendi mumunu yakma hassasiyetinde adamlar haline getirmiştir. sen şimdi ben ateistim diyip geceleri namaz kılarsan bu seni ateist m yapar bu da aynı mevzuu intihar bombacılığı yaparak masumları katleden müslüman değildir. haksız yere bir cana kıyan tüm insanlığı öldürmüş gibidir. müslümanın herhangi bir kişiye şaka yollu bile olsa bıçak göstermesi uygun değildir. hal böyleyken benim elime bıçak alacağım zamanlar seninde eline bıçak alacağın zamanlar olur istiklal mücadelesi gibi anlatabildim mi sen müslümanı ne olarak görüyorsun yobaz gerici akılsız. akledemeyen insan kuranı anlayamaz Allah ı zaten bulamaz cahil insanın Allah a inanması iman etmesi tamamen taklittir ve safi inançtır. Allah bunu istemez taklide dayalı inanmayı sevmez onun sevdiği düşünerek akli yollarla sorgulanarak bulunması yani tahkiki imandır. bu anlattıklarını sen de görmemişsin bilmiyorsun duyduklarını söylüyorsun diyorsun. benim ahiret için söylediklerim de bu dünya için söylediklerim de Allah tarafından bildirilmiş şeyler budünyada karşılıklarını gördüklerin olur diğer alemde de göreceklerin olacaktır alaycı bir şekilde say bakalım göster amcalara bi yerlerini diyerek sorduğun sorunun karşısında aldığın cevabı beğenip beğenmemek kabul edip etmemek seninin elinde bu beni ne yalancı yapar ne de benden bişi eksiltir.

Sitelerde Paylaş

aslına bakarsanız geçmişten bugüne gelen tek din İslamiyettir.Fakat ortaya çıkan sapkınlıklar nedeniyle dinden çıkanların başlattığı bu akımlar zamanla bir kitle haline geli yeni bir din adını almıştır bu konuda daha derin araştırmalar yapmanızı tavsiye ederim.

Sitelerde Paylaş

islam a tabi olan herke dürüsttür merak etme dürüstlük noktaısnda endişen olasın. islam faize haksız kazanca hakka girmeye tecavüze alkola zinaya vs.... karşı çıkıp yasaklıyor ve bir müslümanın bunları yapmayacağını dilegetiriyorsa bunları yapana müslüman denmez o kişinin kendine müslüman demesi onu müslüman yapmaz. sen de bunu bana örnek olarak veriyorsun. hasta olan biri hastalığını kabul eder ama ilaçlarını almazsa o hastaık kalıcı olur. hasta olduğunu kabul edip ilaç alan hasta sıhhate kavuşur. kurana uyan uygulayan birinin kuran hayatını inşaa eder onu hem mutlu hem örnek bir kişi haline getirir. kuran kız çocuklarını diri diri topraüa gömen ve bunu yapmayanın ayıplandığı adam yerine konmadığı bir dönemdeki adamları alıp devlet meselelerinde kullandığı mumu özel bir işi olduğunda söndürüp kendi mumunu yakma hassasiyetinde adamlar haline getirmiştir. sen şimdi ben ateistim diyip geceleri namaz kılarsan bu seni ateist m yapar bu da aynı mevzuu intihar bombacılığı yaparak masumları katleden müslüman değildir. haksız yere bir cana kıyan tüm insanlığı öldürmüş gibidir. müslümanın herhangi bir kişiye şaka yollu bile olsa bıçak göstermesi uygun değildir. hal böyleyken benim elime bıçak alacağım zamanlar seninde eline bıçak alacağın zamanlar olur istiklal mücadelesi gibi anlatabildim mi sen müslümanı ne olarak görüyorsun yobaz gerici akılsız. akledemeyen insan kuranı anlayamaz Allah ı zaten bulamaz cahil insanın Allah a inanması iman etmesi tamamen taklittir ve safi inançtır. Allah bunu istemez taklide dayalı inanmayı sevmez onun sevdiği düşünerek akli yollarla sorgulanarak bulunması yani tahkiki imandır. bu anlattıklarını sen de görmemişsin bilmiyorsun duyduklarını söylüyorsun diyorsun. benim ahiret için söylediklerim de bu dünya için söylediklerim de Allah tarafından bildirilmiş şeyler budünyada karşılıklarını gördüklerin olur diğer alemde de göreceklerin olacaktır alaycı bir şekilde say bakalım göster amcalara bi yerlerini diyerek sorduğun sorunun karşısında aldığın cevabı beğenip beğenmemek kabul edip etmemek seninin elinde bu beni ne yalancı yapar ne de benden bişi eksiltir.

Beşerin yukarıda saydığınız hasletlere yada fıtrata sahip olması için Müslüman olması şart değildir.

Sitelerde Paylaş

aslına bakarsanız geçmişten bugüne gelen tek din İslamiyettir.Fakat ortaya çıkan sapkınlıklar nedeniyle dinden çıkanların başlattığı bu akımlar zamanla bir kitle haline geli yeni bir din adını almıştır bu konuda daha derin araştırmalar yapmanızı tavsiye ederim.

Manevi yaratılış açısından ezelden ebede kadar Beşer var oldukça İslamda vardır.Ancak bu İslamda şartlar şekiller Peygamber kitap hatta hatta Allah dahi hiç bir şey yoktur.Sadece Ruhunu kendiyle bir yapabilen yada en doğrusu yapmaya çalışan insan vardır.(nefs mücadelesi)Yani İslam Manevi yaratılış açısından (Fıtrat) vardır.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

İslam, Hristiyan temelli bir din değildir. 3 büyük kitapta (Tevrat,Zebur,İncil) okunduğunda tanrının amacı ortaya çıkar. Yani bu 3 kitap bir bütündür. O yüzden Hristiyan'lar Kitab-ı Mukaddes'e inanırlar. İslam ise bu tasarıyı kabul etmez ve derki bu tasarı değiştirilmiş olanıdır. Aslında tanrının böyle bir amacı yok, sadece peygamber yolluyor demesidir. İslam, Hristiyanlığın devamı olamaz çünkü Hristiyan'lık tamamlanmış bir dindir. Ne dini bilginler olsun nede dini bir konu olsun başka gelecek peygamber yada buna benzer bir şey beklenmemektedir. 3 kitapta tasarı nedir diye soracak olursanız da. Tanrı insanlarını kurtarmak için İsa'yı göndereceğini müjdeler. Tevrat ve Zebur bunu açıkca beyan eder. Ve son olarak İsa gelir ve insanların günahları için ölür. Ve insanlar ona iman edecek olurlarsa kurtulur. Çünkü tanrı insanların sürekli hata yapacaklarını bildiğinden. Onları günahlarıyla değil Tanrıya sevgilerini ve imanlarıyla kurtarır. Hristiyanlık temeli budur. İşin İslam boyutuna geçersek. İslam, Hristiyanlığın zıttıdır. Ve aynı şeyler olmadığını görmekteyiz. İslam insanları başta günahlarla sınav ederken Hristiyanlıkta kutsal tasarı vardır. Yani kurtuluş planı. Bu sadece 1 tanesi. Bir örnek daha vermek gerekirse. Hristiyanlıkta insan öldürmek suçken, İslamda belirli kanunlar şeklinde serbesttir. Burada şunu söylüye bilirsiniz Tevratta Şeriat var onda İslam gibi öldürme kanunları vardır, diyebilirsiniz. Ancak dediğim gibi kutsal tasarıyı okuyup anlarsanız bu soru kafanızdan gidecektir. Ancak inanmadığınız için okumaya gerek yok :). İslam dini çoğu konuda putpereslerden etkilendiğini görmekteyiz. Buna örnek verirsek. Kader inancı putperest inançlarından gelmektedir. Hristiyanlıkta kader yoktur. Kader inancı yeterli olacaktır çünkü İslamda kader büyük bir önem taşır bunları arttırabiliriz ancak şuan gerek olmadığı kanaatindeyim. Kısacası temel konularda ve genel konularda 2 din birbirinden oldukça ayrıdır.

Şunu da söylemek isterim, bir kaç kişi hristiyanlık yerleşim yerine göre değişiklik gösterdiği temellerin bile değiştiğini öne sürmüş. Hem tarihi hem de arkeoloji çalışmaları bunu kesinlikle yalanlamaktadır. Hristiyanlık her yerde aynı temel üzerindedir. Sadece 1 bölüm insanın meryemi tanrının karısı ve İsa yı onun fiziksel oğlu olarak lanse etmesi sonucu ortaya sapkınlık çıkmıştır. Bu da büyük kitlelere ulaşamadan. Katolik ve Ortodox Din liderlerinin toplantılarıyla açığa kavuşturulmuştur.

Konuyu toplayacak olursak, Hristiyanlık hiçbir bakıma İslamla benzerlik göstermez. Ne temelde nede genel konularda. İslam putperestliğin biraz şekil değiştirmiş hali olarak görülmekte günümüz tarihçileri tarafından.

Saygılarımla...

Sitelerde Paylaş

İslam teslim olmaktır,

Bu teslimiyette görüş ayrılıkları vardır. Hiristiyanlığın devamı müslümanlıktır. Öz olarak ikiside aynıdır aynı yerden gelir.

İsa Allah'ın oğludur diyenlere karşılık, Muhammed peygamberler peygamberi bu yeryüzü onun için kuruldu diyenler. Kendi görüşlerini dogru olarak yer yüzüne yaymışlardır. Bunu yayan ne isa,dır ne Muhammed !

Sitelerde Paylaş

İslam teslim olmaktır,

Bu teslimiyette görüş ayrılıkları vardır. Hiristiyanlığın devamı müslümanlıktır. Öz olarak ikiside aynıdır aynı yerden gelir.

İsa Allah'ın oğludur diyenlere karşılık, Muhammed peygamberler peygamberi bu yeryüzü onun için kuruldu diyenler. Kendi görüşlerini dogru olarak yer yüzüne yaymışlardır. Bunu yayan ne isa,dır ne Muhammed !

Seni gerçekten anlamak istiyorum bana kendini yani fikirlerini anlatacak zamanın varmı?Yada okuma yazması olmayan bir adama edebiyat öğrete bilirmisin?
Sitelerde Paylaş

İslam teslim olmaktır,

Sizin demiş olduğunuz şey bir görüş. Ben semavi dinlerin bütün kitaplarını okuduğumdan, hristiyanlığın devamı islam demek tamamen tuhaf kaçar.

Çünkü birbirlerinden temel olarak çok farklı 2 din söz konusu. Ancak kuranda söz edilen Hristiyanlığı ele alacak olursak dedikleriniz doğru. Ancak Temel günümüz Hristiyanları İslamın Muhammed yazması olduğunu hatta o peygamber olamıyacağını. Ve onun Yahudi bile olmamasını söylerler. İbrahim ve ondan sonra gelen tüm peygamberler Yahudi'dir.

Öz olarak aynı yerden geldi demek içinde sadece kuran endeksli bakarsak doğru olur. Ancak İncili okuduğunuzda her şey kurana zıttır. İncile göre ayetleri tanrı esiniyle gelir. İslama göre cebrail getirir. Yani temellerin tamamı farklıdır.

Sizin dediğiniz şey biraz tuhaf oluyor, yani demek istediğim şey şu bahailik dini son semavi din olarak söylenir. Eğer sizin demenize göre buda islamın devamıdır. Ama bu tamamen saçmalık çünkü Muhammed son olarak bilinir. Aynı şey Hristiyanlık ve islam içinde aynıdır. Yani hepsi birbirini onaylayıp yalanlasa da farklı şeylerdir.

Çünkü inananlar için tanrı söz değiştirmez, eğer bunlar oynı olsaydı tanrı keyfi olarak yeni güncellemeler getiriyor olur buda tamamen saçmalık olurdu.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...