Jump to content

İSLAM’IN ORTAYA ÇIKIŞ NEDENLERİ

Recommended Posts

• İleti 157
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Henüz mars'a bile gidecek bir teknolojiyik altyapıya sahip bile değilken, Müslümanlara hakaret edecek kadar evrimimizi henüz tamamlayamamışken, dörtlü çekim kuvvetinin sadece teorik yazılarla getirildiği, kara maddenin ne olduğunu bırakın anlamayı, ıspatlamak için bile trilyon dolarlar harcayacak kadar insanlık olarak geriysek, ışık hızına bırakın ulaşmayı yüzde birine bile ulaşamamışken nasıl oluyorda Tanrı'nın (Allah'ın) olmadığından bu kadar emin olabiliyoruz, üstelik sistematik kanıtlar olmadan....Siz daha kara deliklerin forum sitenizde merkezinde acaba ne var? dedikten sonra tekamül seviyemizin ne kadar düşük frekansta olduğunu görünce ( ki ben burda sizi değil insanlığın ne kadar daha aciz bir teknolojiye sahip olduğunu söylemedk istiyorum)gülmekten resmen karnım ağrıdı. Ayrıca sırf merakımdan dolayı sitenizdeki Kuran'daki çelişkiler'e bir göz attığımda bilimsel hiçbir alt yapıya işaret etmeden sadece kurandaki "de ki" kelimelerinden hareketle bu kuran'ın insan ürünü olduğunu söylemek siz entellektüel alt yapı sahibi ateist kardeşlerimizin düştüğü komik durumun hiciv sanatıyla buluşmasıdır diyorum. Tanrı kavramını henüz anlayamamışken yoktan var etme yada vardan yok etme kavramının fiziksel sofistike alt yapısına insanlık olarak henüz ulaşamışken ancal ilkel canılıların yaptığı gibi evet tanrı vardır yada asla yoktur kuran'da zaten safsatadır tartışmaları maalesef korkunç acı gerçek olarak hala yayılan bir kanser gibi bizi sarmaya devam ediyor ve edecekte !!!

Sitelerde Paylaş

Ayrıca sırf merakımdan dolayı sitenizdeki Kuran'daki çelişkiler'e bir göz attığımda bilimsel hiçbir alt yapıya işaret etmeden sadece kurandaki "de ki" kelimelerinden hareketle bu kuran'ın insan ürünü olduğunu söylemek siz entellektüel alt yapı sahibi ateist kardeşlerimizin düştüğü komik durumun hiciv sanatıyla buluşmasıdır diyorum.

Ukalalığın sorun değil de yalancılığın çok çirkin. Hatta iğrenç denilebilecek düzeyde (yalancılığın). Bu arada yalanının yüzüne tokat gibi vurulamayacağını düşünerek böyle bir şey yapman da cehaletini gösteriyor.

Sadece zina ayetleriyle veya Nur 58 ile veya Furkan 53 ile rezil olup gidersin. Varsa birazcık onurun bu başlıklardan birine gel de durumunu görelim ve bu başlığa da hangi başlıkta olduğunu yaz.

Göreceksinki rezil olacaksın. Bekliyorum seni bu konularla ilgili bir başlıkta :D

Not:Yüzlerce başlık var ama kıvırıp kaçma diye konuyu kısıtladım. Bu arada nasıl bir tanrıymış o "de ki" demeyi unutan :lol:

tarihinde koltuk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

haci tek bir savunman var " Hz.Muhammed yasamamıstır yasamadıgına inanmıyorum " demen.

Şimdi bilime güveniyorsun değilmi mesela Newton'ın hareket yasaları 1687 yıllarda Sir Isaac Newton tarafından ön görüldü. Bilime inanan herkes buna inanır bilir. Simdi ben diyorumki sana bu adam yaşamadı bana kanıt ver yasadıgına dair.Bu Newton kanunu Newton değil insanlar kafasına göre uydurdu ve insanoglu belli bir süre içerisinde buna güvendi Ondan sonra yakın zamanda dünyaya gelen Albert einstein i göz önüne alalım. Newton için verdiğim örneği 200yıl sonra tam bugünde verebilirim.

Şimdi Bunun aksini bana nasıl kanıtlayabilirsin?

İspatlar sunmaya calısırsın değilmi. Onun yazdıgı kitapları ilkeleri teorileri . Hiç olmadı dersinki,

Einstein e sen inanamayacak kadar cahil olabilirsin ama dünyadaki herkes onu biliyor ve onun teorilerini baz aldılar. Dersin.

Bunu diyeceksinki çünkü başka yolun yok. Kalkıp bana onun DNA sı versen ben bu DNA nın o adama dair oldugunu inkar etsem yine kanıtlayamazsın bana.

Yani sen yok dediğin için binlerce yıllık değerler bir anda yok olmaz. İnanman için medet ummuyorum ama görüyorumki sen sıradan bir ateistten hariç davranıyorsun.

Sıradan bir ateist inanmayabilir ama insanlıga ahlaka önem veriyorsa "saygı göstermek" zorundadır. Senin söylediğin tahrik edici sözler ise müslümanları kıskırtıp anti pati olusturmaktır. Lakin sunun farkında olmalısın . Hareketlerin Ateistlik değil Müşrikliğe davetiye cıkarıyor.

Bir ateist için islam Allah hiçbir sekilde olmadıgı için islamı göz önune almazlar . Lakin sen almıssın. Sen bir ateist değilsin sen bir din düşmanısın. Allah C.C. varlıgını bilen ve rahatsız olanlardansın. Kendine böyle bir ilke edinmişsin. Düşmanlıgın o dereceye gelmişki saygıyı ahlaklı bir kenara bırakıp bu ümmete etmediğin laf kalmadı.

Ama nasıl ki inandıgın bilimin mucitlerine ben "yok inanmıyorum bu adamlar yasamadı" desemde yok olmayacakları gibi sen Allah rasulu için "yok yaşamadı" desende yok olmayacaktır o.

İslam düşmanı oldugunun bir başka kanıtı ise Allah C.C. yok diyen biri bunu İslama dayandırmaz. Müsevilik hristiyanlık yahudilik bir knera Hz. Ademden beri baslar.

Ama sen bunlara tek kelime ederek " yok " diyerek hemen yok edebilirsin değilmi.

Sana baktıkça Allah'a şükrediyorum.

Vesselam.

Sitelerde Paylaş

haci tek bir savunman var " Hz.Muhammed yasamamıstır yasamadıgına inanmıyorum " demen.

Şimdi bilime güveniyorsun değilmi mesela Newton'ın hareket yasaları 1687 yıllarda Sir Isaac Newton tarafından ön görüldü. Bilime inanan herkes buna inanır bilir. Simdi ben diyorumki sana bu adam yaşamadı bana kanıt ver yasadıgına dair.Bu Newton kanunu Newton değil insanlar kafasına göre uydurdu ve insanoglu belli bir süre içerisinde buna güvendi Ondan sonra yakın zamanda dünyaya gelen Albert einstein i göz önüne alalım. Newton için verdiğim örneği 200yıl sonra tam bugünde verebilirim.

Şimdi Bunun aksini bana nasıl kanıtlayabilirsin?

İspatlar sunmaya calısırsın değilmi. Onun yazdıgı kitapları ilkeleri teorileri . Hiç olmadı dersinki,

Einstein e sen inanamayacak kadar cahil olabilirsin ama dünyadaki herkes onu biliyor ve onun teorilerini baz aldılar. Dersin.

Bunu diyeceksinki çünkü başka yolun yok. Kalkıp bana onun DNA sı versen ben bu DNA nın o adama dair oldugunu inkar etsem yine kanıtlayamazsın bana.

Yani sen yok dediğin için binlerce yıllık değerler bir anda yok olmaz. İnanman için medet ummuyorum ama görüyorumki sen sıradan bir ateistten hariç davranıyorsun.

Sıradan bir ateist inanmayabilir ama insanlıga ahlaka önem veriyorsa "saygı göstermek" zorundadır. Senin söylediğin tahrik edici sözler ise müslümanları kıskırtıp anti pati olusturmaktır. Lakin sunun farkında olmalısın . Hareketlerin Ateistlik değil Müşrikliğe davetiye cıkarıyor.

Bir ateist için islam Allah hiçbir sekilde olmadıgı için islamı göz önune almazlar . Lakin sen almıssın. Sen bir ateist değilsin sen bir din düşmanısın. Allah C.C. varlıgını bilen ve rahatsız olanlardansın. Kendine böyle bir ilke edinmişsin. Düşmanlıgın o dereceye gelmişki saygıyı ahlaklı bir kenara bırakıp bu ümmete etmediğin laf kalmadı.

Ama nasıl ki inandıgın bilimin mucitlerine ben "yok inanmıyorum bu adamlar yasamadı" desemde yok olmayacakları gibi sen Allah rasulu için "yok yaşamadı" desende yok olmayacaktır o.

İslam düşmanı oldugunun bir başka kanıtı ise Allah C.C. yok diyen biri bunu İslama dayandırmaz. Müsevilik hristiyanlık yahudilik bir knera Hz. Ademden beri baslar.

Ama sen bunlara tek kelime ederek " yok " diyerek hemen yok edebilirsin değilmi.

Sana baktıkça Allah'a şükrediyorum.

Vesselam.

Bunlar aptalca spekülasyonlar. Newton ile Muhammed'i karşılaştırmak polemikten başka birşey değil.

Muhammed'in yaşadığının tek bir delili yokken, Newton geride somut eserler ve buluşlar bırakmıştır.

Sen Allaha şükret. Seni destekleyen Allah'dan başka bir güç yok zaten.

Sitelerde Paylaş

hacı bende sana diyorumki Hz Muhammed S.A.V. efendimiz Allah ın izniyle Kuran-ı somut bir eser bıraktı.

Sen Newton un oldugunu varsayıp Hz.Muhammed S.A.V yok sayıyorsan bende sana tam tersini savunuyorum.

İspat nerde kanıt nerde.

Ortaya bir teori attıgınızda akıllıca olması için muhalefet olunacak her yolu tıkamanız gereklidir.

Aptalca açıklar bırakarak söz hakkı tanırsanız ispatlamayla ugrasmak zorundasınız.

Cunku büyük bir değeri yok sizsiniz. O zaman aksini bu şekide zavallıca ve aptalcamı savunuyorsunuz. ?

Sitelerde Paylaş

hacı bende sana diyorumki Hz Muhammed S.A.V. efendimiz Allah ın izniyle Kuran-ı somut bir eser bıraktı.

Sen Newton un oldugunu varsayıp Hz.Muhammed S.A.V yok sayıyorsan bende sana tam tersini savunuyorum.

İspat nerde kanıt nerde.

Ortaya bir teori attıgınızda akıllıca olması için muhalefet olunacak her yolu tıkamanız gereklidir.

Aptalca açıklar bırakarak söz hakkı tanırsanız ispatlamayla ugrasmak zorundasınız.

Cunku büyük bir değeri yok sizsiniz. O zaman aksini bu şekide zavallıca ve aptalcamı savunuyorsunuz. ?

Muhammed'in geride bıraktıklarına ait somut deliller yok.

Kur'an'ın kökeni bilinmiyor. Ama bir yazarı olmadığı kesin olarak biliniyor.

Kur'an hem İncil ve Tevrattan çalma ayetler, öyküler, menkibeler içerir, hem de Arap tolumunun kollektif bilincinin ürünüdür.

Burası kesin olarak biliniyor.

Muhammed'le Kur'an arasındaki ilişki yok edilince de, Muhammed'in yaşamasının bir anlamı kalmıyor.

Muhammed'in yaşadığının en ufak bir delili bile yok. Muhammed asında yanlış yorumlanan bir efsane kahramanıdır diyebiliriz.

Aslında kime Muhammed dendiğini biliyoruz. Muhammed İsa'nın Arapça lakaplarından biridir. Övülen kişi anlamına gelir.

Siz Muhammed diye aslında İsa'ya tapıyorsunuz gafiller.. Ahmaklar..

Sizin peygamberiniz Muhammed değil, muhammed İsa.. Yani övilen İsa..

Bu konuda geniş bir yazı hazırlamaktayım.Yakında burda okuyabilirsiniz.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

islamiyeti, gerici, yobaz, çöl bedevilerinin kendi menfaatleri için uydurduğu, bir din olarak kabul edenler,

islamiyeti bilmediğiniz için, siz avrupa da öğretildiği gibi İSLAM = TERÖRİZM başlığını benimseyenlerden misiniz,

yoksa bir hakim gibi konu din ise bütün dinleri ele alıp , evet islam bu dinlerden en kötüsü diyenlerden misiniz.

peki sayın hacı bey, size şunu sormak istiyorum.

islam dinini bu kadar gereksiz ve zararlı olduğunu neye dayanarak söylüyorsun çok merak ediyorum.

islam insanlara yardımı, adaletli olmayı, emanet edileni korumayı,

komşuya yardımı emreder , bunu okadar genişletebiliriz ki,

islam dininine en büyük zararı, islamda olmayan uygulamaları var gibi göstgeren ülkelerin yaptıklarını

bütün insanlığa mal etmeniz,

çevrenize bakarsanız , güven duygusunu gerçek bir müslüman dışında kimsede göremezssiniz,

gerçek bir müslüman dürüstdür, güvenebilirsiniz,

bu değer yargılarının insanlara koyulan kuralların, sence zararı nerede sayın hacı , bunu çok merak ediyorum.

Sitelerde Paylaş

islamiyeti, gerici, yobaz, çöl bedevilerinin kendi menfaatleri için uydurduğu, bir din olarak kabul edenler,

islamiyeti bilmediğiniz için, siz avrupa da öğretildiği gibi İSLAM = TERÖRİZM başlığını benimseyenlerden misiniz,

yoksa bir hakim gibi konu din ise bütün dinleri ele alıp , evet islam bu dinlerden en kötüsü diyenlerden misiniz.

peki sayın hacı bey, size şunu sormak istiyorum.

islam dinini bu kadar gereksiz ve zararlı olduğunu neye dayanarak söylüyorsun çok merak ediyorum.

islam insanlara yardımı, adaletli olmayı, emanet edileni korumayı,

komşuya yardımı emreder , bunu okadar genişletebiliriz ki,

islam dininine en büyük zararı, islamda olmayan uygulamaları var gibi göstgeren ülkelerin yaptıklarını

bütün insanlığa mal etmeniz,

çevrenize bakarsanız , güven duygusunu gerçek bir müslüman dışında kimsede göremezssiniz,

gerçek bir müslüman dürüstdür, güvenebilirsiniz,

bu değer yargılarının insanlara koyulan kuralların, sence zararı nerede sayın hacı , bunu çok merak ediyorum.

Bu başlık altındaki tartışmaların nedeni İslam'ın nasıl bir din olduğu değil.

Biz burada İslam'ın ortaya çıkış nedenlerini tartışıyoruz.

İslam insanlığa yararlı olmak için ortaya çıkmamıştır. Daha da ötesi İslamın insanlığa bir yararı yoktur.

İslam'a atfettiğiniz özellikler aslında çağdaş yaşam için çok yetersizdir.

Çağdaş yaşamın nasıl olduğu laik kanunlarla sınırlandırılarak saptanmıştır.

Önemli olan o yasalara uymaktır. Dinler çağdaş yaşam için yetersiz sosyal kurumlardır.

Bir Müslümanın dürüst olması için bir neden yoktur. Onu dürüst olmaya zorlayan ve olmadığı zaman cezalandıran bazı kanunlar olmasaydı bir Müslüman'dan veya bir ateistten dürüstlük beklemek aptallık olurdu. İnsanların çoğu Müslüman olsunlar veya olmasınlar dürüsttür. İslam insanları daha dürüst yapmaz. Daha kötü yapabilir. Çünkü insanları dürüst yapacak ilkelerden yoksundur. Savunduğu ilkelerin çoğu çağ dışıdır. Yetersizdir. Hırsızların el ve kollarının kesilmesi, kadınların dövülmesi gibi....

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
Fire vermemesi de çok saçma. Fire neye denir?. Sizin gibi meczupların günde beş kere Allah'a domalması fire değilse, nedir?

İslamla zehirlenmişsiniz. Fire odur..

Zavallılar, gafiller...

Okuyup okuyup gülüyorum ya. Ahahaha :D

tarihinde Pirate tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Kardeşim sizin en büyük sorununuz sadece islamı tartışmanız belki ben bilmiyorumdur ama bu sitede sadece islam ile alakalı yazılar yazılıyor hani diğer tanrıya inanan dinler ben göremiyorum islam da diğer dinler gibi tanrıya inanan bir din ama siz sanki kuyruk acınız varmış gibi sadece islamdan kurandan bahsediyorsunuz garip..

Sitelerde Paylaş

Bu başlık altındaki tartışmaların nedeni İslam'ın nasıl bir din olduğu değil.

Biz burada İslam'ın ortaya çıkış nedenlerini tartışıyoruz.

İslam insanlığa yararlı olmak için ortaya çıkmamıştır. Daha da ötesi İslamın insanlığa bir yararı yoktur.

İslam'a atfettiğiniz özellikler aslında çağdaş yaşam için çok yetersizdir.

Çağdaş yaşamın nasıl olduğu laik kanunlarla sınırlandırılarak saptanmıştır.

Önemli olan o yasalara uymaktır. Dinler çağdaş yaşam için yetersiz sosyal kurumlardır.

Bir Müslümanın dürüst olması için bir neden yoktur. Onu dürüst olmaya zorlayan ve olmadığı zaman cezalandıran bazı kanunlar olmasaydı bir Müslüman'dan veya bir ateistten dürüstlük beklemek aptallık olurdu. İnsanların çoğu Müslüman olsunlar veya olmasınlar dürüsttür. İslam insanları daha dürüst yapmaz. Daha kötü yapabilir. Çünkü insanları dürüst yapacak ilkelerden yoksundur. Savunduğu ilkelerin çoğu çağ dışıdır. Yetersizdir. Hırsızların el ve kollarının kesilmesi, kadınların dövülmesi gibi....

bunu söyleyen sen islam hakkında ne biliyorsun yada neyi delil getirerek islamın yararsız olduğunu iddia edebilirsin iki şey görmüş islamı eleştriyorsun amerikadada elektrikli sandalye var bu onları çağdışı yapmazmı senin değimine göre ..
Sitelerde Paylaş

bunu söyleyen sen islam hakkında ne biliyorsun yada neyi delil getirerek islamın yararsız olduğunu iddia edebilirsin iki şey görmüş islamı eleştriyorsun amerikadada elektrikli sandalye var bu onları çağdışı yapmazmı senin değimine göre ..

:lol: :lol: :lol:

İslamı öğrenmeye gayret et ve insanları kendine güldürme!

Sitelerde Paylaş

Kardeşim sizin en büyük sorununuz sadece islamı tartışmanız belki ben bilmiyorumdur ama bu sitede sadece islam ile alakalı yazılar yazılıyor hani diğer tanrıya inanan dinler ben göremiyorum islam da diğer dinler gibi tanrıya inanan bir din ama siz sanki kuyruk acınız varmış gibi sadece islamdan kurandan bahsediyorsunuz garip..

İslam dininin verdiği yetkiyle insanlar katlediliyor. Sen 'kuyruk acınız mı var?' diyorsun. Nasıl bir yaratıksın, çözemedim ki.

Siz İNSAN olsanız, bizi değil, onları eleştirirsiniz. Ama nerede sizde o yürek? :) Dinsizlere laf atmak daha kolay. Boşver, insanlar din adına katliam yapsınlar, o kadar da önemli değil. Hem bizden de kurtulmuş olursunuz.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

KABE bir Hindu tapınağıdır

Peygamber Muhammed’den yüzyıllar önce Arabistan, Vedik kültürünün parlak merkezi ve olağanüstü zenginliklerle dolu bir coğrafyaydı.

Bu kadim kültürün ne olduğunu öğrenmeğe başlarken önce Arabistan adına bakabiliriz; bu kelimenin orijinali Sanskritçe “Arvasthan”dır ve Atlar Ülkesi anlamına gelmektedir. Daha da derinden bakacak olursak Arva (atlar) ve Sthan (yer) anlamındadır. Bu bölgede yaşayan halka Semitik denilirdi; bu da yine Sanskritçe Smritic’den gelir. Araplar kadim Vedik Semitizmini izlemekte Manu-Smriti!yi kutsal sayarlardı. O dönmede Uttarapath (Kuzey Yolu) Hindistan’ın kuzeyine açılan uluslar arası bir yoldu ve tüm önasyaya ve Arabistana açılıyordu. Ayrıca İslamın doğuşundan 800 yıl öncesinden başlamış bulunan çok sıkı bir deniz ticareti de söz konusuydu: Basra limanı Hindistan’dan gelen tüm malları ve konukları karşılıyordu. Konuşulan dil Sanskritçe idi ancak yüzyıllar gibi uzun bir zamanda giderek değişti ve günümüz Arapça’sına dönüştü. Bunun en aşikar kanıtı Arapça ve Sanskritçe bulunan sayısız benzer kelimedir; işte bazıları:ancak burda yerimiz olmadığından bu örnekleri çok kısa tutuyorum

Sanskritçe Arapça Türkçe

Sagwan Saj gemi kerestesi

Vish Besh zehir

Anusari Ansari Havari

Shishya Sheikh şeyh

Mrityu Mout ölüm

Pra-Ga-ambar Paigambar peygamber

Maleen Malaun kirli

Aapati Aafat afet

Karpas Kaifas keten

Karpur Kafur kafur

Pramukh Barmak şef

Hatta bazı kılıçların adına Handuvani, Hindi, Saifulhind. Muhannid denilirdi. Sanskrit Astronomisi de Arapçada kolayca görülmektedir; Brahma-Sphuta- Siddhanta; Sind-Hind olarak; Khanda-Khadyaka da Arkand olarak geçmiştir. Matematiğe ise Arapçada Hindisa denmektedir. Araplar matematik; fizik ve astronomi gibi hemen her alanda bilgilerini Hindistandan alarak kendi sistemlerini geliştirdiler.

Önemli Arap bilginlerinden olan W.H. Siddiqui’den alıntı;

“Arap medeniyeti Hindistanla yapılan kültür ve mal ticaretinin sonunda yoğun ve geniş çapta bir ilerleme gösterdi. Göçebe arap kabileleri büyük bir ölçüde yerleşik düzene geçtiler ve hatta surlarla çevrili kentlerde yaşamaya başladılar; hayvancılık; tarım ve ticaretle uğraştılar; tanrılardan korktular ve krallarını yücelttiler.”

Bazı kimseler yanlış bir şekilde Arapların Hindu sözcüğünü aşağılamak için kullandığını düşünmektedir. Bu tamamıyla yanlıştır; İslam öncesi Arabistanda Hinduizm çok yaygındı; bunu kolayca en sevdikleri kızlarına “Hinda” yada “Saifi Hindi” adlarını vermelerinde belliydi. Arapların Hindistanı manevi ve kültürel anavatanları olarak görmeye alışık oldukları aşağıda dört Vedanın değinildiği şiirden anlaşılmaktadır:

“Aya muwarekal araj yushaiya noha minar HIND-e Wa aradakallaha manyonaifail jikaratun” ” Ey Hint ülkesi, sen ne kadar da kutsalsın; sen Tanrı tarafından seçilmiş ve bilgelikle kutsanmışsın”

“Wahalatijali Yatun ainana sahabi akha-atun jikra Wahajayhi yonajjalur -rasu minal HINDATUN “

.”Dört fener gibi parıldayan şahane bilgeliğin bolluk ve bereket getirir”

“Wahowa alamus SAMA wal YAJUR minallahay Tanajeelan Fa-e- noma ya akhigo mutiabay-an Yobassheriyona jatun”

“Bu bilgiyle yanan SAM ve YAJUR yaradılışta bahşedildiler; işte kardeşlerim özgürlüğe giden Vedaların yoluna saygı duyun ve izleyin”

“Wa-isa nain huma RIG ATHAR nasayhin Ka-a-Khuwatun Wa asant Ala-udan wabowa masha -e-ratun”

“Diğer ikisi RIG ve ATHAR bize kardeşliği öğretecek;karanlık onların aydınlığında sonsuza kadar yok olacaktır”

Bu şiir Labi-Bin-E- Akhtab-Bin-E-Turfa tarafından Arabistanda yaklaşık MÖ1850’de yazılmıştır. Bu şiir; kadim Arap şiiri antolojisi çalışması olan Sair-Ul-Okul’da bulunmaktadır; bu eser MS 1742’de Sultan Selim!in emriyle derlenmiştir. Arapların MÖ 1800 lü yıllardan beri Vedaları kutsal yazıtları olarak kabul ettikleri ve bunlara sadakatle bağlı oldukları sadece Vedaların ne kadar eski değil, aynı zamanda Hint uygarlığının Indus’tan Akdeniz’e kadar uzandığını da kanıtlamaktadır.

Muhammed peygamberin doğumu sırasında da Vedik kültürü oldukça canlıydı. Yine bunun kanıtını Sair-Ul-Okul’dan alalım ve peygamberin doğumundan 165 yıl önce yazılmış bir şiirde bulalım:

“Itrasshaphai Santul

Bikramatul phehalameen Karimun

Bihillahaya Samiminela

Motakabbenaran Bihillaha

Yubee qaid min howa

Yaphakharu phajgal asari

nahans Osirim Bayjayholeen

Yaha sabdunya Kanateph natephi

bijihalin Atadari Bilala masaurateen

phakef Tasabahu. Kaunni eja majakaralhada

walhada Achimiman, burukan, Kad, Toluho

watastaru Bihillaha yakajibainana baleykulle amarena

Phaheya jaunabil amaray Bikramatoon” – (Sair-ul-Okul, sayfa 315)

“Ne mutlu onlara ki Kral Vikram’ın zamanında doğdular: Zira o kendisini halkının iyiliği ve selametine adamış, cömert ve çalışkan bir kraldı. Ancak o zamanlarda biz Araplar maneviyatı unutmuş ve dünyevi zevklere düşmüştük.Entrika ve eziyet yaygınlaşmıştı. Umursamazlığın karanlığı ülkemizi sarmalamıştı. Canı için çırpınan kurdun ağzındaki bir kuzu gibi; biz de boşvermişliğin pençesindeydik. Ancak günümüzü aydınlatan şafak; eğitimin ışığı altında sonucunu verdi ve o bilge Kral Vikram biz yabancıları unutmadı. Kendi kutsal kültürünü, gönderdiği bilginler ve öğretmenler sayesinde ülkemizin üzerindeki güneş gibi aydınlattı. Bizlere Tanrı’nın varlığını hatırlattı ve ona giden yolu gösterdi”

Orijinler adlı kitabında (3. ve 4. ciltler) Sir W. Drummond şöyle demektedir: "İbrahim vahi aldığı zamanlarda insanlığın ortak dili ve kültürü Sabaizm idi. Ve felsefeleri dünyadaki bütün milletlere ulaşmış durumdaydı.” Kitabının 439. sayfasında Kabe tapınağında bulunan 360 ikonadan söz etmektedir; bu Vedik ikonların adları Arapça – Sanskritçe karşılaştırılmasıyla bazıları verilmiştir:

Arapça Sanskritçe Türkçe

Al-Dsaizan Shani Saturn

Ozza Oorja kutsal enerji

Al-Sharak Shukra Venus

Bag Bhagwan Tanrı

Bajar Vajra Indra’nın şimşeği

Kabar Kuber Zenginlik Tanrısı

Dar Indra Tanrıların Kralı

Dua Shara Deveshwar Tanrıların Lideri

Habal Bahubali Dayanıklılık Tanrısı

Madan Madan Aşk Tanrısı

Manaph Manu İlk İnsan

Obodes Bhoodev Dünya

Razeah Rajesh Kralların Kralı

Saad Siddhi Şans Tanrısı

Sair Shree Zenginlik Tanrıçası

Sawara Shiva-Eshwar Şiva

Yauk Yaksha Kutsal varlık

Wad Budh Merkür

Kabe ele geçirilmeden önce uluslar arası bir Vedik Tapınağı idi. Harihareswar Mahatmya kadim Vedik Yazmalarıdır; burada Vişnu’nun Mekke deki ayak izinden bahsedilmektedir. Bununla ilgili önemli ipuçlarından birisi Müslümanların bu bölgeye Sanskritçe Hariyam dan gelmiş olan Haram demeleridir; HARI , Vişnu’nun müttefikidir. Eski yazıtlar şöyle der; :

“Ekam Padam Gayayantu

MAKKAYAANTU Dwitiyakam

Tritiyam Sthapitam

Divyam Muktyai Shuklasya Sannidhau”

Burada Vamana’ya; üç belirli mekana ayak basarak buraları kutsayan Vişnu’nun reenkarnasyonuna bir gönderme vardır; bu yerlerin adı Gaya; Mekke ve Shukla’dır. Bu şekilde oyulmuş kutsal mekanların ziyaret edilmesi Vedik bir gelenektir. Ayak izlerinin günümüzde iddia edildiğinin aksine herhangi bir kişiye ait olmadığı kesindir zira bu figürler hep tek ayak şeklindedir.

Kabe’de bulunan siyah taş (SAnge Aswat olarak bilinir ve Sanskritçesi Sanghey Ashweta dır ve beyaz olmayan taş anlamına gelir) bir Şiv Amblemidir. Kabe’de arkeolojik kazılar yapılacak olursa Vedik ikonların kalıntılarına kolayca rastlanabilir. Kabe anlam olarak Sanskritçe Ghaba dan gelmektedir ve anlamı Mabet’tir. Hajja ve civar bölgelerinde Rama ve Somia kabileleri vardı; bu isimleri kabilelerin izlediği Tanrısal varlıklar olan Vedik Soma (güneş)ve Rama’dan (ay) gelmektedir. Ay Tanrınsın İslam öncesi dönemlerde çeşitli isimleri vardı; bunlardan biri Al-lah idi. Al-lah’ın 3 çocuğu vardı ; bunlar; Al-lat, Al-uzza ve Manat idiler. Al-lat ve Al-uzza ikisi de dişildi. Manat ise Somnath yani Ay Kralının ismidir ve Kabe o dönemde Ay Tanrısı Somnath’ın hizmetindeydi. İşte Kabe’deki siyah taş tüm Şiva ikonlarında Şiva’nın anlında bulunan ve dolun ayı temsil eden taştan başkası değildir.

Ayrıca her Şiva tapınağı Ganj Nehrini temsilen bir su kaynağı bulundurmalıydı. Zemzem suyu kaynağı bu eşleşmeyi tamamlamaktadır.

KISACASI tüm müslümanlar bir çeşit bozulmuş Hinduizme ibadet etmektedir

"Bu başlığa uyacağını düşündüm"

Sitelerde Paylaş

Benim merak ettiğim ve sormak istediğim şu;

Mısır güneş tanrısı horus'ın tamamen kopyası olan isa aslında eski zamanlardan beri süre gelen bir oyunun parçasıdır.

25 aralıkta bir bakire doğumu

12 havari

3gün ölüm ve diriliş.

12 havari ile gezen insanları iyilaştiren, mucizeler gerçekleştiren bir adamı neden hiç bir tarihçi

metinlerine almamış? Demek ki İsa diye biri yaşamadı. Diğer pagan tanrıları gibi mitolojik bir

figürden ibarettir.

Peki ya Muhammed ? Muhammedin bu oyunun parçası olmadan kendi yeni bir oyun yaratakmak istediği için mi onun pergamberliği kabul edilmedi. 2150 yılda bir bu peygamber oyunu tekrarlanıyordu ve muhammed bu tarihten önce geldi. Ama neden bu oyun başladı ? Peki İsa gibi astrolojik din kuramlarını uygulayanlar kim ve bu sıra nasıl böle kusursuz yürütülmüştür ?

Sitelerde Paylaş

Bunlar dedikodu kardeşim. Muhammed yaşamamıştır ve kimseye mektup yazmamıştır.

Biz Muhammed'in yaşadığı iddiasının bir efsane olduğunu söylüyoruz.

Yaşamayan Muhammed kimseye mektup yazamaz. Biz Muhammed'in tehdit dolu mektuplar yazdığını iddia etmiyoruz.

İslam ediyor.

-İslam'ı 14 asır önceki bir insanın yaşayıp yaşamadığını -size göre- kanıtlayamadığımız için mi reddediyorsun ?

-Bir kitabı okumadan sadece içindeki birkaç cümleyi herhangi bir yerden okuyarak mı reddediyorsun?

-Tanrı yoksa bu Evren'deki denge nedir bu denge en başta nasıl sağlanmıştır Evren'deki dengenin sağlanması için belli istisnalar nasıl oluşturulmuştur.(Örn;bütün katı cisimler kendi sıvısı içinde batar ancak buz su içinde yüzeyde kalır bu sadece -4 ile +4 santigrad derece arasında olur)

-Bu Evren size göre nasıl oluştu?

-Her insandaki bir hücrenin içindeki organeli ve içindeki sıvıları kim yaptı bu hücrelerin birleşiminden doku, organ, sistem ve organizma nasıl kendi kendine oluştu?

-İlk insan durduk yere hiçbir enerji, güç, etki verilmeden nasıl kendi kendine madem oluyordu da şuan niçin olmuyor?

-Canlılar solunum, üreme, boşaltım, beslenme gibi ihtiyaçların olduğunu nerden öğrendi ve bu ihtiyaçlarını nasıl yapacağını solunumu nasıl yapacağını boşaltımı nasıl yapacağını nerden öğrendi?

-Bir kuş ot değilde solucan yiyeceğini nereden öğrenmiştir, bir arı sinek gibi kan emmek yerine çiçek özlerinden bal üretip beslenmeyi nereden öğrendi?

-Bir arı çiçek özleriyle beslenince işçi arı, arı sütüyle beslenince kraliçe arı oluyor ve bir kovanda sadece bir kraliçe arı oluyor bunun böyle olacağını nerden öğrendi de yapıyor?

-Altıgenin düzenli ve en fazla hacim sağlayan çokgendir arılar peteklerini nerden öğrendiler de doğal peteklerini altıgen yaptılar?

Sen bunları tam olarak kanıtlanmış bir şekilde cevapla ben senin istediğin soruna cevap vereceğim.

O gün ki, hepsini mahşere toplayacağız, sonra da o şirk koşanlara "Haydi yerlerinize! Siz de, ortak koştuklarınız da!" diyeceğiz. Artık aralarını iyice açmışız. O ortak koştukları şeyler, "Siz bize tapmıyordunuz ki." diyecekler. (YUNUS/28)

Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...

Başlangıcı Muhammed ile açıklanır. İslam’a göre Muhammed adında, aslı koyun çobanı olan bir Bedevi, 610 yılında Mekke’de peygamberliğini ilan etmiş ve İslam’ı yaymaya başlamıştır. Ümmi olan, yani okuma ve yazması olmayan bir cahil olduğu söylenen bu ilginç karakter, kısa bir zaman içinde İslam dinini yalnız kabul ettirmekle kalmamış, çevreye geniş ölçüde yaymıştır da. Daha da ötesi bu müthiş peygamber komşu ülkeler üzerine akınlar düzenlemiş, diğer ülkelerin liderlerine yazdığı tehdit dolu mektuplarla onları ikna ederek İslam’ı etrafa yaymış ve bir dünya dini yapmıştır. İddiaya göre veda hutbesini 100 bin Müslüman büyük bir huşu içinde izlemiştir. Bütün bunlar 23 yıl gibi kısa bir zaman diliminde gerçekleşmiş, İslam ani ve müthiş bir çöl fırtınası gibi etrafa hızla yayılmıştır.

1.si sen Allahın resulüne koyun çobanı hitabında bulunamazsın .O Allah'ın resulü cahil felan değildi.O Allah'ın resulü bizimde Peygamber Efendimiz bize örnek olmuş en akıllı bir kişidir.Şu dünya üzerinde yaşamış olan bu zamana kadar kaç kişi getirirsen getir bende dahil olmak üzere onun tırnağı bile olamayız.Sonuç olarak pişman olacağınız cümleler kurmayın.O Kuran-ı Yüce Allah, herşeye gücü yeten Allah, herşeyi bilen Allah, öyle bir anlatmışki zaten onu aklı olan aklını iyi kullanan birisi anlar böyle söyleyen birisi anlayamaz.Biz Müslümanlar Müslüman olmaktan mutluyuz.Allaha şükürler olsunki bizi böyle yaratmış her geçen gün daha çok bağlanıyorum ona.O Kuran-ı Kerimde öyle şeyler anlatılmışki harfiyen doğru tek eksik bulamaz düşünen aklını kullanan birisi.Sizdende bahsedilmiş sizin sonunuzda iyi değil söyleyeceğim bu kadar.

2.si Siz bizim dinimizi çekemediğiniz için böyle tabirler kullanıyor ve dinimizle alay etmeye çalışıyorsunuz.

3.sü sen Ateistsin şeytana taparsın diğer konularınızda Allah'a karşı çok yanlış tabirler kullanmışsınız.Bakın dininiz ne olursa olsun İslam dinine inanmayabilirsiniz.Allah herkese bir irade seçme hakkı vermiş en önemlisi akıl vermiş sen bu akıl yoluyla birşeyler bulamayıp şeytan tarafından saptırılıyorsan vay haline.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...