Jump to content

Kur'an-ı Kerim ders olarak okutulacak

Recommended Posts

Cumhuriyet_15012012.jpg

Adamlar istendiği gibi bir şekilde düzenleme yapıyorlar gene yaranamıyorlar gene yaranamıyorlar.

Kuran-ı Kerim ve Siyer dersi seçmeliymiş arkadaşlar haberiniz olsun.

bu şipşak değişiklik birilerinin siparişi üzerine yapılıyor seçmeli falan hikaye (zaten yerlerde sürünüyordu eski sistem bunu savunan yok ) daha okullaşmayı çözmeden, teknik altyapı kurmadan , analitik zekadan anlamayan yöneticilerin yaptığı bir show.

hazırda bisürü imam var nasılsa diil mi?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 181
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Cumhuriyet_15012012.jpg

Adamlar istendiği gibi bir şekilde düzenleme yapıyorlar gene yaranamıyorlar gene yaranamıyorlar.

Kuran-ı Kerim ve Siyer dersi seçmeliymiş arkadaşlar haberiniz olsun.

Ayriyeten din kültürü ve ahlak bilgisi (sünnilik empozesi dersi) zorunlu kalmaya devam edecek mi?Devam edecekse sen bizi kek mi sandın kendin gibi?

Sitelerde Paylaş

bu şipşak değişiklik birilerinin siparişi üzerine yapılıyor seçmeli falan hikaye (zaten yerlerde sürünüyordu eski sistem bunu savunan yok ) daha okullaşmayı çözmeden, teknik altyapı kurmadan , analitik zekadan anlamayan yöneticilerin yaptığı bir show.

hazırda bisürü imam var nasılsa diil mi?

Cumhuriyet gazetesinden bir alıntı yaptım. Dediklerin eğitimin sorunları olabilir fakat, sende biliyorsun ki, konumuz bu değil. Kuran dersi ve Siyer dersi seçmeli ders müfredatına alınıyor. Yani isteyen seçer isteyen seçmez. Çocuğun varsa görmesini istemiyorsan bu dersi seçtirmezsin. İmam yetiştirmek için yapılmış birşey değil. Sadece vatandaşlar dinini daha iyi ve güzel bir şekilde öğrensinler diye yapılmış bir çalışmadır. Sapla samanı birbirlerine karıştırmazsak, olaylara ideolojik ve dünya görüşü ekseninden bakmazsak, değişenin fazla birşey olmadığını görürüz.

Sitelerde Paylaş

Hangi sınıftan itibaren?

Kuran dersi de ne demek?

Ayet mi okuyacaklar?

Kuranı yüzünden mi?

Salaklar ordusu.

Kız öğrencilerin saçını kapatır, kız erkek diye de ayırırlarsa, ben o okulu basarım arkadaşlar.

Haremlik, selamlık olacka, ateşle barut yanyana durmayacak :D

Sitelerde Paylaş

Cumhuriyet gazetesinden bir alıntı yaptım. Dediklerin eğitimin sorunları olabilir fakat, sende biliyorsun ki, konumuz bu değil. Kuran dersi ve Siyer dersi seçmeli ders müfredatına alınıyor. Yani isteyen seçer isteyen seçmez. Çocuğun varsa görmesini istemiyorsan bu dersi seçtirmezsin. İmam yetiştirmek için yapılmış birşey değil. Sadece vatandaşlar dinini daha iyi ve güzel bir şekilde öğrensinler diye yapılmış bir çalışmadır. Sapla samanı birbirlerine karıştırmazsak, olaylara ideolojik ve dünya görüşü ekseninden bakmazsak, değişenin fazla birşey olmadığını görürüz.

olaylara ideolojik yönünden bakmadığımızda anne babanın el kadar çocuk adına din dersi seçmesi ne kadar doğrudur.

müslüman çoğunluğun içindeki farklı çocuğun toplumsal sorunlar yaşama ihtimali nedir?

değişen fazla bir şeyin olmadığı doğru değildir.eğitimdeki atatürkçü gençlik hayali yerini dindar gençlik hayaline bırakma yolundadır.ve dindar gençlik hayali de daha kolay ve tehlikelidir.

Sitelerde Paylaş

Sanayi devrimi sırasında İngiltere'de kimsesiz çocuklar çok olumsuz şartlar altında karın tokluğuna günde 15-16 saat dokuma atölyelerinde çalıştırılıyormuş. Bu duruma üzülen bir parlamenter kimsesiz çocukların çalışma şartlarını düzenleyen ve iyileştiren bir kanun geçmesini sağlamış. Ancak bu kanunun doğurduğu tek sonuç kimsesiz çocukların işten çıkarılması ve yerine ana babalı çocukların kötü şartlarda çalıştırılmasına devam edilmesi olmuş. İşten çıkarılan kimsesiz çocuklar da sefalet içinde sokaklarda ölmüşler.

Yani amaçlanan hedefle doğacak sonuç aynı olmayabilir. Bence bu kanunla amaçlananla ortaya çıkan çok farklı olabilir tabii olmayadabilir :)

Not:Hikaye değildir ancak kahramanın ismini hatırlamıyorum. Hukuk derlerimizden birinde verilen örnekti

Sitelerde Paylaş

bu kadar büyük konuşma olma ihtimali var. :ph34r:

Büyük konuşuyorum.

Basarım, evladımı da kolundan tuttuğum gibi alırım o okuldan.

Zaten benim oğlumun okuduğu eğitim kurumu ülkede tek tabanca kalmak üzere, orası da elden giderse okumasın daha iyi.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar,CHP Genel Başkanı,bu konuda açıklama yaptı.Kuran dersi getirilmesi ile AKP nin 5 milyon dolarlık yolsuzluğu örtbas ediliyormuş.İçeriğini bilemiyorum.Ama para amaçlı olduğu kesin.Din,bu ülkede oltaya iyi yem oluyor.Koca koca balıkları kolayca yakalıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar,CHP Genel Başkanı,bu konuda açıklama yaptı.Kuran dersi getirilmesi ile AKP nin 5 milyon dolarlık yolsuzluğu örtbas ediliyormuş.İçeriğini bilemiyorum.Ama para amaçlı olduğu kesin.Din,bu ülkede oltaya iyi yem oluyor.Koca koca balıkları kolayca yakalıyorsun.

chp laiklik vurgusu yapmamak istemiş olabilir dinden gelen oylara ihtiyaç var

Sitelerde Paylaş

Hangi sınıftan itibaren?

Kuran dersi de ne demek?

Ayet mi okuyacaklar?

Kuranı yüzünden mi?

Salaklar ordusu.

Kız öğrencilerin saçını kapatır, kız erkek diye de ayırırlarsa, ben o okulu basarım arkadaşlar.

Ee olacağı o zaten.

5 yaşında ilkokula başlamayı boşuna getirmediler.

9 yaşında ortaokula başlar ve başını da kapatarak bu derse girer.

Sonra sadece bu ders için kapatabiliyorsa matematik dersine de türbanıyla girer.

Bu yasanın bir amacı da türbanı ortaokula sokmaktır.

Boşuna ilkokul 4'e indirilip ve ilkokula başlama 5'e indirilmiyor.

Bir de liseye açıköğretim getirilerek kız çocuklarının erken evlenmesinin de önü açılıyor.

13 yaşında ortaokulu bitiriyor.

Erkek çocuklar da boşuna niye okula gitsin ki işe girerler ve açıktan liseyi bitirirler ne de olsa.

Bu da çocukların sömürülmesinin önünü açıyor.

Sitelerde Paylaş

10 neden: Eğitim reformu ertelenmeli

10- Din ihtisas eğitimi her okula sokuluyor

Seçmeli kisvesi altında imam hatip rejimi tüm milli eğitime yayılıyor. Laik devlet Sünni İslamın bir versiyonunun ideolojik yandaşlığını yapıyor. Alevilik, Katoliklik, Ortodoksluk, Musevilik ve ateizm eğitimi konusunda eğitimciler yetiştirmedi, müfredat yok. Zorunlu Sünni İslam dersinin yanında Hanefi fıkıh, hadis, Kuran dersleri normal lise müfredatının matematik, fen, edebiyat gibi asli unsuru yapılıyor.

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalYazar&ArticleID=1083340&Yazar=KORAY-CALISKAN&CategoryID=98

Sitelerde Paylaş
chp nin din üzerinden oy toplaması, onu akp den farklı kılmaz.Zaten danışıklı döğüş olduğuna inanıyorum.Türkiye tekellerin ülkesi.

AKP milleti uyutarak sözde demokrasi getireceğiz aldatmacası üzerinden nasıl oy toplamış ama kendi dinci ve anti laik politikalarını gerçekleştirmişse başka herhangi bir partinin din üzerinden oy toplayıp aksine demokrasiyi güçlendirici politikalar yapması da abes kaçmaz. Daima sinsi rakibinden bir adım önde olacaksızn ve ondan daha akıllı davranacaksın.

Sitelerde Paylaş

AKP milleti uyutarak sözde demokrasi getireceğiz aldatmacası üzerinden nasıl oy toplamış ama kendi dinci ve anti laik politikalarını gerçekleştirmişse başka herhangi bir partinin din üzerinden oy toplayıp aksine demokrasiyi güçlendirici politikalar yapması da abes kaçmaz. Daima sinsi rakibinden bir adım önde olacaksızn ve ondan daha akıllı davranacaksın.

Etik değerler nerde kaldı.Temiz toplum değerlerinize ne oldu.Kirlilik içinde, sizlerde kirlenmeyin. Kirlenenleri bilinçlendirin.Din üzerine oynanan oyunlar bir gün ortaya döküldüğünde kızaracak bir yeriniz olmasın.

Sitelerde Paylaş

Etik değerler nerde kaldı.Temiz toplum değerlerinize ne oldu.Kirlilik içinde, sizlerde kirlenmeyin. Kirlenenleri bilinçlendirin.Din üzerine oynanan oyunlar bir gün ortaya döküldüğünde kızaracak bir yeriniz olmasın.

temiz toplum değerleri temiz toplumlarda geçerlidir.ikiyüzlü olanlarda değil.

bilinçlendirme uyuşmuş bir topluma yapılamaz.çünkü hiçbir zaman ne dediğini anlatamazsın ve sözlerin havada uçar gider.

Sitelerde Paylaş

Bu başlıkta bazı iletilerdeki ifadeler son derece bozuk, onları temizledim. Bir daha bu tür ifadeleri kullanamamnız için uyarıyorum.

Vahşi nikli şahıs forumu provoke eden ifadelerden uzak dursun, kendisi uyraılmasına rağmen devam etmiş. Artık bir daha uyarılmayacak ve devam ederse forumdan atılacak.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...