Jump to content

Kur'an-ı Kerim ders olarak okutulacak

Recommended Posts

• İleti 181
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hmmm bu bir teklif mi? Sen neredeysen oraya geliriz hocam cümleten... :) Arada bol felsefe de yaparız hem..

Ben "gunesi batmayan" Kralliktayim da; buralarda da baska sorunlar var. Basta ekonomi. Aklina estikleri ulkeleri bombaliyorlar, ondan sonra donup onun masrafini toplumdan cikariyorlar.

Sitelerde Paylaş

Kalk gidiyoruz o zaman ...Yaşanmaz artık burada. Ben zaten dolaşıp duran bir cinsim ya, yer fark etmez. Sen seç nereye gideceğimizi..Çocukları da alıp kaçalım..Medeni ülkelerin medeni insanları arasında yaşamayı istiyorum artık. Çok bıktım bu ülkeden de insanlarından da....

Ortadoğu'dan km'lerce uzak olsun mümkünse ...:)

Kaçalım mı diyorsun..

Çocuklara yazık, değil mi placebo? Hangi eğitimi alacaklar burada, ne iş yapacaklar? İnsan bunları düşününce gitmek istiyor gerçekten.

Hadi biz aldık kaçtık diyelim, geridekiler? Kaçabilen herkes kaçsın da bu alçaklar iyice yerleşsin mi canımın içi?

Daha vakti gelmedi hem. Şu İran'ı kaçarak terkedenler var ya, onlara öyle kızardım, içten içe öyle küçümserdim ki..

Şimdi anlıyorum. Bir taraftan mücadele etmek gerek diyor ve bileniyorum, diğer yandan her şey biterse çocuğuma yazık olmayacak mı diyorum..

O kadar şanssızlar ki..

Ama hiç karamsar olmayalım şimdi, daha bitmedi. Gerçekten bitmedi. Sistemi temelden sarsacak hiçbir şey yapamaz bu bedevi yalakaları.

Kadrolar da temizlenir, geri kalan her şey de. Asla pes etmek yok, örgütlenip sokaklara dökülme zamanı şimdi.

Sitelerde Paylaş

Ben "gunesi batmayan" Kralliktayim da; buralarda da baska sorunlar var. Basta ekonomi. Aklina estikleri ulkeleri bombaliyorlar, ondan sonra donup onun masrafini toplumdan cikariyorlar.

Avustralya desek çok mu uzak olur acaba ortadoğudan yahu....Aborjinler ,doğa,temiz hava falan hayatın tadını çıkarırız diyorum...

Sitelerde Paylaş

Kaçalım mı diyorsun..

Çocuklara yazık, değil mi placebo? Hangi eğitimi alacaklar burada, ne iş yapacaklar? İnsan bunları düşününce gitmek istiyor gerçekten.

Hadi biz aldık kaçtık diyelim, geridekiler? Kaçabilen herkes kaçsın da bu alçaklar iyice yerleşsin mi canımın içi?

Daha vakti gelmedi hem. Şu İran'ı kaçarak terkedenler var ya, onlara öyle kızardım, içten içe öyle küçümserdim ki..

Şimdi anlıyorum. Bir taraftan mücadele etmek gerek diyor ve bileniyorum, diğer yandan her şey biterse çocuğuma yazık olmayacak mı diyorum..

O kadar şanssızlar ki..

Ama hiç karamsar olmayalım şimdi, daha bitmedi. Gerçekten bitmedi. Sistemi temelden sarsacak hiçbir şey yapamaz bu bedevi yalakaları.

Kadrolar da temizlenir, geri kalan her şey de. Asla pes etmek yok, örgütlenip sokaklara dökülme zamanı şimdi.

Atı alan Üsküdar'ı çoktan geçti be Ayfiil'im..Bunlar iyi zamanlarımız henüz..Artık Atatürk Türkiyesi'nde yaşamıyoruz..Sen, ben ve bir kaç küçük adam daha yüzde elli yanında, bu iş için çok küçük kalırız......................Kaldık bile...

tarihinde placebo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Atı alan Üsküdar'ı çoktan geçti be Ayfiil'im..Bunlar iyi zamanlarımız henüz..Artık Atatürk Türkiyesi'nde yaşamıyoruz..Sen, ben ve bir kaç küçük adam daha yüzde elli yanında, bu iş için çok küçük kalırız......................Kaldık bile...

Aslinda bu bir sinav olacak. Yani bir yerde toplumun 88 yilda aldigi bilinc demokrasiye yansioyacak mi/yansimayacak mi?

Sonucta RTE bir ABD takipcisi olarak her turlu demokratik cikisin, ortadogu'da oldugu gibi ustune gidemez. Giderse onlardan farki kalmaz.

O yuzden toplumun her turlu farkli kesim ve halkinin her yondeki ortak ve kitlesel kararliligi, bence Turkiye'nin gelecegini belirliyecek.

Bunun icin de en az asgari olarak oy vermeyen %50'nin ortak olarak hareket etmesi, ideolojik ve politik farki bir yere birakarak; bilinc ve bilimsellikte, evrensel hukuk ve hak ve ozgurluklerde insan haklarinda antiayrimci olarak birlesmesi.

Sonucta ulkenin gelecegi bugunun cocuklarinin elindedir ve egitim konusu anayasa'dan bile daha onemlidir.

Buradaki halkin demokratik kararlilik bilinci ve bunu suresiz gosterebilmesi cok onemlidir. Eger bu bilinc yoksa ve ideolojik farklar kendi cikarlarini ve toplumun her farkli kesimi ve halki kendi cikarlarini one cikarir ve kimse kimseye inanc ve ideoloji farkindan dolayi destek cikmazsa; hepsi ayri ayri ve kendi bunyesinde bertaraf edilecektir.

Sitelerde Paylaş

Buradaki halkin demokratik kararlilik bilinci ve bunu suresiz gosterebilmesi cok onemlidir. Eger bu bilinc yoksa ve ideolojik farklar kendi cikarlarini ve toplumun her farkli kesimi ve halki kendi cikarlarini one cikarir ve kimse kimseye inanc ve ideoloji farkindan dolayi destek cikmazsa; hepsi ayri ayri ve kendi bunyesinde bertaraf edilecektir.

Tabii tabii hocam .Umut dolu öngörülerinde haklı çıkmanı diliyorum..

Sitelerde Paylaş

Tabii tabii hocam .Umut dolu öngörülerinde haklı çıkmanı diliyorum..

Beni asil dusunduren kurslar ya da derslerden ziyade, oradaki 10 yasinda biyolojik olarak "blug cagina ermis" kiz cocuklarimiza bu dersleri verecek olan kisilerin akillarinin uckurlarinda olacagi.

Anne babalar neye/kime guvenerek kiz cocuklarini bu derslere yolluyacaklar.

Sahi, bu derslere kadin ogretmenler atanamaz mi?

Boylece anne babalar cocuklarini bir nedenden okuldan alicaklar ve bir an evvel de evermeye bakacaklar.

Kiz cocuklarimiz sadece okumaktan, egitim ve ogrenimden degil; cocuk olarak yasamlarindan da mahrum kalacaklar. Cunku 10 yasindaki bir kiz cocuguna "evlenecek caga gelmis" muamelesi yapilacak ve o gozle bakilacak. Sirf biyolojik olarakblug cagina girdi diye.

Sitelerde Paylaş

Beni asil dusunduren kurslar ya da derslerden ziyade, oradaki 10 yasinda biyolojik olarak "blug cagina ermis" kiz cocuklarimiza bu dersleri verecek olan kisilerin akillarinin uckurlarinda olacagi.

Anne babalar neye/kime guvenerek kiz cocuklarini bu derslere yolluyacaklar.

Sahi, bu derslere kadin ogretmenler atanamaz mi?

Boylece anne babalar cocuklarini bir nedenden okuldan alicaklar ve bir an evvel de evermeye bakacaklar.

Kiz cocuklarimiz sadece okumaktan, egitim ve ogrenimden degil; cocuk olarak yasamlarindan da mahrum kalacaklar. Cunku 10 yasindaki bir kiz cocuguna "evlenecek caga gelmis" muamelesi yapilacak ve o gozle bakilacak. Sirf biyolojik olarakblug cagina girdi diye.

Sana tek cevabım " Millet gider aya, biz yaya" olabilir bu saatten sonra.....Bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete hocam..Bundan sonra neler olup olmayacağını tahmin etmek gibi bir isteğim bile kalmadı artık .Sıtkım sıyrıldı..

Bak Cemil Meriç bile ne demiş zamanında "murdar bir halden muhteşem bir maziye kanatlanma isteği gericilikse, her namuslu insan gericidir." :)

Sokakta yürürken ederken, duraklarda,duvarlarda Osmanlıya dair acayip isimli film afişleriyle karşılaşıyorum artık bu ülkede..Geçen gün yine bir yere giderken bir film afişi dikkatimi çekti ..Vahşi bakışlı, kavuklu,sakallı bir osmanlı adamının kafası olan afişte filmin adını okuyunca koptum hocam yahu..Kıyam ..İsme bak salavat getir....TV de herkes Sultan Süleyman'ın dizisini seyretmekten heder oldu.Bir osmanlı furyasıdır, merağıdır gidiyor. Bizim her şekle bürünen amip halk yine kendisini oyalayacak bir model buldu. Bu hoşlarına da gitti...Dünden meraklılar bu işlere..

Ben sana daha ne diyim hocam..

Sitelerde Paylaş

Bu başlıkta bazı iletilerdeki ifadeler son derece bozuk, onları temizledim. Bir daha bu tür ifadeleri kullanamamnız için uyarıyorum.

Vahşi nikli şahıs forumu provoke eden ifadelerden uzak dursun, kendisi uyraılmasına rağmen devam etmiş. Artık bir daha uyarılmayacak ve devam ederse forumdan atılacak.

Tecavüz sevdalısı sapıklar forumda neden barındırılıyorlar onu anlamıyorum ben.Nomalde ne sanal alemde ne de reel alemde o tür ifadeleri asla kullanmam ama bu pislikleri görünce dayanamıyorum.

Ve hala forumda barındırılmamaları taraftarıyım,hala forumda olmalarını anlamıyorum.

Sitelerde Paylaş

Tecavüz sevdalısı sapıklar forumda neden barındırılıyorlar onu anlamıyorum ben.Nomalde ne sanal alemde ne de reel alemde o tür ifadeleri asla kullanmam ama bu pislikleri görünce dayanamıyorum.

Ve hala forumda barındırılmamaları taraftarıyım,hala forumda olmalarını anlamıyorum.

Onları sizin elinize teslim ediyoruz.

Haklarından gelemiyorsanız, hata sizde.

Sapkın da olsalar bütün inançlar ve düşünceler özgür bir şekilde ortaya atılabilmelidirler.

Onları nötralize edecek ve üstelerinden gelecek gücünüz yoksa, sizde sorun var demektir.

Biz siz Türk ateistlerine güvendiğimiz için, sapkın da olsalar Türk Müslümanlarına savlarını savunma hakkı veriyoruz.

Başka bir nedeni yok.

Sitelerde Paylaş

Ayrıca bu sapıklar burada kendilerini rezil ediyorlar.

Başarı ile savundıkları tek bir sav görmedim ben 11 yıl içinde.

Gelirler ve geldikleri gibi giderler.. Kaçarlar buradan. Kovulanları da olmuştur ama çoğu burada barınamamış ve ayrılmışlardır.

Bu adamların hepsi şamar oğlanı.

Sizlerden onlara ders vermenizi, ne kadar bağnaz ve yobaz olduklarını kanıtlamanızı bekliyoruz.

Sitelerde Paylaş

Onları sizin elinize teslim ediyoruz.

Haklarından gelemiyorsanız, hata sizde.

Sapkın da olsalar bütün inançlar ve düşünceler özgür bir şekilde ortaya atılabilmelidirler.

Onları nötralize edecek ve üstelerinden gelecek gücünüz yoksa, sizde sorun var demektir.

Biz siz Türk ateistlerine güvendiğimiz için, sapkın da olsalar Türk Müslümanlarına savlarını savunma hakkı veriyoruz.

Başka bir nedeni yok.

Valla ben bunları gördüm mü cinlerim tepeme çıkıyor.Sübyancılığın,tecavüzün vb. dinlerine göre konuşarak doğru olduğunu söylüyorlar ve bu da din alanına girdiği için bu forumda bu fikirlerini dile getirip savunabilirler diyorsunuz sanırım ama her sapkın fikri de dile getirmesinler arkadaş.

En azından bu benim çok sinirimi bozuyor,gördükçe tiksiniyorum bunları,diğer Müslümanlarla ne güzel tartışıyoruz.

Herneyse katlanırız artık...

Sitelerde Paylaş

haci, SEN BÖYLE YAPARAK BİZİ ONLARA DEĞİL, ONLARI BİZE TESLİM EDİYORSUN. ÇÜNKÜ GERÇEK ANLAMDA KENDİMİZİ TAMAMİYLE İFADE EDEBİLDİĞİMİZ TAKDİRDE SİZLERİ PAÇAVRA EDİP BİR KÖŞEYE ATARIZ ANCAK ONU DA SİZ KALDIRAMAZ, VAHŞİ DOĞANIN 1. MADDESİNE DAYANARAK (BKZ. GÜÇLÜ ZAYIFI EZER) BANLAYIVERİRSİNİZ.

Sitelerde Paylaş

Valla ben bunları gördüm mü cinlerim tepeme çıkıyor.Sübyancılığın,tecavüzün vb. dinlerine göre konuşarak doğru olduğunu söylüyorlar ve bu da din alanına girdiği için bu forumda bu fikirlerini dile getirip savunabilirler diyorsunuz sanırım ama her sapkın fikri de dile getirmesinler arkadaş.

En azından bu benim çok sinirimi bozuyor,gördükçe tiksiniyorum bunları,diğer Müslümanlarla ne güzel tartışıyoruz.

Herneyse katlanırız artık...

SEN VEREBİLECEK CEVABI OLMAYAN BİR YOBAZIM DESENE ŞUNA!!!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...