Jump to content

Kur'an-ı Kerim ders olarak okutulacak

Recommended Posts

Valla ben bunları gördüm mü cinlerim tepeme çıkıyor.Sübyancılığın,tecavüzün vb. dinlerine göre konuşarak doğru olduğunu söylüyorlar ve bu da din alanına girdiği için bu forumda bu fikirlerini dile getirip savunabilirler diyorsunuz sanırım ama her sapkın fikri de dile getirmesinler arkadaş.

En azından bu benim çok sinirimi bozuyor,gördükçe tiksiniyorum bunları,diğer Müslümanlarla ne güzel tartışıyoruz.

Herneyse katlanırız artık...

Bence "katlanmak" fiili duygusal bir fiil. Bence bunun yerine kendi celiskilerini onlara kendi fikirleriyle gostermek daha bir mantikli.

Cunku sonunda bir kisi bir seyi bilincsiz ve sadece inandigi ya da inandirildigi icin savunuyorsa; bu savunuyu kendi ozel hayatina da uygulama durumundadir.

Iste toplumumuzda olmayan bilinc budur. Mesela bir kisi birisinin kizkardesine "yan gozle" bakarken, bu kendine dogru gelir, ama ayni kisinin kizkardesine birisi "yan bakarsa" bu yanlis gelir. Iste asil bu celiskinin gosterilmesi gerekir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 181
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Vahşi aramızda 6 ay kalsın nickini ehli olarak değiştireceğimize bahse girerim ... ^_^

Ona gerçek bir homo saphiens saphiens olma garantisi veriyor,yepyeni ve umut dolu bir hayat vaad ediyoruz..

Vahşi arkana yaslan, kendine bir içki hazırla dostum...Misafir perver insanlar arasındasın..Seni çok iyi ağırlayacağız merak etme..

tarihinde placebo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

haci, SEN BÖYLE YAPARAK BİZİ ONLARA DEĞİL, ONLARI BİZE TESLİM EDİYORSUN. ÇÜNKÜ GERÇEK ANLAMDA KENDİMİZİ TAMAMİYLE İFADE EDEBİLDİĞİMİZ TAKDİRDE SİZLERİ PAÇAVRA EDİP BİR KÖŞEYE ATARIZ ANCAK ONU DA SİZ KALDIRAMAZ, VAHŞİ DOĞANIN 1. MADDESİNE DAYANARAK (BKZ. GÜÇLÜ ZAYIFI EZER) BANLAYIVERİRSİNİZ.

Vahşi...

Sana ve senin gibilere burada yazma izni veriyorsak, adam gibi yazmanıza izin veriyoruz.

Forumun adabı ve gelenekleri ile bağdaşmayan iletileri silip sizi forumdan şutlamak işten bile değil.

Savınız ne ise onu forum kurallarına uyarak savunabilirsiniz.

Böyle zırvalayarak değil..

Sitelerde Paylaş

Bence "katlanmak" fiili duygusal bir fiil. Bence bunun yerine kendi celiskilerini onlara kendi fikirleriyle gostermek daha bir mantikli.

Cunku sonunda bir kisi bir seyi bilincsiz ve sadece inandigi ya da inandirildigi icin savunuyorsa; bu savunuyu kendi ozel hayatina da uygulama durumundadir.

Iste toplumumuzda olmayan bilinc budur. Mesela bir kisi birisinin kizkardesine "yan gozle" bakarken, bu kendine dogru gelir, ama ayni kisinin kizkardesine birisi "yan bakarsa" bu yanlis gelir. Iste asil bu celiskinin gosterilmesi gerekir.

Ben bunlarla tartışamam hocam,ne çelişki gösterebilirim ne de başka birşey.Bunları ben hayvan yerine bile koymuyorum,tek düşündüğüm boğazlarını kesip bi tarafa atmak.

Sizler de haklısınız ama ne kadar Müslüman olsalar da ne çevresi ne de ailesi Tecavüzcü,Sübyancı olarak yetiştirmemiştir bunları,hatta bu suçlara dair Müslüman bile olsalar Türkiye toplumunun büyük çoğunluğu benim gibi öfkelidir,savunurlarına da elbette.En azından buna göre hareket etsinler,kendi sapkın fikirlerini bizimle paylaşmasınlar.

Türk toplumuna o çelişkileri göstermek için elimden geleni yaparım,cinselliğin tabuluktan çıkması için de ama bunları insan yerine koyupda tartışamam.

Sevgilerimle...

tarihinde Dark Prince tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben bunlarla tartışamam hocam,ne çelişki gösterebilirim ne de başka birşey.Bunları ben hayvan yerine bile koymuyorum,tek düşündüğüm boğazlarını kesip bi tarafa atmak.

Sizler de haklısınız ama ne kadar Müslüman olsalar da ne çevresi ne de ailesi Tecavüzcü,Sübyancı olarak yetiştirmemiştir bunları,hatta bu suçlara dair Müslüman bile olsalar Türkiye toplumunun büyük çoğunluğu benim gibi öfkelidir,savunurlarına da elbette.En azından buna göre hareket etsinler,kendi sapkın fikirlerini bizimle paylaşmasınlar.

Türk toplumuna o çelişkileri göstermek için elimden geleni yaparım,cinselliğin tabuluktan çıkması için de ama bunları insan yerine koyupda tartışamam.

Sevgilerimle...

Bence yukarida koyulastirilmis ifaden de duygusal bir ifade. Ateizmden once insan haklari evrensel hukuk hak ve ozgurluklerin fark algisi ve karsilikli tanimi ve temsili gerekir.

Bu dunyada herkes kendi penceresinden bakinca bu pencereye uymayani bertaraf etmeyi dusunuyor. Iste insanoglunun birarada farkli olarak farklari ile birlikte yasam surememesinin temelinde de herkesin kendi dogrusu ile konulara bakmasinda yatiyor.

Bence once bunu degistirmek gerekiyor ve bakis acisini ozelden genele, yani bilimsellige, bilissellige, bilince ve yukarida saydigim degerlere tasimak gerekiyor.

Zaten bunu basaramamanin nedeni her farkli dogrunun kendinden baskasini bertaraf etme akilciligi.

O yuzden en guzel yontem qua felsefesinin ayna yontemidir. Bu da ancak insanlikla olur.

Ayrica unutmaki kimse fenomen olarak suclu degildir. Toplumu nasil egitirsen o yone yonelir. Birey bilinci olmayan toplumumuzda zaten kisinin kendi kendini degerlendirmesi soz konusu degildir. Cunku kendi varligindan bi haberdir. Sadece inanclarinin ideolojilerinin takipcisi ve emir kuludur ve kolesidir. Cunku onlarin dogru olduguna inandirilmistir, bak inanmistir bile demiyorum. Cunku bunun bilinci yoktur.

Sitelerde Paylaş

Bence yukarida koyulastirilmis ifaden de duygusal bir ifade. Ateizmden once insan haklari evrensel hukuk hak ve ozgurluklerin fark algisi ve karsilikli tanimi ve temsili gerekir.

Bu dunyada herkes kendi penceresinden bakinca bu pencereye uymayani bertaraf etmeyi dusunuyor. Iste insanoglunun birarada farkli olarak farklari ile birlikte yasam surememesinin temelinde de herkesin kendi dogrusu ile konulara bakmasinda yatiyor.

Bence once bunu degistirmek gerekiyor ve bakis acisini ozelden genele, yani bilimsellige, bilissellige, bilince ve yukarida saydigim degerlere tasimak gerekiyor.

Zaten bunu basaramamanin nedeni her farkli dogrunun kendinden baskasini bertaraf etme akilciligi.

O yuzden en guzel yontem qua felsefesinin ayna yontemidir. Bu da ancak insanlikla olur.

Ayrica unutmaki kimse fenomen olarak suclu degildir. Toplumu nasil egitirsen o yone yonelir. Birey bilinci olmayan toplumumuzda zaten kisinin kendi kendini degerlendirmesi soz konusu degildir. Cunku kendi varligindan bi haberdir. Sadece inanclarinin ideolojilerinin takipcisi ve emir kuludur ve kolesidir. Cunku onlarin dogru olduguna inandirilmistir, bak inanmistir bile demiyorum. Cunku bunun bilinci yoktur.

Evet haklısın ama mesela cinsellik kendisine tabu olmuş biri bana göre doğru düşüncede değildir.Fakat ben asla o kişiyi bertaraf etmeye çalışmam,çelişkiden kurtulmasına yardım etmeye çalışırım,çünkü kendinden başka kimseye zararı yoktur,bulunduğu toplumu yüzünden düşünceleri öyle şekillenmiştir.

Ama sübyancılık,tecavüz,cinayet vb. olaylarında kişi sırf kendi düşüncesi diye başkalarına zarar verir,başkalarının hayatını karartır.Başkalarına zarar veren veya vermeye meyilli olan birine de elbette kendi penceremden bakarım,bu kötüdür ve en ağır şekilde cezalandırılmalıdır.Bunun başka yolu yoktur,asla tolerans gösterilmemelidir.

Yani kendi penceremden bakınca cezalanması gereken davranışlar vardır,cezalandırılması gerekmeyen davranışlar vardır.

Sonuç olarak başkalarına zarar verenler bilinçsiz,robot canlılar da olsa yokedilmelidirler.Toplumun tamamı öyleyse o toplum tümden yokedilmelidir.

tarihinde Dark Prince tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evet haklısın ama mesela cinsellik kendisine tabu olmuş biri bana göre doğru düşüncede değildir.Fakat ben asla o kişiyi bertaraf etmeye çalışmam,çelişkiden kurtulmasına yardım etmeye çalışırım,çünkü kendinden başka kimseye zararı yoktur,bulunduğu toplumu yüzünden düşünceleri öyle şekillenmiştir.

Ama sübyancılık,tecavüz,cinayet vb. olaylarında kişi sırf kendi düşüncesi diye başkalarına zarar verir,başkalarının hayatını karartır.Başkalarına zarar veren veya vermeye meyilli olan birine de elbette kendi penceremden bakarım,bu kötüdür ve en ağır şekilde cezalandırılmalıdır.Bunun başka yolu yoktur,asla tolerans gösterilmemelidir.

Yani kendi penceremden bakınca cezalanması gereken davranışlar vardır,cezalandırılması gerekmeyen davranışlar vardır.

Sonuç olarak başkalarına zarar verenler bilinçsiz,robot canlılar da olsa yokedilmelidirler.Toplumun tamamı öyleyse o toplum tümden yokedilmelidir.

Tamam iste. Bu da zaten hukuki olarak bir insanliksucudur ve cezasini ceker. Onemli olan bu inandirilmisliklari kisilerin algilayacagi sekilde insanlik sorunu oldugunu gosterebilmektir. Savasim fenomenal degil; numenal olmalidir. Kisaca kisinin beyninin zihniyeti degismeden hic bir sey degismez.

Iste o yuzden ayna bilincini vermek gerekir.

Ben sana bir soru sorayim. Kendini inandirmis olan bir kisi blug cagini, yani biyolojik gelismeyi cocuk ta olsa cinsellige hazir dusunurken; sence bu kisi kendi kardesi, kizi v.s. icin de ayni seyi dusunebilir mi?

Yani diyelim subyanciligi savunurken ve belki kendi de uygularken, kendi yakinlarina uygulamak isteyenlere izin verir mi?

Ayrica unutma inanclar fenomenal sekilde yok edilemez. Inanani yok edebilirsin, ama inancin yok edimi bilinc ile mumkundur.

Iste "baskalarina zarar verenler" ancak bunu "kendileri zarar gordugunde" algilayabilirler.

Sitelerde Paylaş

Yapılacak hiçbir şey yok. Bütün devlet artık onların oldu. En tepeden en alta kadar her kurum, her kuruluş, her şirket, her madya kuruluşu, her karar ve yetki organı, her yargı organı, bütün makamlar, halk desteği onların...

Sitelerde Paylaş

Kuran-ı Kerim ve Siyer dersi seçmeliymiş arkadaşlar haberiniz olsun.

Öğrenci seçmiyor,okul seçip dayatacak yine.Bügüne kadar seçmeli zihniyetini gördük,bundan sonrada farklı olmaz,biz 40 kişiyiz birbirimizi biliriz,kandırmaya gerek yok milleti.

Biz kuran dersini seçtik,seve seve alıcaksın diyecek öğrenciye okul.

Sitelerde Paylaş
Vahşi...

Sana ve senin gibilere burada yazma izni veriyorsak, adam gibi yazmanıza izin veriyoruz.

Forumun adabı ve gelenekleri ile bağdaşmayan iletileri silip sizi forumdan şutlamak işten bile değil.

Savınız ne ise onu forum kurallarına uyarak savunabilirsiniz.

Böyle zırvalayarak değil..

KENDİ İNANCIMIZI VE DİNİMİZİ SONUNA KADAR SAVUNMAMIZA KURAL MURAL ADI ALTINDA ENGEL OLACAKSANIZ FORUMU KAPATIRSINIZ YA DA MUSLİMLERİ İÇERİ ALMAYIP SORUNU KÖKTEN ÇÖZMÜŞ OLURSUNUZ. SONRASINDA İSE KENDİNİZ ÇALIP KENDİNİZ OYNARSINIZ. ÇALDIĞINIZA OYNAYIP DANSÖZLÜK EDECEK DEĞİLİM.

tarihinde Vahşi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

KENDİ İNANCIMIZI VE DİNİMİZİ SONUNA KADAR SAVUNMAMIZA KURAL MURAL ADI ALTINDA ENGEL OLACAKSANIZ FORUMU KAPATIRSINIZ YA DA MUSLİMLERİ İÇERİ ALMAYIP SORUNU KÖKTEN ÇÖZMÜŞ OLURSUNUZ. SONRASINDA İSE KENDİNİZ ÇALIP KENDİNİZ OYNARSINIZ. ÇALDIĞINIZA OYNAYIP DANSÖZLÜK EDECEK DEĞİLİM.

Senin gibileri konuşturmak ve İslam'ın gerçek yüzünü göstermek varken, başka bir yola baş vurmamıza gerek yok.

Biz senin gibi köçekleri oynatıyoruz burada. Kendimiz oynamıyoruz.

Senin uygar bir şekilde savunulacak bir dinin ve inancın yok.

Nitekim İslam'ı mahalle kabadayısı gibi savunuyorsun. İslam'ı başka türlü savunmak zaten mümkün değil.

Sayende İslam'ın gerçek yüzünü görüyor burayı izleyenler.

Aslında bize şükran borcunuz var sizin.

Sizi eğiterek inançlarınızı daha kabul edilir bir şekile savunmanıza yardımcı oluyoruz.

Biraz zor eğitiliyorsunuz ama.

Sitelerde Paylaş

Cumhuriyet gazetesinden bir alıntı yaptım. Dediklerin eğitimin sorunları olabilir fakat, sende biliyorsun ki, konumuz bu değil. Kuran dersi ve Siyer dersi seçmeli ders müfredatına alınıyor. Yani isteyen seçer isteyen seçmez. Çocuğun varsa görmesini istemiyorsan bu dersi seçtirmezsin. İmam yetiştirmek için yapılmış birşey değil. Sadece vatandaşlar dinini daha iyi ve güzel bir şekilde öğrensinler diye yapılmış bir çalışmadır. Sapla samanı birbirlerine karıştırmazsak, olaylara ideolojik ve dünya görüşü ekseninden bakmazsak, değişenin fazla birşey olmadığını görürüz.

Sen bu söylediklerine gerçekten de inanıyor musun? :)

Sitelerde Paylaş

Kur'an'ın ders olması aslında iyi bir değişiklik.

Bence herkes Kur'an'ı okumalı.

Okuyarak anlaşılacak bir kitap değil Kur'an.

Çünkü karman çorman bir stili var. Anlam çıkarmak çok zor.

Kur'an'ın ders olmasını isteyenler bundan yararlanacaklarını sanıyorlar.

Anlaşılması zor olunca, insanlığa bir takım öğütler verdiği izlenimi uyanacak.

Oysa Kur'an boş bir kitap. Temel felsefesi Allah'a kulluk etmek ve ne pahasına olursa olsun İslam'ı yaymaktan başka birşey değil.

Yani İslam tek kelime ile çapulculuk, haydutluk. Zamanı çoktan geçmiş bir ahlaksızlık.

Bu saçma kitabı yeniden yorumlayarak yumuşatacaklarını sananlar yanılıyorlar.

Eninde sonunda halk da onun ilkelliğini ve önemsizliğini idrak edecek.

Kur'an'ı okuyun arkadaşlar.. Mutlaka okuyun ve okutun.

Sitelerde Paylaş

Ortada oldukça keyfi bir siyasi tutum var. Toplumun, aydınların, eğitimcilerin, akademisyenlerin, muhalefetin fikrinin sorulmadan icraata döküldüğü oldukça keyfi bir tutumdur bu.

Ülke ve geleceği açısından hayli önemli bir konu oldubittiye getiriliyor da güçlü addedilen yazarlardan umulduğu kadar ses gelmiyor. Ses çıkaranlar daha çok sanal medyadaki bazı yazarlar. Ki onlar da maalesef geniş halk kitlelerine ulaşamıyor.

AKP bu 4+4+4 mevzusunda ne yapıp edip istediğini elde etti. Bu, 28 Şubat’tan değil, Cumhuriyet’ten alınan bir rövanş aslında. Mahsus 28 Şubat bahane ediliyor. Eğitim ve Öğretim birliğine vurulan yıkıcı bir darbedir bu gerçekte. Bilinçli ve tam hedefe yönelik. Mevcut Milli Eğitim Bakanı bu düşüncelerini ta yıllar önce söylemişti. Dediğini yaptı sonunda. Bu adamlar ilhamını Necip Fazıl gibi dinci ve de kinci ruh hastalarından alırlar.

Ülkede yarım yamalak bir laiklik vardı, artık o da kalmadı. Liberal demagogların ve de sol kisveli sapkın sosyalistlerin yardımlarını alarak ülkenin çimentosu niteliğindeki kavramların içini boşalttılar önce. Fizik boşluk kabul etmez. Dincimiz boşalan o yerlere tutup da gelişmiş Batılı değerler koyacak değildi herhalde. AB normlarıymış… Alın size AB normları işbirlikçiler. Alın ve tepe tepe kullanın.

Benim umudum ne küçük hesapların peşindeki bu küçük şark kurnazı halkta ne de bu ülkedeki sözde aydın, özde pısırık, dayanışma denilen ruh ve erdemden uzak ve de en az bu şark kurnazı halk kadar küçük hesapların peşindeki menfaatçi kibirli budalalarda. Onlar sadece kibirli değil, kirlidirler aynı zamanda. Kibirlilikleri oranında kirli, kirlilikleri oranında kibirli.

'Kuran-ı Kerim' ve 'Hz. Peygamberimizin Hayatı' derslerinin seçmeli olmasına kesinlikle aldanmamak gerek. İnsanlar fişlenmemek, damga yememek, afişe olmamak için çocuklarını mecburen o derslere yollayacaklar. Yollamayan aileler ne toplum içerisinde özgürce hareket etme ne de iş bulma şansına sahip olabilirler. Adeta vebalı gibi ortada dolaşmaya mahkum edilirler ki bu durumu kimse kolay kolay göze alamaz.

Amerika dün ''İran'dan petrol almayın'' dedi: (http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/20234389.asp )

Bizim işbirlikçiler de bugün anında gereğini yapıp İran'dan petrol alımını kısıtladılar: (http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/20238975.asp )

Düşünebiliyor musunuz rezaleti; bu ülke nasıl bir ülke, bu nasıl bir yönetim anlayışıdır inanılır gibi değil. Amerika emrediyor, bizim içeride cevval, dışarıda kuzu Amerikan köpekleri gereğini anında şak diye yapıyorlar. Eskiden böyle şeyler büyükelçiliklerde gizli kapaklı yapılırdı. Şimdi gizleme gereği dahi duyulmuyor. Düşünün artık AKP yüzünden içine yuvarlandığımız rezil durumu. Göz göre göre savaşa sürükleniyoruz üstelik. Suriye'de Coni değil, bizim insanımız ölecek. Hem de Allah Allah nidalarıyla.

Okumuşsunuzdur belki; Tayyip Erdoğan dört-beş gün önce basına kapalı bir şekilde Harbiye'de konuşma yaptı. Ne konuştuğu bilinmiyor. Gizliyorlar. Bence Suriye konusu konuşulmuştur. Ülke yavaş yavaş sinsice savaşa sokuluyor da ne basında ne de millette tek tık yok. ABD çıkarları uğruna bile bile maceraya giriyoruz. Çok değil, şunun şurasında üç beş ay sonra belki de Suriye'yle savaşıyor olacağız.

AKP bir ABD projesidir. Ortadoğu’ya şekil verme konusu ta 1990 sonlarından beri gündemdeydi. Tayyip Erdoğan Amerika’ya bu süreçte destek olacağına söz verdi. ABD de karşılığında Tayyip’in içeride güçlenmesine ve askeriye ve yargı gibi engelleri aşması konusunda yardım edeceğine…

ABD, hempası Fetullahçıları da devreye sokarak şu ana kadar verdiği sözleri tuttu. Şimdi sıra Tayyip’te. İşte durduk yerde komşumuz Suriye’ye dayılanılmasının sebebi sadece bu. Yakında pisi pisine savaşa da gireceğiz. Amerikan Conisi yerine bizim Mehmetimiz ölecek. Sırf Tayyip Erdoğan adlı gözü dönmüş bir dinci ve de kinci bir muhterisin devrim düşmanı çirkin emelleri uğruna.

Gerek iç gerekse dış siyasette cerayen eden bu olaylar halktan gizlenen işte bu anlaşmaların bir dışavurumudur sadece.

tarihinde Yakup tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Beyazlarla zenciler karışık oturduğu için ve zencilerin beyazları ahlaksızlığa sürüklediğini öne sürerek okul sınıflarını basan ırkçıların durumuna benzerler. Bu çağda hala kız erkek ayrı oturmalı diye cinsiyet ayrımı yapan zihniyet yok mu.. Cinsiyet ayrımı da ırkçı bir ayrımın parçasından başka bir şey değildir. Müslüman aymazlar orta çağdan kalan kendi ırkçılığını göz ardı ediyorlar ve cinsel ırkçılığı yasallaştırmak istiyorlar..

Aynen millet olarak birbirimizi çok iyi biliyoruz kandırmaya gerek yok.

Şimdi bu dersi ilk önce okul veya sınıflar seçecek. Öyle öğrencinin falan seçeğini sanmıyorum. Kaldıki öğrenci seçse bile bir kaç sivri öğrenci bir kaç elit özel okul dışında; bunu seçmiyorum diyecek babayiğit görmüyorum bir kere millet işsiz parasız aç, birde dinsiz diye fişlenip iyice ortada kalacağına paşa paşa bu dersi okuyup öğrenecek.

Diyelim kuran dersi var 5 - 6 arkdaş derse geç kaldık hoca soruyor nerdeydeniz. E abdest alıyorduk hocam. Ders biter ben tespihimide çekerim zikrimide yaparım kimse beni engeleyemez. Diyelim ki kızlar 10 - 12 yaşında kuran dersi mi var kusura bakma 8- 10 kız toplanıp başını örter köşeye çekilir karışamassın.

Peki öğretmen müdahale etti gerçi edemez ya hemen cemaattçi okul müdürü ilçe eğitim müdürü haddini bildirir.

Diyelimki etti Sonra dinci liboş gazete tvlerde başlıklar tartışmalar.

Laikçi darbeci kemalist öğretmen kuran dersinde dini inancı gereği başını örtmek isteyen kızlara müdahale etti.

Hani türbana özgürlük masum müslüman kızlar zavallı ezilen hakları gaspedilen müslüman kızlar vs.

Sonra halk bunu istiyor diye bir önerge bir yasa bir iki liboş desteği sonra türban ilköğretime girdimi girdi.

Bakın bir kere söyleyelim islamda en önemli şey türbandır islam; türbanın, kadınların sırtına binerek yol alır hem onları fiziksel ve beyinsel köleleştirip kullanır.

Mısırda iranda suriyede afganistanda türkiyede bu hep böyle olmuştur. Turbandan sonra kuran ondan sonra paygamber en sonda allah gelir

Ayrıca mağdur edebiyatı yapar. hepimizin bildiği gibi malum müslümanlar mekkeden çıktıklarından beri hep mağdurdur hep ezilmiştir.

Marksın dediği gibi din kitlelerin afyonudur sezsiz dünyanın çığlıdır. Evrenin evrimin dünyanın adaletsizliğne karşı hep dinle isyan eder rahatlarsın islam bu protest duruşuda kullanır. Ve nihayetinde uyuşturucu gibi beyne etki etmeye aklı mantığı yoketmeye başlar.

tarihinde Protagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar,CHP Genel Başkanı,bu konuda açıklama yaptı.Kuran dersi getirilmesi ile AKP nin 5 milyon dolarlık yolsuzluğu örtbas ediliyormuş.İçeriğini bilemiyorum.Ama para amaçlı olduğu kesin.Din,bu ülkede oltaya iyi yem oluyor.Koca koca balıkları kolayca yakalıyorsun.

Başlıktaki linkte verdiğim tasarıyı okursanız görürsünüz nedenini.

Tasarıda kabaca diyor ki eğitim alanındaki iyileştirmeler için yapılacak satınalmalar KAMU İHALE KANUNUNA TABİ DEĞİLDİR.

Bu ne demek? İstediğim gibi alırım. İstediğime ihaleyi veririm demek.

Kılıçdaroğlunun söylediği de budur, Kurani Kerim dersine karşı çıkıyoruz gibi göstermeye çalışıyorlar, oysa tasarıda ihalesiz ihale verebileceklerine dair ibare var diyor.

Bu para da yaklaık 20 milyar dolar diyor ve çok haklı.

CHPnin baskılarıyla tasarıda yer alan o ifadeye "rekabete açık olmak suretiyle" ifadesini eklediler.

Ama CHP gene de karş,ı katakulli olacağından emin çünkü, ben bu konuda Kılıçdaroğlunu destekliyorum.

Tasarı mecliste yasalaşmak üzere görüşülüyor, yani özetle ya şimdi ya hiç...

tarihinde Afrodit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dincilerde kuranı kerimimizi kız erkek karışık kızların falan açık olduğu sapkın ortamlarda okuyan anlatan okulları basarsa ne olacak neticede kurana saygısızlık yapılıyor.

Herkes kendi evladından mesuldür.

Ben evladımı Fetullahın kolejine vermemek için o kadar çok direndim ki, daha pahalı bir okulda sırf onlara prim vermemek için okutuyorum.

Herkesin kendi gücüne göre tepki verme şansı vardır.

Çoğu dostum çocuğunu hem daha ucuz hem de aşırı ilgililer diye o okula verdi.

Ama ben inatla diğer koleje verdim.

Fetullahın okulunda 3 adet 3. sınıf varken, benim oğlumun okulunda 1 adet 3. sınıf var ve toplam 17 kişiler.

Varın insanların düşüncelerini siz düşünün. Pamuk ipliğine bağlıyız artık, her yanımız sarıldı.

tarihinde Afrodit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tamam iste. Bu da zaten hukuki olarak bir insanliksucudur ve cezasini ceker. Onemli olan bu inandirilmisliklari kisilerin algilayacagi sekilde insanlik sorunu oldugunu gosterebilmektir. Savasim fenomenal degil; numenal olmalidir. Kisaca kisinin beyninin zihniyeti degismeden hic bir sey degismez.

Iste o yuzden ayna bilincini vermek gerekir.

Ben sana bir soru sorayim. Kendini inandirmis olan bir kisi blug cagini, yani biyolojik gelismeyi cocuk ta olsa cinsellige hazir dusunurken; sence bu kisi kendi kardesi, kizi v.s. icin de ayni seyi dusunebilir mi?

Yani diyelim subyanciligi savunurken ve belki kendi de uygularken, kendi yakinlarina uygulamak isteyenlere izin verir mi?

Ayrica unutma inanclar fenomenal sekilde yok edilemez. Inanani yok edebilirsin, ama inancin yok edimi bilinc ile mumkundur.

Iste "baskalarina zarar verenler" ancak bunu "kendileri zarar gordugunde" algilayabilirler.

Evet haklısın,düşüncesi eyleme geçmediği sürece,bu düşüncenin eyleme geçmesinin toplumsal zararı gösterilip o kişi sapkınlıktan kurtarılabilir.Ama dediğim gibi ben düşüncelerini öğrendiğim zaman bile sinirden kuduruyorum,o yüzden görmek istemiyorum,benden uzak olsunlar,ben bunlarla konuşamam,yoketmenin yollarını ararım.Belki yanlıştır,sapkın düşüncelerden kurtarmak daha doğrudur ama tiksiniyorum işte.

Evet inançlar o şekilde yokedilebilir,zaten inananı yoketmeye kalksak inancının ne olduğunu bilmeyen masum inanırları da yoketmiş oluruz ki bu da uygun değildir.Ama dininin bilincinde olarak tahrik eden tecavüzü hakeder diyen bir toplum düşünelim,ki bu toplum %100 aynı düşünceye sahip olsun,herkes için tehlike oluşturduğu ve konuşarak pek birşey yapılamayacağı için yoketmek en makul olanıdır.Bu dinleri fikirlerimizle yoketmemize de engel değildir zaten,her iki taraftan çalışırsak daha etkili olur.

Ama biz dindarlar kadar vahşi de olamıyoruz ahlaksız olamadığımız kadar.Birçok dinsiz benim yoketme fikrime katılmayacaktır.

Sevgilerimle...

Sitelerde Paylaş

Okutulmasından daha önemlisi, ölçme değerlendirme kriterlerinin neler olacağı.

Hukuki açıdan zayıf not veremezler kimseye.

Hatta sen iyisin sen zayıfsın bile diyemezler.

İnanç özgürlüğünü bırakın, çocukların psikolojisi vs diye kırk türlü yere bağlanır olumsuz notlar veya değerlendirmeler.

Ve bir sürü tazminat öder TC.

Kuranın okutulması ateistler için olumlu bir gelişme.

Hesaba katılmayan şey gençlerin 16 yaşına kadar kendilerine verilen çoğu şeyle çekinmeden dalga geçebilmeleridir.

Kuran dalga geçilebilen, hatta bahanelerle asılabilen bir ders, bir kavram haline gelecek.

Jargonu oluşacak okullarda, esprileri çıkacak.

Ki toplumun en büyük tabusu olduğundan bu espri ve dalga geçme olayı maksimum seviyede olacak (ne demek istediğimi daha iyi anlamanız için cinsellik dersiyle kıyaslayabilirsiniz durumu, cinsellik de en büyük tabulardan biridir ve mizah haline dönnüşen en birinci konudur bu yaşlarda)

Bence RTE'ye art niyet beslememeliyiz.

RTE biz ateistlerin 200 yılda yapamayacağını bundan sonraki 15 - 20 yıllık süreçte yapacak.

21. yüzyılda orta çağ öğütlerini millete vermeye kalkanın sonu kaçınılmaz budur.

Bu dersler bir başlasın da bundan 5 yıl sonra sizlere örneklerini internetten bol bol çıkarıp gösteririm.

Aslında ben forum yönetiminin yerinde olsam, Tayyibe teşekkür mesajı yayınlardım.

Yüzyıllardır tabu olarak kalmış, çeşitli makyajlara tabi tutulmuş, insanlığın geri kalmışlığının ana etkenlerinden biri olan bir kitabın aslında ne olduğunu doğrudan genç beyinlere açtığı, bilinmesine vesile olduğu için sonsuz teşekkürlerimizi sunarız vs gibi bir mesaj.

tarihinde Ateist.Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...