Jump to content

Babanız belli oldu diyemi mustafa kemalden rahatsızsınız?

Recommended Posts

ben islama nerden giriş yaptı mehdilik bilmiyorum isayı bekliyordu hristiyanlar, kaynağı sende hazırsa verebilirmisin bluee22 ?

Deccal mesih mehdi inancı Tevrat ve İncilden İslam'a montelenmiştir.Dinler arası dialogcular ve mesihciler aynı zihniyetin farklı renkleridir.

Sitelerde Paylaş

Kuran'da mesihin döneceği ve deccal vs inancı yeralmaz.İslam'da hadislerde yeralır bu tip İsrailiyat öğretileri.

Sevgili herakles,

Ya ben soru sormayı bilemiyorum ya da sen sorunun içinden seçtiğin kelimelere göre yeni bir cümle kurup ona cevap veriyorsun.

"Mehdi, deccal ve mesih kavramları Kuran'da yer almaz, İncil ve Tevrat'ta yer alır" demen üzerine bu soruyu sordum. Hadis yok sorunun içinde.

Bu konuda Kuran mı doğru söylüyor yoksa Tevrat ve İncil mi?

Yani hangisi yanlışta?

Sitelerde Paylaş

atatürk peygamber değildir.iyleri ve kötüleri vardır her insan gibi.pekçok şeyimizi atatürke borçlu olduğumuz gibi,pekçok şeyinde eksikliğini atatürke borçluyuz.kendi iyi olduğuna inandığı şeyleri yapmıştır.dediği gibi cumhuriyeti biz kurduk,yaşatacak ve yükseltecek sizlersiniz.sizlersiniz derken chp taraftarlarını kasteddiğini sanmıyorum.tüm gençliğe sesleniyor.yapabildiğinin en iyisini yaptığına inanıyorum.

Sitelerde Paylaş

atatürk peygamber değildir.iyleri ve kötüleri vardır her insan gibi.pekçok şeyimizi atatürke borçlu olduğumuz gibi,pekçok şeyinde eksikliğini atatürke borçluyuz.kendi iyi olduğuna inandığı şeyleri yapmıştır.dediği gibi cumhuriyeti biz kurduk,yaşatacak ve yükseltecek sizlersiniz.sizlersiniz derken chp taraftarlarını kasteddiğini sanmıyorum.tüm gençliğe sesleniyor.yapabildiğinin en iyisini yaptığına inanıyorum.

Kesinlikle aynı düşüncedeyim. Atatürkçülük ve dindarlık nasıl aynı anda olmuyor anlam veremiyorum. Bal gibi de oluyor...

Sitelerde Paylaş

Atatürkçü milliyetçi olur, Atatürkçü sosyalist olur, Atatürkçü dinci olur, Atatürkçü ateist olur, sadece Atatürkçü olur. Olur yani. Çünkü Atatürkçülük bir ideoloji değil. Zorlayan herkes kendine bir pay çıkarır. O yüzden şu yüzden şu olamazsın demek pek mantıklı değil.

Sitelerde Paylaş

Atatürkçü milliyetçi olur, Atatürkçü sosyalist olur, Atatürkçü dinci olur, Atatürkçü ateist olur, sadece Atatürkçü olur. Olur yani. Çünkü Atatürkçülük bir ideoloji değil. Zorlayan herkes kendine bir pay çıkarır. O yüzden şu yüzden şu olamazsın demek pek mantıklı değil.

elitist jakobenler sosyalist olabilirlerse, atatürkçüler de sosyalist olabilirler.

Sitelerde Paylaş

Sevgili herakles,

Ya ben soru sormayı bilemiyorum ya da sen sorunun içinden seçtiğin kelimelere göre yeni bir cümle kurup ona cevap veriyorsun.

"Mehdi, deccal ve mesih kavramları Kuran'da yer almaz, İncil ve Tevrat'ta yer alır" demen üzerine bu soruyu sordum. Hadis yok sorunun içinde.

Bu konuda Kuran mı doğru söylüyor yoksa Tevrat ve İncil mi?

Yani hangisi yanlışta?

Bence insanlık bir kurtarıcı süpermen hayali boşuna kuruyor.Dolayısıyla Tevrat ve İncil fazla hayalperest.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...