Jump to content

Şirin Payzın'dan Tokat Gibi Yanıt

Recommended Posts

• İleti 46
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Türkiye'nin Nüfusuna ilişkin bir kaç not.

Nüfusun yarısı 29,7 yaşından küçüktür

Ülkemizde ortanca yaş 29,7’dir. Ortanca yaş erkeklerde 29,1 iken, kadınlarda 30,3’tür. İl ve ilçe merkezlerinde ikamet edenlerin ortanca yaşı 29,5; belde ve köylerde ikamet edenlerin ortanca yaşı ise 30,5’tir.

Bu rakamı neden verdim.

Bu rakamdan 10 çıkmanız için verdim. (AKP'nin iktidar süresi)

Çok büyük bir genç nüfus geliyor aşağıdan yukarıya.

Kısaca AKP'nin durumdan haberi yok ama, yeni 18'lik nesil hiç de onların istediği gibi değil.

Okullarda ben bile türbanlı kız istilası bekliyordum, ancak okullarda nadiren türbanlıya rastlanıyor (üniversitelerde).

Kaldı ki 1980'lerin yokluk içinde büyüyen ve sağcı olmuş nesline bakarak 2010 yılında aynı şeyleri yaratmaya çalışıyor.

1980'lerin nesli tüm dünyada böyle. Ki zaten sokakta etrafınıza bakarsanız, giyiminden tipinden, inancından AKP destekçilerinin ya 80 çocukları, ya da 80 yetmelerinin şu anki halleri olduğunu görürsünüz.

Hani herşeyi titiz ve eksiksiz yapan bir garson son anda tepsiyi elinden düşürür, masayı batırır, tabağı çanağı kırar ya?

Tayyibin planı da aynen böyle gitti.

Herşeyi eksiksiz islama odakladı.

Kendine alt nesil yetiştirmeyi de planladı.

Ancak bir şeyi hesaba katmadı.

Teknoloji ve zaman.

Şimdi kuran kararıyla hem gelecek islam neslinin içine etti (okullarda öğrenciler arasında tabu olmaktan çıkacak din artık)

Hem de daha objektif ve bilime bağlı bir nesli tetikleyecek süreci başlattı.

Çünkü din artık hem piyasada işportaya düştü, hem de korkulan ve sorgulanamayan bir durum olmaktan çıktı.

Buna midyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmak deniyor.

tarihinde Ateist.Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kısaca AKP'nin durumdan haberi yok ama, yeni 18'lik nesil hiç de onların istediği gibi değil.

Okullarda ben bile türbanlı kız istilası bekliyordum, ancak okullarda nadiren türbanlıya rastlanıyor (üniversitelerde).

Sen nerde yaşıyorsun , mekür'mü ?

Sitelerde Paylaş

Bu kadını ve habercilik anlayışını hiç sevmiyorum.Dar görüşlü,subjektif,yanlış zamanda yanlış tepkiler veren ve koltuğuna hiçmi hiç yakışmadığını düşündüğüm birisi.Sanki genel müdür yeğeni kontejanından ekrana çıkmış bir havası var.İnancı ve dünya görüşü ne olursa olsun farklı fikirlere tahammül edemeyen insanlardan nefret ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Şirin Payzın'ın buradaki amacı farklı aslında. Ateistleri aksine dünyanın en verimli insanları gibi gösterme derdinde. Aslında AKP2li haksız tabi konuşmada. Ben AKP'liler de doğru konuşurmuş diye espri yapmıştım bu haberi okuyunca ama böyle konuşmaların oy avcılığı için yapıldığı açık.

Ayrıca Payzın'ın gösterdiği kişiler, akıllarıyla bu yerlere gelmekten çok, kayırıldıkları için gelmişlerdir. Dindarlar her zaman engellenmiştir bilimde.. Bunu inkar edersiniz ama doğruya doğru..

Sitelerde Paylaş

Bu kadını ve habercilik anlayışını hiç sevmiyorum.Dar görüşlü,subjektif,yanlış zamanda yanlış tepkiler veren ve koltuğuna hiçmi hiç yakışmadığını düşündüğüm birisi.Sanki genel müdür yeğeni kontejanından ekrana çıkmış bir havası var.İnancı ve dünya görüşü ne olursa olsun farklı fikirlere tahammül edemeyen insanlardan nefret ediyorum.

Senin gibi düşünmeyen ve inanmayanlardan nefret ediyorsun yani.

Sitelerde Paylaş

İslam'ın insanlığa ne katkısı olmuştur?

HİÇ!

Ateizm insanlık için İslam'dan çok daha yararlı bir eğilimdir.

Bilim adamlarının büyük çoğunluğu ateisttir ve onların hepsi insanlığa büyük yararlar sağlamıştır.

İslam dininin hükmettiği toplumlarda yetişen bilim adamları bir istisna değildir. Onlar Müslüman da olsalar, İslam'dan dolayı değil, İslam'a rağmen insanlığa yararlı olmuşlardır.

Birçoğu bu süreç sırasında ya yaşamlarını yitirmişler, ya da sürüm sürüm sürünmüşlerdir.

İslam bağnaz ve ilkel bir dindir. Bilimden İslam'dan daha uzak olunamaz.

Sitelerde Paylaş
"ATEİSTTEN HAYIR GELMEZ" DÜŞÜNCESİ YANLIŞTIR. DOĞRU OLAN DÜŞÜNCE; "ATEİZMDEN HAYIR GELMEZ".

KENDİSİNDEN HAYIR GELMİŞ ATEİSTLER OLDUĞU GİBİ "KENDİSİNDEN HAYIR GELMEYİP KÖTÜLÜK GELMİŞ ATEİSTLER" DE VARDIR. BKZ. STALİN, MAO VS.

ANCAK ŞU BİR GERÇEK Kİ YOK OLACAĞINA İNANAN BİR İNSANIN HAYIR İŞLERİ YAPMASI VE DE ŞER İŞLERDEN SAKINMASI MANTIKSIZDIR.

tarihinde ALLAH diyen akil tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

allah diyen akıl ayetlerdeki mecazi anlamları oturup tartışırız karar veririz demişsin buraya kaçmışsın, sana şunu sorcaktım neden ayetlerin dosdoğru anlamını almıyoruz yasakmı yoksa kuranın altında mecazi olarak değerlendirin diyemi yazıyo anlamadım.

Sitelerde Paylaş

Senin gibi düşünmeyen ve inanmayanlardan nefret ediyorsun yani.

Hayır benim gibi düşünüp inanmayanlardan değil farklı fikirlere ve görüşlere saygısı olmayan insanlardan nefret ediyorum.Bunun kısa tanımıda bence yobazlık.Ben bu yorumu bu sadece bu video üzerinde yapmadım.Yaptığı oturumları ve tvde kenndisini takip eden birisi olarak yaptım bu yorumu.Bu yorumumun ateizmle yada bir dinle alakası yok.Bu şahsın hareketleriyle ve sergilemiş olduğu kişiliğiyle ilintili bir durum.

Sitelerde Paylaş

allah diyen akıl ayetlerdeki mecazi anlamları oturup tartışırız karar veririz demişsin buraya kaçmışsın, sana şunu sorcaktım neden ayetlerin dosdoğru anlamını almıyoruz yasakmı yoksa kuranın altında mecazi olarak değerlendirin diyemi yazıyo anlamadım.

Ne kaçmasından bahsediyorsunuz? http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=49727&view=findpost&p=830201

Sitelerde Paylaş

Hayır benim gibi düşünüp inanmayanlardan değil farklı fikirlere ve görüşlere saygısı olmayan insanlardan nefret ediyorum.Bunun kısa tanımıda bence yobazlık.Ben bu yorumu bu sadece bu video üzerinde yapmadım.Yaptığı oturumları ve tvde kenndisini takip eden birisi olarak yaptım bu yorumu.Bu yorumumun ateizmle yada bir dinle alakası yok.Bu şahsın hareketleriyle ve sergilemiş olduğu kişiliğiyle ilintili bir durum.

Senin inançlarına saygısı olmayanlarla senin gibiler arasında fark nedir?

Kimse kimsenin inancına saygı duymaz.

Bu aptallıktır. Ben senin sapık inançlarına neden saygı duyayım.

Sen de benimkilere duymaz ve onları sapık ilan ederin.

Sorun bu değil.

Sorun senin gibilerin senin gibi olmayanları susturmaya çalışmasıdır.

Burada bunu görmüyorsun. Sadece senin fikirlerine olan nefreti görüyorsun.

Ve sen de bu düşünceye karşı nefretini ilan ediyorsun. Ayrıca onları susturmayı da düşünüyorsun.

Karşı taraf seni susturmak istemiyor. İstese bu çok kolay.

Başkalarının düşüncelerine ve inançlarına kimse saygı duymaz. Kimse o kadar eşek değildir.

Ama onların istenilen şekilde belirtilmesine saygı duyar.

Sende o saygı da yok.. Düşüncelere saygının ne olduğunu bilmiyorsun.

Sitelerde Paylaş

Ulan motor herif, hakikaten fikrin varmış gibi bu sayfaları kirletme, bırak aklı ve fikri olan yazsın... Sen doooğru tavanarasına, ne işin var normal insanların arasında?

Sen bir ateistsin ne yapsan yeridir. Allah şifa versin..

Sitelerde Paylaş

İslam'ın insanlığa ne katkısı olmuştur?

HİÇ!

Ateizm insanlık için İslam'dan çok daha yararlı bir eğilimdir.

Bilim adamlarının büyük çoğunluğu ateisttir ve onların hepsi insanlığa büyük yararlar sağlamıştır.

İslam dininin hükmettiği toplumlarda yetişen bilim adamları bir istisna değildir. Onlar Müslüman da olsalar, İslam'dan dolayı değil, İslam'a rağmen insanlığa yararlı olmuşlardır.

Birçoğu bu süreç sırasında ya yaşamlarını yitirmişler, ya da sürüm sürüm sürünmüşlerdir.

İslam bağnaz ve ilkel bir dindir. Bilimden İslam'dan daha uzak olunamaz.

toplumun genelinin ateist olan bir devlet varmıdır ? varsa ne gibi katkıları olmuştur insanlığa

Sitelerde Paylaş

Sen nerde yaşıyorsun , mekür'mü ?

Sen nerede yaşıyorsun..? yerin yedi kat altındamı? altıncı kattamı?

Bu ilk kan filmine benzedi durum..

Sessiz sezsiz oturuyorduk..

ama ok yayadan çıktı..

tek amaç oldu..

herkese

Fırsat bulduğum heryerde

kuranın Muhammede nasıl kız ayarladığını

Allahın muhammede karı kız işlerinde nasıl hizmet verdiğini anlatıyorum..

kar topu gibi gittikçe büyüyecekk

Atatürün

Elmalılı hamdi yazıra neden tercüme yaptırdığını

ve Neden Dinayet işleri kurulduğunu yakında tarikatlar ve yobazlar çıok iyi anlayacaklar.

ilk kanı onlar akıttı

ve Dini pazara çıkardılar

satması bize ait..

haydi arkadaşlar..

calışma zamanı

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...