Jump to content

ALLAH VARSA NEDEN ÖLÜYORUZ?

Recommended Posts

Allah insanları cehennem için yaratmaz. Ama herkesi yaratan Allah, geçmişimizi, geleceğimizi, cennete veya cehenneme gideceğimizi bildiği için, "insanların çoğunun cehenneme gideceğiniz biliyor" çünkü insanoğlu nankördür ve Allah'ın istediği gibi yaşamayan insanlar çoğunluktadır. Bu yüzden çoğunluğun cehenneme gideceğini bilen Allah, indsanların çoğu cehenneme gidecektir der Kuran'da..

Allah cehennemlik yarattı diye değil, insan kendi cehennemi seçtiği için cehenneme gidecektir...

Dediğine katılıyorumda

Aslında burda okadar açık bir çek vermişsin ki ya konuyu açan bunu çözememiş yada tennezül edip okumamış.

Açıklayacak değilim kendisinin bulmasını tercih ediyorum.

Kuranda Allah herkes cehenneme girecektir der.

Buna müslümanlarda da dahil.

Nedeni ise Yaptığımız küçük bir günah olsada onun cezasını çekeceğiz.

(Bazı insanlar hariç tüm insanlar cehenneme girecektir)

Sitelerde Paylaş

Buda bir Kuran mucizesidir ALLAHIN tüm zamanlara hakim olduğunun kanıtıdır . Allah için ateşe atılmak vardır,

Allah için ateşe atılmak vardır,

Lakin ateşe atılmadan önce kendinde

İbrahimlik olup olmadığını araştır.

Çünkü ateş sadece İbrahimleri tanır ve yakmaz!"

Hz. Mevlana

Kuranın Tek mucizesi vardır yanlışlarla dolu olmasıdır..

Müslümanlar mucizedir.

Bu kadar yalan söyleyen başka dine mensup insanlar yoktur

Sitelerde Paylaş

Tevrat,İncil ve kurana göre

Öyleyse peygamberler neden ölüyor?

Neden Allah Direk olarak cennete almıyor onları?

Onlar peygamber ve cennetlik değil mi?

Neden bu kadar çok peygamber göndersin ki?

Gerektiğinde Ademi yeniden ve tekrar tekrar göndermezmiy di?

Ademden başka peygambere ne gerek var?

Madem tekrar diriltecek

Adem dahil Nuh ve Musa neden öldü öyleyse?

Çünkü Onlar öldüğünde sınav yoktu Kitap kural yoktu.

Demek ki ölmenin cennet cehennem ve sınavla alakası yok....

Allah sınav yapmadan Adem den sonrakileri diriltecekti!!!!

Onları öldürmesine ne gerek vardı?

İlk yarattığı Adem ile ilk Din arasındaki insanları neden öldürdü?

Eğer Allah tekrar diriltmeyi düşünseydi.

En baştan kimseyi öldürmemesi gerekmez miydi?

Allahın Kitap ve peygamberlerden Haberi bile yok mu yoksa?

Allahın insanları yaratmasının nedeni nedir?

Bir Allah öldürmek için mi yaratır?

Allahın insanları öldürmesinin nedeni nedir?

Burada bir çelişki yok mu?

Neden beklesin ki kıyameti ?

Zaten yapacağını yapmışsın ölmüşsün cezan belli

Allahın cenneti hazır değil mi yoksa?

Allah varsa neden ölüyoruz..

Bu kadar soru sormuşum...soruları seçtim..

Bu sorulardan bir tanesine bile cevap verebilen çıkmış mı?

Ben görmedim..

Okuyan bunu görmüyormu sanıyorlar..

bırakın bana cevap vermeyi de siz kendinize cavabını verebildiniz mi bu soruların..

Sitelerde Paylaş

Yaptığınız afedersiniz eşşeği götünden yemlemek.

Dimi ama ...

ne güzel kandırılıyoruz..

bu kadar soru sormanın alemi nedir..değilmi?

Şöyle basit sorular soralım.....

KURAN ALLAHIN KİTABI OLSA BÖYLE BİR HATA OLABİLİRMİ?

Muhammed ben peygamberim demiş. Bu kitabı Allah benim aracılığımla vahiy etti demiş. Muhammed in söylediğine göre Allah Miras dağıtımını Nisa suresinde aşağıdaki ayetlerde bildirmişir.

Nisa suresi..11 ayet…Allah size, çocuklarınız hakkında, erkeğe, kadının payının iki misli (miras vermenizi) emreder. (çocuklar) ikiden fazla kadın iseler, ölünün bıraktığının üçte ikisi onlarındır. eğer yalnız bir kadınsa yarısı onundur. ölenin çocuğu varsa, ana-babasından her birinin mirastan altıda bir hissesi vardır. eğer çocuğu yok da ana-babası ona varis olmuş ise, anasına üçte bir (düşer). eğer ölenin kardeşleri varsa, anasına altıda bir (düşer.

Nisa ..12-yapacakları vasiyetten ve borçtan sonra eşlerinizin, eğer çocukları yoksa, bıraktıklarının yarısı sizindir. çocukları varsa bıraktıklarının dörtte biri sizindir. çocuğunuz yoksa, sizin de, yapacağınız vasiyetten ve borçtan sonra, bıraktığınızın dörtte biri onlarındır (zevcelerinizindir). çocuğunuz varsa, bıraktığınızın sekizde biri onlarındır. eğer bir erkek veya kadının, anababası ve çocukları bulunmadığı halde (kelale şeklinde) malı mirasçılara kalırsa ve bir erkek yahut bir kızkardeşi varsa, her birine altıda bir düşer. bundan

fazla iseler üçte bire ortaktırlar.

Nisa 176-Senden fetva isterler. De ki: “Allah, babasi ve çocugu olmayan kimsenin mirasi hakkindaki hükmü şöyle açikliyor: Eger çocugu olmayan bir kimse ölür de onun bir kizkardeşi bulunursa, biraktiginin yarisi bunundur. Kizkardeş ölüp çocugu olmazsa erkek kardeş de ona vâris olur. Kizkardeşler iki tane olursa (erkek kardeşlerinin) biraktiginin üçte ikisi onlarindir. Eger erkekli kadinli daha fazla kardeş mevcut ise erkegin hakki, iki kadin payi kadardir.

Ancak Bu surelere göre matematiksel olarak mirasın paylaşımı mümkün olmamaktadır.

Türk miras hukukunu insanlar yazmıştır.Bu hukuka göre bile insanlar yanlışlık yapmazken Allahtan geldiği idia edilen kitabı beraber inceleyelim buyurun.

ERKEK ÖLDÜ.ANA VE BABASI SAĞ.KARISI VE ÜÇ KIZI VAR.

Kalan miras 9 dönüm tarla(Paylaşımı basit olsun diye) Buyurun paylaştırın?

Üç kıza 9 dönüm tarlanın üçte ikisi diyor. Bu 6 dönüm tarla yapar.

Anne ye 9 dönüm tarlanın Altıda biri diyor Bu 1,5 dönüm tarla yapar.

Baba ya 9 dönüm tarlanın Altıda biri diyor Bu 1,5 dönüm tarla yapar.

Toplam zaten 9 dönüm tarla dağıtıldı.Karısına kalmadı.????

Allah böyle bir paylaşım hatası yapar mı? Allah bizim kadar matematik bilmez mi? Yoksa matematiği bilmeyen Kuran Allahın kitabıdır diyerek bu kitabı yazan Araplar mı?

Kurandaki bu hataları nasıl açıklamayı düşünüyorsunuz?

Kuran a Allah tan gelen bir kitaptır.Muhammed peygamberdir diyen kişilerin tekrar tekrar düşünmelerini bekliyorum.

Neden sizden bunu bekliyorum.Çünkü sizin İslam diye Din bile olmayan bir gericiliğe ve insanı sömürü düzenine çanak tutmanız nedeniyle benim çocuklarımın gelecekteki hayatı tehlikeye girmektedir. insan gibi yaşama hakları ellerinden alınma tehlikesi yaşamaktadır.

Aslında bu sizin çocuklarınız içinde böyledir.Nasıl bir Ana Babasınız anlamak mümkün değil?

Sitelerde Paylaş

Allah insanları cehennem için yaratmaz. Ama herkesi yaratan Allah, geçmişimizi, geleceğimizi, cennete veya cehenneme gideceğimizi bildiği için, "insanların çoğunun cehenneme gideceğiniz biliyor" çünkü insanoğlu nankördür ve Allah'ın istediği gibi yaşamayan insanlar çoğunluktadır. Bu yüzden çoğunluğun cehenneme gideceğini bilen Allah, indsanların çoğu cehenneme gidecektir der Kuran'da..

Allah cehennemlik yarattı diye değil, insan kendi cehennemi seçtiği için cehenneme gidecektir...

Madem Allah bizim cehenneme gideceğimizi biliyor, o zaman neden yaratıyor? Hadi onuda geçtik, kimin cennetlik, kimin cehennemlik olduğu baştan biliniyorsa bu sınavın anlamı ne? Dahası Allah beni kötü bir adam olarak yaratmışsa, işlediğim günahlardan ötürü ben neden Cehenneme gidiyorum?

Sitelerde Paylaş

Madem Allah bizim cehenneme gideceğimizi biliyor, o zaman neden yaratıyor? Hadi onuda geçtik, kimin cennetlik, kimin cehennemlik olduğu baştan biliniyorsa bu sınavın anlamı ne? Dahası Allah beni kötü bir adam olarak yaratmışsa, işlediğim günahlardan ötürü ben neden Cehenneme gidiyorum?

Böyle soruları anlayabilecek akıllıyı bulamazsın..

Onlara Daha basit sormalısın :lol:

Mesela siz fasulyadan nimetmisiniz ki Alah durmadan sizi takip etsin Allahın başka işi gücü kalmadı iki bokluyu cennet yada cehenneme atacam diye yanıp tutuşuyormu?

Bu Allah inancı insanın kendisinin Allah olmak istemesi özleminden kaynaklanır..

Kendilerine Yaratan öyle önem verirki.. bunlar tanrıdır ya.. allah durmadan bunları izler..

Bi çeşit hastalıktır dindarlık..

Ve İnsanın Hayvandan evrimleştiğinin en büyük kanıtıdır.

Biçokları hala insanlaşamamıştır.

tarihinde abdullahabdal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

ölüm bir son değil başlangıçtır.bedenin sadece senin tekamül sürecinde yanında olan bir et parcasıdır.zamanı geldigindede sana veda edicektir.Nereye gidicez ? sorusunu degilde Neden burdayız ? sorusunu kendinize sorarsanız cevabı bulabileceginize inanıyorum :).Öyd (ölüme yakın deneyim) yi arastırmanızıda tavsiye ediyorum. Öldükten sonra size iskence etmeyi bekleyen yaratıklar olmıcak.Tanrı sevgidir ve hepimiz ona döneceğiz :).

Sitelerde Paylaş

islamda ümmetin ahir zamanda ömrünün kısalacağı sölenir demi?

ama neden öle olmuyor ?

hastalıklara çare bulundukça

yaralanmaların tedavisi yapıldıkça

insan ömrü uzadıkça uzuyor..ne iş ?

eskiden bi bıçak darbesini karnına yiyen orda bırakılırdı...öldü denirdi.....artık öle olmuo....adamın karnında girio koca boru parçası....ağzından çıkıyor.....

hastahanede tedavi...3 - 4 gün sonada adam ayakta yürüo ...vb...vb...vb...

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

Allah varsa neden ölüyoruz?

Soruya bak hizaya gel, tam AbdullahAbdal'lık bir soru..

Allah ne demiş: Her canlı ölümü tadacaktır.

Her yaratılanın fani olduğunu açıkça kendisi söylüyor. Dolayısıyla, ölmemiz çok normal. Ayrıca ölmesek dünyaya nasıl sığacaktın? Ölmesek nasıl ahirete gidecektik? En önemlisi ölümün olmadığı bir dünyada her insan kendi dikdatörlüğünü kurup, kaos hakim olurdu...

öldükten sonra ahirete gidiceğine dair elinde delil var diyelim o zamanda akıllara şu soru gelir öldükten ahirete nasıl? gidicem, hangi? anlamda ahiret var ahiret nedir?

ahirette neoluyor? ya sen ermişsin yahu bu kadaremin olduğuna göre bir ara ugradın galiba morgta falan

siz hangi kurallardan bahsediyorsunuz çok merak ediyorum tanrının kurallarından bahsediyorsan orada şıctın farkındamısın?sana birşey söylimmi tanrını nen büyük hatası kendi egosuna yenik düşüp insanoğlunu yaratması ve gördüğü bu manzara karşısında dayananayıp intihar ediceği yerde bu evreni terk etmesidir,işte senin tanrın böyle bir tanrıya inanacağıma inanmamayı tercih ederim,tanrıya köpeklik ediceğime kengime köpeklik ederim, bu çok daha onurlu ve şerefli bir haraket olurdu hiç şüphesiz!!!nsanların açlıktan ölmesine, birbirlerine işkence etmelerine, aralarındaki savaşlara kısacası yeryüzünün pisliğine bakarak o'nun kötü olduğunu düşünmek doğru mudur? insanoğlunu kötü olma ihtimaliyle yarattığı için o da kötü müdür? atomun parçalanabildiğini bulduğu için albert einstein kötü müdür? yoksa o atomu bomba yapmak için parçalayan insanlar mı kötülüğü seçmiştir? birisini bıçaklayıp öldüren katil, ekmek kesmeye de yarayan bıçağı icat eden adama suç atabilir mi? bir yerlerde türdeşleri tarafından cayır cayır yakılan insanlar, ateşi bulan mağara adamını mı suçlamalıdır? halbuki o ateş ısınmak için de kullanılamaz mı? dünya nüfusunun % 20'si mineral kaynaklarının %80'ine hakimken ve fakir insanların yarısı zengin ülkelerde yaşıyorken açlıktan ölen insanlar için tanrı'yı suçlamak doğru mudur? EVET TANRIYI SUÇLAMAK BURADa YAPILACAK EN MANTIKLI ŞEY OLUCAKTIr HİÇ ŞÜPHESİZ,hammadeyi yaratırken sadece insanöğlunun hizmetine yararlı şekilde yaratmaması tanrının en büyük kusurlu haraketidir!!!!!!!!!!!Şimdi diyelimki gerçekten bir sınav var, ve tanrı bizi sınıyor,o zaman bu tanrı ya çok aptal yada çok zeki bir tanrı,sem git koskoca evreni yarat,sonsuz bir zekaya sahip ol zaman hükmet,ama nedense bir sınav yarat ve insanğlunu sına bunu neresi mantıklı ama heryeri mantıksızlık, kokuyor resmen,siz neyi bekliyorsunuz insanoğlunun uyanmasınımı? o zaman intihar edin, yapıcağınız en mantıklı şey olurdu bu hayata !herşey ortada sınav yok ,ama tanrı var,her şey tanrının istediği gibi gidiyor, siz tanrıyı iyi diyorsunuz bende kötü bir tanrı var diyorum,hadi şimdi ispatlayında görelim tanrının iyi olduğunu ben tanrının kötü bir tanrı olduğunu her şekilde ispatlamaya hazırım..

senin gösterdiğin zaman ve mekan içerisinde olan ve zamana bağlı olan olan normal yaşamsal nedenlerdir? ancak ve ancak tanrının varlığının ispatı değilde en fazla tanrının yarattığı ve bizi hapsettiği uzay ve gezegende olan olagan şeylerdir,kuran ne diyor tanrı için zaman ve mekandan tam bağımsız ve mekansız aynı zamanda evrenin dışında veya farklı olan zamansız ve mekansız boyut bunu kuran söylüyor .bu yazdığım ve verdiğim örnek bile tanrının bilinmesinin imkansız olduğuna dair mükemmel bir örnektir sen bir insan olarak tanrının varlığının delillerini değilde en fazla yarattığı durumlardan ispat olarak deliller gösterebilirsin. bazı istisnalar hariç tabi ölüpte tekrar direlen varsa belki tanrıyı görmüştür. neden? onlara sormuyorsun.belki sana tanrıyı anlatırlar sende bize gerçek tanrıyı anlatırsın

herkes kendi diktatörlüğünü çoktan kurmuş ,belkide binlerce yıldan beri bu gezegende zaten kaos hakim sürmekte ,dinler gerçek olsa bile;

hiç bir işe yaramamakla beraber sadece dinler insanöglunu köleleştirmeye götüren bu serüvenin içinde yer almıştır.

dinlerin olmadığı dönemlerde bile insanoğlu daha özgür yaşamıştır. ana sonuçta köle olarak ve kurallara bağlı olarak yaşamıştır.

tarihinde pachofneo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sana bir ateistin neden? neden? ateist olduğunu anlatmamı istermisin?

hiç bir insan doğuştan itibaren bir inanç sahibi değildir, aslında sonradan yaşadığı yer ve aldığı egitim sürecinde bu inanç şekiilleri belirlenmeye başlar.

ve sonuçta insanlar 2 ye ayrılır ne saçma değilmi?

inananlar ve inanmayanlar.

halbuki öylemi olmalı herkes aynı dili konuşsa herkes aynı dine inansa , herkes gerçek aşkını bulsa

bu benim en büyük hayalim

ama sadece hayal. fakat gerçek nedir? belkide hayal dir. asıl gerçek belkide asıl özgür irade hayalini kurmaktır.

vebeyninde yaşamaktır

doyasıya

ne? tohaf bir dünyada yaşıyoruz değilmi

insanlar özgür olmadıkça ve iradelerini kontrol ettikçe herşey toz pembe gibi gözüküyor farkındamısın?

bir ateistle tartışırken bana tanrıyı ispat et demişti.

müthiş zeki biriydi

sonunda tartışmaya son noktayı ben koydum.

ona ne dedim? biliyormusun.

senden çok basit bir şey istiyorum dedim. benim duygularımı ve hislerimi alıp bir kaba yerleştir ve yok olana kadar kaynat.

ve sonsuza dek yo k olsun bende sonsuza dek mutlu olum dedim

2 yıldır cevap bekliyorum halen cevap yok.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...