Jump to content

Ateistlere Ölünce Ne Olacak?

Recommended Posts

Öldükten sonra başınıza gelecekleri bilmek için okuyun!

Bir kafir, bir mürted, islamiyeti beğenmeyen, kuranı kerime çöl kanunu diyen, insanların en üstünü, en şereflisi, peygamberlerin efendisi Muhammed aleyhisselama (haşa) deve çobanı diyecek kadar ilm ve ahlak yoksunu olan, beşeriyete huzur, saadet sağlayıcı, ilm, ahlak, temizlik, sıhhat, adalet kaynağı, medeniyete ışık saçan islamiyeti, ruhsuz, bir leş kutusu olan habis kafası ile bağdaştıramayarak, dinlere lüzum yoktur diyecek kadar aşağılaşan, yularını nefsinin eline kaptırmış bir ahmak öleceği zeman, gözünden perde kaldırılır. Cennet kendisine gösterilir. Güzel bir melek ona: (Ey kafir! Müslümanlara gerici, şehvetleri peşinden koşanlara, ahlak prensiplerini çiğneyenlere, aydın, ilerici diyen alçak! Yanlış yolda idin. Hak olan islam dinini beğenmezdin. Muhammed aleyhisselamın Allahü tealadan getirdiği bilgilere inanan, saygı gösteren bu Cennete gidecektir) der. Cennetteki nimetleri görür. Cennet hurileri de: (İman edenler, Allahü tealanın azabından kurtulurlar) derler. Biraz sonra şeytan, bir papas şeklinde görünür. (Ey filan oğlu filan! O gelenler yalan söyledi. O gördüğün nimetler hep senin olacaktır) der. Sonra Cehennem gösterilir. Ateşten dağları, katırlar gibi akrepleri, çiyanları vardır. Hadis-i şeriflerde bildirilen azapları görür. Cehennemdeki zebani denilen azap melekleri, ateşten çomakla vururlar. Ağızlarından alevler çıkar. Boyları minare gibi, dişleri öküz boynuzu gibidir. Gök gürültüsü gibi seslenirler. Kafir bunların sesinden titreyip, yüzünü şeytana çevirir. Şeytan korkusundan dayanamayıp kaçar. Melekler yakalayıp şeytanı yere vururlar. Bu kafire gelip: (Ey islam düşmanı! Dünyada Resulullaha sallallahü teala aleyhi ve sellem inanmadın. Şimdi de meleklere inanmadın, melun şeytana yine aldandın) derler. Boynuna ateşten zincirler takıp, ayaklarını başından aşırıp, sağ elini sol böğrüne, sol elini sağına sokup, arkadan çıkarırlar. Ayet-i kerime, bu hali haber vermektedir. Bağırır, dünyadaki yaltakcılarını çağırır. Zebaniler cevap verir: (Ey kafir, ey müslümanlarla alay eden ahmak! Yalvarmak zamanı geçti. Artık iman kabul olmaz, dua kabul olmaz. Küfrünün cezasını çekmek zamanı geldi) derler. Dilini ensesinden çekerler. Gözlerini çıkarırlar. Türlü türlü çok acı azaplar yaparak, habis ruhunu alır, Cehenneme atarlar. Allahü teala, Muhammed aleyhisselamın dinine ve yüce Peygamberin dinini doğru olarak bizlere ulaştıran Ehl-i sünnet alimlerinin kitaplarında yazılı itikadda olarak can vermemizi nasip eylesin. "

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,1k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

cehennem Kudüs’ün güneyindeki bir vadi. “Hinnom Vadisi”. İbranicesi “Ge Hinnom”. Hinnom’un oğlunun vadisi demek. Gözyaşı Vadisi olarak da bilinir.. (Arapçalaşırken Ge, Ce olmuş.) cehennemi görmek isteyen varsa kudüse gidip görebilir internette fotoğraflarıda var. Nevertheless bir gidip görürüsen korkularla yaşamak zorunda kalmassın kardeş beynini serbest bırak çalışsın

tarihinde xenon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Forumdaki ilk mesajım...

Lütfen burda dogru düzgün konusan(cumlelerının yarısı hakaret yarısı zuhahah muhahaha ile dolu olmayan vs) hem ateist hem teist hem pantesit ler bana cevap versin...çünkü ben halen kimin haklı oldugunu anlamadım...Duyarlı forum üyelerini bekliyorum:( yeni başlık acamadım burda yazdm

Sitelerde Paylaş

Forumdaki ilk mesajım...

Lütfen burda dogru düzgün konusan(cumlelerının yarısı hakaret yarısı zuhahah muhahaha ile dolu olmayan vs) hem ateist hem teist hem pantesit ler bana cevap versin...çünkü ben halen kimin haklı oldugunu anlamadım...Duyarlı forum üyelerini bekliyorum:( yeni başlık acamadım burda yazdm

Hoş geldin.

Sitelerde Paylaş

Hayatimda gördügüm bastan sona en martaval yazilardan biri.

Bugün ölmüs olupta öldügünü bilen kimse yok. Bu hep böylede kalacak.

Kimse öldükten sonra öldügünü bilmeyecek. Ne aci dimi.

Onun icin cezalar hapisler en agir sekilde verilmeli.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Bütün bu saydığın saçmalıklar olsa bile varlığa engel değil ki bunlar.

Saydıkların özgürlüğe ve rahata engel oluşturuyor.

İnsanın var olmasını, farkında olmasını engelleyen bir şey saymamışsın ki. :)

Ayrıca bu yazdıklarınla bir büyük tanrı çizmeye çalışıyorsan yine saçmalıyorsun.

Bunlarla büyük tanrı çizemezsin.

Bak burada büyük bir külfete girmiş tanrı var.

Türlü planlar yapmış, türlü cezalar düşünmüş.

İmansız adam ne yapıyor? Hiçbir şey.

Yani tanrı imansızı cezalandırmak için bile çaba harcıyor.

Bu da tanrının cezalandırma işi için bile çaba harcaması demektir.

Öbür imansız çaba harcıyor mu? Yok.

O halde imansız tanrıya hiçbir şey vermiyor.

Tanrı ona veriyor.

Ayrıca başka bir şey daha var.

Öfke.

Öfke ve kızgınlık bir bilinç için senin tabirinle cehennemdir.

Bilince kendini kötü hissettirir.

Şimdi allahın gazap gösterdiğinde bu onun gazaba mahkum olması demektir.

Yani allahın imansıza odaklandığında, gazap harici bir şeyi hissedemez.

Bu da imansızdan hesap sorarken veya imansızı cezalandırırken en büyük acıyı imansızın değil onu cezalandıran allahın çekmesi anlamına gelir.

Çünkü öfke içeriyi yakar.

Yani ortaya bir paradoks çıkıyor.

Allah imansızı yaktıkça cehenneme hapsoluyor, imansız yandıkça acılardan arınıyor :)

Zorla niye salaklığı seçersin ki? :)

tarihinde Ateist.Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

1400 sene önce yaşamış bir şizofrenin anlattıklarından korkacak ka dar aptal değilim. dünyayı düz zanneden bir ortaçağ beyni. daha dunyayı bilmiyor öbür dünyayı nasıl bilecek. milleti kandırmış karı kıza konmuş. bu adamın anlattığından ne korkuyum ya. insnaın deli olması lazım. bir yanda yüzbinlerce bilimadamı diğer yanda 1400 sene önce yaşamış vahiy alıyorum diyen bir şizofren.

Sitelerde Paylaş

Size ne olacaksa ateiste de o olacak.

Sizin başka fantezileriniz var ama ne yazık ki onlar da sizinle birlikte yok olup gidecek.

Ben arada kaynıyorum:(( bi karar verin.Bı duyarlı arkadas bari bi başlık acsında benı tartısalım:) şu düştüğüm hale bak:)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...