Jump to content

Ateistlere Ölünce Ne Olacak?

Recommended Posts

• İleti 1,1k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ya brahmayı inkar ettiğin için sen cehennemlik olursan nevertheless. yaratıcının var olmaıs islamı haklı çıkarmaz ki. o yaratıcı ahura mazda da olabilir brahmada.

yani yaratıcı var illa allahtır mantığı yanlış.

yaratıcı varsa kendisine inanmayanı yakacaktır mantığı da çok yanlış bir mantık. cehennem peygamberlerin insanları çekmek için korkutma aracı sadece o kadar

Sitelerde Paylaş

Saygı konusu ayrı. Ben de inananlara saygı duyuyorum elbette ama inandıkları şeylere değil. İnsanların ne yazık ki saçmalıklara da olsa, inanma özgürlüğü var ve bu anlamda onlara müdahale etmeyi hatalı buluyorum. Biz sadece düşüncelerimizi tartışıyoruz, bazen kafamızı gözümüzü yarıyoruz, kimi zaman gerçekten çok sinirleniyoruz ama konu o kadar zorlu ki, bunları da karşılıklı olarak hoş görmeye gayret ediyoruz.

Diğer arkadaşlar da size mutlaka yanıtlar vereceklerdir, bazıları sert bile olabilir, o yüzden alınmayın, üzülmeyin. Burada tartışmalar genel olarak sert geçer, bunu bilirseniz üstünüze alınmazsınız.

Sert gecmesıne razıyım yeterkı mantıklı cumleler olsun..Koskoca paragraf ıcınde hem hakaret hem dalga gecmeler olmasın.. benım gıbı önyargılarını bırakıp saygı cercevesınde konusabılecek arkadaslarımla tartsmak ıstıyrum..bildklerimi anlatıp onlardan yorum almak istiyorum...Kesinlikle bir insanın düşüncesını degstrmk için konusmam herkes kendı kararını vermeli bence ama saplantılı bi inannış olmamalı yoksa dogruyu bulmak imkansızlaşıyor

Sitelerde Paylaş

Tabiki baya mesafe kaydettimm...Kuranı cok defa okudum...incili okudum...Yanı bilmeden konusmaycam...

İnsanın anatomisine gelınce zaten işte asıl sorun orda başlıyor...Hem insan hem evrende cevap verılemeyn o kdr soru var ki...Ben bu cevapsızlıklardan cıkaracagım sonuctan emın olamadımda burdayım...

Peki yüzdelik dilimlerle anlatırsan, evrim yüzde kça gerçek olabilir, yaratılmak yüzde kaç gerçek olabilir sana göre? Tıp öğrencileri bizden daha fazla insanın kompleks yapısıyla haşır neşirdir. Bir kalp, bir akciğer, bir kulak ve en önemlsi gören bir göz sence evrimle açıklanabilir mi?

Sitelerde Paylaş

Tabiki baya mesafe kaydettimm...Kuranı cok defa okudum...incili okudum...Yanı bilmeden konusmaycam...

İnsanın anatomisine gelınce zaten işte asıl sorun orda başlıyor...Hem insan hem evrende cevap verılemeyn o kdr soru var ki...Ben bu cevapsızlıklardan cıkaracagım sonuctan emın olamadımda burdayım...

Ne burada nede başka yerde her sorunun cevabını bulamazsın. Bazı soruların cevabı bilinmiyorsa bilinmiyordur. Mesele cevap uydurmamaktır.

Sitelerde Paylaş

Peki yüzdelik dilimlerle anlatırsan, evrim yüzde kça gerçek olabilir, yaratılmak yüzde kaç gerçek olabilir sana göre? Tıp öğrencileri bizden daha fazla insanın kompleks yapısıyla haşır neşirdir. Bir kalp, bir akciğer, bir kulak ve en önemlsi gören bir göz sence evrimle açıklanabilir mi?

Evrimin tamamen kanunlaşmış bölümleri var..Yanı evrim diyince sadece maymundan insan düşünülmemeli...Evrime inanan tesitlerinde oldugunu bilmenizi isterim..Diğer tarafta insanın anatomisinde ki düzen de en buyuk teist kozularından biri bence. Ama halen göz neden görüyor bunu bile bilmiyoruz...

Sitelerde Paylaş

bana göre muhammed kuranı yazarken önceki kitaplardan ve destanlardan çok etkilenmiştir el-ilah ellah arapların tanrısıdır kuran tamamen arap toplumunun yaşayışına örf ve adetlerine göre yazılmıştır tamamen araplara hitap etmektedir ırkçıdır..içinde yazan sadistçe ve sapıkça şeyler o dönem çocuklarını bile kesen bir toplum için ancak normal sayılabilir.

tarihinde xenon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kibir out,

Benlik out,

Yalan out,

İnsanlara tepeden bakmak out,

Laf taşımak out,

Cimrilik out,

Alay etmek out,

İçki,kumar,karı kız ayakları out,

Namaz in,

Oruç in,

Zekat in,

Hac in,

and finally finding God.

Bence abartmissin. Bak sizin gibi inanmiyoruz tamam diyelim bir yanlis var. Bak burda anlattiklarinada katilmiyorum. Kim diyorsa yalan hepsi yalan. Bu dediklerindeki artis birak avrupayi Türkiyede bile %50 degil inan bana.

bana göre muhammed kuranı yazarken önceki kitaplardan ve destanlardan çok etkilenmiştir el-ilah ellah arapların tanrısıdır kuran tamamen arap toplumunun yaşayışına örf ve adetlerine göre yazılmıştır tamamen araplara hitap etmektedir ırkçıdır..içinde yazan sadistçe ve sapıkça şeyler o dönem çocuklarını bile kesen bir toplum için ancak normal sayılabilir.

+1

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Bence abartmissin. Bak sizin gibi inanmiyoruz tamam diyelim bir yanlis var. Bak burda anlattiklarinada katilmiyorum. Kim diyorsa yalan hepsi yalan. Bu dediklerindeki artis birak avrupayi Türkiyede bile %50 degil inan bana.

SAYGILAR

Sana inanıyorum.

SEVGİLER

Sitelerde Paylaş

İftara atan, yalan söyleyen, zalimce konuşan ve pervasızca sahtekarlık yapanlardan ALLAH'a(c.c.) sığınırım.

Sitelerde Paylaş

Evrimin tamamen kanunlaşmış bölümleri var..Yanı evrim diyince sadece maymundan insan düşünülmemeli...Evrime inanan tesitlerinde oldugunu bilmenizi isterim..Diğer tarafta insanın anatomisinde ki düzen de en buyuk teist kozularından biri bence. Ama halen göz neden görüyor bunu bile bilmiyoruz...

Evrimi kabul eden teistler var olabilir ama İslam'da evrim ile ilgili birşey yok. Yani Allah Kuran'da canlıları tek bir canlıdan yarattım derdi, veya canlıları farklı canlılara dönüştürdüm gibi bir açıklama yapardı en azından diyorum. Allah "ol" deyince oluyorsa herşey, bir balıktan sürüngene geçiş mantıksız kalır. Çünkü Allah balığı da, sürüngeni de ayrı ayrı yaratmış olmalıdır.

Evrimin temel amacı aslında canlılığı açıklamaktan ziyade, Allah olmadan da canlılar oluşur gibi bir düşünce aşılamaktır. Dolayısıyla evrim bir materyalizm propaganda aracıdır.

Göz sonuçta gördüğüne göre, nasıl görüyordur sorumuz. Gözün evrimle oluşması ise imkansızdır. İrisi, retinası ile her kısmı tek bir defada olmasaydı, zamanla gelişmeye fırsat bulamadan körelirdi. Bu da gözün bir defada birden oluştuğunu gösterir. Ki bu da evrime ters, yaratılışa kanıttır.

Anatomideki düzen teist kozu olmamalı aslında, tüm insanlığın akıl etmesi gereken bir gerçek olmalı. Dolaşım sistemi, sindirim sistemi, beyin, koku veya duyma duyuları inanılmaz komplekstedir. Bunları evrimle açıklayanları anlamıyorum, anlamak istiyorum ama olmuyor. Bana hepsi birer şaka gibi geliyor. Bugünün teknolojisinde bile robotlar iki adım gitse düşerken, bizlerin kusursuz şekilde koşabilmemiz, dengede kalabilmemiz hepsi birer mükemmellik kanıtıdır. Evrimle açıklanamaz, ilahi bir mesajdır..

tarihinde Doğrucu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir kafir, bir mürted, islamiyeti beğenmeyen, kuranı kerime çöl kanunu diyen, insanların en üstünü, en şereflisi, peygamberlerin efendisi Muhammed aleyhisselama (haşa) deve çobanı diyecek

:DYa yine mi yaaa! Yine mi bu "ünlü!!!" metin! :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...