Jump to content

Ateistlere Ölünce Ne Olacak?

Recommended Posts

haklısın.Ama insanı iyi yada kötü olarak yaratanda aLLAH DEĞİLMİ?o zaman bütün insanları iyi yaratsaydı OLMAZMIYDI?ayrıca ademle havvanın işlediği suçun cezasını bütün insanlık çekiyor.Bu haksızlık değilmidir sana göre?

Venissa sözlerini biraz daha açarsak;Eskiden ailem çok güzel bir hayat yaşıyormuş ama annem ve babam merak ettikleri için ve bazı kötü kalpli başkaları tarafından kandırılarak komşunun bahçesine girdi ve bu yüzden cezaya çarptırıldı sorun şu ki bende aynı cezayı görmek zorunda olabilirim ve şehirden kovuldu. Annem ve babam kuralları koyan başkanı gördükleri ve kurallarını iyi bildikleri için af dilediler ve olay tatlıya bağlandı bu basit köyden ayrıldıklarında şehre geri alınacaklar ama ben ve hatta benim binlerce yıl sonraki nesillerim bile babamın aptallığını aç gözlülüğünü kibirli merakının cezası olarak şehirde değil köy de yaşamaya başlayacağız ve babamız gibi başkanı görmediğimiz ve binlerce yıl sonra net ve belirgin olmayan kurallarına uymamak yada başkan olduğuna inanmamak gibi bir durum olursa sonsuza kadar çöllerde yaşayacağız çok üzücü bi durum halbuki başkan şehri kurmadan önce ve annem ile babamı komşunun elmasını yemeden önce bile ne olacağını biliyordu neden bizleri onun suçu yüzünden bizleri geçememe ihtimalimiz olan bir sınava sokuyor ki başkan çok sevendir,başkan çok adaletlidir, başkan her şeyi bilendir. sonuçta bunların iç biri olmadan önce bile bunları bilirken neden bizleri cehenneme atıyor ki sonuçta o başkan.

Küçük bir hikaye şeklinde yazmak istedim hikayelerden bahseder iken hikayelerinize ortak olsun diye. <_<

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,1k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

haklısın.Ama insanı iyi yada kötü olarak yaratanda aLLAH DEĞİLMİ?o zaman bütün insanları iyi yaratsaydı OLMAZMIYDI?ayrıca ademle havvanın işlediği suçun cezasını bütün insanlık çekiyor.Bu haksızlık değilmidir sana göre?

bravo burda sayılı paylaşım içinde olmayı isteyen ve kaliteli sorgulayan kişilerden olduğun için.

yorum yazmadan önce aşağılamaya çalışmadığın ve laflarımı çarpıtmadığın için.

canım ama havva adm olayı sadece tasviri bir şey. bu yasak şeyi yapmaları insanoğlunu yaratan allahın insanın bu eksik yönünü bildiğini vurgulamak için belirtiliyor. allah zaten onların ne yapacağını biliyordu.

allah zaten insanı hevesine kapılabilen hemen unutabilen bir varlık yaratmış. böyle olmasa deneme yoluna gitmezdi.

yani ben yarattığım insanoğlunun eksik yönleri olduğunu gördüğümden onları sonradan ben yapmadım, ben bilmedim, sen bana dememiştin, ben haketmedim demesinler diye dünya ortamında deniyor. aslında bu dünyadabile denemesi adaletinden.

yaratan o asıl o istemeseydi hiç birimiz olmazdık, sonrada dönüp sen yaık değil mi neden cehennemlikleride yarattın, neden herkesi iyi yaratmayı beeremedin diyemiyorum. bana dese hadi kolaysa sen yap,ben allaha ne derim.

Bakın kuranda ne diyor: BEN GİZLİ BİR HAZİNEYDİM BİLİNMEYİ İSTEDİM VE KAİNATI YARATTIM. Allah bizim için aklımızın alamayacağı kadar büyük ve içinde tahminen 10 üzeri 80(1 in yanına 80 tane 0 getirin) tane elektron bulunan milyarlar trilyonlardan fazla bulunan yıldızlar olan bir evren yarattı.

kuranda diyorki ben gizli bir hazineydim bilinmek istedim. evrni insanoğlunu cinleri bunun için yarattım.benim zaten beni bilmeden benim robotum gibi diyecem yanlış olmazsa bana tapan herdediğimi yapan meleklerim ve verdiğim görevi yapan hayvanlar bitkiler vardı. ve aklımızın alamayacağı şeyleri yaratabilir. ben bilinç verdim insana, idrak, yorumlama, öğrenme kapasitesi, düşünebilme ve özgür irade. istedimki beni düşünerek bulan ve bana görmeden inanan ve onlar için yarattığım sonsuz varoluş için şükretsinler. ben benden özellikler verdim onlara. benim bilincim sonsuz onlarda bilinçleri ile beni bilsinler.

insanlar seçimlerinde özgürdür. sadece doğduğumuz yer, anababamız, doğarkenki inancımız sabittir. ama hayat içinde durum öyle değil. kaderi insan şekillendirir. ve hayatımız içinde allah kendini defalarca bize bildirici şeyler yapıyor. herşey büyük bir matematikle. dünyaya geldiğimiz yer bile.

allah şeytanı insanı dneme için yarattı. burası sınav yeri diye duyurdu. sınavda kanaat kullanacakta benim dedi. şeytanla tasvir edilen ego muz kötü düşüncelerimiz olarak içime yerleştirildi. iyiye mi kötüye mi uyuyorsun sen karar ver denildi.

Cenabı Hakkın, Hz. Âdemi yaratmazdan önce meleklerle olan konuşmasına dikkat edelim. Bakara Suresinde şöyle anlatılmaktadır: “Hani, rabbin meleklere, ben yeryüzünde bir halife yaratacağım dedi. Onlar, Bizler hamdinle sana tesbih ve seni takdis edip dururken, yeryüzünde fesat çıkaracak, orada kan dökecek insanı mı halife kılıyorsun? dediler. Allah da onlara, sizin bilemeyeceğinizi herhalde ben bilirim dedi.” (Bakara Sûresi, 30)

buna göre allah sanıldığı öne sürüldüğü gibi cennete var edilip havva adem yanlış yaptı diye yeryüzüne inmedi. adem yaratılmadan önce meleklere bildirdiğinde zaten onların yeryüzünde olacağı belliydi. bazı bilgiler hiristiyan musevi batıni bilgilerle karışıyor.

allah bana bir adım atana on adım , on adım atana koşarım diyor. tefekkül ve manevi arzu istiyor. meleklerden hayvanlardan ayıran bu manevi his olayımız ve idrakımız.

Sitelerde Paylaş

Venissa sözlerini biraz daha açarsak;Eskiden ailem çok güzel bir hayat yaşıyormuş ama annem ve babam merak ettikleri için ve bazı kötü kalpli başkaları tarafından kandırılarak komşunun bahçesine girdi ve bu yüzden cezaya çarptırıldı sorun şu ki bende aynı cezayı görmek zorunda olabilirim ve şehirden kovuldu. Annem ve babam kuralları koyan başkanı gördükleri ve kurallarını iyi bildikleri için af dilediler ve olay tatlıya bağlandı bu basit köyden ayrıldıklarında şehre geri alınacaklar ama ben ve hatta benim binlerce yıl sonraki nesillerim bile babamın aptallığını aç gözlülüğünü kibirli merakının cezası olarak şehirde değil köy de yaşamaya başlayacağız ve babamız gibi başkanı görmediğimiz ve binlerce yıl sonra net ve belirgin olmayan kurallarına uymamak yada başkan olduğuna inanmamak gibi bir durum olursa sonsuza kadar çöllerde yaşayacağız çok üzücü bi durum halbuki başkan şehri kurmadan önce ve annem ile babamı komşunun elmasını yemeden önce bile ne olacağını biliyordu neden bizleri onun suçu yüzünden bizleri geçememe ihtimalimiz olan bir sınava sokuyor ki başkan çok sevendir,başkan çok adaletlidir, başkan her şeyi bilendir. sonuçta bunların iç biri olmadan önce bile bunları bilirken neden bizleri cehenneme atıyor ki sonuçta o başkan.

Küçük bir hikaye şeklinde yazmak istedim hikayelerden bahseder iken hikayelerinize ortak olsun diye. <_<

yukarıda yazdığımı okuduktan sonra takılan soruları tekrar sormanı rica ederim.

Sitelerde Paylaş

Rica ederim..

Kur'an sıradan bir kitap değil. içinde mecazi anlamları da barındırıyor ve bakan kişinin düşüncesine göre anlam çıkabiliyor.müteşabih ayetler gibi.

mesela ateistlere bak, ayetleri görmek istedikleri şekilde görüyorlar. ben şahsen onların çelişki olarak gördüğü hiçbirşeyi görmedim Kuran'da.

yasak meyve konusunda:

Hz. Adem ile Hz. Havva, daha önce bir melek gibi, herhangi kötü bir şeyi içlerinde hissetmeyecek saflıktaydılar. Ağacın meyvesinden yedikten sonra, insanlık ailesinin devam etmesi için gereken duygusallık hali meydana gelmiş ve böylece onlar da birbirine karşı farklı bakmaya başlamışlardır. Bu farklı bakış, beraberinde haya duygusunu da bir manevî örtü olarak ortaya çıkarmıştır. Nitekim, her insan çocuk iken, saf bir fıtratta, karşı cinsin durumunu fark etmeyecek bir durumdadır. Biraz büyüyünce yavaş yavaş hem kendi öz benliğini hem de karşı cinsin cazibesini fark etmeye başlar. Bu fıtrî duygunun aşırılığa kaçmasını, gayr-ı meşru taşkınlıklara bulaşmasını önlemek için, hem maddî örtü hem de manevî takva -haya örtüsü- var edilmiştir. Nitekim, söz konusu ağaçtan yeme olayını açıklayan Kur’an, Araf Suresi'nin 26. ayetinde -mealen- şu ifadelere yer vermiştir: “Ey Âdem’in evlatları! Bakın, size edep yerlerinizi örteceğiniz giyisi, süsleneceğiniz elbise indirdik. Fakat unutmayınız ki, en güzel elbise takva elbisesidir”

- Yasak meyvenin ne olduğu konusunda, Kur’an’da sadece “ağaç” olarak ifade edilmiştir. “Ve (sonra,) 'Ey Âdem,' dedik: 'Sen ve eşin cennete yerleşin ve orada dilediğinizden bol bol, yiyin; ancak bir tek şu ağaca yaklaşmayın ki zalimlerden olmayasınız'”(Bakara, 2/35).

Taberî’nin bildirdiğine göre, bu konuda ayetlerde olduğu gibi, Sahih hadis kaynaklarında da kesin bir belirleme söz konusu değildir.

Bu sebeple, tefsir kaynaklarında bu ağacın buğday, hurma, sümbül, üzüm, zeytin, incir ağacı gibi ağaçlar olabileceği konusunda çok farklı görüşler vardır.

Bu olayların Kuranda anlatılmasından şu iki sonucu cıkardım...

Hata yapan(ADEM) farkında olup af dileyınce insanların atası oldu...

Kibir yapan(İBLİS) bunda diretince şeytanlaştı..

demkki hatası,günahı olan insan tövbe edıp insanlaşır kibrinde diretince şeytanlaşır..

Çunku burda karar verenler(ADEM SEYTAN) özgür iradelerini kullanmışlardır...

Hayr ve şerri yaratan Allah oldugundan...ADEM olayındakı HAYRI o yaratmıştr...İBLİS olayında kı ŞERRİ de o yaratmıştır...

Karar verenler onlar(ADEM İBLİS) yaratan ALLAH....

Sitelerde Paylaş

discovery11 ;

Aslında her sorunun cevabı esas kaynağında var:

Bakara Suresi:

Bismillahirrahmanirrahim

"34 - Ve o zaman meleklere: "Âdem'e secde edin!" dedik, hemen secde ettiler. Yalnız İblis dayattı, kibrine yediremedi, inkârcılardan oldu.

1.Bu olay zaten ahiret olarak adlandırılan sonsuzluk aleminde olmuş iken iblisin allahın gücünü ve gerçekleri bildiği halde denileni yapmaması ne kadar saçma bir olaydır en basit senaryolarda bile görülmez böyle saçma bir sahne ve karakterler üstelik allah neden dediklerine karşı çıkacak bir varlığı yani iblisi yaratmış ve yine her şeyi gören ve bilen olduğu halde bunların olmasını sağlamıştır şöyle düşünün eğer bir insanı kendini öldürecek iken görürseniz ve ona dur dediğinizde duracağı biliyor olduğunuz halde dur demez ve izlerseniz bu adamda kendini öldürürse o kişinin kendini öldürmesinde sizde ortak olmazmısınız yani iblisin karşı çıkacağını bildiği halde yada bütün insanların sınavı geçemeyeceğini bildiği halde olayı yinede düzenleyip sonuçlandığında onları cehenneme atmak aşırı bir sadistliktir ve sadistlik ve gaddarlık allahın isimleri arasına girmeye direk olarak hak kazanmıştır.

35 - Dedik ki: "Ey Âdem, sen ve eşin cennette oturun, ikiniz de ondan dilediğiniz yerde bol bol yeyin, fakat şu ağaca yaklaşmayın, yoksa zalimlerden olursunuz."

2.Öncelikle o ağaç orada ne arıyor diye bi sorulması gerek çünkü cennette sınav yok ve yapılmaması gereken ve yapılırsa yinede cezası olan bir şey var bunu düşünmemek için insanda da beyin olmaması lazım. Üstelik daha ortada dünya yok iken zalimlik nasıl vardı ki zalimlerden olursunuz dendi yani zalimlik insanlar için bir kavramdır ve o ağaca yaklaşan nasıl zalim olur ayrı bir meseledir ki verilen cezalar ile zalim olanın kim olduğu ufak bir mukayeseyle ortaya çıkar.

36 - Bunun üzerine şeytan onları(n ayağını) oradan kaydırdı, içinde bulundukları (cennet yurdu)ndan çıkardı. Biz de: "Birbirinize düşman olarak inin, orada belirli bir vakte kadar sizin için bir karar yeri ve bir nasib vardır." dedik.

3.KANDIRILMAK Arkadaşlar kandırılmak dediğimiz şey özünde kötü niyetli birisinin durumu tam olarak kavrayamayan birisini istediği yönde gitmesini yada kendi amacına ulaşmak için bireyler yaptırma yada tamamiyle itlik köpeklik olsun diye öylesine yolundan çıkartmak değilmidir. Kandırılan suçlana bilirmi görecelidir gerçekleri kavraya biliyorsa kandırılmış olması hatasıdır ama bu dünya için bahsedilen ahiret sonsuzluk mekanı için bu imkansızdır müslümanlara bazı sorular sorulduğunda buradaki aklımız yetmez bunu cevaplamaya orada göreceğiz ve anlayacağız denir çünkü orada insanların zihinleride açılır ve çoook zeki oluruz ama o kadar zekiii oluruzzkiiiiii yasak denen yere halaaa gidecek kadar ZALİM OLMA RİSKİNE GİRECEK ALLAHIN VARLIĞINI GÖRDÜĞÜMÜZ HALDE KURALINI ÇİĞNEYECEK KADAR GÖZLERİMİZ AÇILIR.

37 - Derken Âdem Rabb'ından birtakım kelimeler aldı, (onlarla tevbe etti. O da) tevbesini kabul etti. Muhakkak O, tevbeyi çok kabul eden, çok esirgeyendir.

4.İnsan böyle bir ahmaklığa cevap bile vermeye üşeniyor ve sert konuşmak istiyor terbiyesizlik olmasın isteyene bunu özelden söylerim cevabımı yinede.

38 - Onlara dedik ki: "Hepiniz oradan inin. Size benim tarafımdan bir hidayet rehberi geldiğinde, kim o hidayetçimin izinde giderse, onlar için hiçbir korku yoktur, onlar mahzun da olmayacaklardır.

39 - İnkâr edip âyetlerimizi yalanlayanlara gelince, onlar da cehennem ehlidirler. Orada ebedî olarak kalacaklardır. "

5.38-39 Ve o kadar saçma sapan sallıyorum ki eğer inanırsanız rahat olun şimdi sefasını sürersiniz sonra cennet ohh misss ve tarihe çok enteresan birer ahmak olarak adınızı yazdırmış olacaksınız inanmazsanız da gelsin cehennem ver odunu vur kamçıyı kolunu bacağını sokarım gırtlağına alt dudağını tutup başını üstüne kadar sündürürüz o kadar. Şimdi herkes bana inansın ve iman etsin.

Sitelerde Paylaş

fitnat:

canım ama havva adm olayı sadece tasviri bir şey. bu yasak şeyi yapmaları insanoğlunu yaratan allahın insanın bu eksik yönünü bildiğini vurgulamak için belirtiliyor. allah zaten onların ne yapacağını biliyordu.

allah zaten insanı hevesine kapılabilen hemen unutabilen bir varlık yaratmış. böyle olmasa deneme yoluna gitmezdi.

yani ben yarattığım insanoğlunun eksik yönleri olduğunu gördüğümden onları sonradan ben yapmadım, ben bilmedim, sen bana dememiştin, ben haketmedim demesinler diye dünya ortamında deniyor. aslında bu dünyadabile denemesi adaletinden.

yaratan o asıl o istemeseydi hiç birimiz olmazdık, sonrada dönüp sen yaık değil mi neden cehennemlikleride yarattın, neden herkesi iyi yaratmayı beeremedin diyemiyorum. bana dese hadi kolaysa sen yap,ben allaha ne derim.

Yani her şeyi bilerek ve isteyerek yapmış diyorsunuz fitnat hanım allah bilerek insanı kusurlu yarattı ve cehenneme ve cennete gitmeleri için bu olayı izleyerek seyirci kaldı ve siz diyorsunuz bana dese hadi kolaysa sen yap ben allaha ne derim.!!

Ne derim biliyormusunuz senin yapacağın işin kenarına tüküreyim derim sonsuz gücü olan birisi dönüp kolaysa sen yap derse ahahahhaa kusura bakmayın gerçekten sinir bozucu bir cehalet ile yazıyorsunuz yukarıda yazdıklarımı oku demişsiniz gülmekten okuyamıyorum neyse sizin yerinize söyleyeyim şimdiden allahın hikmeti ve cezamı çekerim bende bir gün ölücem bla bla bla. + bir iki ceza sözü geçen ayet. bitti.

Sitelerde Paylaş

fitnat:

Yani her şeyi bilerek ve isteyerek yapmış diyorsunuz fitnat hanım allah bilerek insanı kusurlu yarattı ve cehenneme ve cennete gitmeleri için bu olayı izleyerek seyirci kaldı ve siz diyorsunuz bana dese hadi kolaysa sen yap ben allaha ne derim.!!

Ne derim biliyormusunuz senin yapacağın işin kenarına tüküreyim derim sonsuz gücü olan birisi dönüp kolaysa sen yap derse ahahahhaa kusura bakmayın gerçekten sinir bozucu bir cehalet ile yazıyorsunuz yukarıda yazdıklarımı oku demişsiniz gülmekten okuyamıyorum neyse sizin yerinize söyleyeyim şimdiden allahın hikmeti ve cezamı çekerim bende bir gün ölücem bla bla bla. + bir iki ceza sözü geçen ayet. bitti.

dalga gecmenın lüzümü yok...

sen anlamıyorsun dıye öyle olacakta degıl...

bakın katılmamak ayrı ama böle laobali cevaplar ayrı..

ben fıtnat hanımın yerınde olsam size cevap dahı yazmam...kale alınacak bı uslubunuz yok...

hersey sıızın bildiginizlede sınırlı degıl..

tarihinde pharmacist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

dalga gecmenın lüzümü yok...

sen anlamıyorsun dıye öyle olacakta degıl...

bakın katılmamak ayrı ama böle laobali cevaplar ayrı..

ben fıtnat hanımın yerınde olsam size cevap dahı yazmam...kale alınacak bı uslubunuz yok...

hersey sıızın bildiginizlede sınırlı degıl..

Bak arkadaşım doğru diyorsun laubali konuştum son yazımda fakat bana fitnat hanımın yazısındaki kalınlaştırdığım yerdeki yazının kaç yaş grubuna ait olduğunu söylersen bende ona göre ciddileşirim olurmu tabi ki de çocuklarla dalga geçilmeden dinlenmeli ve ona göre cevaplar verilmeli ama burada değil yada din hakkında değil tamam neyse yazdıklarımın diğer bölümlerini ister okur ister okumazsınız arayış içinde olan siz siniz bi okuyun derim.

Sitelerde Paylaş

fitnat:

sağolasın. sende çok kalitelisin. hitaplarından ve yaptığın yorumla bana kattıklarında dolayı ne denli bilgili olduğun gözlerimi yaşarttı.

kibirin ne kötü olduğu ve insanı etkilediğini allah bize bildirmiş, sende onun kulusun kabul et yada etme ve kibirinle maalesef doğru yolda değilsin

ADAM GİBİ YAZDIM ADAM GİBİ SORU SOR O ZAMAN : ANLAMADIĞIN ŞEYİ YORUMLA BUNU BÖLE Mİ DEMEK İSTEDİN DE. BENİ SORULARINLA YILDIR ARKADAŞIN BİLGİNLE ŞU KONUYA KATKINLA YIK BENİ.

AMA NERDEEEEEEE

CAHİLİM SALAĞIM APTALIM ÖKÜZÜM BUNLARIM HİÇBİRİ BENİ ÜZMEZZZZZZZZ

YÜCE RABBİM SEVGİSİNDEN KUL OLARAK RIZASINDAN EKSİK ETMESİN.

UMARIM HERKESİ AFFETSİN: HERKESİN SONSUZ YAŞAMI SEN DAHİL MUTLULUK İÇİNDE GEÇSİN.

YAHU DİNİ BİLMİYORSUNUZ OK. PARAPSİKOLOJİ- METAFİZİK ???? HİÇ Mİ GÖZÜNÜZÜ BAŞKA FİKİRLERE AÇMIYORSUNUZ GÜZEL KARDEŞİM. NE DETAYLAR VAR NE İSPATLAR VAR.

BANA İSTEDİĞİNİZ DE: HATTA SEN YORULMA. BENİM EGOM YERLERDE BİZ İNSAN OLMAYA BAŞ KOYMUŞUZ: TEMİZ KALP HEDEFİMİZ:

BEN SALAĞIM BEN APTALIM BEN BİLGİSİZİM BEN KÜLTÜRSÜZÜM.

MERİSTOFELES dünyanın en akıllı insanı, o çok zeki, o çok kaliteli, o herşeyi herkesten iyi bilir.onun vücudu ve yüzü kadar kimsenin güzelliği yok.o çok övülesi ve takdir edilesi biri.

Sitelerde Paylaş

Ve bu bildiklerim ile sınırlı değil demişsiniz ben yukarıda hiç bir bilgiye dayanmadan ve kaynaksız olarak yazdım sadece mantık çerçevesinde yazdım bunu dikkate alın birde bilgi ile karşılarına çıktığımızda nasıl facialar çıktığını siz düşünün.

Buyrun facia cıkarın bilginizle ama uslub noktasında size nasıl davranılmasını istiyorsanız öyle davranın...

Sitelerde Paylaş

sağolasın. sende çok kalitelisin. hitaplarından ve yaptığın yorumla bana kattıklarında dolayı ne denli bilgili olduğun gözlerimi yaşarttı.

kibirin ne kötü olduğu ve insanı etkilediğini allah bize bildirmiş, sende onun kulusun kabul et yada etme ve kibirinle maalesef doğru yolda değilsin

ADAM GİBİ YAZDIM ADAM GİBİ SORU SOR O ZAMAN : ANLAMADIĞIN ŞEYİ YORUMLA BUNU BÖLE Mİ DEMEK İSTEDİN DE. BENİ SORULARINLA YILDIR ARKADAŞIN BİLGİNLE ŞU KONUYA KATKINLA YIK BENİ.

AMA NERDEEEEEEE

CAHİLİM SALAĞIM APTALIM ÖKÜZÜM BUNLARIM HİÇBİRİ BENİ ÜZMEZZZZZZZZ

YÜCE RABBİM SEVGİSİNDEN KUL OLARAK RIZASINDAN EKSİK ETMESİN.

UMARIM HERKESİ AFFETSİN: HERKESİN SONSUZ YAŞAMI SEN DAHİL MUTLULUK İÇİNDE GEÇSİN.

YAHU DİNİ BİLMİYORSUNUZ OK. PARAPSİKOLOJİ- METAFİZİK ???? HİÇ Mİ GÖZÜNÜZÜ BAŞKA FİKİRLERE AÇMIYORSUNUZ GÜZEL KARDEŞİM. NE DETAYLAR VAR NE İSPATLAR VAR.

BANA İSTEDİĞİNİZ DE: HATTA SEN YORULMA. BENİM EGOM YERLERDE BİZ İNSAN OLMAYA BAŞ KOYMUŞUZ: TEMİZ KALP HEDEFİMİZ:

BEN SALAĞIM BEN APTALIM BEN BİLGİSİZİM BEN KÜLTÜRSÜZÜM.

MERİSTOFELES dünyanın en akıllı insanı, o çok zeki, o çok kaliteli, o herşeyi herkesten iyi bilir.onun vücudu ve yüzü kadar kimsenin güzelliği yok.o çok övülesi ve takdir edilesi biri.

Yazdıklarıma cevap vermeden kendinizi alçaltıp beni yücelterek psikoloji oyunu oynadığınızı tam tersini ima ettiğinizi 6-7 yaşlarımda öğrendim ama hala cevap yook cevap verin bari.

Sitelerde Paylaş

Yazılarım kırıcı olduysa özür dilerim. Herkesden peki cevap alabilirmiyim.

özür dileme erdemını gösterdgnzden ben teskr ederım...

Bu konu hakkında benden cevap alabılırsnz...

ama bıraz işim var...siz takılın ben geldıgımde size özelden yazcam...

sonra bu baslık altında konusuruz

Sitelerde Paylaş

özür dileme erdemını gösterdgnzden ben teskr ederım...

Bu konu hakkında benden cevap alabılırsnz...

ama bıraz işim var...siz takılın ben geldıgımde size özelden yazcam...

sonra bu baslık altında konusuruz

Asıl amacınız bir günah işledim mi diye olmayan bir şeye töbe etmek yerine dünyayı paylaştığımız insanlara karşı bilmeden kırdım yada hatam olduysa özür dilerim demek olmalı her zaman.

Sitelerde Paylaş

Asıl amacınız bir günah işledim mi diye olmayan bir şeye töbe etmek yerine dünyayı paylaştığımız insanlara karşı bilmeden kırdım yada hatam olduysa özür dilerim demek olmalı her zaman.

dini ögretıler onu da kapsıyo..

o anlamda söylemedıgmızı nerden bılıyrsnz?

bana lutfen bıraz musaade verın gelcem..

tarihinde pharmacist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yazdıklarıma cevap vermeden kendinizi alçaltıp beni yücelterek psikoloji oyunu oynadığınızı tam tersini ima ettiğinizi 6-7 yaşlarımda öğrendim ama hala cevap yook cevap verin bari.

niyetim o değildiki...

ahhh çok yazıkkk

sevgi dolu olsak hepimiz ne olur. aşağılamasak. anlamaya çalışsak. belki ben senden birşeyler alacağım belki sen benden. ama önünü tıkıyorsunuz

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...