Jump to content

Ateistlere Ölünce Ne Olacak?

Recommended Posts

• İleti 1,1k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hayırdır Bergüzar.

19 işlerini bırakıp sen de mi ateist oldun?

Doğal sonuçları yalın halleriyle ifade eder olmuşsun...

Ben zaten eskiden de bunları yalın halleriyle ifade ediyordum, unutmuşsun. 19 işlerine bulaşmadım ki bırakayım. 19 un bir safsata olduğu belli zaten. :)

Sitelerde Paylaş

Ben zaten eskiden de bunları yalın halleriyle ifade ediyordum, unutmuşsun. 19 işlerine bulaşmadım ki bırakayım. 19 un bir safsata olduğu belli zaten. :)

Yahu ultra modern kuran fantazisi işlerinden bahsediyorum.

19 de gitsin.

Edip Yükselin açtığı bir kapı sonuçta.

Ha o 19'culuk oynamış, ha sen universal islamcılık.

Aynı şey değil mi?

O işlere devam mı diye onu kastettim.

Zaman geçtikçe senaryolardaki gelişmeleri meraktan soruyorum.

:)

Sitelerde Paylaş

Yahu ultra modern kuran fantazisi işlerinden bahsediyorum.

19 de gitsin.

Edip Yükselin açtığı bir kapı sonuçta.

Ha o 19'culuk oynamış, ha sen universal islamcılık.

Aynı şey değil mi?

O işlere devam mı diye onu kastettim.

Zaman geçtikçe senaryolardaki gelişmeleri meraktan soruyorum.

:)

Ne demek istediğini tam anlamadım ama ben aynı bergüzarım. :) Tabi bunu soruyorsan...

Sitelerde Paylaş

Bilimsel olarak kanıtlanan ne...

Bahsettgnz dıger olayların yorum oldugunu Kuranı oyle yorumlayanların yorumları oldugunu bılıyorum...o onları baglar...

ama bilim derken neeee??? kanıtlanan ne ???

Kanitlanan dini kitaplarda yazildigi gibi insanoglunun 6000 yasinda olmadigi, dunyanin, hayvanlarin insan icin yaratilmadigi, Dunyanin katrilyonlarca gezegenden biri oldugu ve aynen insanlik gibi baska uygarliklar olabilecegi. Bu sana yeter herhalde. Apacik yalan insanoglunun 6000 yasinda oldugu. Insan evrimlesmistir, aynen diger canlilar gibi.

Sitelerde Paylaş

Kanitlanan dini kitaplarda yazildigi gibi insanoglunun 6000 yasinda olmadigi, dunyanin, hayvanlarin insan icin yaratilmadigi, Dunyanin katrilyonlarca gezegenden biri oldugu ve aynen insanlik gibi baska uygarliklar olabilecegi. Bu sana yeter herhalde. Apacik yalan insanoglunun 6000 yasinda oldugu. Insan evrimlesmistir, aynen diger canlilar gibi.

Kuranda 6000 yasında dıye bırsey yok...

buysa iddanız...cok boş:(

Evrimde varoluşsal sürecı acıkladıgından yaratıcının varlıgı yoklugyla ılgılenmedgnden bence BASKA BILIMSEL KANIT GETIRIN

Sitelerde Paylaş

discovery11 ;

Aslında her sorunun cevabı esas kaynağında var:

Bakara Suresi:

Bismillahirrahmanirrahim

"34 - Ve o zaman meleklere: "Âdem'e secde edin!" dedik, hemen secde ettiler. Yalnız İblis dayattı, kibrine yediremedi, inkârcılardan oldu.

1.Bu olay zaten ahiret olarak adlandırılan sonsuzluk aleminde olmuş iken iblisin allahın gücünü ve gerçekleri bildiği halde denileni yapmaması ne kadar saçma bir olaydır en basit senaryolarda bile görülmez böyle saçma bir sahne ve karakterler üstelik allah neden dediklerine karşı çıkacak bir varlığı yani iblisi yaratmış ve yine her şeyi gören ve bilen olduğu halde bunların olmasını sağlamıştır şöyle düşünün eğer bir insanı kendini öldürecek iken görürseniz ve ona dur dediğinizde duracağı biliyor olduğunuz halde dur demez ve izlerseniz bu adamda kendini öldürürse o kişinin kendini öldürmesinde sizde ortak olmazmısınız yani iblisin karşı çıkacağını bildiği halde yada bütün insanların sınavı geçemeyeceğini bildiği halde olayı yinede düzenleyip sonuçlandığında onları cehenneme atmak aşırı bir sadistliktir ve sadistlik ve gaddarlık allahın isimleri arasına girmeye direk olarak hak kazanmıştır.

35 - Dedik ki: "Ey Âdem, sen ve eşin cennette oturun, ikiniz de ondan dilediğiniz yerde bol bol yeyin, fakat şu ağaca yaklaşmayın, yoksa zalimlerden olursunuz."

2.Öncelikle o ağaç orada ne arıyor diye bi sorulması gerek çünkü cennette sınav yok ve yapılmaması gereken ve yapılırsa yinede cezası olan bir şey var bunu düşünmemek için insanda da beyin olmaması lazım. Üstelik daha ortada dünya yok iken zalimlik nasıl vardı ki zalimlerden olursunuz dendi yani zalimlik insanlar için bir kavramdır ve o ağaca yaklaşan nasıl zalim olur ayrı bir meseledir ki verilen cezalar ile zalim olanın kim olduğu ufak bir mukayeseyle ortaya çıkar.

36 - Bunun üzerine şeytan onları(n ayağını) oradan kaydırdı, içinde bulundukları (cennet yurdu)ndan çıkardı. Biz de: "Birbirinize düşman olarak inin, orada belirli bir vakte kadar sizin için bir karar yeri ve bir nasib vardır." dedik.

3.KANDIRILMAK Arkadaşlar kandırılmak dediğimiz şey özünde kötü niyetli birisinin durumu tam olarak kavrayamayan birisini istediği yönde gitmesini yada kendi amacına ulaşmak için bireyler yaptırma yada tamamiyle itlik köpeklik olsun diye öylesine yolundan çıkartmak değilmidir. Kandırılan suçlana bilirmi görecelidir gerçekleri kavraya biliyorsa kandırılmış olması hatasıdır ama bu dünya için bahsedilen ahiret sonsuzluk mekanı için bu imkansızdır müslümanlara bazı sorular sorulduğunda buradaki aklımız yetmez bunu cevaplamaya orada göreceğiz ve anlayacağız denir çünkü orada insanların zihinleride açılır ve çoook zeki oluruz ama o kadar zekiii oluruzzkiiiiii yasak denen yere halaaa gidecek kadar ZALİM OLMA RİSKİNE GİRECEK ALLAHIN VARLIĞINI GÖRDÜĞÜMÜZ HALDE KURALINI ÇİĞNEYECEK KADAR GÖZLERİMİZ AÇILIR.

37 - Derken Âdem Rabb'ından birtakım kelimeler aldı, (onlarla tevbe etti. O da) tevbesini kabul etti. Muhakkak O, tevbeyi çok kabul eden, çok esirgeyendir.

4.İnsan böyle bir ahmaklığa cevap bile vermeye üşeniyor ve sert konuşmak istiyor terbiyesizlik olmasın isteyene bunu özelden söylerim cevabımı yinede.

38 - Onlara dedik ki: "Hepiniz oradan inin. Size benim tarafımdan bir hidayet rehberi geldiğinde, kim o hidayetçimin izinde giderse, onlar için hiçbir korku yoktur, onlar mahzun da olmayacaklardır.

39 - İnkâr edip âyetlerimizi yalanlayanlara gelince, onlar da cehennem ehlidirler. Orada ebedî olarak kalacaklardır. "

5.38-39 Ve o kadar saçma sapan sallıyorum ki eğer inanırsanız rahat olun şimdi sefasını sürersiniz sonra cennet ohh misss ve tarihe çok enteresan birer ahmak olarak adınızı yazdırmış olacaksınız inanmazsanız da gelsin cehennem ver odunu vur kamçıyı kolunu bacağını sokarım gırtlağına alt dudağını tutup başını üstüne kadar sündürürüz o kadar. Şimdi herkes bana inansın ve iman etsin.

Burada yazdıklarıma cevap vermeden işi özel konuşmaya çekmenizden anlamıştım zaten pharmacist eğer sizin söylediğiniz gibi at gözlüğü olmadan bakmayı başara bilseydiniz msn konuşmamız suratınıza kapanmamış olurdur sonra dönüp burada laf vurmaya çalışmayın sakın ve hala cevap vermenizi bekliyorum. <_<

Sitelerde Paylaş

Burada yazdıklarıma cevap vermeden işi özel konuşmaya çekmenizden anlamıştım zaten pharmacist eğer sizin söylediğiniz gibi at gözlüğü olmadan bakmayı başara bilseydiniz msn konuşmamız suratınıza kapanmamış olurdur sonra dönüp burada laf vurmaya çalışmayın sakın ve hala cevap vermenizi bekliyorum. <_<

sen herşeyi biliyomuşsun zaten...

bi tek insanlıktan nasıbını almamışsın...

ben yüzünüze söylüyorum siznle konusacak birsey yok artık...

burda haddini bilen tüm üyelerle her türlü fikir paylaşımına varım...

Bin yıl önce ki insanlara günümüz teknolojisinden bahsetseniz deli ilan edilirdiniz..

Demek ki o gün kü bildiklerimiz(limitli bı aklımız var sonuc olarak) Mutlak dogru degıl...

O yüzden hep arastrması gerekır insanın öle körü körüne baglanıp kalmak olmaz...

Bildiğim bildik dediğim dedik diyen biriyle konusacak birsey olmaz o yüzden...

tarihinde pharmacist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Saçmalamak parayla değil ya, insanlar kendileri yazık etmişler haberleri yok.....

Ortada kocaman inkar edilemeyen bir kainat var mevcudat var...İslamiyeti hakkaniyetine en büyük delillerden birisi de bu kainattır...Kainat söndürülmez ise islamiyet te sönmez ve sönmeyecektir....

Bu forumda anlaşılan ciddi olmaya ihtiyaç hissetmeyen çok üyeler var gibi gözüküyor...

İslâmiyet güneş gibidir, üflemekle sönmez. Gündüz gibidir, göz yummakla gece olmaz. Gözünü kapayan, yalnız kendine gece yapar...

Sitelerde Paylaş

Dünya saadeti dahi iman ve islamiyettedir......

Nasıl ki bilgisayara windows yüklüyorsunuz, birkaç dosya eksik olsa sistemin iyi çalışmayacağını herkes bilir....insanın da inanç dosyaları eksik olunca mutlu olması mümkün olmayacaktır....Tarihi beşer de bunu çok örnekleri vardır...

tarihinde uludağ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dünya saadeti dahi iman ve islamiyettedir......

Nasıl ki bilgisayara windows yüklüyorsunuz, birkaç dosya eksik olsa sistemin iyi çalışmayacağını herkes bilir....insanın da inanç dosyaları eksik olunca mutlu olması mümkün olmayacaktır....Tarihi beşer de bunu çok örnekleri vardır...

Din konusu bilmeden konuştuğunuz gibi bu konuyu da bilmiyorsunuz windowsun daha iyi çalışa bilmesi için özenle bazı dosyalarını silip değiştiriyoruz ve windows çıktığı gibi asla değişmeden kalmıyor siz 1400 yıl öncesinde kalmışsınız ama kainata göre basit kalan windows bile sürekli geliştirilir ve değiştirilir.

Sitelerde Paylaş

Çaresizlikten kaçışı tercih etmek, konuyu değiştirmek gerçekleri değiştirmez....Projeyi yapan kim ise, binayı yapan da Odur....Binayı ve projeyi üst üste getiremeyen heralde bunu anlamak istemeyendir....Anlamak istese aklı ona yok gösterecektir...Gözünü kapayan yanlız kendine gündüzü gece yapar....

Sitelerde Paylaş

Kimin ne bildiğini bırak okuyanlar anlasın olmaz mı? Biz ortaya delilleri koyuyoruz...İsteyen değerlendirir , isteyende ilgilenmez...Nasıl olsa Allah herkesi Hür bırakmıştır..Değil mi?...Aklın gereği delil üzerinde çalışmaktır..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...