Jump to content

Yecüc Mecüc

Recommended Posts

• İleti 338
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

50 Bin yılı anladığına sevindim o zaman. Bildiğim kadarıyla Kur-an 'da arş nerede ve meleklerin o hıza nasıl ulaştığı açıklanmıyor. ama illa bir vasıta ile gidecekler diye bir şart yok

Kuran'ı okudum diye yalan söylüyorsun bir de. Sana kurandaki yazılmış şekliyle sordum.

Sitelerde Paylaş

yok okudum sen yalan söylüyorsun

:) Bak çarpılırsın okudum diye yalan söyleme.

Bir yürüyüp de ense traşını göstermedin bize. Meleklerin hızını anladık tamam. Kurana göre arş nerede ve melekler yer ile arş arasını nasıl gidip geliyorlar?

Zulkarneyn'in Yecüc mecüc ü durdurmak için inşaa ettiği sed nerede?

Sitelerde Paylaş
  • 7 months later...
  • 4 years later...

Hani kuran apaçık kitaptı herşeyi ayrıntısıyla açıklamıştı .Ven müslümnalar herşey kuranda yazıyor  yabacılar kurandan çalıyorlar diyorlar, İyi güzelde daha Yecüc-Mecüc  kimlerdir bunlar nerde yaşıyorlar kıyamet kopmadığına göre onlar o sedin arakasında yaşıyorlar kurana göre.Nerde bu sed .Yecüc-Mecüc  kim bu kavim?

Sitelerde Paylaş

Hani kuran apaçık kitaptı herşeyi ayrıntısıyla açıklamıştı .Ven müslümnalar herşey kuranda yazıyor  yabacılar kurandan çalıyorlar diyorlar, İyi güzelde daha Yecüc-Mecüc  kimlerdir bunlar nerde yaşıyorlar kıyamet kopmadığına göre onlar o sedin arakasında yaşıyorlar kurana göre.Nerde bu sed .Yecüc-Mecüc  kim bu kavim?

Sitelerde Paylaş

Sitelerde Paylaş
35 dakika önce, hermes21092018 yazdı:

Zülkarneyn seddi çin seddi değildir bu sed büyük ihtimalle orta asyada bi yerlerde urui taraflarında bi yerlerde olması lazım sed çinin aşamadığı sınırdır bu sed güneş batıdan doğduktan sonra yıkılacaktır şiddetli bir depremle

Allahı sıkıştırdın ihtimaler arasına. Nuh gemisi nerde cudi dağınında dimi kuran bunu müldeler ama bir tanede müslüman gidip onu bulmaz acep nedendir:DAllah nuh gemisinin nerde olduğunu söylüyor biliyorda  niye yecüx mecücün sedinin yerini söylemiyor. Allahın yerine konuşma. güneş  batıdan doğarken deprmel yerle bir edeceyiz diyemiyrmu. Dediysede varsayımları bırak kuranla desdekle  açıkla.

Sitelerde Paylaş
51 dakika önce, hermes21092018 yazdı:

Yecüc ve mecüc yafesin iki erkek ikiz çoçuğudur bu iki ikizin soyu bugün çin kavmini oluşturmuştur çin yeryüzünü istila edecektir 2055 yılındaydı yanlış hatırlamıyorsam

Yalan yazamaya utanmıyrmusun. Bari Allahından kork yahu siz nasıl müslümansınız. ben doğdum doğalı kıyemet koptu kopacak. Şimdi 2055 ylınamı ertelediniz.

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, hermes21092018 yazdı:

Yecüc ve mecüc yafesin iki erkek ikiz çoçuğudur bu iki ikizin soyu bugün çin kavmini oluşturmuştur çin yeryüzünü istila edecektir 2055 yılındaydı yanlış hatırlamıyorsam

Sen 21 eylülde suriyede deprem olacak diyen eşşoğlusu değil misin? Bekliyoruz bakalım ne uyduracaksın hiçbir şey olmayınca

Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...

arapların yecüc dedikleri aslında yüeci devletinin bölgesine tekabül eder. araplar muhtemelen dinsiz yaşayan halkların kargaşalı yaşadıklarını zannederek böyle ifade etmişler yüecileri.  kehf 86 'da  aynin hamietin (عَيْنٍ حَمِئَةٍ) bulanık pınar - siyah balçık denilen aslında, üstünde tepinilen insanların kızıştırdığı toprak beldesi demektir. tevratın gog ve magog dediği, kuranın yecüc mecüc dediği aynı halkları ve aynı bölgeyi tasdikler.  magog yafes'in oğludur ve magog nesli mecüc'tür. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...