Jump to content

Yecüc Mecüc

Recommended Posts

• İleti 338
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu efsane Yahudi ve Hristiyanlarda da mevcud magog ve gog olarak, bir de antichrist var bizdeki adı deccal, nostradamus sayı bile veriyor 200 milyonluk bir ordu diye. O da olsa olsa Çin olur, hem bu 3 dine de mensup değil.

Tarihte ilk önce Türklere demişler sonra onlar Müslüman olunca moğollar'a demişler. Şimdi de Çinlilere diyorlar, yarın dünyanın başına malezyalılar bela olur, onlara derler bu sefer

Sitelerde Paylaş

Bu efsane Yahudi ve Hristiyanlarda da mevcud magog ve gog olarak, bir de antichrist var bizdeki adı deccal, nostradamus sayı bile veriyor 200 milyonluk bir ordu diye. O da olsa olsa Çin olur, hem bu 3 dine de mensup değil.

Tarihte ilk önce Türklere demişler sonra onlar Müslüman olunca moğollar'a demişler. Şimdi de Çinlilere diyorlar, yarın dünyanın başına malezyalılar bela olur, onlara derler bu sefer

Yeter ki şu desinler hepsi kabulum :)

Sitelerde Paylaş

Yecüc mecüc grupları Dünyadaki evrim sonucu meydana gelen zeki canlılardır.Hz Ademin cennetteki koza sürecinde dünyada oluşan evrim sonucu hz ademe en yakın canlılar yecuc ve mecuc oldular.YÜCE Yecücler yani Yetiler, beyaz tüylü , iki metrenin üstünde , et yiyen , avlanan ve insana benzeyen bir grup dağlarda yaşıyorlar. CÜCE Mecücler yani metiler ise yeşil renkli , bir metrenin altında , bitki gibi klorofil taşıyan suyla böcekle beslenen ve insana benzeyen bir grup ve ormanlarda yaşıyorlar.Nuh tufanı yaklaştığı sırada tufandan korunmak için bu iki grup bir araya gelerek azerbaycan vadisinde iki yeraltı şehri yaptılar.(Burasının önemli bir ley düğümü olması yüzünden tufanda korunacağını biliyorlardı.Bu da bize yecüc mecüc içinde onlarında bir peygamberleri olduğunu gösteriyor.) (Yine birçok efsanede yer alan agharta ve şamballah yeraltı kentlerinin bunlar olmasıda büyük bir ihtimaldir) Dağların içinde yecücler ormanın altındada mecücler yaşamaya başladı .Tufan sonrası bu vadiye gelen kafkas ırklarından bir grup buradaki yecüc mecücle anlaşarak ilişki kurdular.Daha sonraları bu ilişki yecüc mecüc yüzünden bozuldu.(ayete dikkat 94...Ye’cuc ve Me’cuc bu yerde bozgunculuk yapıyorlar.Yani anlaşmayı düzeni bozuyorlar)

Sitelerde Paylaş

Ben Kuran'da yazana inanırım. Kuran'da gerçektir yazıyor ve benim çok ilgimi çeken bir konu olduğu için uzun uzun araştırdım. Tabii ki yecuc ve mecuc deyince akla hemen Hz. Zulkarneyn geliyor. Hz.Zulkarneyn hakkında Kuran'da çok bir bilgi yoktur ancak teoriler internette bolca vardır...

Sitelerde Paylaş

Yecüc ve Mecüc'ler Mançurya ve Moğol halklarıydı. Cengiz Han bunların en zalimiydi..

Kıyamet'e yakın çıkacak olanlar ise, ya Çinliler, ya da Cern'de ortaya çıkabilecek robotsu çipli canlılar olabilir...

Arkadaşlar başlık belli, soru belli. Kuran ı biliyorsanız ona göre konuşun. Kuran hem senin söylediğini hem de Mucize'nin söylediğini yalanlıyor. Yani sallamadan önce ayetlere bakın. Tek bir Yecüc Mecüc kavmi var, önceki şuydu sonraki buydu diye birşey yok. Doğrucu lütfen laf olsun diye yazıp başlığı bulandırma :) Lütfen

Sitelerde Paylaş

Benim söylediklerimi Kuran'ın nasıl yalanladığını açıklar mısın?

Kuran a göre bunlar yeraltında yaşamıyorlar. Hatta Kuran yeraltına girebileceklerini, tünel kazabileceklerini öngörememiştir.

tarihinde katalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benim söylediklerimi Kuran'ın nasıl yalanladığını açıklar mısın?

Kurana göre bunlar bildiğin kavim, bildiğin insanlardan oluşan.

Oda nasıl bir kafaysa artık. Sırf insanların huzurunu kaçırsın diye kavim yarat.

Ya da tersten olaya bakalım, bir kavim düşün; varoluş nedeni vandalizm

Sitelerde Paylaş

Ayet???

Kehf

96- 'Bana demir kütleleri getirin', iki dağın arası eşit düzeye gelince, 'Körükleyin' dedi. Onu ateş haline getirinceye kadar (bu işi yaptı, sonra:) dedi ki: 'Bana getirin, üzerine eritilmiş bakır dökeyim.'

97- Böylelikle, ne onu aşabildiler, ne onu delmeye güç yetirebildiler.

Sitelerde Paylaş

Kehf

96- 'Bana demir kütleleri getirin', iki dağın arası eşit düzeye gelince, 'Körükleyin' dedi. Onu ateş haline getirinceye kadar (bu işi yaptı, sonra:) dedi ki: 'Bana getirin, üzerine eritilmiş bakır dökeyim.'

97- Böylelikle, ne onu aşabildiler, ne onu delmeye güç yetirebildiler.

İlginç, bu ayet bana hep Ergenekon efsanesini anımsatır.

Sitelerde Paylaş

İlginç, bu ayet bana hep Ergenekon efsanesini anımsatır.

Evet aynı ona benziyor. Benzemesi sorun değil de bunu yazanın dünya algısını göstermesi ve buna insanların gerçek olarak inanması daha ilginç. Bu iki ayeti ilkokul çocuğuna okusam resmini çizer ve o resim bize gerçeği anlatır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...