Jump to content

İslam'da Kızların Evlilik Yaşı

Recommended Posts

• İleti 512
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Herkes gerçek müslüman benim diyor.

Ortada bir tane kitap var.

Ve inanılan bir tane peygamber var.

Ama envai çeşit İslam var.

Herkes benimki doğru diyor.

Bu nasıl peygamber ve allahtır ki herkes ayrı telden çalıyor. :)

Ortada bir tane kitap var evet, o muhteşem kitap, evlenmek için olgunluğa erişilmeli diyor. O kitaptan başka kim ne demiş, ne yapmış kendini bağlar. İslam'ı değil. Ben hadislerin mantıklı olanını, Kuran çerçevesinde olanı kabul ederim. Ama 1000 hadisten açıkça 900 tanesi yalan dolan, sapık iftiralar.

Vee.. Ben gerçekten gerçek bir müslümanım.. Çok şükür ki Arap olarak doğmadım.. Çağdaş ve aklımı kullanabileceğim bir ülkede doğdum.. Allah cehennemi müslümanım diyenlerle dolduracak buna bir kez daha emin oldum.. İslam'a bu kadar iftira atılmaz. Asla Aslaaaa 9 yaşında bir kızla evlenilemezzzz... Nokta... Kimse kensini kandırmasın..

Sitelerde Paylaş

bence mesele şudur.bunları onaylıyor musunuz?onaylamıyor musunuz?.islam bunu diyorsa ve siz müslümansanız sorgusuz kabul etmeniz gerekmiyor mu?

İslam nedir? Kuran hükümleri..

Kuran "olgunlaşıncaya kadar çocuğu deneyin" diyorsa, rüştünü ispatlamadan evlenilemez...

Aksini konuşan herkes müfteridir.. Bilerek yapıyorsa şerefisiz, bilmeden yapıyorsa cahildir..

Sitelerde Paylaş

Ben gerçek müslümanım. Aklımın ucuna bile 6 yaşındaki bir kızla evlenmek, 8-9 yaşında cinsel ilişkiye girmek gelmez. Bu aşağılık düşünceye sahiplere Allah akıl versin. Açıkça bunu söylüyorum. Araplar pislik insanlardır.. Atatürk sayesinde bu pisliklerden kurtulduk buna mutluyum...

Bunları sana söyleten İslam mı? Yoksa vicdanın mı? Yüzleşecek cesaretin varsa konu ile ilgili hadislere ve İslam tarihine bir göz at istersen. Ayrıca onca Müslüman idarecilerimize rağmen 1000 yıl bu pislikten kurtulamadık ta neden Müslüman olmayan Atatürk sayesinde kurtulabildik? Bu sence düşünmeye değermi?

Sitelerde Paylaş

Ortada bir tane kitap var evet, o muhteşem kitap, evlenmek için olgunluğa erişilmeli diyor. O kitaptan başka kim ne demiş, ne yapmış kendini bağlar. İslam'ı değil. Ben hadislerin mantıklı olanını, Kuran çerçevesinde olanı kabul ederim. Ama 1000 hadisten açıkça 900 tanesi yalan dolan, sapık iftiralar.

Vee.. Ben gerçekten gerçek bir müslümanım.. Çok şükür ki Arap olarak doğmadım.. Çağdaş ve aklımı kullanabileceğim bir ülkede doğdum.. Allah cehennemi müslümanım diyenlerle dolduracak buna bir kez daha emin oldum.. İslam'a bu kadar iftira atılmaz. Asla Aslaaaa 9 yaşında bir kızla evlenilemezzzz... Nokta... Kimse kensini kandırmasın..

Sitelerde Paylaş

Bunları sana söyleten İslam mı? Yoksa vicdanın mı? Yüzleşecek cesaretin varsa konu ile ilgili hadislere ve İslam tarihine bir göz at istersen. Ayrıca onca Müslüman idarecilerimize rağmen 1000 yıl bu pislikten kurtulamadık ta neden Müslüman olmayan Atatürk sayesinde kurtulabildik? Bu sence düşünmeye değermi?

Söyleyen: Kuran...

Gerisi kendini bağlar kim ne derse desin..

Atatürk gerçek bir müslüman evladı bana göre...

Sitelerde Paylaş

Aynen doğru; evlat edinme cahiliye dönemi araplarında yaygın olup islam bunu kaldırmıştır. İslam ancak zorunlu hallerde buna cevaz verir. Eğer kız bluğa ermişse bir erkekle yanyana olamaz ancak erkek onu nikahına alırsa o zaman bulunabilir.

e tamam işte bende onu diyorum. evlatlık almak isterse sosyal hizmetlere gidip imza filan atmıyor, nikahına alıyor.

Sitelerde Paylaş

1400 yıl Kuran da bulunamayan şeyi ben buldum diyorsan tamam !

Evet ben buldum..

Araplar adam olsaydı Allah onları dünyanın süper gücü yapardı.. Ama onlar uçkur düşkünü olunca ancak sömürülürler. Hakediyorlar. Filistinli kardeşlerim dışında tümünün canı cehenneme bu sapıkların...

Sitelerde Paylaş

Evet ben buldum..

Araplar adam olsaydı Allah onları dünyanın süper gücü yapardı.. Ama onlar uçkur düşkünü olunca ancak sömürülürler. Hakediyorlar. Filistinli kardeşlerim dışında tümünün canı cehenneme bu sapıkların...

Şimdi Tayyip de şariat getirerek milleti zorla Araplaştırmaya çalışıyor.Şeriatta İslam senin kafana göre olan İslam olmayacak,hadisler ne diyorsa o olacak.Ama Harun Yahya Tayyip'e çok imanlı filan der,her konu açıldığında över.Buna ne diyorsun?

Sitelerde Paylaş

Muhteşem bir kitap ise şayet farklı yorumlara cevaz vermeden kesin olarak noktayı koyması gerekirdi.

Ama birçok ayet böyle değil. Yok o kelimenin aslı şudur, kökü budur, orada mecaz, burada asıl mana, yok müteşabih yok bilemem ne...

Bu mu muhteşem kitap??

9 yaşında bir kız çocuğuyla katiyen evlenilmez diyorsun; ama birçok müslüman da evlenilir diyor.

Madem bu kitap mükemmel, o halde tartışmaya mahal vermeden noktayı koyması gerekirdi.

Sen şimdi Kuranda kölelik, cariyelik, kadınların dövülmesi, miras paylaşımı, kadınların şahitliği, boşanması, zıhar vs de öyle değil aslında dersin.

:lol:

tarihinde kaşif tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şimdi Tayyip de şariat getirerek milleti zorla Araplaştırmaya çalışıyor.Şeriatta İslam senin kafana göre olan İslam olmayacak,hadisler ne diyorsa o olacak.Ama Harun Yahya Tayyip'e çok imanlı filan der,her konu açıldığında över.Buna ne diyorsun?

AO'nun kimi övdüğü kendisini bağlar. Ben dinlerim hocayı, beğendiklerimi benimserim, beğenmediklerimi benimsemem. Kimse kimsenin her dediğine katılmak zorunda değil. Ayrıca Adnan Oktar, AKP'den önceki hükümetlerden çok çekti.. Atılmadık iftira bırakılmadı kendisine, şimdikilerin zamanında rahat.. Bu yüzden Tayyip'i destekliyor bana kalırsa, bu da gayet normal.. İnsan bıkmaya görsün..

Sitelerde Paylaş

Muhteşem bir kitap ise şayet farklı yorumlara cevaz vermeden kesin olarak noktayı koyması gerekirdi.

Ama birçok ayet böyle değil. Yok o kelimenin aslı şudur, kökü budur, orada mecaz, burada asıl mana, yok müteşabih yok bilemem ne...

Bu mu muhteşem kitap??

9 yaşında bir kız çocuğuyla katiyen evlenilmez diyorsun; ama birçok müslüman da evlenilir diyor.

Madem bu kitap mükemmel, o halde tartışmaya mahal vermeden noktayı koyması gerekirdi.

Sen şimdi Kuranda kölelik, cariyelik, kadınların dövülmesi, miras paylaşımı, kadınların şahitliği, boşanması, zıhar vs de öyle değil aslında dersin. :lol:

Kuran herşeye son noktayı koyuyor ama anlayana tabi ki.. anlamayana kapalı bir kutu.. İşine gelene farklı bir kaynak.. Allah'ın kitabı mükemmel.. Müslümanlar kusurlu sadece...

Sitelerde Paylaş

Videodaki it herifin teki.. Bana bunları örnek gösterme, ne bok yaptıkları kendilerini bağlar pedofili olmak hastalıktır, bunlara tedavi gerek...

Niyeki,

Şimdi bunlar kuranı yazanların islamı yayanların akrabası aynı soydan kandan candan kültürden dilden coğrafyadan insanlar hadi bunları geçtim bütün islam cografyası bu yöndedir.

Şimdi bu kadar arapça kökenli arap ulema bir araya geldi anlayamadıda türkler mi anladı kuranı islam.

tarihinde Protagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Niyeki,

Şimdi bunlar kuranı yazanların islamı yayanların akrabası aynı soydan kandan candan kültürden dilden coğrafyadan insanlar hadi bunları geçtim bütün islam cografyası bu yöndedir.

Şimdi bu kadar arapça kökenli arap ulema bir araya geldi anlayamadıda türkler mi anladı kuranı islam.

EVET!

Sitelerde Paylaş

o zamanlar beden gelişiminin akıl gelişiminden daha önde olduğunu iddia etmişler. bir kız 9 yaşında ergen kabul edilse bile halen bildiğimiz anlamda "çocuk"tur. bir bebek dünyaya getirip ona bakabileceğine veya evdeki kadın rolünü nasıl yerine getirebilecekleri hakkında düşünülmediği apaçık ortadadır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...