Jump to content

Hem laik hem müslüman olunmaz

Recommended Posts

Şimdi Kuran'a baktığımızda bir insanın hem laik hem müslüman olması mümkün değil. Pekii bu ortada dolaşan, laik ve müslüman olduğunu söyleyen insanlar bu ucubik durumlarını nasıl açıklıyorlar ?

Bir insan laik olduğu anda dinden çıkar. Müslümanım dediğinde de laik olamaz.

Kısaca yakın tarihte bu topraklarda söylenen en doğru söz "hem laik hem müslüman olunamaz"dır.

Laik ve müslüman olduğunu söyleyen arkadaşlar varsa açıklamaları merak edilmektedir :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 331
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kim Allah’ın indirdiği hükümler ile hükmetmezse işte onlar kâfirlerin ta kendileridir. (Maide 44)

Bu ayetten anlaşılacağı gibi laiklik kesinlikle haramdır.

Bir tane de benden. Yahu bazı laikler hem sonsuza kadar cehennemde yanacaklar hem de müslümanlar :)

Araf 36- Ayetlerimizi yalanlayanlar ve onlara karşı büyüklenenler, işte onlar ateşin arkadaşlarıdır; onda sonsuz olarak kalacaklardır.

Sitelerde Paylaş

Ben laik bir müslümanım. "Laiklik"ten ne anladığımı biliyorum, bu bana yetiyor. Kim ne derse desin kendini bağlar...

Herkesin özgürce dinini yaşadığı bir ülke ise Türkiye, bu bana yeter. İran gibi zorla yaşatmıyor insanlara laik Türkiye dinini, Alalh'ın dediği gibi özgürce yaşatıyor.. Ve ben laiğim...

Sitelerde Paylaş

Ee ne yapmalı?

Şeriat mı gelsin? İsterseniz Fethullah'ı da halife yapalım?

Ölen amerikan askerleri için yasin okusun.

Eğer din devleti kurarsan, dini elinde tutan, senin devletini de elinde tutar.

Kuran ayetlerini veya hadislerini onun istediği gibi yorumlamazsan kellen gider.

Al sana şeriat. Bu arada Osmanlı, Arap ve İran da şeriatla yönetiliyor veya yönetiliyordu. Ama neden çok belirgin farklılıklar var?

Laiklik olmalı. Ama laiklik dinsizlik olmamalı...

Sitelerde Paylaş

Ben laik bir müslümanım. "Laiklik"ten ne anladığımı biliyorum, bu bana yetiyor. Kim ne derse desin kendini bağlar...

Herkesin özgürce dinini yaşadığı bir ülke ise Türkiye, bu bana yeter. İran gibi zorla yaşatmıyor insanlara laik Türkiye dinini, Alalh'ın dediği gibi özgürce yaşatıyor.. Ve ben laiğim...

Zina yapan kişiye 100 sopa vurulmasını savunuyor musun?

Sitelerde Paylaş

Kim Allahın indirdiği hükümler ile hükmetmezse işte onlar kâfirlerin ta kendileridir. (Maide 44)

Bu ayetten anlaşılacağı gibi laiklik kesinlikle haramdır.

Kısas bölümlerinden bir ayeti cımbızlamışsın.Alakaya maydanoz vur beline kazmayı.Dam üstünde saksağan.

Sitelerde Paylaş

Zina yapan kişiye 100 sopa vurulmasını savunuyor musun?

100 sopa Kuran'da yazar ve inanırım. Ama ülkemizde uygulaması yok.. Kimse devletin uygulama dediğini uygulayamaz.. Bu dinden çıkma değildir, şimdi başka şartlarda ceza sistemi var..

Sitelerde Paylaş

Fark etmez. İslam=Şeriat o kadar. Şeriat öyle yada böyle hakim olacak. Er yada geç.

Şeriat denen şey her kavme coğrafyaya kadar değişmiş.Muhammed'e kadar böyle olmuş.Muhammed'den sonra da böyle olacak.

İslam=şeriat filan değildir.

Sitelerde Paylaş

Fark etmez. İslam=Şeriat o kadar. Şeriat öyle yada böyle hakim olacak. Er yada geç.

Allah korusun...

İran gibi yönetileceğime, laik olmayı her zaman yeğlerim..

tarihinde Doğrucu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ee ne yapmalı?

Şeriat mı gelsin? İsterseniz Fethullah'ı da halife yapalım?

Ölen amerikan askerleri için yasin okusun.

Eğer din devleti kurarsan, dini elinde tutan, senin devletini de elinde tutar.

Kuran ayetlerini veya hadislerini onun istediği gibi yorumlamazsan kellen gider.

Al sana şeriat. Bu arada Osmanlı, Arap ve İran da şeriatla yönetiliyor veya yönetiliyordu. Ama neden çok belirgin farklılıklar var?

Laiklik olmalı. Ama laiklik dinsizlik olmamalı...

Ben şeriat gelsin mi diyorum. Kuran oradayken bir insan nasıl hem laik hem müslüman olur diyorum. İmkansız. Benimki bir tespiti tartışmak. Gönlümden geçeni değil, arzumu değil. Sadece fiili durumu tartışmak

Sitelerde Paylaş

100 sopa Kuran'da yazar ve inanırım. Ama ülkemizde uygulaması yok.. Kimse devletin uygulama dediğini uygulayamaz.. Bu dinden çıkma değildir, şimdi başka şartlarda ceza sistemi var..

Bir laik uygulanmasını istemez. Eğer müslümansan uygulanmasını istemelisin. Allah ın emridir. İstiyor musun istemiyor musun?

Sitelerde Paylaş

Laiklik dinsizlik midir ki, insan hem laik hem müslüman olamaz diyorsun?

Az olan aklımı da sayenizde kaybedeceğim :) Allah ını seversen bir açıklasana aşağıdaki ayet varken bir insan nasıl hem laik hem müslüman olur.

Araf 36- Ayetlerimizi yalanlayanlar ve onlara karşı büyüklenenler, işte onlar ateşin arkadaşlarıdır; onda sonsuz olarak kalacaklardır.

Sitelerde Paylaş

Bu arada laikliği insanlara indirgeyen zihniyetle hiç tartışasım yok ama neyse eğleniyoruz işte...

Kardeşim, şunu unutuyorsunuz. İnsanlar laik olmaz. Devletler olur...

+1

Müslümanım diyenlerin laiklikle sorunu var nedense, laiklik ne desen bilmezler ama üfürmede ünlüler.. atatürk'e oturup kalkıp dua etmesi gerekirken küfrederler...

Sitelerde Paylaş

Bir laik uygulanmasını istemez. Eğer müslümansan uygulanmasını istemelisin. Allah ın emridir. İstiyor musun istemiyor musun?

Devlete kalmıştır uygulaması. Yöneticilerimiz ceza sistemi toplumda huzuru sağlarsa uygulamalıdır. Bu devirde kimse hırsızın elini kesemez.. 74 milyon böyle yönetilmez, her devrim kuralları farklıdır...

Sitelerde Paylaş

Devlete kalmıştır uygulaması. Yöneticilerimiz ceza sistemi toplumda huzuru sağlarsa uygulamalıdır. Bu devirde kimse hırsızın elini kesemez.. 74 milyon böyle yönetilmez, her devrim kuralları farklıdır...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...